Věž ze slonoviny (S01E02) (epizoda)

The Ivory Tower

Drama / Historický / Krimi

USA, 2010, 52 min

Noha šla v porovnaní s prvou epizódou trochu z plynu, každopádne to stačilo na udržanie slušného tempa. Udalosti z predchádzajúcej epizódy zamiešali kartami a zdá sa, že v budúcnosti Nuckymu ešte môže vražda Schroedera pekne zavariť... 7/10(15.2.2018)

Ve srovnání s prvním dílem je tento díl určitě horší, a to z jednoho prostého důvodu. Chybí zde nějaký pořádný dějový zvrat. Amerika 20. let se mi stále neokoukala, jen už to prostě není až tolik napínavé a zajímavé, jak by to, věřím, být mohlo. Buscemi je stále stejně slizký a sledovat ho při páření s jeho obdobně ohavnou kurtizánou je pro moje puritánské oči vždy utrpením nejhrubšího zrna. Jinak celkově je těch prasáren na každém kroku moc a moc. Chvílemi se mi vyloženě nostalgicky vracely vzpomínky z dětství, kdy jsem se v ZOO procházel kolem kozího výběhu, který byl situován hnedle za bobří hrází. Opravdu se v tomto snímku slečny a ženy producírují dost často tak, jak je Pán Bůh stvořil a v značném počtu případů je ani nestvořil hezky. Kromě puritánů budou trpět i černoušci, neboť na diváky dost nápadně pomrkává i nějaký ten rasismus. Jinak je to opravdu takový díl skoro až o ničem. Pevně věřím, že mi to tvůrci v tom dalším vynahradí.(31.8.2016)

Druhá epizoda byla určitě slabší než první, ale rozhodně nebyla špatná. Beru ji jako přípravu pro větší rozvinutí všech načatých dějových linií a že jich není málo.(25.5.2017)