Impérium - Mafie v Atlantic City (TV seriál)

Boardwalk Empire

Drama / Historický / Krimi

USA, 2010–2014, 52 h 34 min (Minutáž: 47–72 min)

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill, Vincent Piazza, Wrenn Schmidt, Martin Klebba, Shea Whigham, Michael Kenneth Williams, Blaise Corrigan, Michael Stuhlbarg, Anthony Laciura, James Schram, Harry L. Seddon, George Aloi, James P. Anderson, Dan Marshall, Emily Meade, Mark Lotito, Gretchen Mol, David Schallipp, Matthew Schallipp, Paul Sparks, Greg Antonacci, Danny Burstein, Dana Ivey, Joseph Sikora, Molly Parker, Tracy Middendorf, Christopher McDonald, Ben Livingston, Charlie Cox, Jack Huston, William Forsythe, Ted Rooney, Kevin O'Rourke, Julianne Nicholson, Mark Povinelli, Heather Chase, Bill Camp, John Cenatiempo, Max Casella, Bobby Cannavale, Billy Magnussen, James Cromwell, Stephen Root, Arron Shiver, Dominic Chianese, Christina Jackson, Peter McRobbie, Terence Winter, Ashlie Atkinson, Emma Kenney, Scott Jaeck, Suzanne Savoy, Francesca Scorsese, Ron Livingston, Jeffrey Wright, Meg Steedle, Randall Newsome, Ned Luke, Amy Warren, Patricia Arquette, Michael Badalucco, Tony Curran, Robert Clohessy, Margot Bingham, Nick Robinson, Josie Gallina, Lucy Gallina, Brian Geraghty, Fredric Lehne, Domenick Lombardozzi, Vincenzo Amato, Anatol Yusef, Louis Gossett Jr., Jenna Gavigan, Nick Sandow, Emily Dorsch, T.J. Linnard, Malcolm Madera, Lauren A. Kennedy, Stephen Badalamenti, Heather Lind, Kathleen Wilce, Craig DiFrancia, Jonathan Dwyer, Booch O'Connell, Carolina Santos Read, Oona Mekas, Jordan Gelber, Gene Jones, Demosthenes Chrysan, Rick Crom, Ed Moran, Virginia Kull, John Rue, Enid Graham, Rhonda Ayers, Eric Ladin, Noah Unger, Shannon Garland, Wayne Duvall, Remy Bennett, Erik LaRay Harvey, Ben Rosenfield, Laine Rettmer, Ben Van Bergen, Evie Paller, Frank Crudele, Ian Hart, Jared Brito, Alex Webb, Robert C. Kirk, Alex Cranmer, Jennifer Ferrin, Natalie Wachen, Boris McGiver, Michael Zegen, Matt Letscher, Nolan Lyons, Olivia Nikkanen, Shae D'lyn, Georgia Ximenes Lifsher, Joe Caniano, Marc Pickering, Paul Calderon, Louis Cancelmi, Maya Kazan, Madeleine Rose Yen, Robert Langdon Lloyd, Patrick Carroll, Margo Seibert, Jonathan Weisbrod, Tommy Nelson, E.J. Carroll, Skai Jackson, Glenn Fleshler, Travis Tope, Marko Caka, Doris McCarthy, Natalie Paul, John Keating, Charlie Plummer, Kerry O'Malley, Tom Morrissey, Ed Heavey, Jeb Kreager, Scott Sowers, Christiane Seidel, Jeremy Bobb, Morgan Spector, Naomi McDougall Jones, Daniel Raymont, Jon DeVries, Peter Appel, Erin Dilly, Michael Siberry, Louis Vanaria, Michael Countryman, David Vadim, Gregory Bastien, Daniel J. Watts, Samantha Buck, Lisa Joyce, Erica Fae, John Buscemi, Oakes Fegley, Derrick Simmons, Irungu Mutu, Remy Auberjonois, Steve Witting, Brendan Burke, Mike Houston, Richard Easton, Sean Cullen, Stephen Hill, Vincent Giordano, John Ellison Conlee, Paul Fitzgerald, Richard Bekins, Salvatore Inzerillo, Pernell Walker, Reg Rogers, Adam Scarimbolo, Dagmara Dominczyk, Ryan Johnson, Joyce Van Patten, Carl Burrows, Jim True-Frost, Onata Aprile, Patch Darragh, Donald Paul, Megan Ferguson, Edoardo Ballerini, Dan Daily, Katie Henney, Kenneth Tigar, Chris Mulkey, Geoff Pierson, David Aaron Baker, Bill Sage, John Bolton, Marceline Hugot, Katy Boyer, Gabriel Olds, Patrick Kennedy, Frank Deal, Katherine Waterston, Richard Barlow, Will Janowitz, KC Wright, Peter Francis James, Andrew Howard, David Campbell, Drena De Niro, Tom Kemp, Miranda Plant, Scott Drummond, Happy Anderson, Chase Coleman, Grace Van Patten, Ian Blackman, Justin Swain, Clayton Dean Smith, John Leonard Thompson, Charlie Romanelli, Tommy Nohilly, Tom Aldredge, Bill Buell, Susan Blommaert, Estelle Bajou, Pierce Cravens, Brian Tyree Henry, Romina Schwedler, Nicky Julius, Josh Caras, Grace Rex, DeWanda Wise, Brian Haley, Kiva Dawson, Steven Hauck, Terrence Clowe, Owen Campbell, Nadia Alexander, Cliff Moylan, Joel Brady, Raymond McAnally, Stephen DeRosa, Ivo Nandi, Rae Gray, Henry Stram, Jennifer Suter, Raymond Mamrak, Bo Dietl, Vic Noto, Tim Ransom, Emma Holzer, Eric Michael Roy, Christina Wright, Mary B. McCann, Rebecca Luker, Joe Tippett, Andy Schneeflock, Byron Jennings, John C. Vennema, Christopher McCann, Matt Hobby, Jo Armeniox, Prudence Wright Holmes, Danielle Davenport, Victor Verhaeghe, Gino Cafarelli, Rony Clanton, Bill Geary, Kristen Sieh, Anna Katarina, Samuel Platizky, Mary Grill, Emily Tyra, Jordan Lage, Roberta Colindrez, Brady Noon, Malachy Cleary, Richmond Hoxie, Jimmy Palumbo

Komentáře uživatele Frajer42 k tomuto TV seriálu

Mám takové tušení, že se s tímto seriálem asi budu kamarádit. Obvykle mi trvá několik dílů, než si mě seriál získá. Tento mě ovšem oslovil hned v tom prvním. Doufám, že se seriál nevystřílel hned na začátku a bude v nastoleném tempu pokračovat. Děj vypadá neskutečně zajímavé a na každém kroku člověk vidí nové a nové historické postavy. Bohužel jich je hrozně moc a než se s nimi vůbec člověk stihne seznámit, tak už postavy prdí do hlíny či do moře. Zřejmě pár dílů potrvá, než se člověk zvládne ve všem naplno zorientovat. Velice mě okouzlila dobová atmosféra, přičemž na tamní autíčka je radost pohledět. Steve Buscemiho vidím snad v první jeho hlavní roli a docela mu to sekne. Samozřejmě až na tu jeho neodmyslitelnou slizkost. Těším se na další díl. Jsem mile překvapen.(30.8.2016)

Ve srovnání s prvním dílem je tento díl určitě horší, a to z jednoho prostého důvodu. Chybí zde nějaký pořádný dějový zvrat. Amerika 20. let se mi stále neokoukala, jen už to prostě není až tolik napínavé a zajímavé, jak by to, věřím, být mohlo. Buscemi je stále stejně slizký a sledovat ho při páření s jeho obdobně ohavnou kurtizánou je pro moje puritánské oči vždy utrpením nejhrubšího zrna. Jinak celkově je těch prasáren na každém kroku moc a moc. Chvílemi se mi vyloženě nostalgicky vracely vzpomínky z dětství, kdy jsem se v ZOO procházel kolem kozího výběhu, který byl situován hnedle za bobří hrází. Opravdu se v tomto snímku slečny a ženy producírují dost často tak, jak je Pán Bůh stvořil a v značném počtu případů je ani nestvořil hezky. Kromě puritánů budou trpět i černoušci, neboť na diváky dost nápadně pomrkává i nějaký ten rasismus. Jinak je to opravdu takový díl skoro až o ničem. Pevně věřím, že mi to tvůrci v tom dalším vynahradí.(31.8.2016)

• Odjezd (S01E03) (epizoda) (2010)

Člověk se třeba dozví, že dostat kapavku nebyla tehdy vůbec žádná legrace stejně jako nebyla legrace býti svědkem, na kterém vůbec nikomu nezáleží. Bohužel však není k vidění naprosto žádná akce, což je v mafiánském filmu dost velká škoda. Na chuť začínám přicházet federálnímu pánovi a je mi kupodivu prozatím sympatičtější než všichni ostatní lajdáci, což se mi přihodilo snad vůbec poprvé. Mému oku neunikla obří nápis Gillette kdesi na městem a fakt, že tento nápis zatím všechny slečny, které prozatím odhalily diváctvu své svatyně, vesele ignorují. První díl mě velice navnadil. Bohužel začínám nabírat nehezkého dojmu, že seriál od té doby nic závratného nenabídl. Bude-li to takhle pokračovat dál, tak se nejspíš brzy rozkamarádíme.(4.9.2016)

Celkem pěkný díl. Al Cappone ukazuje, že nebyl pouze obtloustlý lilipud, ale že se uměl i pěkně mračit, zlobit a hlavně angažovat. Kecá se opět více, než by bylo bývalo zdrávo. Ovšem kecání konečně dostává v mých očích pevnější obrysy a začínám se v ději orientovat. Dost mě začínají iritovat veškeré šlápoty. Někdo u nich zřejmě hledal bod G na nesprávném místě a polechtal jim mozek. Dále je zajímavé sledovat, kterak probíhala taková setkání v počátcích Ku-klux-klanu. Člověk se dozví spoustu věcí a ke všemu se pobaví. Co více divák ke spokojenosti potřebuje.(18.9.2016)

Po dlouhé době další díl, který na mě zapůsobil. Řeší se vesměs stejná témata jako dříve - emancipace, prohibice. Nevím, čím to bylo, ale nějak mi to celé více sedlo než předchozí díly. Samozřejmě třešničkou na dortu byla závěrečná oslava dne Sv. Patrika, na které nejenže chybělo zelené pivo, ale dokonce si detektiv dovolil něco nevídaného a konečně byl děj opět přikořeněn. Dokonce jsem v pátém dílu dospěl k obrovskému zjištění, že Nuckyho kamarád šerif je vlastně jeho mladší brácha. Potěšila mě i závěrečná sebevražda kurtizány, která si zřejmě nedovedla představit, že by v budoucnu souložila s papírovou taškou na hlavě.(18.9.2016)

Uvědomil jsem si, že tento seriál vlastně ani neobsahuje slečnu, kterou bych neviděl nahulatou. Daná doba musela být naprostým rájem i pro ty nejexotičtější pohlavní choroby. Každý spinkal s každým. Kouzlu žiletek podlehla málokterá slečna, a tak broučci mohli vesele přeskakovat z křoví do křoví a viry se nerušeně množit. Nejedna herečka si musela kvůli roli v tomto seriálu vypěstovat prvotřídního bobra. Kromě pravidelné dávky smilnění nabízí tento díl i jedno moc hezké střelecké překvápko, přičemž nám ze scény zmizí vlivný hráč. A v samotném závěru jsem si mohl také odoblíbit, do té doby, celkem sympatického detektiva, u kterého se ukázalo, že je bohužel masochista.(19.9.2016)

Spoilery! Celkem ukecaný a nepříliš zajímavý úvod, kde se ovšem převážně domlouvala závěrečná překvápka, která stála za to. Upálení za živa odnese tatínek bručoun a kulku pod očičko zase Jack Rozparovač od půlksichtého snipera, který na mě udělal celkem hezký dojem a věřím, že se nevidíme naposledy. Během dílu jsem se i několikrát pobavil, třeba když jsem zjistil, že se nejčernější černoch ve městě jmenuje Mr. White. Jinak bych pochválil, že tento díl není až tolik o souložení, snad kromě toho nemilého překvápka, kdy jsem viděl dělat hanbaté věci dvě slečny. Sečteno podtrženo, úvod dílu byl dost o ničem, ale závěr byl prvotřídní a zachoval ve mne moc pěkný dojem. Slabší 4 hvězdy.(28.9.2016)

Spoilery! V předchozím dílu se prakticky nesouložilo, takže to nyní tvůrci hodlali perverzní menšině diváků patřičně vynahradit. Nejen, že byla k vidění pravidelná dávka dobového souložení. Dokonce byli diváci šokování ukázkou prvních promítaných sprosťáren tehdejší doby, kde nebylo naštěstí téměř nic vidět. Tedy kromě kněze a jeptišky oddávající se činnosti, kterou by na toho pána ze shora dojem určitě neudělali. Nuckyho bráška se připlete jako slepý k houslím ke třetí kulce v šourku. Naštěstí střelec mířil o kousek výš. S blížícím se koncem série se blíží i menší mafiánská válka, tak snad nebudu zklamán.(2.10.2016)

Spoilery! Klasické dějové schéma, kdy se polovinu stopáže snaží tvůrci uspat dialogy, které nejsou kdovíjak záživné. Jakmile divák začne mhouřit oči, tak jej zaskočí opravdu neočekávaným dějovým zvratem, který zpravidla dovede nalákat na zhlédnutí dalšího dílu. Konečně se v tomto díle Jimmy vrátil do civilizace a zřejmě to malinko uspěchal. Stihl toho v krátkém čase relativně dost. Podařilo se mu znásilnit jeho ženu, která jej před okamžikem málem podvedla s knírkatým pánem. A stihl se dostat pěkně rychle do tepláků. Detektiv se celkem rozjel.(2.10.2016)

Spoilery! Po delší době jsem se koukl na další díl tohoto velice kvalitního seriálu a dost se mi líbil. Zřejmě začnu sledovací přestávky praktikovat ve větším měřítku. Opět se hodně kecalo, spekulovalo, ovlivňovalo a domlouvalo, ale ve všech případech to stálo za to. Po sledovací odmlce mi je spousta postav tak nějak bližší. Ať už se jedná o vtipálka Alla, který se inspiroval na židovském obřadu a rozhodl se konečně dospět, nebo a snadno rozrušitelného Jimmyho, který se rozhodl vyčinit manželčině pusinkovacímu kamarádovi, i když manželka ve skutečnosti mnohem raději papá z chlupatého talíře. Kdyby se ke všemu včas přiznala, tak mohla proběhnout poklidná trojka, kde by Jimmy mohl manželčinu lesbickou přítelkyni potrestat použitím její druhé cesty, kterou spousta žen lživě označuje za bolestivou. Na světle se opět ukázal i černoušek Mr. White, který se vlastně může ukazovat pouze na světle, aby z něho divák něco měl. Docela mě překvapuje, že pan White pašuje alkohol na místo banánů. Je samé překvapení. Dost se mi líbilo, že se konečně v pravém světle projevil pan vyšetřovatel. Nejdříve přišel na námluvy za Nuckyho celkem pohlednou současnou slečnou, ale moc na ni nezapůsobil, tak se musel obětovat a hledat usvědčující informace v kalhotkách Nuckyho ohavné předchozí slečny. Spinkací scénka to byla doposud nejvíce explicitní. Nezaujatý divák, který by vás během této scénky přišel oblažit svojí návštěvou by okamžitě nabyl dojmu, že jste zvrácené hovado a koukáte se nechutné zoo fetiš porno. Předpokládám, že pán při prohlídce bobří srsti nenarazil na usvědčující důkazy, nýbrž spíše na filcky a další mazlivý hmyz. Dle mého skromného úsudku se jednalo o jeden z nejlepších dílů. Lepší 4.(16.10.2016)

Spoilery! Hodně ukecaný díl. Není se co divit, volby pomalu vrcholí a v Nuckyho okolí se postupně kurví vše, co se kurvit dovede. Začíná přicházet o svůj stoický klid a pustí se do větší rozepře s jeho současnou přítelkyní osouloženíhodného zevnějšku, jejíž bystrá hlava přijde na to, že Nuckyho chlouba tu a tam prošťouchne i cizí komín. Trošku se Nuckyho dotkne i bratrova upřímnost, takže se rozbratří. Velký prostor je v tomto díle věnován i Jimmymu a jeho kompletní rodince. Od zalesbené manželky až po tatínka, kterého požírá arsen. Dost se mi začíná líbit dějová linka kolem pana detektiva. Začíná mu správně mrdat a kvůli honbě za spravedlností je ochoten leckterý zákon překročit. Dost kouzelná byla scénka, ve které se rozhodl utopit svého židovského ex parťáka, který jej pro pár dukátů zradil (jaké překvapení), protože se nechtěl nechat pokřtít a odmítal přijmout Ježíše. Tomu říkám neotřesitelná víra.(16.10.2016)

Spoilery! Na finále série to bylo poněkud málo epické. Celý díl se táhl v rytmu vrcholení voleb. Došlo na nějaké ty podvody. Například získání hlasů od mrtvých voličů. Zrodí se pár nových dohod a odpuštění starých svárů. Minimálně dočasně. Jinak mě dost překvapilo, kterak se Jimmyho táta zázračně uzdravil poté, co byl málem otráven jeho nevděčnou služebnou - gorilkou. Ukázal však, že rozhodně není žádný rasista a opět zaměstnal v lukrativních podmínkách dalšího černouška. Gorilku vystřídal gorilák. Dost rychle Jimmyho tátovi otrnulo. Rád by se chytil vládnoucích otěží ve městě. Respektive by se toho měl ujmout Jimmy, který má díl od dílu větší charisma. Docela mě zaskočilo s jakým klidem vzal puritán Jimmy odpornou manželčinu nevěru. A dost mě zarmoutilo, že se jeho manželka nechala ostříhat. Patřila k tomu malému procentu osouloženíhodných dívek. Takže předpokládám, že se další série potáhne právě v duchu Nucky vs. Jimmy, což by mohlo být zajímavé. Jinak agentovi Van Aldenovi se podařilo obtěžkat Nuckyho předchozí zrůdičku. Chudák potenciální potomek. Prozatím fajn seriál. Určitě se neloučíme.(18.10.2016)

Spoilery! Velmi kvalitní rozjezd druhé série. V Atlantic City se nám přiostřuje. A to na více frontách. Členové Kukluxklan klanu dali poprvé pořádně najevo svoji lásku k černouškům. Namále měl i Mr. White. Jeho hlt rumu (samozřejmě tmavého) byl téměř hltem posledním. Jináč se divák dozví třeba to, že Jimmy dostával od své stejně staré maminky v dětství pusinky na pindíka. Mají vypěstovaný opravdu velice láskyplný vztah. Diváci si také ve větší míře užili puritánskou manželku detektive, která je téměř úplně stejná jako moje spolusledovatelka. S drobnou odchylkou, moje spolusledovatelka není puritánka. Jejich společná večeře se zvrhla ve velice pěknou policejní razii. Detektiv ji chtěl zřejmě tímto způsobem rozvášnit, neboť ten večer došlo dokonce na společné spinkání. Protože má však jeho manželka sexuální slabost pro černoušky, tak se vše odehrálo potmě. Závěr dílu dovršilo zatčení Nuckyho za volební podvod. Rozhodně se divák má v dalším díle nač těšit.(29.11.2016)

Spoilery! Pokud se rozhodnete tento seriál sledovat, tak důrazně doporučuji nedělat mezi jednotlivými epizodami žádné delší přestávky. Postav je opravdu hodně a ztratit se v nich je otázkou okamžiku. Obličeje pravděpodobně spolehlivě přiřadíte i po delší odmlce. Přiřadit po delší odmlce jména je však podstatně složitější. Tomuto dílu chybělo nějaké pořádné vzrůšo. Ukecaný byl moc hezky, ale jakmile divák neskončí s otevřenou hubou, tak je něco špatně. Příliš mě nepřekvapilo, že bylo tehdy vězení plné černoušků, to je dodnes typický obraz ameriky. Ještě méně mě potom překvapilo, že pan White jako správný černoušek neumí číst. Jinak se začíná rodit myšlenka obchodu s heroinem, která by nějaké to toužebné vzrůšo rozhodně měla přinést. Samozřejmě se také ukázalo, že by si páni bez žen jen těžko poradili. Bylo celkem příjemné sledovat, jak Nuckyho manželka zachránila svému muži zadeček a sobě dosavadní život na vysoké noze.(3.1.2017)

• Nebezpečná služebná (S02E03) (epizoda) (2011)

Spoilery! Po delší odmlce (asi 3měsíční) jsem koukl na další díl, což se opět ukázalo býti velmi nešťastným rozhodnutím. Alespoň, že je divákům vždy v úvodu připomenuto, co důležitého se stalo v předcházejících dílech. Jinak bych se horko těžko zorientoval. Tento díl mě dost nebavil, neboť se celý táhne v duchu nekonečného uzavírání smluv. Kromě zvednutí adrenalinu při večeři se divák nedočká ani žádné akce. Celé se to dost točí okolo Nuckyho upadajícího impéria. Kurvě se zvětšilo bříško a brzy lze očekávat, že bude po městě běhat malý retardovaný Shannon. Snad bude v příštím díle opět rozvířen střelný prach.(7.4.2017)

Začínám nabírat dojmu, že se jednotlivé epizody nesou ve velmi stereotypním duchu. Každý díl začíná neskutečně dlouhým kecáním, kdy se uzavírají stále nové a nové smlouvy s novými a novými lidmi. Poté obvykle následuje trošku alkoholu, s čímž je obvykle spojena prsní prezentace laciných dívek s detailním závěrem na bobří hráz - ideálním útočištěm přítulného hmyzu. Poté divák nakoukne do soukromí černočerného negra s tím nejbělejším jménem. Nechybí ani sonda do nedokonale fungujících manželství snad všech zúčastněných. Na akci se dostane jen někdy a právě akce je pro mě sítem mezi dobrým dílem, kdy se vám objeví na rtech "wow" a špatným dílem, kdy si postěžujete, že se zase, kurva, nic nedělo. Tento díl je tak nějak na rozmezí. Nemám čas sledovat průměrné seriály, takže budu doufat, že se kvalita kamsi vyšplhá.(19.11.2017)

Spoilery! Jedna z těch hodně podařených epozod, což je zapříčeněno tím, že se zde zkrátka stále něco děje. Mohli by to tvůrci konečně pochopt a napěchovat děje celý díl. Bavila mě dohoda s nervózními důchodci, která vyústila až v nádherný skalp. Líbí se mi, že se z Pitta stal mamánek a líbilo se mi i to lehké bratrské kočkování, které bude mít jisto jistě velkou dohru. Hodně zajímavý díl.(22.12.2017)

Spoilery! Souhlasím s kolegou komentátor. Paz de la Huerta je ohavná kurva i bez břicha. V těhotné verzi je každý pohled na ni čirým utrpením. Na odpudivosti ji rozhodně přidává i záporné IQ. Její porod samozřejmě proběhl v poklidném duchu, neboť měla ženské potrubí pořádně roztahané po pravidelném zásahu Nuckyho obřího slavíka. Jináč je celý díl jen o kecání a o tom, že Nuckyho žena začíná být sexuálně neuspokojena.(22.12.2017)

• Naše malá Peg (S02E07) (epizoda) (2011)

Spoilery! Odporná epizoda. Nějak mě nezajímá sledovat, že i z poslední kočky v seriálu se stala rovněž kurva. A vůbec, polovina epizody je o návštěvě její rodiny. Koho to kurva zajímá? Koho vlastně vůbec ta kurva zajímá? Proč dostává tolik prostoru na úkor jiných? Mnohem zajímavější mi příjde rostoucí napětí kolem Van Aldena a samozřejmě vrcholem dílu byl pokus o Nuckyho vraždu. Bohužel, většina epizody byla opravdu maximálně o hovně.(22.12.2017)

Spoilery! Opět další ukecaný a divácky nepříliš atraktivní díl. Celý se vlastně táhl v rytmu Nuckyho odcházení. Žalostně tomu všemu chyběla akce a nějaký divácký zvrat. Dokonce snad nedošlo ani na kozy. Za mě hodně slabé tři kousky a trošku žasnu nad vysokým hodnocením.(24.12.2017)

Spoilery! Po slabším dílu opět parádní nadílka akce všeho druhu. Od ukázky palebné síly Thompsonů Thompsonem až po negří povstání vedené nejbělejším negrem, co se alespoň jména týče, pane Whitem. Aby toho nebylo málo, tak si dovolila panu Thompsonovi zkomplikovat mezinárodní cestu jeho dcerka, která si dovolila dostat obrnu. Nechyběl ani další pokus o vraždu, bohužel se o něj pokoušel další retard, takže to ani nyní nevyšlo.(24.12.2017)

Spoilery! Další parádní díl. Tvůrci si velkolepě připravili půdu pro jistě geniální finále. Nucky se pomalu chystá do tepláků. To James Darmody měl větší štěstí. Konečně byl zbaven jeho nehezké ženy s lesbickými sklony rukou řezníka, u kterého jsem vůbec poprvé zaznamenal změnu výrazu tváře. Tak snad tvůrci nezklamou a v podobně našlapaném duchu navážou.(24.12.2017)

Spoilery! Další prudce sledovatelný díl. Dokonce i flashbacky, které obvykle stojí za hovno, byly dokonale zajímavé. Většina dílu se točí kolem Jamesovy minulosti. Konečně dojde na potvrzení toho, co bylo v předchozích dílech naznačováno, tedy to, že Jamesova maminka byla zároveň jeho sexuální parnerkou. Na plno se projevil Oidipův komplex. Dějová linka kolem Van Aldena je správně depresivní. Dost mě jeho postava baví.(26.12.2017)

Spolery! Brilantní série. Konečně seriál přišel s něčím, co jediné mu žalostně scházelo - troufl si popravit klíčovou postavu. Předchozí díl trošku naznačil, že by se něco takového mohlo odehrát. Nicméně i tak jsem byl pořádně zaskočen. Jináč, celkově se jednalo o pořádně našlapaný díl. Co se akce i intrik týče. Člověk už má dokonalou představu o rozložení moci. Do hry se dostávají drogy a růžky vystrčila i církev. Dost se těším na třetí sérii.(26.12.2017)

Spoilery! Nucky pořádně přitvrdil. Tento díl byl takový seznamovací. Objevilo se pár nových zajímavých postav. Naopak pár postav ze scény zmizelo. Bylo přeci jen třeba dořešit pár věcí z minulosti. Celý díl se tedy táhl v rytmu rozmisťování a přemisťování figurek po šachovnici. Hodně slibný start. Snad se tato série potáhne v podobě kvalitním duchu.(27.12.2017)

Spoilery! Nuckymu jeho nové pářící útočiště rozhodně přeji. Dokonce si tentokrát vybral slečnu měřitelného intelektu. Nicméně vůbec nechápu, proč je jejich mimomanželskému páření věnována většina dílu a úkor zajímavějších linek. Jeho kurva mě opravdu nezajímá. Mnohem více mě například baví nový hráč na scéně Gyp a jeho italská blokáda. Takže bych si prosil méně postelových hrátek a více akce!(28.12.2017)

Spoilery! Další díl, který postrádal nějaký "wow" moment. Opět hodně ukecané, tentokrát ovšem více k věci. Velmi příjemné jsou odbočky k tomu největšímu magnetu na smůlu - Van Aldenovi. Je zajímavé sledovat, kterak se mu vše hroutí pod rukama. Trošku mě irituje Nuckyho žena, která se začala neskutečně emancipovat. Linka kolem budování nemocnice mi přijde maximálně o hovně. Trošku to zachránilo půlksichťákovo urovnání válečné půdy.(28.12.2017)

Spoilery! Je zajímavé sledovat, jak se Nucky ze své kanceláře začíná více vydávat do ulic. Tentokrát uvízl při zátahu ve sklepení s prznitelem své ženy a ambiziózním hochem, který mu možná trošku připomenul Jimmyho, a tak ho poslal zavčas prdět pod hlínu. Celkem se mi zamlouvá linka kolem Al Capona, který je šílenější a šílenější. Velmi mě potěšilo, že se Nuckyho ženě trošku hroutí feministické plány. Závěrečná léčka slibuje, že by se to od příštího dílu mohlo pořádně rozjet.(28.12.2017)

Spoilery! Celkem solidní díl, který poodhalil Gypovu škrtící sexuální úchylku. Ten člověk mě baví. Závěrečný atentát (v posteli) neměl chybu. Dost mě baví i Van Aldenovi, tohoto času Muellerovi. Jejich dějová linka je příjemným zpestřením a přináší na scénu lehce komický nádech. Také konečně došlo na prolomení podvádění v rodině Thompsonových. Trošku škoda, že byl při činu přistihnut ten nevinnější z dvojice.(29.12.2017)

Spoilery! Velmi slabý díl, který když přeskočíte, tak pravděpodobně o nic nepřijdete. Ze špekáčka Teddyho se stává zřemě žhář, poté co jej nevlastní otec inspiroval a Gillian si našla nového nafukovacího panáka vzdáleně připomínajícího Jimmyho. Velmi slabé 3 kousky. Chyběl tomu alespoň jeden zajímavý moment. Doposud rozhodně nejnudnější díl.(29.12.2017)

Spoilery! Druhý díl v řadě, který byl těžce o ničem. Copak někoho zajímají námluvy půlměsíčka a skutečně odporná kůzlátka Gillian, která je jinak docela kočka. Chci vidět nějakou zasranou akci. Tímhle se mi tvůrci rozhodně nezavděčili. Snad se do příště polepší. Díl napěchovaný romantikou a sexem, ovšem bez náznaku čehokoli zajímavého. Prozatím nejhorší díl série. Píčoviny mě nezajímají.(29.12.2017)

Spoilery! Nuckyho žena se nám řádně rozvášnila. Její přerod v promiskuitní kurvu neměl chybu. Michael Shannon je ve své roli naprosto excelentní. Z člověka bojujícího proti alkoholu se nám stal jeho samotný vařič. Navíc konečně došlo na jeho dlouho očekávanou explozi ve firmě na žehličky. Není těžké uhádnout, jakým přístrojem permanentně poznamenal jeho retardovaného obtloustlého kolegu. Ještě krásnější výbuch však čekal na diváky v samotném závěru. Trošku škoda, že s sebou nevzal alespoň jednoho mafiánského bose, ale alespoň to odnesla ta nesympatická Nuckyho kurva. Hodně našlapaný díl. Víc takových!(30.12.2017)

Spoilery! Po monstrózním finále dílu minulého pro nás tvůrci připravili oddechovou atmosféru. Celý díl se táhne v rytmu Nuckyho rozhozeného mozku. Dojde na schůzku nejmocnějších, kde Nuckyho všichni zúčastnění pošlou velmi slušně do prdele. Do války tak potáhne nejspíš sám jako samotář jdoucí samotou. Že by se blížil jeho konec?(30.12.2017)

Spoilery! Po odpočinkové epizodě opět parádní jízda. Van Aldenova prodávací kariéra byla přibržděna nalítostným Alem. Není pro mě vůbec snadné sledovat scénky, kde proti sobě stojí dvě postavy, které mám hodně rád. Člověk neví, komu v takové situaci fandit. Závěr dílu pro mě přichystal opravdovou lahůdku. Konečně to schytal ten nafrněný píčus, který za Nuckyho zády prznil jeho ženu. Italové se mi zatraceně líbí. Těším se na finále!(30.12.2017)

Spoilery! Nebál bych se tu nahlas hovořit o nejlepší epizodě celého seriálu. Minimálně doposud. Tvůrci si tentokrát zcela odpustili utahaný úvod do děje. Vypuklo to opravdu po pár minutách a fantastické tempo nedalo divákovi ani na sekundu vydechnout. 50 minut napěchovaných totálním napětím a pořádnou porcí zábavy. Závěr s Alem neměl chybu a dokázal mě pořádně navnadit. Takhle nějak si představuji seriálový vrchol! Super práce! Trošku jsem se zamiloval do Gypa. Až nyní jsem si dohledal, že se vlastně jedná o téhož herce, který si střihl fantastickou roli v třetí sérii Mr. Robota. To se hned pozná mimořádný talent.(30.12.2017)

Spoilery! Dost mě zarmoutilo, že se ten plesnivý dědek Nucky opět zachránil. Ačkoli je seriál o něm, tak ho moc nemám rád. Mnohem raději mám snad celé jeho okolí. Myslím, že by seriálu slušelo, kdyby se na jeho místě objevila čerstvá krev. Gypa je mi líto, v celé sérii byl famózní. Tak mi alespoň stále zůstávají želízka v ohni jako jsou Arnold Rothstein a Al Capone. Možná by páni tvůrci mohli ubrat na pasážích, kdy jeden vysloužilý odstřelovač vystřílí hotel plný gangsterů, či takových ohavných nesmyslů, kdy se Nucky znenadání promění v neomylného zabijáka a hravě si poradí s trojicí nájemných zabijáků, kteří předtím vystříleli jeho kompletní ochranku. Poté by byl seriál dokonalý. Nicméně stále skvělá zábava a moc se těším, co přinese příští série.(31.12.2017)

Spoilery!Tato epizoda drží basu s ostatníma, proto se jako úvodní epizoda série drží svojí kvalitou hodně po zemi. Divák si tak užije maximálně Ričrdovo řádění, který mě trošku začíná srát. Kromě toho byl snad poprvé k vidění černý pyj, a to dokonce při mezidruhovém páření člověka s opicí. Místo aby se válka rozjížděla, tak byla nemilosrdně přibržděna, což mi tak úplně nevyhovuje. Uvidíme, co přinesou díly následující.(31.12.2017)

• Výpověď (S04E02) (epizoda) (2013)

Spoilery! Tvůrci se bohužel rozhodli pokračovat v nastoleném trendu a vytáhli z rukávu další díl, který byl tak nějak o hovně. Skoro hodinka bezobsažného kecání. Divák se stihne maximálně seznámit s novým negrem na scéně, který dokonce vlastní doktorský titul. A není na světě nic nebezpečnějšího než vzdělané opice, takže jsme pravděpodobně měli co do činění s novým nejzápornějším záporákem ve světě plném záporáků. Trošku tedy zklamáníčko. Této sérii prozatím zoufale chybí nějaká pořádná akce, zrada, cokoli... Nemá to absolutně "drajv".(6.1.2018)

• Akry diamantů (S04E03) (epizoda) (2013)

Spoilery! Zasrané příměří. Tato série se táhne v odporně politickém duchu a prozatím neexistují žádné sváry, spory a šarvátky. Dokonce i krvežíznivý půlměsíček zakopal svoji zbraň. Příměří a mír je hrozně krásná věc. Snad jedinou výjimku tvoří filmový, seriálový a herní svět. Pokud vás tvůrci tři série krmí zradami, násilím a napětím, tak vám to zaručeně musí nyní scházet. Vůbec se mi nelíbí směr, kterým se tato série ubírá. Trošku nabírám pocit, že se zde začíná vařit z vody. Totálně seriál postrádá spád a trošku mě tím začíná srát. Stále je to koukatelné, ale od předchozí série je to brutální propad a divím se, že to na zdejším hodnocení není více znát.(7.1.2018)

Spoiler! Konečně tato série představila solidní díl, ve kterém sice opět nesvištěly vzduchem kulky, ale alespoň se točily ve vzduchu velké peníze. Divák se dozví například to, že člověk nezná, dokud si s ním nezahraje karty. V hlavní roli tohoto dílu figuroval Thompson. Ať už v rukou úžasného Ala nebo v podobě pomstichtivého šprýmaře bastarda Thompsona juniora. Ještě to stále není ono, ale konečně jsem si v této sérii nějaký díl užil. Nejvíc mě pobavil německý Nuckyho poskok, který ukázal, že se taky dovede pořádně odvázat.(8.1.2018)

Spoilery! Zatím zřejmě nejlepší epizoda této nemastné a neslané série, i když nutno podotknou, že řádně smutná. Opět tvůrci vsadili na stejnou taktiku a popravili postavy, kterým bylo v posledních dílech věnováno více prostoru. Bohužel to odnesl nejsympatičtější a nejštíhlejší z bratrského tria Caponeových. Závěr se nesl v hodně smutném duchu, když se ze scény spakoval Nuckyho dvorní oblékač. Takže snad až na hloupou odbočku k travitelovi Thompsonovi Jr., měl tento díl patřičné grády. Navíc mám takové tušení, že Van Alden v závěru seriálu všechny napráská. Už teď toho ví více než by bylo zdrávo na člověka jeho bývalé pozice. Slabší 4 hvězdy!(10.1.2018)

Spoilery! Milovníci mrdu si zajisté přijdou na své. Konečně dojde na dva dlouho předesílané mrdy. Těžko říct, který z nich byl nechutnější. Oba byli maximálně na poblití. Za mě bych asi volil negra pana Whita s předkusem, se kterým by za války zajisté štrejchl při plazení o minu. Nic zajímavého se v podstatě nestalo. Celkem zajímavou hru double agenta roztočil ten retard, kterému teče mléko po bradě. Tato série opravdu za nic nestojí.(15.1.2018)

• William Wilson (S04E07) (epizoda) (2013)

Spoilery! Jeden z nejnudnějších dílu série. Pomalu se řítíme do finiše a jeden by čekal, že se konečně začne něco dít. Mám pocit, že celý seriál sklouzl k několika nechutným vztahům a neřeší se vůbec nic jiného. Takto mě to ale vůbec nebaví! Tvůrci, nebuďte čuráci a udělejte s tím něco!(15.1.2018)

Spoilery! Celá série se točí kolem opic. Kdo se má na ty zasrané negry pořád dívat? Další hrozně ukecaná epizoda točící se kolem sporu dvou otravných opic. Jediné postavy, které mě v rámci této série baví jsou double agent a Al Capone a nekonečně úžasný Michael Shannon. Všechny scénky, kde nefiguruje ani jeden z nich stojí za hovno, pokud tedy neobsahují akci a jsou čistě dialogové. Budu doufat, že poslední 4 díly budou tradičně našlapané. Zatím je to čirá zoufalost.(15.1.2018)

Spoilery! Tak konečně se i v této sérii objevil opravdu vymazlený díl, který navázal na bývalou slávu. Ubylo mrdu a místo toho se tvůrci ukázali s trochou té akce. Michael Shannon zde ukázal, proč ho miluji. Konečně mu ujely nervy a pořádně zaúřadoval. Ani se mi nechce věřit, že se na něj snad poprvé pousmálo štěstí. Kromě toho mezi opicemi eskaluje napětí, židák je bez peněz, což je věc nevídaná a půlměsíček je na roztrhání. Dokonce byl požádán o ruku, jako správný muž. A jelikož žena stojí peníze, tak se nám schyluje k moc hezké spolupráci. Snad vůbec poprvé v této sérii se upřímně těším na další díl.(17.1.2018)

Spoilery! Moc se mi líbila vyřčená myšlenka, že všechny lidské problémy pocházejí z neschopnosti sedět doma. Více než solidní díl. Divák se dozví, jak snadné je být dotlačen k obchodu s narkotiky. Hodně našlapaný díl, co se týče posunu v ději na všech frontách. V Chicagu je jen otázkou času, než Al převezme byznys, který je evidentně orientovaný na prasnice - tedy Al je orientovaný na prasnice. Byznys je v pohodě.(21.1.2018)

Spoilery! Na předposlední díl čtvrté série to bylo tedy řádně slabé. Většina dílu je o pobytu černého pana Bílého na negří farmě jeho prudérního starého kámoše. Celý díl se tedy táhne v rytmu všech těch stařeckých mouder, což pochopitelně stojí za hovno. Nechápu, dle čeho tvůrci rozdělují postavám čas. Vůbec mě nebaví život kolem Nuckyho ex a ani kolem Jimmyho ex sexuální partnerky a maminky v jednom balení. S paní Darmody už se snad budeme střetávat méně. Závěr tohoto dílu měl přeci jen koule.(21.1.2018)

Spoilery! Závěr série jak se sluší a patří. Na scéně se trošku zametalo. Postavy, které už neměly co nabídnout, už nic nenabídnou. Hodně mě zaskočilo, že půlměsíčkovi selhala snad poprvé muška a teď je z něj mrtvý půlměsíček. Akce v Chicagu byla hodně kůl. Al je definitivně u moci, takže bych si přál pátou sérii právě o něm. Je neskutečně kůl, což jsem už psal a spolu s Michaelem Shannonem tvoří úžasnou dvojici. Dokonalá pozvánka na poslední řadu.(21.1.2018)

Spoilery! Poslední díl předchozí série a tento díl dělí 6 let. Za takovou dobu se uděje spousta změn i v mnohem bezpečnějších společnostech. Tím spíše mezi páni pohybujícími se za hranou zákona. Pár postav, které jsem velmi favorizoval potkala za kamerou smrt. Tak nějak celkově se omladilo vedení mafiánských gangů. Velmi mě překvapilo, že se na věčnost odebral například Joe Masseria. Nucky tak zůstává snad posledním staříkem mezi bandou dravého mládí. Potěšilo mě, že si pan White konečně našel své místo na negřích galejích. Celkem mu to tam slušelo. Jako úvodní díl, který musí diváci zkrátka přetrpět, to celkem ušlo.Nezbývá než doufat, že se Nucky brzy vrátí z debilní a nudné Kuby a rozjede se v Atlantic City pořádná akce, na kterou jsem byl zvyklý. Ke všemu mi zde hrozně scházel Al Capone a Michael Shannon.(27.1.2018)

Spoilery! V této sérii mě ze všeho nejvíc serou neustálé Nuckyho falshbacky do dětství, které jsou určitě předzvěstí jeho brzkého skonání, jako tomu bylo v tomto seriálu už několikrát. Tento díl se opět táhl ve víru seznamování s tím, co se za 6 let změnilo. Manželům Van Aldenovým přestalo klapat idylické manželství a Michael Shannon se moc hezky vybarvil. Přestože byl tento díl opět ukacaný, tak se mi z nějakého důvodu celkem zamlouval. To bude asi tím, že byl prostřednictvím řezače uch vyslán vzkaz a schyluje se k válce generací. Slabé 4 hvězdy.(28.1.2018)

Spoilery! Opět další díl, který mě úplně neočaroval. Nejlepší pasáží bylo zřejmě negří přepadení. Jen to na mě působilo krajně nevěrohodně. Když se pánové dlouho dobu koukali pouze na černé zadky a najednou se před nimi ocitne pohledná školačka, tak bych si tipoval, že minimálně jeden z negrů bude jednat pudově. Závratně by jim toto rozhodnutí zkrátilo cestu k sejfu a divákům několik dlouhých minut keců. Lucky Luciano se začíná projevovat jako pořádně ostrej mstíč. Absolutně jsem za celou dobu seriálu nepřišel na chuť dějové lince, ve které se objevuje Nuckyho ex. Její postava mi přijde děsně otravná a již mnohokrát mi zabránila k udělení maximálního hodnocení. Tento díl bych opět viděl na pěknější 3 *.(28.1.2018)

Spoilery! Zhruba první polovinu tohoto dílu opanovávala nuda. Ovšem od druhé poloviny seriál naznačil, že by až do konce mohl mít koule. Z Ala se stává ještě větší psychopat, což tentokrát odneslo spodní prádlo Van Aldena. Dost se mi zamlouval i závěr, ve kterém to odnesla špekatá hospodská a Nuckyho ex je tak o krok blíže tomu, že by po dlouhém sexuálním půstu brzy mohla opět žmoulat klobásku. Nezbývá než doufat, že další díl naváže kvalitou přesně tam, kde tento skončil.(28.1.2018)

Spoilery! Zřejmě nejvtipnější díl celého seriálu. Sledovat Ala zápasícího se sraním je skutečně zážitek na celý život. Stejně tak byla parádní večeře u Muelerových, kdo to mezi partnery pořádně vře. Michael už zřejmě nedokáže uspokojovat svoji permanentně nadrženou choť, a ta začíná být kromě permanentní nadrženosti i permanentně nasraná, a tak jsou doma nasraní dva. Neskutečně mi v této sérii pijí krev nudné flashbacky. Raději bych se obešel bez vysvětlení Nuckyho minulosti, než být každý díl takto nelítostivě týrán.(30.1.2018)

Spoilery! Souhlasím se zdejším spolukomentátorem. Klidně bych si dovedl představit celovečerák s duem Nelson & Eli v hlavních rolí. Spolu jim to strašně seklo. Dlouho jsem se tak nenasmál. Těžko se mi hodnotí díl, kde na jedné straně konečně chcípl jeden extrémně otravný barevný a na straně druhé nejzajímavější postava celého seriálu. Tvůrci rozjeli pořádnou čistku. Opravuji svůj komentář z předchozího dílu - tohle byl nejvtipnější díl. Výjimečně mě bavil i Nucky na sexuálních námluvách. Těším se na velkolepé finále.(30.1.2018)

Spoilery! Tak člověk se těší na kulervoucí finále a místo toho mu páni tvůrci nadělí další dvě třetiny stopáže o hovně, které jsou ke všemu plné otravných vzpomínek. Z mnoha dílů návratů do mladí vyplynula jediná zajímavá věc, a to potvrzení toho, že pokud někdo vypadá a chová se jako pedofil, tak pedofil nejspíš bude. Předávka rukojmí v závěru měla pořádné koule. Bohužel je díl prošpikován nudou. Dobře, že to zavčas tvůrci utnuli, mám takový pocit, že již nebylo z čeho vařit.(31.1.2018)

Spoilery! Tak konečně došlo na smrt Nuckyho, která byla předesílána celou tuhle sérii. Další díl, kde se půl stopáže vzpomíná, a tím pádem se děje totální hovno. Tvůrci závěr posrali ve velkém stylu, a tak vzpomínky na tento seriál brzy vyšumí do ztracena. Překvapuje mě zdejší hodnocení. Jeden z nejnudnější dílů této série. Za zmínku stojí vyloženě jen závěrečná pomsta v mafiánském stylu.(31.1.2018)