poster

Umineko no naku koro ni (TV seriál)

 • Japonsko

  うみねこのなく頃に

 • USA

  Umineko: When They Cry

Animovaný / Horor / Mysteriózní / Thriller

Japonsko, 2009, 10 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (8)

 • Subjektiv
  ***

  Z důvodů vyjádřených mandelbrotem váhám mezi *** a ****. Po dokončení celého seriálu bude komentář pravděpodobně rozšířen.(12.1.2010)

 • Carol Pifková
  ****

  Záhadná krvavá anime, to proste zbožňujem!(9.9.2012)

 • Drolin

  Zredukovat více jak 80 hodin do 10 nelze, a to ani u tak zkušeného studia, jakým Deen je. Klady v podobě hudby, atmosféry a (zde mimo postav) i vizuálních kvalit zůstávají, avšak řada činů bude, bez znalosti VN či mangy, působit přinejmenším zmateně a vzhledem k situacím až nepatřičně. V rámci možností však stále dílo hodné pozornosti, zvláště při malé konkurenci v detektivním/mystery žánru - a to i když předloha nebyla využita ani z jedné desetiny.(20.6.2013)

 • mandelbrot
  ***

  Hrátky s meta světy a různými možnými průběhy událostí jsou sice celkem fajn, ale přijde mi, že seriál tak úplně neví čím vlastně chce být. Nachrlí na nás velké množství postav, děje z různých časových období a spoustu nadpřirozených jevů, výsledkem čehož je jakýsi neurčitý tvar u kterého nevíte, zda se jedná o detektivku, mysteriózní horor nebo rodinné drama (to mi přijde asi jako nejlepší zařazení). Další problém vidím v postavách, je jich hodně, takže na jejich prokreslení není moc času a když už se o nich dozvíme něco více, často to není nic, kvůli čemu by vzbudili naše sympatie. Když pak někdo zemře (což se děje v průměru asi každých pět minut) nevyvolá to takřka žádnou emocionální reakci (a u tohoto žánrového mixu mám prostě problém dívat se na ně jen jako na figurky na šachovnici). Nepochybuji, že druhá série vše vysvětlí uspokojujícím způsobem, ale v půlce zanechávají mořské kočky spíše rozpačitý dojem.(24.12.2009)

 • SonGokussj
  **

  Mé očekávání? "Higurashi no Naku Koro ni bylo úžasné, třeba to bude podobné". Má odpověď "Boha... proč..." Mám rád anime, kde nejsou rozpory. Když tam jsou některé menší, tak ještě v klidu. Ale v Umineko se to jimi hemží. Celý princip, pokud jsem to z 12 episod pochopil (dál jsem se -nedovedl- koukat) je o přesvědčení Battlera (hlavní postava) o tom, že v Obsahu zmíněná čarodějnice Beatrice opravdu existuje a má magickou moc. Battler tomu ale nechce věřit a to ani přesto, že ho čarodějnice vezme do jiné dimenze, vzkřísí všechny zabité, opět je zabije, vidí i svou smrt, uplatňuje magické zákony pravdomluvnosti... jeden velký rozpor. Když vidí toto vše a "umírání svých známých a rodiny" bere jako "hru", které jsou za celou sérii 4, tak opravdu nechápu... Nedovedl jsem se přes to přenést. Hlavní výtka. Další výtky bych viděl v neuvěřitelné přehnanosti projevů. To i v Dragon Ball Z křičí při proměně na Super Saiyany postavy méně. To i v Higurashi vypadají proti Umineko postavy jako normální klidní lidé... Nejvíce mě tam však deptala ta malá holka Maria a její Kihihihihi a projevy "uu", při kterých jsem měl chuť pleštit monitor. Dále všichni sluhové tam mají nejspíše magickou moc (což Battler nějak opomíjí?) a pomáhají mu tam i další čarodějnice (což taky nějak opomíjí). Pocity při koukání a vzpomínání na děj mi vyvolávají nevolnost. Sám nevím proč. Ale určitě se najde někdo, komu se to bude líbit. slabých 30%(11.6.2011)

 • Mya
  ****

  Umineko alebo When the seagulls cry je anime velmi podobne Higurashi no Naku Koro Ni. Ide o preste ten isty styl len s inou zapletkou a postavami. Co sa tyka konca, ak ste videli Higurashi tak zhruba mozte tusit, co nas caka. Opening ma na svedomi skvela Akiko Shikata a tvori skvely uvod k serii. 80%(15.1.2010)

 • JohnyTrava
  *****

  Nepristupoval som k tomu ako ku Higurashi, takže som ho ani neočakával. Úvod nadupaný, ďalej trochu pomalšie, miestami komplikované, mindfighty až tak neohromili ale ani som sa nenudil a na ďalšie diely som sa tešil. Grafika prijemne potešila, hudba taktiež, najme OP aj EP, uvidíme čo dá druhý séria (ak bude), nepristupujem k tomu tak kriticky ako ostatný takže 8,5 /10.(17.12.2011)

 • DaweForeman
  *

  No tak takhlenc zvednutý mandle už jsem hodně dlouho neměl. Jak už tu bylo napsáno, největší problém je, že člověk neví jak tenhle počin brát - zda mysteriózní, detektivku, fantasy nebo psychologickou abstrakci. Kdyby se to neslo v duchu detektivky s tím, že zbytek byl jen v přeneseném slova smyslu (aneb cesta Battlera), tak bych byl s tímhle anime spokojenej. Jenže i po 26 dílech "fantas magorie" tomu autoři nemůžou dát nějaký konec, je vrchol drzosti. Animace je lepší průměr a hudba sem tam taky zaujme. Všeobecně ale myslím, že sledování tohoto anime je ztráta času. V tomhle smyslu už je lepší si pustit Higurashi, které je mnohem lépe zpracováno.(11.3.2014)