Umineko no naku koro ni (TV seriál)

• Japonsko

うみねこのなく頃に

Umineko: When They Cry

Animovaný / Horor / Mysteriózní / Thriller

Japonsko, 2009, 26x25 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (8)

Z důvodů vyjádřených mandelbrotem váhám mezi *** a ****. Po dokončení celého seriálu bude komentář pravděpodobně rozšířen.(12.1.2010)

Záhadná krvavá anime, to proste zbožňujem!(9.9.2012)

Zredukovat více jak 80 hodin do 10 nelze, a to ani u tak zkušeného studia, jakým Deen je. Klady v podobě hudby, atmosféry a (zde mimo postav) i vizuálních kvalit zůstávají, avšak řada činů bude, bez znalosti VN či mangy, působit přinejmenším zmateně a vzhledem k situacím až nepatřičně. V rámci možností však stále dílo hodné pozornosti, zvláště při malé konkurenci v detektivním/mystery žánru - a to i když předloha nebyla využita ani z jedné desetiny.(20.6.2013)

Hrátky s meta světy a různými možnými průběhy událostí jsou sice celkem fajn, ale přijde mi, že seriál tak úplně neví čím vlastně chce být. Nachrlí na nás velké množství postav, děje z různých časových období a spoustu nadpřirozených jevů, výsledkem čehož je jakýsi neurčitý tvar u kterého nevíte, zda se jedná o detektivku, mysteriózní horor nebo rodinné drama (to mi přijde asi jako nejlepší zařazení). Další problém vidím v postavách, je jich hodně, takže na jejich prokreslení není moc času a když už se o nich dozvíme něco více, často to není nic, kvůli čemu by vzbudili naše sympatie. Když pak někdo zemře (což se děje v průměru asi každých pět minut) nevyvolá to takřka žádnou emocionální reakci (a u tohoto žánrového mixu mám prostě problém dívat se na ně jen jako na figurky na šachovnici). Nepochybuji, že druhá série vše vysvětlí uspokojujícím způsobem, ale v půlce zanechávají mořské kočky spíše rozpačitý dojem.(24.12.2009)

• SonGokussj

Mé očekávání? "Higurashi no Naku Koro ni bylo úžasné, třeba to bude podobné". Má odpověď "Boha... proč..." Mám rád anime, kde nejsou rozpory. Když tam jsou některé menší, tak ještě v klidu. Ale v Umineko se to jimi hemží. Celý princip, pokud jsem to z 12 episod pochopil (dál jsem se -nedovedl- koukat) je o přesvědčení Battlera (hlavní postava) o tom, že v Obsahu zmíněná čarodějnice Beatrice opravdu existuje a má magickou moc. Battler tomu ale nechce věřit a to ani přesto, že ho čarodějnice vezme do jiné dimenze, vzkřísí všechny zabité, opět je zabije, vidí i svou smrt, uplatňuje magické zákony pravdomluvnosti... jeden velký rozpor. Když vidí toto vše a "umírání svých známých a rodiny" bere jako "hru", které jsou za celou sérii 4, tak opravdu nechápu... Nedovedl jsem se přes to přenést. Hlavní výtka. Další výtky bych viděl v neuvěřitelné přehnanosti projevů. To i v Dragon Ball Z křičí při proměně na Super Saiyany postavy méně. To i v Higurashi vypadají proti Umineko postavy jako normální klidní lidé... Nejvíce mě tam však deptala ta malá holka Maria a její Kihihihihi a projevy "uu", při kterých jsem měl chuť pleštit monitor. Dále všichni sluhové tam mají nejspíše magickou moc (což Battler nějak opomíjí?) a pomáhají mu tam i další čarodějnice (což taky nějak opomíjí). Pocity při koukání a vzpomínání na děj mi vyvolávají nevolnost. Sám nevím proč. Ale určitě se najde někdo, komu se to bude líbit. slabých 30%(11.6.2011)

Umineko alebo When the seagulls cry je anime velmi podobne Higurashi no Naku Koro Ni. Ide o preste ten isty styl len s inou zapletkou a postavami. Co sa tyka konca, ak ste videli Higurashi tak zhruba mozte tusit, co nas caka. Opening ma na svedomi skvela Akiko Shikata a tvori skvely uvod k serii. 80%(15.1.2010)

Nepristupoval som k tomu ako ku Higurashi, takže som ho ani neočakával. Úvod nadupaný, ďalej trochu pomalšie, miestami komplikované, mindfighty až tak neohromili ale ani som sa nenudil a na ďalšie diely som sa tešil. Grafika prijemne potešila, hudba taktiež, najme OP aj EP, uvidíme čo dá druhý séria (ak bude), nepristupujem k tomu tak kriticky ako ostatný takže 8,5 /10.(17.12.2011)

• DaweForeman

No tak takhlenc zvednutý mandle už jsem hodně dlouho neměl. Jak už tu bylo napsáno, největší problém je, že člověk neví jak tenhle počin brát - zda mysteriózní, detektivku, fantasy nebo psychologickou abstrakci. Kdyby se to neslo v duchu detektivky s tím, že zbytek byl jen v přeneseném slova smyslu (aneb cesta Battlera), tak bych byl s tímhle anime spokojenej. Jenže i po 26 dílech "fantas magorie" tomu autoři nemůžou dát nějaký konec, je vrchol drzosti. Animace je lepší průměr a hudba sem tam taky zaujme. Všeobecně ale myslím, že sledování tohoto anime je ztráta času. V tomhle smyslu už je lepší si pustit Higurashi, které je mnohem lépe zpracováno.(11.3.2014)