Zostane to v rodine

Slovensko, 2009, 35 min

Účinkují:

Andrej Bičan

MM_Ramone odpad!

Mimoriadne nudná televízna rodinná súťaž. Štyria hráči, čo sú v príbuzenskom vzťahu, tvoria jedno družstvo, ktoré stojí proti tomu druhému. Rodinka Trapákovcov proti rodinke Sedlákovcov. Navzájom súťažia v disciplínach, ktoré sú tak nezáživné až strach. Uhádnite na čo myslím, vyskladajte čo najdlhšiu vetu a podobné zábavky, čo sú vhodné tak akurát pre žiakov základných škôl. Nie pre dospelých ľudí. Naviac to celé moderuje ukoktaný mamľas Andrej Bičan. Z tých jeho grimás a debilných pokusov o humor mám žalúdočné problémy. Odpad! ()

Martin741 odpad!

Moderator menom Bican mi nikdy extra nevadil ...... ale tato sutaz, to je katastrofa na pohladanie. Ziadne ine adjektivum ako katastrofa nedokaze popisat vlastnosti tohoto TV diela : 0 % ()

tron

Patrím k divákom, ktorí majú Andreja Bičana radi a viac či menej priamo ho sledujú od jeho začiatkov („Maxihra“ v STV) cez čoraz úspešnejšie projekty (kuchárska šou na Jojke) až po jeho doteraz zrejme najväčší úspech (vydarená rodinná súťažno-zábavná šou „5 proti 5“ znova na STV). Po posledne menovanom programe bol však Andrej mimo – STV, ako to dokáže len ona, napriek pekným číslam sledovanosti, reláciu po lete 2009 veľmi nerozumne zrušila. Keď v septembri štartovala nová programová štruktúra (vyznačujúca sa predovšetkým tým, že to málo dobrých vecí, aké STV zakúpilo, typu „Dr. House“ alebo „Bratstvo neohrozených“, sa presunulo po nepozerateľnej neskorej večernej hodiny po 22:00), Bičan v nej nebol. Smutne som si pomyslel "predčasný koniec originálneho moderátora". Až uprostred mesiaca sa vrátil. Bohužiaľ, kvality relácie „Zostane to v rodine“ sú nízke. Vidieť, že tvorcovia do veľkej miery odpisovali od „5 proti 5“ (znova dve rodiny stojace proti sebe, znova Bičan ako „šialené tornádo“). Lenže opisovali zle. Jednotlivé súťažné kolá sú v horšom prípade nehnevajte sa blbé (koho má preboha baviť každý pracovný deň pozerať „opakujúcu sa vetu“?), v lepšom nudné (PEXESO!?!). Hoci sa obvykle pokladám za vnímavého diváka, až po X reprízach som pochopil prekvapivo komplikované pravidlá (napr. na čo slúžia „šťastíčka“). Bičan je v mojich očiach moderátorská osobnosť, akej môžu všetci tí naši... ako ich pomenovať... vyliezť na hrb. O to viac som zaskočený nekvalitou súťaže a prajem Andrejovi v budúcnosti ovela vyššiu mieru umeleckej slobody, lebo na to má. DODATOK 17. 6. 2010: Tak "Zostane to v rodine" bolo našťastie predčasne ukončené a Andrejovi v STV ponúkli zdá sa oveľa lepšiu (aj úspešnejiu) reláciu o varení "Vojna kuchárov". Tak aspoň niečo. ()