Lampa

(pořad)
  • Slovensko Pod lampou

Neformálna diskusia Štefana Hríba o slobode, Bohu, vesmíre a živote s otvoreným koncom. Osobnosť moderátora, ktorého diváci už poznajú z televíznych obrazoviek, je zárukou, že večerné diskusie budú zaujímavé a ich témy často aj kontroverzné. Hostia Štefana Hríba prinesú vždy nové pohľady na veci všedné i nevšedné, na spoločenské udalosti a problémy, s ktorými sa deň čo deň stretáme. (oficiální text distributora)

Anderton

Hodnotené čisto bez ohľadu na časti venované žhavo aktuálnej politike, pretože som ich nevidel. Hríb buď chápal, že divák niektorým veciam nechápe (napríklad pokeci o vesmíre, bohu, atp s takým Grygarom) a tak sa pýta za neho, alebo ich nechápe sám. To bolo ale jedno a možno to aspoň preto nepôsobilo nejako snobsky. No aspoň vďaka tejto relácii a spomenutému Grigařovi teraz viem, že vesmír sa bude rozpínať donekonečna až sa celý rozplynie....Našťastie sa toho nedožijem... ()

casioa....

Bez debaty a aj bez potlesku, relácia ktorá v slovenskom merítku nemá obdobu. Hríb prebral množstvo tém a diskutoval s kopou ľudí, ktorý k témam mali čo povedať. Bohužiaľ, svoje si od Ficových nochlsledov schytal, a tak prešiel do TV (HNOJ)joj-ktorá vlastne vďaka nemu vysiela jedinú dobrú a pozerateľnú reláciu, vo svojom "playliste". Hríb drží sám tvHnojku tesne nad hladinou! Lenže, kto vie dokedy :( ()

Marius

Za diely mimo politiky *****, za diel v ktorom Vitkovič brutálne rozbil Oravcove neoliberálne koncepty aj šiestu ale v momente keď ten paranoidný pseudointelektuálny konzervatívny polofašista čo vidí komunistu za každým bučkom (áno myslím, Stevena Mushrooma) pozve zásadne len "to pravé" spektrum slovenskej politiky a "tie pravé" think thanky na témy kde sa všetci zhodnú, že za všetko môže ľavica s Ficom (ktorý nie je ľavičiar ani náhodou) tak za tie by som mu zobral aj tie hviezdičky čo mu dávam. Skrátka, je to zmrd, ale apolitické diskusie vedie bravúrne. 5/10 ()

Marek1991

Program, ktorý má svoje miesto vo verejnoprávnej televízii. Moderátor je naozaj schopný, niekedy má však výpadky a nevie si dať dokopy dva a dve, ale niekedy naopak vie diskusiu usmerniť. Je schopný do diskutujúcich rýpať, vie upútať, vybrať dobré témy, občas to svojím jednostranným zameraním preženie, ale celkovo je program fajn. Alternatívna hudba tiež ujde, ale často nie je veľmi kvalitná po všetkých stránkach. Páči sa mi, že je to relácia s otvoreným koncom. Ešte mi tu chýba trocha empatie zo strany moderátora a logického uvažovania, ale určite je to lepšie ako program Večer na tému. Tu však sú tie tri hviezdičky opodstatnenejšie a možno by boli aj štyri, keby to občas neprehnali pri národnostných, či vojnových alebo politických diskusiách, lebo občas ma tie reči aj vytočili a mal som chuť do toho vstúpiť a povedať dosť, nezavádzajte, ono je to tak a tak. Moderátorov prejav je už legendárny na slovenské pomery, program viac než len ujde a málo mu chýba ku štyrom hviezdičkám. ()

Z0oMb3E

Relácia, ktorá pribije diváka pred obrazovku. Relácia v ktorej sa preberajú témy (okrem politických) pri ktorých je stopáž 2 hodiny málo. Relácia v ktorej moderátor viac menej nadhodí tému a pri minimálnych zásahoch dokážu hostia divákovi poskytnúť také zaujímavosti z vied, pavied, životného štýlu a náboženstva, že im dokáže pochopiť aj bežný človek. Ba čo viac bežný človek je nimi unesený. Pamätám si reláciu ešte z čias STV2, kde mala myslím dvojnásobok času a aj vtedy som sa nemohol odtrhnúť viac menej ani na záchod, aby som o niečo neprišiel. Prezieravo na tento účel sú do relácie vsunuté aj hudobné vsuvky. Hviezda dole za pre mňa absolútne nezaujímavé politické témy. ()

• Diskusná relácia Lampa získala v roku 2006 Novinársku cenu v kategórii cena Otvorenej spoločnosti. Za novátorský prístup autorského kolektívu pri vytvorení jedinečného profesionálneho formátu vo vysielaní verejnoprávnej televízie, ktorý dlhodobo prispieval k formovaniu spoločenskej diskusie. Rada súťaže a odborná porota ocenili dlhodobo nadštandardné spracovanie relácie po stránke obsahovej, dramaturgickej, ako aj skvelé využitie televíznych výrazových prostriedkov. Cena bola udelená s osobitným prihliadnutím na relácie s názvom Ľudia ako my a Život na hrane. (Kuzlo)
  • Diskusia s názvom Einstein – teória relativity získala v roku 2005 Novinársku cenu v kategórii Najlepší rozhovor, beseda, diskusia v elektronických médiách. A to za odvahu nastoliť tému, ktorej bežný divák nerozumie a za jej spracovanie, ktorým udržala diváka v napätí a vyvolala v ňom snahu téme porozumieť. (cure)
  • Diskusná relácia Lampa získala v roku 2009 Novinársku cenu v kategórii Najlepší rozhovor, beseda, diskusia v elektronických médiách. Za vytvorenie priestoru pre otvorenú diskusiu nielen o aktuálnych politických témach a jeho originálne napĺňanie, výrazne odlišné (témami aj spôsobom moderovania) od ostatných diskusných relácií na slovenskom televíznom trhu. (Kuzlo)