Jako doplnění (dokončení) příběhu filmu Zatmění všech sluncí to docela ujde, ostatně začíná se stejnou scénou, kterou první část končí, jen už na konci výkonu trestu, ale bohužel celkově je to poměrně řídký. Ta psychologičnost mi přijde slabší, i přes to, že i pokračování mělo velký potenciál k vyprávění. Bohužel se tam ani nevyvine žádné pořádné boční drama, které by divákovi zpříjemnilo až zdlouhavé vyrovnávání se opět výborně zahrané hlavní hrdinky s realitou. Vyfiflená dceruška sice zaznamenala mentální posun do kladných čísel, decibelovej synáček však ustrnul ve své omezenosti a jen vyměnil populární hudbu za náklonnost ke šmelině. Změna v osobě manžela naznačovala, že sice dostal školu, když krotil své přihlouplé ratolesti, ale jinak zůstal v zásadě poctivým troubou s ambicemi nepřesahujícími pořízení novýho bouráku. Kladem je ještě kratší stopáž a pokud jste viděli první část, vejde se to ještě do tří hvězdiček. V opačném případě jednu odeberte.(29.5.2015)

Pokračování inscenace Zatmění všech sluncí. Jarmila se vrací z výkonu trestu a vypořádávání s nastalou situací je hodně těžké a za bolševika muselo být mnohem horší než v dnešní době. Dramaticky dost tíživě zpracované, navíc fakt perfektně zahrané Věrou Galatíkovou, to je teda síla, co tady předvádí. Ukázka mistrovského a přesvědčivého projevu, ostatně tak, jak hrála všude. Petr Hapka jako hudební skladatel používá různé synťáčky a občas působí jako Johny Carpenter :).(2.9.2018)

Chápu, že hlavní postava v podání výborně Věry Galatíkové, chtěla za vším udělat tlustou čáru, na vše zapomenout a konečně žít, tak jako před tím. Vadilo mi, že všichni nenazývali vězení pravým jménem, ale říkali "tam" a že si to všechno otevřeně nevyřikali. Samozřejmě tenkrát byla jiná doba a kriminál byl tabu. Sama moc dobře vím, že se musí o složitých věcech mluvit a mluvit, i když někdy je to opravdu těžké. Ale, když spolu přestane rodina mluvit, tak to potom může dopadnout mnohem hůř, protože se všichni tak nějak bloknout a vytvoří si nepropustnou hráz, kterou se jakoby chrání před tím druhým. Mě se to samozřejmě hezky mluví, ale já opravdu řeším věci "face to face."(30.1.2012)

Návrat a začlenenie do normálneho života, aj keď všetko klape a rodina je v úplnom poriadku, nie je jednoduché. Aj v tomto pokračovaní sú výkony hercov tak uveriteľné, že som občas až nedýchal nad atmosférou v rodine. Príbeh filmu je úplne jednoduchý a priamočiary, ale podarilo sa z neho vyťažiť maximum. –––– Tak nashledanou. – To snad né. Ať se vam tam venku daří. –––– Ruce špinavý, ale prachy jsou z nich čistý... –––– Jednou jsme rodina, tak se budem o sebe starat. A všichni!(2.9.2016)

Pro mě trochu slabší, než první díl Zatmění všech sluncí. Galatíkovou v nápravnym zařízení dokonale převychovali, takže je teď papežštější než papež a pořád akorát opakuje, jak člověk musí bejt poctivej, atd... Když už to vypadá, že pan synátor dělá nějakou nekalou činnost a film by tim pádem moh dostat novej náboj, tak se najednou všechno vysvětlí a je konec.(14.9.2013)