poster

O stříbrném a zlatém vajíčku (TV film)

Pohádka

Československo, 1981, 42 min

Scénář:

Květa Kuršová

Kamera:

Milan Dostál

Hudba:

Otmar Mácha

Střih:

Ondřej Pechar

Scénografie:

Miroslav Pelc
(další profese)
 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Darwin by se asi i se svým pojednáním O původu druhů šel upálit, když by viděl, jak dvě ptačí princezny, dcery stejného otce, jsou každá jiný pták. Neb v pohádce je v tomto směru vše dovoleno, tak takový detail je zcela běžnou záležitostí. Stane se to, co se stát musí, když se v pohádce objeví dívka ve věku, kdy se může vdávat. Zlata Adamovská a Petr Štěpánek tu hrají zamilovaný manželský pár a divák si říká, že Svatava Simonová, když je takhle obsadila, měla dobrý náhled do křišťálové koule a že jim to spolu slušelo už tehdy. Jana Boušková, jako ta materialističtější z obou sester, tehdy ještě také byla zatraceně hezká holka a Vladimír Brabec jako manželkou deptaný král prostě baví. Od kdy že přesně všichni opovrhují krkavci? Zrovna krkavci jsou náramní fešáci, navíc kde by bez nich byla Kainarova Zlatovláska, no ta by byla ženou krále, kde by byl Jiřík, no ... ten by byl tuhej. Než mít za ženu slepci, je lepší být sám krkavec.(12.11.2013)

 • Chrysopras
  ****

  Za roztomilého pana knížete ( V. Brabec ) a přející a laskavou princeznu Aranku ( J. Boušková ) dávám jinak čistě průměrné pohádce hvězdu navíc :-)(30.9.2017)

 • Marthos
  ***

  Jedna je hodná a druhá zlá. Jedna je skromná, druhá sobecká. Škoda, že nic lepšího tahle pohádka nenabízí. Snad jen hudba Otmara Máchy a herecký výkon Vladimíra Brabce stojí za pozornost.(25.6.2016)

 • lubospoti
  ***

  Méně známá pohádka, což je možná trochu škoda, protože je to jedna z těch povedenějších, které byly natočeny v osmdesátých letech. Hlavní její devizou je obsazení rolí. To se povedlo opravdu náramně. Příběh samotný není sice nikterak strhující, ale jde o příjemnou a pohodovou pohádku.(8.9.2016)

 • Lukrecie
  ****

  Dvě sestry odlišné jako den a noc - stříbrná: skromná, hodná a milující a zlatá: marnotratná, náročná, sobecká, zlá a intrikánská .....(21.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace