Dead Awake

Miklos Wright

Scénografie:

Cecilia Montiel
  • malylada

Hlavní hrdina se stále po deseti letech nesrovnal se smrti rodičů, ztráty přítelkyně a celá zápletka se rozjíždí tím způsobem, kdy vlastně divák netuší, zda se hrdina pohybuje ve světě mrtvých nebo v realitě. Během filmu neústále vyvstávají otazníky a z počátku se to velmi dobře daří, včetně tísnivé atmosféry. Bohužel se scénář nepodařilo natolik propracovat, aby po půlce filmu nezačal nudit a neutápěl se v nesmyslných dialozích. Postupem času se začínají oběvovat velké pochybnosti, nesrovnalosti a zapadá vše sotva na půl. Doufal jsem nakonec aspoň v šokující vyvrcholení, ale zavěr více překvapil svojí banalitou a způsobem, jakým to celé skončilo. Pokazili tím celkový dojem, až jsem byl otráven a je to škoda, vzhledem k dobrému vizuálu a dobře hrajícím hercům.......4/10(21.5.2017)

• LIVINGDEAD

Ach jo. Další psychologická sračka na obzoru. Jako vždy, otřesný obraz, zvuk a hrůzné herecké výkony ala TV inscenace.A o čem to jako je? Pošahaný týpek pracuje v pohřebním ústavu. Zorganizuje svůj pohřeb a přijdou pouze dvě krávy. Jedna bývalá a druhá neznámá pouliční feťačka. Ze zvědavosti se za feťačkou vypraví a zjistí, krom toho, že je to špína i to, že má něco společného s jeho minulostí. MEGA-ZTRÁTA ČASU! ODPAD!(14.5.2011)

• insurgentes

Za strašlivé nudy (a s použitím posuvníku) jsem se prokousal někam ke konci první hodiny a pak jsem to - nasrán, že jsem promarnil tolik času - vzdal. Je to úplně o ničem, respektive ani na konci první hodiny divák nemá jasno, na co se vlastně kouká. Do toho furt nějaké roztřesené rozostřené záběry (ani u Blairwich tohle na mě nefungovalo) a uměle odbarvený obraz do šeda - bych blil. Nick Stahl má charisma Bena Stillera, průser je tedy naprosto dokonalý.(17.10.2014)

Začal som pozerať z dôvodu hereckého obsadenia a zaujímavého konceptu, ktorý ale časom sa vytratil a zmenil sa na nevysloviteľné pocity zúfalstva, že nechápem čo sa práve deje na scéne. Všetko bolo chaotické. Neusporiadané a rozložené na veľa nenapojovacích momentov. Ale celkovo to bolo zaujímavé a určite iné.(6.9.2011)

Ze začátku nemastný a neslaný film, který by potřeboval rychlejší spád. Problém může být také v tom, že příběh je docela zamotaný a divák se v něm moc neorientuje. Postupem času ale vše začne nabírat na intenzitě a začínáte si uvědomovat, o co vlastně jde. Poměrně zajímavý závěr a rozzuzlení. Má největší výtka se týká některých scén a částí příběhu, které jsou nedomyšlené a možná i nepochopitelné.(27.4.2011)

• - Natáčení probíhalo v Des Moines v americkém státě Iowa. (Terva)

• - Film měl pracovní název Dylan Awake. (Terva)

• - Rose McGowan k filmu nazpívala píseň „Wake Me“. (LittleMonste)