Visual Acoustics

• Austrálie Visual Acoustics: The Modernism of Julius Schulman

Dokument vyprávěný Dustinem Hoffmanem oslavuje život a tvorbu Julia Shulmana, jehož fotografie přivedly moderní architekturu do amerického mainstreamu. Shulman zachytil práci téměř každého moderního a progresivního architekta od třicátých let včetně Franka Lloyda Wrighta, Richarda Neutry, Johna Lautnera a Franka Gehryho. Během padesátých a šedesátých let hrály Shulmanovy snímky velkou roli pro utváření obrazu Los Angeles a životního stylu jižní Kalifornie tak, jak jej vnímal zbytek země i svět. Jeho fotografie představují prostou krásu modernismu jižní Kalifornie a svými ikonickými formami přitáhly pozornost široké veřejnosti. Jedinečný snímek režiséra Erica Brickera je svědectvím zrodu moderní architektury i radostným portrétem charismatického, pohotového a inteligentního gentlemana. (Film a Architektura)

Freemind

Pokud Vás alespoň trochu zajímá architektura a/nebo fotografie, tak tento film prostě MUSÍTE vidět. Seznamte se s Juliem Schulmanem, jedním z nejdůležitějších fotografů architektury ve XX století. Je to nejen setkání s úžasně talentovaným, otevřeným a laskavým člověkem, ale také skvělý výlet do dějin architektury, tedy především kalifornského modernismu. Symfonie obrazu, kterou jsem vstřebával všemi póry. Můžete si o tom číst a dívat se na fotky, tady to ale najednou vidíte v pohybu, díváte se do hlav lidem, kteří byli u toho, otevírají se před vámi prostory, rozvíjejí se linie. Zážitek. ()