They Saved Hitler's Brain (TV film)

Sci-Fi / Thriller / Válečný / Akční / Dobrodružný

USA, 1968, 91 min

David Bradley

Peter Miles

Stanley Cortez

zafixovanie podoby absolútneho erroru - niečo také ma rozhodne veľký vedecko-kultúrny význam. Kladiem si otázku, že ako by to vyzeralo, kebyže sa niekto vráti späť v čase a urobí machináciu v dejinách v tej podobe, že vymení postavy Méliésa a Hitlera.(19.2.2014)

• PanCitron

No seznam, ze kterého jsem k tomuto skvostu dostal se opravdu nemýlil. Je to jeden z nejhorších filmů všech dob a i přes jistou zábavnost (Hilterova hlava házící vtipné obličeje či nerozhodnost režiséra zda jsou některé scény situovány ve dne či noci) nezachrání tenhle televizní skvost nic od odpadového ohodnocení, ale jako drinking game směle doporučeno(23.9.2010)

• burina

Film pre tých, ktorí si myslia, že už vo filme videli všetko. Nevideli. :-)(15.3.2011)

• D.Moore

"Mach schnell! Mach schnell!" Nevídaná podívaná a stoprocentně vážně míněná parodie sebe sama. Nejlépe z celého filmu vypadaly dobové záběry z konce druhé světové války, při kterých se alespoň na rozdíl od zbylých 90 minut tak netřásla kamera. A chudák Hitler se pořád tvářil, jako když ho strašlivě svědí nos, ale nemůže se poškrábat (což tedy v té sklenici vážně nemohl, že).(6.7.2016)

• zelvopyr

Kámen úrazu téhle jedné velké nehoráznosti je, že postrádá sebemenší záblesk vtipu (tedy až na prvních pár minut, které se formálně tváří jako příběh z horšího východoněmeckého porna, respektive... takhle nějak si představuji zábavné). Celý film je točen 1000% vážně, jsou nám předkládány nepolknutelné kameňáky, které ale nejsou myšleny jako vtipy. A tím nemyslím pitvořící se hlavu Hitlera v nádobě, ale všechny ty zvraty "kdo je kdo" a logiku vůbec. Ne že bych byl o nějaký zážitek bohatší...(25.5.2012)

• - Část filmu byla natočena už v roce 1961, zbytek se dotočil až o sedm let později (je to vidět, především v první části filmu na nepoměru kvality obrazu u některých scén). (PanCitron)

• - Slovenský spisovateľ Anton Hykisch napísal koncom 70. rokov knihu Dobre utajený mozog, kde okrem Hitlerovho mozgu vystupujú aj mimozemšťania a pod. Je možné, že sa inšpiroval práve touto snímkou. (Morganela)