Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích

Justice League: Crisis on Two Earths

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2010, 72 min

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)

70%. Celkem fajn jednohubka a oddech. Plno akce, sem tam nějaká vtipnější hláška. Nelze čekat žádnou hloubku či vykreslení postav, jde jen o akci. Na jednou kouknutí fajn. podruhé bych se na to už asi nedíval, jednou stačilo. Ale to neznamená, že je to špatné. Jen mě to nějak extra neoslovilo. Pro děti to bude asi fajn, dospělejší už moc ne. Howgh!(5.10.2014)

DC Comic opět zaexceloval. Tahle Liga spravedlivých ve mě opravdu zanechala hluboký dojem a s předchozím filmem (Nová hranice) se vůbec nedá srovnávat. Zápletka je velice, velice originální a epická. Animace je naprosto superexcelentní a vyzerá opravdu skvěle, geniálně zpracované jsou i úvodní a závěrečné titulky. Celý animák je od začátku do konce nabušený akcí, která v podstatě vůbec nepřestává, staří známí hrdinové jsou jako tradičně výborní ale jejich zrcadlové protějšky jsou také velicí borci. Ve filmu se povedl i český dabing. Já se nádherně bavil a velice rychle mi to uteklo. Už od úvodní scény je to bomba a jeden z nejlepších komiksových filmů, co jsem kdy viděl. Tohle musí vidět prostě každý fanda komiksu a to nejen těch od DC. Za mě jasný plný počet. Animace úchvatná, akce úchvatná, zápletka úchvatná, postavy skvělé, dabing skvělý, scénář povedený a zábava na jedničku. Co víc si přát? Snad jen delší stopáž...(3.3.2013)

JL je fajn. Vzdycky je to animak plny napadite a velmi variabilni akce, protoze je v jednom filmu nekolik superhrdinu. O to tezsi je samozrejme vymyslet obstojne zaporaky. Tento film vlastne primo navazuje na "Superman/Batman: Public Enemies" (2009), kde je na konci Luthor zatknut. Tady se opet objevuje na verejnosti, ovsem je to jeho pravy opak z paralelni Zeme, a zada JL o pomoc. Zajimavy koncept, kdy se cely dej prenese na alternativni Zemi, kde je sice vizuelne vsechno obdobne, ale tak nejak maji vsichni "srdce na opacne strane". Takze z klasickych kladasu jsou na teto druhe Zemi padousi (dokonce cela mafianska familie) a naopak. Kazdy clen JL ma tedy sve podobne silne "dvojce", coz nabizi akcni choreografii spoustu moznosti. Zajimave take je, ze nejvetsim magorem je Batmanovo alter ego - Owlman :) Ten se vyjevi jako nejvetsi psychopat hodlajici znicit veskerou realitu. A bude potreba schopnosti kazdeho clena JL, aby se s timto nebezpecim vyporadali. Dejove se mi to fakt libi, animacne je to take jeste lepsi nez "Public Enemies" a jen hudba je trochu mene vyrazna (nedelal ji muj oblibeny C. Drake). Take dabing je zcela jiny. Baldwin misto Conroye, Harmon misto Dalyho...ale hlasum neni co vytknout, jen jsou trosku odlisnejsi nez obvykle. Zrejme zamerne, kvuli celemu paralelnimu konceptu pribehu. Jedine, co mi vadi, ze Owlman strasne pripomina Suvu z Watchmenu (v angl. Nite Owl), kteri jsou taky od DC. A netusim, jesti to je nahoda, nebo to ma nejaky ucel. Takze to trochu cloveka mate (samozrejme jen kdyz jste videli "Watchmeny" [2009 ]:)(25.10.2014)

• BMAJTZ

Já budu oponovat. Prvně bych chtěl všechny odradit od mého názoru, protože nejsem odborník na DC Comics svět, to mi ovšem nebrání vyjádřit se k tomuto dílku. Nemůžu říci, že bych byl kdy nějakým komixovým nadšencem a tenhle svět u mě vždycky začínal Batmanem a končil Supermanem, každopádně k tomuto "filmu" bych měl vážné výtky. Nejdříve ale zabředněme do trochy teoretizování, nikdy jsem totiž nepochopil, proč něco takového jako je skupina Justice League vlastně vznikla. Tenhle film je naprostou ukázkou, že to je naprostá zhovadilost, čím víc jich bude tím horší budou nepřátelé tím debilnější a přehnanější bude příběh. Já jsem jednoznačně zastáncem názoru, že stand alone hrdinové vždy byli a budou lepší než jakési rádoby skupiny. Když si to totiž nějak přerovnáte a připustíte-li svět ve kterém existují hrdinové tohoto ražení, je pro mě osobně přívětivější vcítit se do role relativního smrtelníka, než do člena téměř nepřekonatelné skupiny. Příběh v tomhle filmu je opravdu naprosto stupidní a hloupý, na nějaké motivy se tady moc nehraje a v závěru se mění strany jako fusekle. Skoro jsem se začal mlátit do hlavy proč na tohle vlastně koukám, nebylo by přecijenom lepší udělat animáč postavený na jedné postavě s reálně vyhlížejícím hrdinou a relativně reálnou zápletkou? Zastávám heslo, že méně je prostě a jednoduše někdy více. Co se příběhu a scénáře jako takového týče nebojím se to označit za naprostou kravovinu. Teď k samotnému zpracování, to si u mě nějakou tu hvězdičku zaslouží, protože animace i hudební doprovod je opravdu výborný, co se animace týče tak snad ani lepší být nemohla. Druhou hvězdu dávám za Batmana, protože ten jako jediný není v tomhle filmu uber super extra cool borec co de do všeho bezhlavě, ale je to jediný rozumně vyhlížející charakter, který se nechová jako nezničitelné střevo, ale jedná pěkně s rozmyslem. Víc k tomu nemám co řící a tvůrcům bych řekl, ať už se vykašlou na tyhle pseudofilmy a raděni natočí 8 rozdílných vždy s jedním hrdinou, určitě bych to ocenil více. Jo a když už tady tak moralizuju, abych taky uvedl nějaký ten příklad. Takový Gotham Knight je pro mě o hodně příjemnější pokoukaná o mnoho řádů lepší a to o něm s rukou na srdci mohu prohlísit, že šlo o solidní průměr.(18.2.2010)

Myšlenka paralelního vesmíru s antihrdinama je skvělá. Bavilo by mě sledovat více filmů s opakem hrdinů a zloduchů jaké známe. Velká škoda, že z paralelní JL zbyde jen Lex Luthor (má cool oblek). Opět se mi potvrzuje, že postava Batmana je v posledních animovaných filmech od DC zbytečně mimo hru, protože pokaždé zachraňuje všechny a všechno.(11.5.2011)

• - Scéna Batmanova příchodu ve zdvihači je téměř shodná s příchodem Ellen Ripleyové (Sigourney Weaver) v závěru filmu Vetřelci (1986). Také samotný zdvihač je variací na ten, který pro svůj film vytvořil James Cameron. (Elegnor)

• - V dokumentu o natáčení režisérka pro dabing hlavních postav Andrea Romano prozradila, že James Woods nahrál všechny své repliky pro postavu Owlmana přes satelit ze studia v Connecticutu. (Caszidy)

• - Původní scénář Dwaynea McDuffieho nesl název "Justice League: World's Collide" a měl být použit pro film, který měl býv uveden rovnou na DVD v roce 2004 a který by propojil druhou a třetí řadu seriálu Liga spravedlivých (od r. 2001). Kvůli nabitému plánu televizního vysílání a dalším problémům k tomu nakonec nikdy nedošlo. (Caszidy)