Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích

USA, 2010, 72 min

Předloha:

Gardner Fox (komiks)
  • BMAJTZ

Já budu oponovat. Prvně bych chtěl všechny odradit od mého názoru, protože nejsem odborník na DC Comics svět, to mi ovšem nebrání vyjádřit se k tomuto dílku. Nemůžu říci, že bych byl kdy nějakým komixovým nadšencem a tenhle svět u mě vždycky začínal Batmanem a končil Supermanem, každopádně k tomuto "filmu" bych měl vážné výtky. Nejdříve ale zabředněme do trochy teoretizování, nikdy jsem totiž nepochopil, proč něco takového jako je skupina Justice League vlastně vznikla. Tenhle film je naprostou ukázkou, že to je naprostá zhovadilost, čím víc jich bude tím horší budou nepřátelé tím debilnější a přehnanější bude příběh. Já jsem jednoznačně zastáncem názoru, že stand alone hrdinové vždy byli a budou lepší než jakési rádoby skupiny. Když si to totiž nějak přerovnáte a připustíte-li svět ve kterém existují hrdinové tohoto ražení, je pro mě osobně přívětivější vcítit se do role relativního smrtelníka, než do člena téměř nepřekonatelné skupiny. Příběh v tomhle filmu je opravdu naprosto stupidní a hloupý, na nějaké motivy se tady moc nehraje a v závěru se mění strany jako fusekle. Skoro jsem se začal mlátit do hlavy proč na tohle vlastně koukám, nebylo by přecijenom lepší udělat animáč postavený na jedné postavě s reálně vyhlížejícím hrdinou a relativně reálnou zápletkou? Zastávám heslo, že méně je prostě a jednoduše někdy více. Co se příběhu a scénáře jako takového týče nebojím se to označit za naprostou kravovinu. Teď k samotnému zpracování, to si u mě nějakou tu hvězdičku zaslouží, protože animace i hudební doprovod je opravdu výborný, co se animace týče tak snad ani lepší být nemohla. Druhou hvězdu dávám za Batmana, protože ten jako jediný není v tomhle filmu uber super extra cool borec co de do všeho bezhlavě, ale je to jediný rozumně vyhlížející charakter, který se nechová jako nezničitelné střevo, ale jedná pěkně s rozmyslem. Víc k tomu nemám co řící a tvůrcům bych řekl, ať už se vykašlou na tyhle pseudofilmy a raděni natočí 8 rozdílných vždy s jedním hrdinou, určitě bych to ocenil více. Jo a když už tady tak moralizuju, abych taky uvedl nějaký ten příklad. Takový Gotham Knight je pro mě o hodně příjemnější pokoukaná o mnoho řádů lepší a to o něm s rukou na srdci mohu prohlísit, že šlo o solidní průměr.(18.2.2010)

Myšlenka paralelního vesmíru s antihrdinama je skvělá. Bavilo by mě sledovat více filmů s opakem hrdinů a zloduchů jaké známe. Velká škoda, že z paralelní JL zbyde jen Lex Luthor (má cool oblek). Opět se mi potvrzuje, že postava Batmana je v posledních animovaných filmech od DC zbytečně mimo hru, protože pokaždé zachraňuje všechny a všechno.(11.5.2011)

Bavilo mě to více než Zánik, což je následující díl, ale chyby byly i zde, chápu je to pro děcka, ale zase ne všechno by zcela pochopily. Zábavnost byla dána výskytem kladného Lexe Luthora a protikladů Supermana, Batmana a spol. Dále akce je dost a animace na úrovni, ale někdy tvůrci dost přehánějí hlavně s létáním všech postav a laserovýma očima Supermana (devastace okolí doprovázena malými explozemi).(5.10.2012)

Ze 72 minut, jaké film má, je snad 55 minut nabušená akce. Pro mě je Krize na dvou Zemích mnohem stravitelnější a zajímavější než Nová hranice. Příběh je zajímavější, akce nápaditější a hromada postav, kterou ani ve většině neznám, mi tu předvádí svý schopnosti v plný parádě. Animák je pro tyhle filmy ideální, tohle by do hranýho filmu nikdy neprošlo. U animáku Vám nevadí, že tu furt někdo lítá a skáče se mezi alternativními světy do 5 minut.(1.12.2017)

Pro mne tentokrát spíš průměr se slušnou akcí a občasnými hláškami, ale nezáživným příběhem z alternativní Země. Dlouhodobé znalce DC postaviček určitě potěšilo poznat jejich zlé / hodné varianty, no mně často nic neříkaly ani originály (nebo vy jste identifikovali Batmanův záložní tým: Aquaman, Black Cannary, Black Lightning, Firestorm, Red Tornado?).(24.8.2015)

• - Scéna Batmanova příchodu ve zdvihači je téměř shodná s příchodem Ellen Ripleyové (Sigourney Weaver) v závěru filmu Vetřelci (1986). Také samotný zdvihač je variací na ten, který pro svůj film vytvořil James Cameron. (Elegnor)

• - Dalšími členy Crime Syndicate, kteří se ale nepotkali se svými alter egy nebo nebyli zmíněni jménem byli Angelique, alter ego Hawkgirl, Black Power, alter ego Black Lightning, Model Citizen, alter ego Looker, Breakdance, alter ego Vibe, Sai, alter ego, Katana, Aurora, alter ego Halo, Extruded Man, alter ego Elongated Man, Vamp, alter ego Vixen, Fortuneteller, alter ego Gypsy, Captain Super, alter ego Captain Marvel, Uncle Super, alter ego Uncle Marvel, Manhawk, alter ego Hawkman, Mr. Horrific, alter ego Mr. Terrific, Mary Mayhem, alter ego Mary Marvel, Megamorpho, alter ego Metamorpho, She-Bat, alter ego hybrid Man-Bat a Catwoman, Warwolf, alter ego Lobo, Scream Queen, alter ego Black Canary, Archer, alter ego Green Arrow, Olympia, alter ego Wonder Girl a alter ega postav Wildcat, Sandman, Power Girl, Doctor Fate, Zatanna, Firestorm, Red Tornado, Blue Beetle, Cyborg a Swamp Thing. (Caszidy)

• - V dokumentu o natáčení režisérka pro dabing hlavních postav Andrea Romano prozradila, že James Woods nahrál všechny své repliky pro postavu Owlmana přes satelit ze studia v Connecticutu. (Caszidy)