poster

Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích

 • USA

  Justice League: Crisis on Two Earths

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2010, 72 min

Předloha:

Gardner Fox (komiks)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • filmmovier
  *****

  DC Comic opět zaexceloval. Tahle Liga spravedlivých ve mě opravdu zanechala hluboký dojem a s předchozím filmem (Nová hranice) se vůbec nedá srovnávat. Zápletka je velice, velice originální a epická. Animace je naprosto superexcelentní a vyzerá opravdu skvěle, geniálně zpracované jsou i úvodní a závěrečné titulky. Celý animák je od začátku do konce nabušený akcí, která v podstatě vůbec nepřestává, staří známí hrdinové jsou jako tradičně výborní ale jejich zrcadlové protějšky jsou také velicí borci. Ve filmu se povedl i český dabing. Já se nádherně bavil a velice rychle mi to uteklo. Už od úvodní scény je to bomba a jeden z nejlepších komiksových filmů, co jsem kdy viděl. Tohle musí vidět prostě každý fanda komiksu a to nejen těch od DC. Za mě jasný plný počet. Animace úchvatná, akce úchvatná, zápletka úchvatná, postavy skvělé, dabing skvělý, scénář povedený a zábava na jedničku. Co víc si přát? Snad jen delší stopáž...(3.3.2013)

 • klerik
  ***

  Akčná zábavka, kde sa charakterom postáv venuje menšia pozornosť. Stojí to za pozretie hlavne vďaka závanu Batmanovskej nejednoznačnosti dobra. Napriek stretu najznámejších postáv komixového sveta nečakajte filmový návrat temného rytiera a budete sa baviť podstatne viac. Je to skrátka LEN mlátička dobrých a zlých, ktorá nedokáže dosiahnuť na SUPERMAN/SHAZAM!: NÁVRAT ČERNÉHO ADAMA ani BATMAN VS. RED HOOD...(16.12.2010)

 • PKD
  *****

  Geniální! Atmosféra ve scénách s monologujicím Owlmanem (mj.James Woods z Videodromu), je magneticky/hypnotická, že jste rádi,že to je jen vymyšlené. Nebo...ne? :-) Stejně tak potěší narážky na 2 fenomény,Star Trek a Star Wars:) Tento film mě před 7 lety též přiměl, sehnati si spoustu comicsů s Crime Syndicate. Doporučuji též.(25.9.2017)

 • Likan7
  ***

  Ze 72 minut, jaké film má, je snad 55 minut nabušená akce. Pro mě je Krize na dvou Zemích mnohem stravitelnější a zajímavější než Nová hranice. Příběh je zajímavější, akce nápaditější a hromada postav, kterou ani ve většině neznám, mi tu předvádí svý schopnosti v plný parádě. Animák je pro tyhle filmy ideální, tohle by do hranýho filmu nikdy neprošlo. U animáku Vám nevadí, že tu furt někdo lítá a skáče se mezi alternativními světy do 5 minut.(1.12.2017)

 • Davies182
  ****

  Pořád váhám mezi třemi a čtyřmi, ale za tu výbušnou akci se stejně nakonec musím přiklonit k vyššímu hodnocení... DC Universe nás ve svých "showcase" snímcích zahlcuje tak nespoutaným množstvím adrenalinu, až z toho jde mráz po zádech. Každý jejich animák se snaží být výsměchem pro hrané komiksové filmy, ve kterých se o slovo hlásí spíše dialogy, než smršť akčních scének. Důvodem jsou prachy a samozřejmě možnosti animace. A tak, zatímco v druhém Downeyho Iron Manovi jsem si tento rok užil "jen" nějakých dvacet minut mlátiček, tento superhrdinský animák je už čtvrtým za tento rok, který své hrané bratry v akci lehce předčí. Na 100%, řežba od začátku do konce. Zdánlivě nesrovnatelné (hraný vs. kreslený film), ale proč ne?(2.11.2010)

 • - V dokumentu o natáčení režisérka pro dabing hlavních postav Andrea Romano prozradila, že James Woods nahrál všechny své repliky pro postavu Owlmana přes satelit ze studia v Connecticutu. (Caszidy)

 • - Scéna Batmanova příchodu ve zdvihači je téměř shodná s příchodem Ellen Ripleyové (Sigourney Weaver) v závěru filmu Vetřelci (1986). Také samotný zdvihač je variací na ten, který pro svůj film vytvořil James Cameron. (Elegnor)

 • - Původní scénář Dwaynea McDuffieho nesl název "Justice League: World's Collide" a měl být použit pro film, který měl býv uveden rovnou na DVD v roce 2004 a který by propojil druhou a třetí řadu seriálu Liga spravedlivých (od r. 2001). Kvůli nabitému plánu televizního vysílání a dalším problémům k tomu nakonec nikdy nedošlo. (Caszidy)