Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2010, 72 min

Předloha:

Gardner Fox (komiks)

Liga Spravedlivých se vrací. Lépe kreslená, než předchůdci a má i lepší hudební doprovod. CITÁT - Žádného hodného Luthora jsem nepotkal......... Superman si tímto sloganem trochu protiřečí, ale dá se to přehlédnout. Tak si pojďte zaskočit do sousedního Vesmíru, ale pozor při výběru Planety. V paralelním světě je jich mnohem víc. CITÁT - Batman volá spravedlivé......... Souboj hlavních hrdinů se svými protějšky z jiné reality je nádherný. Přidejte trojnásobnou dávku superhrdinů i superpadouchů a o zábavu je postaráno.(23.4.2012)

Hezky, ale pozdě. Tuhle zápletku už měly Turtles Forever a navíc, tím že si nezahrávali s konceptem vše je obráceně, celek působil tak nějak lépe. Na druhou stranu, právě ty odlišnosti, až kolikrát ad absurdum měly detaily vyladěné natolik(dabing, rozdíly), že nakonec to nevyznělo vůbec špatně. Navíc moc pěkná animace a hudba.(29.1.2011)

Všechny ty současný filmy, Avatar, Sherlock Holmes, Vlkodlak atd., který jsou teďka v kinech a na který se strašně těším, jsou sice super, ale pro mě naprosto nejočekávanější je každý superhrdinský animák natočený podle komiksů DC Comics. Loni to byla Wonder Woman, Green Lantern a společný film Supermana s Batmanem a letos je hnedka první kouskem nový příběh Ligy Spravedlivých. No, jedná se o docela hodně povedenej film, ale přeci jenom je to založený hlavně na přítomnosti miliardy superhrdinů a ještě více superpadouchů a ten příběh sám o sobě příliš netáhne (i když ten samotnej nápad s paralelními světy a Prvotní Zemí byl hodně dobrej a mohl být klidně o moc víc rozvinutější a do těch dalších paralelních světů jsme se mohli podívat). Všechny postavy byly zajímavý, obzvláště nihilistický Owlman a jeho psychopatická přítelkyně Super Woman nebo naopak hrdinský Jester (protějšek našeho starého známého Jokera). Naopak se mi moc nelíbilo to, jak byl ztvárněn Batman (a Baldwinův hlas se k němu moc nehodil). Zkrátka starému dobrému Batmanovi z The Animated Series a hlasu Kevina Conroye se nevyrovná vůbec nic. No takže Krize na dvou Zemích je rozhodně příjemná oddychovka, která splnila moje očekávání a už se těším na další avizovaný animák, tentokrát týkající se pouze Batmana.(20.2.2010)

Povedenější a po hodně stránkách propracovanější díl ze stáje DC než Liga spravedlivých s přízviskem Válka. Mám rád neotřelé nápady, tudíž jsem rád přivítal ochutnávku z jiné paralelní Země, kde se nachází přesný opak hrdinů, jaké známe z ligy. Příběh je doopravdy kvalitní, nehází to na vás moc informací, tudíž se dokážete bez problémů orientovat v hlavní dějové lince. Dialogy se mi zdály více promyšlené, vše dávalo hlavu a patu. Líbilo se mi, jak zde byl Luthor z paralelní Země přesným opakem toho padoucha, který nám je tak dobře znám jako ústřední záporák Supermana. Owlman coby Batman bez slitování také překvapil, zlý Superman alias Ultraman ještě více. Podle mě je docela těžké natočit animovaný film o superhrdinech, který diváka dokáže překvapit a udržet jeho pozornost po celou dobu filmu, nesmí to hlavně působit dětinským dojmem. Zde se vše v zásadě vydařilo, zařadil bych to jednoznačně do vyšších pater. Za mě dávám 77 %(8.12.2017)

Na rovinu celý film je jedna velká bitka kam se pak přidávaly dialogy což by v hraném filmu neprošlo ale tady to funguje skvěle.Vidět dvě ženský co si dávají po tlamě nebo dva nejrychlejší muže vesmíru jak předhání to jsou obrázky k nezaplacení.Jen je škoda,že některé postavy nedostaly moc prostoru jako Green Lantern nebo Aquaman.A samotný záporák Owlman mi spíš než samotného Batmana připoměl Ozymandiase v obleku Sůvy z Watchmen.(30.1.2011)

• - V dokumentu o natáčení režisérka pro dabing hlavních postav Andrea Romano prozradila, že James Woods nahrál všechny své repliky pro postavu Owlmana přes satelit ze studia v Connecticutu. (Caszidy)

• - Scéna Batmanova příchodu ve zdvihači je téměř shodná s příchodem Ellen Ripleyové (Sigourney Weaver) v závěru filmu Vetřelci (1986). Také samotný zdvihač je variací na ten, který pro svůj film vytvořil James Cameron. (Elegnor)

• - Původní scénář Dwaynea McDuffieho nesl název "Justice League: World's Collide" a měl být použit pro film, který měl býv uveden rovnou na DVD v roce 2004 a který by propojil druhou a třetí řadu seriálu Liga spravedlivých (od r. 2001). Kvůli nabitému plánu televizního vysílání a dalším problémům k tomu nakonec nikdy nedošlo. (Caszidy)