BaronMartin

Pilot druhé řady již od začátku působí o několik tříd lépe, než celá první série :D Nejsem si úplně jistý, jak to popsat, ale přišlo mi, že tenhle díl má už nějaký příběh, nějaký směr a něco, co chce odvyprávět, a není to jenom jeden obří set-up, kterým byla celá první řada. Pořád jsou zde místy pofiderní prvky (opravdu divně zpracovaná romance Nico a Karoliny; fakt, že hrdinové off-screen přijdou o jejich peníze a zbraně, které získali na konci první série; španělská babička s bouchačkou a muškou jako Bullseye :D, atd.), ale je zde mnohem lepší vizuál (nebo alespoň mně přišla práce s kamerou mnohem lepší), lepší hudba a dokonce i nějaké vtipy, kterým jsem se poměrně zasmál (třeba celý set-up Alexe a Daria ohledně malování pokoje), což v první řadě prostě nebylo. Najednou seriál působí mnohem dospěleji a vyzráleji, i přes to, že to je stále ten stejný teenagerský seriál. A takhle to podle mě má vypadat. Za nejlepší scénu epizody považuji tu psychickou realitu uvnitř mysli Victora Steina, která je skvělá tím, že má kompletně jiné osvětlení, hudbu a hlavně formát, než celý zbytek Runaways, a působí, jakoby vypadla z úplně jiného seriálu. Víc takovýchto experimentálních scén! Pokud druhá řada půjde v těchto stopách, budu celkem spokojen. Hodnocení: 68% ()