BaronMartin

SPOILERS! Extrémně zvláštní díl, se kterým mám hroznou hromadu problémů. Začal bych rovnou oním půlročním časovým skokem, který se udál v předchozí epizodě, a u kterého moc nevidím význam. Pochopil bych, kdyby se některé postavy za ten půl rok opravdu výrazně změnily, ale zatím to vypadá, že jsou všechny vlastně skoro stejné, a já tedy nevidím moc důvod, proč skákat 6 měsíců do budoucnosti. K tomu zde dostáváme mega divnou příběhovou linku s telefony, které dělají své uživatele agresivnější, plus ještě záporačku Morgan, která je fakt strašně zvláštní, nebo ji seriál minimálně hrozně zvláštně zpracovává. Na jednu stranu si hraje na hodnou a starostlivou a chce pomoct Nico, na druhou stranu ale všem doslova říká, že je zlá a doslova všem na potkání vykládá, že má nějaké skryté a postranní úmysly :D K tomu jsou zde fakt podivné vztahy, třeba milostný trojúhelník Chase, Maxe a Gert je fakt strašně napsaný, pak je tady Nico a Karolina, což je twl romance kvalitou připomínající první sérii :D Nico se tady doslova zeptá Karoliny, jestli jí věří, když si chce s Morgan promluvit sama, ale jakmile se situace obrátí a Karolina Nico chce varovat, Nico se začne bránit, že jí vlastně jenom utlačuje. Wtf? :D Taky je hrozně zvláštní, jak tady všichni berou magii jako něco naprosto očividnýho a samozřejmýho, doslova vůbec nikoho nepřekvapí (ani Maxe, který o ničem z toho neví :D), že ty telefony v sobě mají nějaký divný peří a po jeho vyndání vzplanou. Každopádně, pokud bych měl alespoň něco pochválit, tak jsem strašně vděčný za návrat Darkholdu z 4. série Agentů, což je takové první výraznější pojítko Runaways s okolním MCU světem, a fakt, že se tvůrci rozhodli ponechat ten, dle mého dost stylový design, to mě taky potěšilo. Kéž by toto rozhodnutí udělali i jiní, že Wando a Strangi? :D Velice podivná epizoda. Hodnocení: 56% ()

• Čarodějná kniha hříchů „Darkhold“ se již dříve objevila v seriálu Agenti S.H.I.E.L.D. (od 2013). Tvůrci Runaways se záměrně rozhodli převzít stejný design, aby zachovali kontinuitu mezi jednotlivými seriály. (BaronMartin)