BaronMartin

SPOILERS! Trend opravdu hodně zvláštní epizody očividně pokračuje a celá tahle story line s Morgan je fakt divná :D Nevím úplně, jak to popsat, ale prostě všechno působí hrozně prapodivně a tak trochu zmateně, jak kdyby tvůrci vlastně vůbec netušili, co chtějí říct. Je to vidět u linky rodičů, u kterých mi přijde, že tvůrci je už vlastně vůbec nepotřebují, ale stále je zde chtějí mít, tudíž někteří mají třeba minutu v celé epizodě a jsou hrozně zbyteční. Jinak má ale epizoda i dost očividné a snadno jmenovatelné problémy. To, že seriál naprosto kašle na pravidlo „show, don't tell“ už je celkem klasika, což ale chápu, stále se jedná o seriál pro teenagery, ale třeba úvod, kdy Karolina popisuje to, jak má v plánu svým laserem zničit ten zlý telefon, to je prostě moc :D Proč to prostě neudělá, místo toho, aby to říkala? Herečka Morgan mi přijde mimochodem hrozně nesympatická a její trochu přeafektované herectví mi moc nesedí. Jsou zde taky naprosto očividné chyby a plot holy (Geoffreymu se zde ten náhrdelník od Morgan doslova objeví na krku, když je to potřeba, ale scénu dozadu ho naprosto viditelně nemá (dokonce jsem si to přetáčel, abych se fakt ujistil :D), Morganin barák má asi kilometr, jinak si nedokážu vysvětlit, proč trvá Nico přeběhnout z chodby do jiné místnosti asi 5 minut), jsou zde i poměrně náhodné prvky a věci, které si seriál prostě najednou vymyslel (třeba to, že Robertovy brýle vlastně všechno nahrávaly), ale abych nekřivdil, jsou tu i fajn momenty. Ať už Robertova smrt, která je asi nejdojemnější smrt zatím v celém seriálu (i když to je dost možná způsobeno tím, že Robert byl od začátku jedna z těch lepších postav), já osobně cením i easter egg v podobě Vita Merlini (i když je to trochu nucená reference, jak kdyby seriál přímo řval na diváka: „Chápeš? Morgan le Fay je z artušovských legend a používá jednu jako tajný vchod“ :D). A závěr s nástupem Cloaka s Dagger je též super. Já osobně s těmito postavami zatím nemám zkušenosti, takže se na příští, jim věnovaný díl vlastně těším a můžou jen překvapit. Jsem ale nicméně hrozně vděčný, že i Hulu se zde snaží aspoň trochu propojit jejich seriály, už to dělalo ABC, dělal to Netflix, takže je fajn, že MCU seriálová část je taky tak trochu propojena, svým vlastním způsobem. A když už jsme u toho ABC, Darkhold prostě potěšil :D Hodnocení: 58% ()

• Morganina (Elizabeth Hurley) tajná místnost se otevírá vytažením knihy „Vita Merlini“ od Geoffreyho z Monmouthu. Jedná se o artušovskou báseň zachycující život kouzelníka Merlina, ve které se historicky poprvé v literatuře objevuje postava Morgany le Fay, jež byla očividnou předlohou pro postavu Morgany ze seriálu. (BaronMartin)