Wonder Woman

• USA Wonder Woman (více)

Ještě než se stala Wonder Woman, podstoupila princezna Amazonek Diana trénink, který z ní udělal neporazitelnou bojovnici. Vyrůstala v chráněném ostrovním ráji až do doby, kdy na jejich pobřeží havaroval americký pilot a vyprávěl jim o masivním konfliktu zuřícím v okolním světě. Diana opouští bezpečí domova s přesvědčením, že dokáže hrozbu zastavit. Diana bojuje po boku mužů ve válce, která má ukončit všechny konflikty, a objevuje plný potenciál svých schopností... a svůj skutečný úděl. (Freeman Ent.)

dragoliz

Toto nene. Aj napriek tomu, koľko výrazných bôľov Wonder Woman nesie, najviac ma zaráža, aký otrasný má casting. Je to vyložene subjektívne hodnotenie, no tie postavy boli (s výnimkou Chrisa Pinea) totálne mimo. Ale aj bez ohľadu na to je to strašný gýč, nenaplnená žánrovka bez štipky inovatívnosti s milionkrát obohratým posolstvom. Jediné, čo na filme teší, je, že sa neuchýlil k nejakému turbo-feminizmu, čo sa jednoducho mohlo stať. ()

Darren98

Doplnění DC Extended světa nenuceně podanou mytologií prvotřídně alternuje historii tím, jak se příjemně barvité amazonské prostředí zcela syntetizuje s pochmurným závěrečným rokem Velké Války. Díky této koherenci se očekávané a nevinné začátky plynule přemění v nepředvídatelnější vyvrcholení o pravé antagonistické podstatě válčení, ke kterému náležitě naivní hrdinka dospěje skrze humornou rozdílnost kultur, vyvážené propagování feminismu a především transcendentně procítěné překročení Země Nikoho ve vrcholné půli filmu. ()

inachisio

Nemůžu říct, že by se mi to vůbec nelíbilo. Byla to sice kravina, ale s originálním příběhem a slušnými akčními scénami. Zklamal mě konec a herecké výkony mi přišly hodně nucené. ()

sirien

Plochý, předvídatelný, prvoplánovitý... a vlastně hrozně tuctový a sem tam až o ničem, od příběhu přes postavy až po jednotlivý scény. Sledovatelné, ano, ale nic moc víc (někde na dolní hraně 2*). Zjevně to žije ze srovnání s totálně shitovým zbytkem DCU a z aktivistickýho twitter/media hypeu. Btw. nejhorší Ares ever. ()

molcan2

"Buď opatrná vo svete mužov, diana. nezaslúžia si ťa." a potom sa zaľúbi do muža menom steve trevor. ale skutočne vážne, prečo som to nevidel už dnes? nevidel som všetky filmy dceu, ale myslím, že môžem s istotou povedať, že tento je v prvej trojke hneď vedľa samovražedného oddielu a dravých vtákov. naozaj sa mi to páčilo. ()

TostTom

Tak jsem to nakonec dokoukal, ale můj názor se na to prakticky nemění. Strašně se to táhne a je to až extrémně nudné. Tu jednu hvězdičku tomu dávám za ty dvě akční scény, které byly vcelku fajn. Kdybych to měl srovnat s Kapitánem Amerikou, jehož taky nejsem úplně fanoušek, tak ten Kapitán mi přijde, že aspoň není tak nudný. 1/10 ()

Sydonai

Pozitiva: fungující duo Gadot/Pine, příjemná hudba, úvodní amazonská sekvence, paní oplácaná sekretářka. pár povedených hlášek Negativa: některé příliš zdlouhavé a pro děj nepodstatné scény, finální digibordel, průměrné CGI, nezajímavé vedlejší postavy ()

ropufo

Obsazení Gal Gadot do hlavní role byl skvělý tah. Film má spád a je krásně barevný. Jako origin story obstojí skvěle. Bojové scény byly epické a ocenil jsem i humor. V poslední třetině mě ale film trošku přestával bavit a přes zajímé etické otázky, které řešil, mi připadlo, že zůstal na povrchu. ()

Naushika.

Wonder Woman je moc dobrý film s moc dobrým anti-patriarchálním vyzněním, který mě moc potěšil. • Je to film o ženské superhrdince natočený ženou a je natočený skvěle. • Je to film, který, ačkoli je fakt dlouhý, má dobrý dramatický oblouk a je dobře vygradovaný. Editing je skvělý - jak u přechodů mezi většími scénami, tak u střihu akčních sekvencí, které jsou přehledné, choreograficky vymazlené a strašně cool a krásné na pohled. Bitva Amazonek s Němci na pláži byla špicová a scéna s Dianou překonávající no man's land a tankující celou nepřátelskou artilerii fakt mocná. • Je to film, ve kterém jsou krásné a spoře oděné ženy ALE NENÍ TAM MALE GAZE! Ty krátký sukně mají proto, že se v nich líp kope. Dělají salta ve vzduchu, přičemž jim ty sukně lítají všude možně a NENÍ TO SEXY. Je to strašně cool. V akčních scénách se tam nikomu nenatřásají prsa - zato svaly, kůže a tuk na stehnech ano. Kamera zabírá jejich obličeje, ruce a zbraně a NENÍ TAM JEDINÝ ZÁBĚR, ve kterém by z ženy (nebo kohokoli jiného) byl vidět jen kus těla bez hlavy. Což je úžasná změna oproti... well, prakticky všemu ostatnímu. Tento aspekt jsem si upřímně vychutnala asi nejvíc. • Je to film o hrdince, která je svobodná od patriarchátu, protože v něm nevyrostla a proto se proti jeho bullshitům nemá problém vymezit: Když jí chce někdo nevyžádaně obejmout, prostě ho jemně a asertivně odstrčí. Když jí chlapi (včetně jejích parťáků, kteří to rozhodně nemyslí zle) komandují, prostě se nenechá. Nemanipuluje, nehádá se, není defenzivní - proč by měla? Prostě se zvedne a udělá to po svým. Když jí okolí odrazuje od úkolu s tím, že to nejde a že to nestojí za to, tak se prostě odradit nenechá, protože ona ví, že to smysl má a nepotřebuje to od ostatních schválit. A pro nás lidi, co jsme v patriarchátu vyrostli a jeho bullshity máme zažraný pod kůží, je to strašně inspirující a empowering. • Je to film, jehož hrdinka projde skvěle ztvárněným vývojem přes ztrátu a znovunabytí ideálů, který končí strašně dobrým poselstvím o tom, že tím, o co jde je láska a soucit a že díky nim má cenu bojovat za všechny, bez ohledu na to, zda si to "zaslouží". • Je to film, který po américku dělí účastníky války na hodné Angličany a zlé Němce - ale dělá to tak trochu schválně a skrze hlavní hrdinku to reflektuje. Například tím, že ji nechá uvažovat o nepřátelích (a posléze i spojencích), jako o v jádru dobrých lidech, kteří se ocitli v situaci, v níž propadli zlu - a nakonec ukáže, že měla pravdu. • Je to film, jehož první dějství se točí kolem tří žen z nichž dvěma je nad padesát a jsou strašně hustý. • Je to film, v němž je vedle ušlechtilých ženských hrdinek i zvrácená a zlá ženská záporačka. Která je mimochodem geniální vědkyní, ne "evil seductress" jako 9/10 záporaček. • Je to film plný drobných feministických detailů. Jedním z mnoha je například to, že Diana několikrát použije svoje laso pravdy na muže, ale ani jednou na ženu, protože to není potřeba - ženy jí nelžou. • Je to film s mumu scénou, která si vtipně hraje se stereotypem že "ženský si neumí vybrat oblečení". Trvá jim to tak dlouho, protože je prostě náročný mezi tou hromadou nepohodlnýho, škrtícího a škrábavýho balastu najít ohoz, ve kterým se dá jít do boje. Oh shit, tajemství je vyzrazeno. :-) () (méně) (více)

Zajdo

Gal Gadot je dokonalá ako Wonder Woman. Bavia ma tieto DC filmy z dôvodu, že tie postavy nepoznám tak dobre ako od Marvelu z komiksov, kreslených seriálov, hier a podobne, tak tieto originy sú pre mňa také príjemné spoznávanie nových komiksových charakterov, teším sa aj na Aquamana, Flasha... Jediné postavy čo som poznal lepšie bol Superman a Batman. Ešte za zmienku stojí Chris Pine, sympaťák. ()

zelda82

Neslabsim clankem jsou (jako obvykle) zaporaci. A to pocitacem vygenerovany finale taky nic moc, Ale jinak ma Wonder Woman svoje kouzlo a spoustu humoru. A to, ze hlavni protagonistka neni nic moc herecka, me popravde zily uplne netrhalo, koneckoncu je to komiks a ne komorni drama. ()

tammsin

Po přečtení několika komentářů před výpravou do kina jsem si říkala, že to nebude vůbec špatné, vychvalována byla hlavní hrdinka, zpomalovačky, vizuální stránka, no prostě téměř všechno. A výsledek? Proboha, kam autoři komentářů dali oči?! Nevím, jestli mají většinu hodnocení na svědomí nepříčetné sufražetky, ale WW je pro mě ohromné zklamání. Proč? Asi takhle: Themiscyra je ráj (otřesných vizuálních efektů), její obyvatelky jsou bojovnice v krátkých sukýnkách (a nejsou vůbec sexy), WW je dcera vládce bohů (naivní až na půdu, hovořící snad všemi světovými jazyky, aniž by jí snad napadlo, že opravdu existují nějaké národy, které je teda asi používají). Gal Gadot, zejména v samostatných scénách, herectví vůbec nezvládá, otřesný závěr trvající staletí v podobě: Chris Pine (mimochodem jediná dobrá postava ve filmu) v letadle, WW sevřená takovými pásy, Chris Pine v letadle, WW sevřená takovými pásy, Chris Pine v letadle smějící se, WW sevřená tankovými pásy... Tak hej, já už to chápu, vím, že ona se dívá na to blbý letadlo a taky je mi jasný, jak to asi bude pokračovat. Haló, můžeme se prosím posunout? A tak je to s velkou částí scén, jsou dlouhé k uzoufání, zbytečné a tupé. Ve scéně, kdy WW shazuje plášť a vydává se na bojiště jsem si chtěla říct WOW, tak tohle je pecka. Chtěla jsem obdivovat ženskou super-hrdinku bojující za záchranu lidstva, hrdinku, ze které přímo sálá síla, která mě doslova zhypnotizuje, protože ztělesňuje světlo, ideály a zapomenuté ctnosti dávných hrdinů. A co jsem viděla? Děsivě zpracovanou digitální postavičku zasazenou na bojiště první světové války, a to bez logicky vystavěných předchozích událostí, bez kontextu, jen proto, že se na obdobnou scénu asi teda čekalo. Dvě hvězdy dávám, že si jako žena nechci tak úplně připustit selhání filmu v hlavní roli s ženou-hrdinkou a druhou za Chrise Pinea. ()

Ombak▼Penari

Gal Gadot i Wonder Woman mi jsou totálně šumák, nevidím v jich zajímavou postavu ani dobrou herečku. Ale film je v zásadě koukatelná záležitost s řadou fajn scén a příjemnou retro atmosférou. Chris Pine konečně zas trefil dokonalou roli a někdy toho dost zachraňuje. Finále je normálně ohavné. WW není žádná pecka, ale v zásadě se na to nedívá vůbec špatně. Za pár týdnů si z toho ale asi budu pamatovat jen ostrov Amazonek a scénu na bitevním poli. ()

Luk Skywalker

Nebylo to zlé, ale na víc jak 3,5 hvězdy to není. Na Gadotku se dobře dívá, ale za to určitě přidávat nebudu. Původ postavy se dost podobá animáku se stejným názvem (akorát tam to byl pilot stíhačky a odehrávalo se to v současnosti), námět 1. světové také pochválím (nemusí být všude 2. světová a navíc z ní čerpala konkurence) včetně myšlenky o používání chemických zbraní (které se opravdu používali např. yperit). Finále je takové jaké je, místy film byl dost ukecaný a WW je silná jak Superman. Závěrem mohlo to být o něco kratší. ()

Qeo

WW vybočuje s řady usmolených bijáků od DC. Těžko říct, čím to je, když děj a záporáci a tak nějak všechno okolo je vlastně hodně laciné. A možná je to právě ona, ta jediná ženská hrdinka, které věříte každé naivní slovo a fandíte jí do morků kostí. Je to právě ona, na kterou se dá dívat hodiny a hodiny a nikdy jí nebudete mít dost. Více hrdinů jako WW. ()

Hapretor

Gal Gadot je bezpochyby velmi pohledná žena a i schopná herečka, avšak do role Wonder Woman se hodí asi jako sbíječka na hřebík. Je moc štíhlá, málo muskulaturní, v obličeji moc jemná, ... Dějově je to o ničem - na to jsem si už v závalu podobných snímků zvykl. Ještě štěstí, že je to i docela zábavné. Jinak ani noha nebere. ()

solid

Je to skoro zázrak, ale amíci natočili skvělý film podle DC superhrdiny, který není Batman. To bude tou ženskou rukou, jak u kamery, tak na meči, biči, štítu a vůbec na všem co je třeba použít na nepřítele. Jediná škoda, že záporákem je až do konce drahý pan profesor Lupin, to mě ve finále dost rušilo (jako sorry ale řecký bůh s knírem????). Jinak nemůžu ani já ani moje žena vytknout ani w. Paráda. ()

sadlokan

Ale no tak dobře.Cpt.USA vobohacenej vo sekundární....no zkrátka vo kozy,manžety z neprůstřelnia a mečík.Ewen Bremner,můj vzor u několika pracovních pohovorů,vyšlapává kariéru dojemných polokreténů. ()

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (více)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (více)