• Irsko

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 141 min

• Cival

Tuctový a nesmyslně dlouhý comicsový origin (když by se vyndalo 45 minut, o nic nepřijdete), který vrcholí stejně přeplácaným finále jako Batman v Superman. Gal Gadot střídá dva výrazy s jednou hrdinskou pózou - představa, že s její hrdinkou uvidím další biják mě upřímně děsí - a akce je zase snyderovským odvarem. Fakt mě to nebavilo, i když Pine zachraňoval, co mohl. 50%(1.6.2017)

Velmi příjemné překvapení! Wonder Woman funguje o třídu lépe než Suicide Squad a Batman vs Superman, kteří sice bavili, ale s odstupem času jim mám chuť napálit 3* místo 4*, ale ještě se držím. Je to trochu ostuda, když spin-off, od kterého možná ani nikdo moc nečekal, převálcuje hlavní tahouny od DC, ale vlastně proč ne, je to "zázračná žena". Od začátku do konce příjemná a nápaditá podívaná, místy vtipná a akční, ale převážně představující postavu Wonder Woman pěkně od počátků tak, jak se patří. Film se hemží řeckou mytologií (dá-li se to tak nazvat) a superhrdinové za dob světových válek prostě fungují - je to totiž zase něco jiného, neokoukaného. Do Gal Gadot jsem se asi zamiloval, Chris Pine je jako vždy třída a ostatní obsazení příjemně potěší. A konec byl trochu doják. Možná nejlepší DCčko od dob trilogie o Temném rytíři, kterého samozřejmě nepřekoná absolutně nic, ale jelikož jsem výše zmiňovaným dvěma předchůdcům dal po čtyřech, tady se nebojím trochu nadhodnotit a dát plný počet.(2.6.2017)

Po Man of Steel konečně více než snesitelná DC komiksovka (která ovšem, co se týče rozsahu, nesahá MoS ani po kotníky). Stačí pouze přetrpět nijaký úvod v království amazonek a máme tu zábavný a kupodivu i celkem akční origin, který nikomu a ničemu rozhodně ostudu nedělá. Jop, a narozdíl od traileru na Justice League, tu zábavné momenty jsou opravdu zábavné ... čili žádné Flashovy rádoby hlášky a "vtipy", u kterých cringe factor dosahuje takových hodnot, že vaše vlastní prdel se vcucává do své vnitřní prdele, kde následně imploduje (ten trailer i film by už teď měl být odsunut někam do trezoru ... nebo alespoň Flash ... díky bohu, že se ve WW vůbec neobjevuje).(1.6.2017)

DCčku se to konečně povedlo, na chvíli zadupat Marvel :) Jsem rád, že filmy DC jsou tak diametrálně odlišně od marvelovek. Spusty fandů plivaly směrem ke Gal Gagot a ja musím napsat, že impérium vrací úder, umlčela je se vší parádou. Odcházel jsem z Imaxu naprosto nadšen, ač tomu sám nevěřím, tento rok patří zatím DC [IMAX 3D](1.6.2017)

A také jsem stvořil dceru, dceru která vzešla z mého sémně a těla lidské ženy, královny válečnice. Bude žít v nevědommosti a naivita která z ní pramení se ubíhajícími léty změní v nezměrnou sílu, nezdolnost a šlechetnost . Dozví se pravdu o svém původu. S tou příjde rozhodnutí, zda si lidé zaslouží, aby s nimy po boku vybojovala stovky a tisíce bitev. A bude žít věčně, vždiť je to má dcera a já jsem Zeus. Já osobně přistupuji ke komikovým adaptacím jako k pohádkám, novodobým pohádkám, jinak to asi ani nejde. A z mého pohledu je tahle pohádka jedna z nejlepších! Naše WW se během 140minut transformuje z naivní amazónky do světem protřelé bohyně, která je ale doma (na planetě Zemi) inkognito a nám lidem pomáhá jen když to uzná za vhodné. Ano, možná bych z filmu vyhodil rádoby vtipné scény, tím by byl o cca 10-15 minut kratší, ale o to hutnější. Tady se totiž celou dobu hrálo na vážnou notu. Aby také ne, když nešlo o nic jiného, než o naše přežití na zemi. A rozhodnutím WW, že lidská láska stojí za záchranu, přestože sek sobě většinou chováme jako zvířata, dala možnost vzniku Ligy spravedlnsti. Tak uvidíme, jak se to celé bude vyvíjet. WW je náš vlastní lidský super(man) a já jí jako takovou prostě žeru! Perfektní střih, kamera a hudba! Za mě 90%(5.6.2017)

• - Producent Zack Snyder si zahral vo filme cameo, vojaka z prvej svetovej vojny. (beso74)

• - Do hlavní role byly zvažovány Kate Beckinsale, Sandra Bullock, Mischa Barton, Rachel Bilson, Sarah Michelle Gellar, Jessica Biel, Eva Green a Christina Hendricks. (JORDY)

• - Film zakázali v Libanone. Dôvodom bola Gal Gadot, predstaviteľka Diany, ktorá je izraelského pôvodu a Libanon vedie s Izraelom vojnu. Izraelský tovar je bojkotovaný zákonom, ktorý zároveň zakazuje cestovanie do Izraela a kontakt s jeho obyvateľmi. Staršie filmy s Gal Gadot sa v zemi premietali bežne, k zákazu došlo až na bojkot nátlakovej skupiny Campaign to Boycott Supporters of Israel-Lebanon, ktorá toto rozhodnutie presadila vo vláde. (Zdroj: Fandimefilmu.cz) (Paldiny)