• Hong Kong

• Irsko

• Austrálie

Válečný / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Hong Kong / Čína, 2017, 141 min

,,CHCI BOJOVAT ZA TY, CO NEDOKÁŽOU BOJOVAT SAMI ZA SEBE...“ /// Akcí a fantasií našlapaná komiksovka, která se dá brát vážně tak ze 3(4?)%. Ten zbytek má prej bejt zábava! A já uznávám, že třebas tenhle Superman ji tu zábavnost může (klidně nahlas) závidět (navíc má tahle baba výhodu, že nosí tělo Gal Gadot). WW je filmová komiksová omalovánka, která slouží k totálnímu mozkovýmu vyčištění. Často si říkám, že to přehnali se stopáží, ale jelikož jsem totálně „vyčištěnej“, nemám sílu jim odporovat. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Komiksový sešity s příběhy o Wonder Woman od DC Comics jsem nikdy nečetl. 2.) Přestával jsem věřit, že se někdy zhmotní. 3.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(9.9.2017)

• verbal

Když Kapitán Homokokot konečně podlehne genderovým přetlakům a nechá si přišít kundu, změní se v mimořádně nesympatickou prkennou Židozonku s tak dokonalým šišoidem na krku, až má jeden při pohledu na něj neodolatelnou chuť šoupnout ho zadákovi do mlýnu a pokládat pětky. Takže jediným trochu seksy rozptýlením je první dvacetiminutovka, kdy může divák, znechucený zajisté urputně depilovanou Icákou Rabínovou, alespoň úchylně přemítat nad kapku prošlým, ale pořád jedlým sendvičem, obloženým Bobinou Piš a Mrs. Nýlsenovou. A pak už následuje jen obvyklá pícnina pro dementy, řecká mytologie pro zvláštní školy a Kapitán Homokokot ryloudyt s androgynně feministickým poselstvím pro škaredé týnejdžerky s kníry, nezletilé pokojové masturbanty a otylé chovatelky koček za zenitem. Sice s fokusem na Velkobrity a asi proto méně patetické, nicméně pořád anemické, mentálně nestravitelné a zdravotně závadné. Ono sledovat totálně koženou vypleštěnou izraelskou štěrbinu, jak v neušpinitelném plážovém outfitu zajišťuje klid na Západní frontě, potírajíc světelným bitchíkem a kanálovým poklopem kulometná hnízda císařské armády, to je něco, jako čumět v nekomediálním spektáklu na Miče Bjůkenena, kterak v těch svých červených trenkách a s kovovými předloketníky mlátí na pobřeží v Palm Bitch třeba Godzilu a se seriózním výrazem u toho dělá na povislých kozách TA-BLE-TY. A u takovéto sofistikované podívané se buď můžete v záchvatu huronského smíchu poprskat lahváčem, anebo si samým napětím retardovaně cucat palec v klecovém lůžku a polámanýma pastelkama s mohutným přetahováním kompulzivně vybarvovat omalovánky se Supergejem.(3.7.2017)

Nevím. Ne že by mi to vadilo, ale kdybych místo Wonder Woman mohl o dvě hodiny dýl spát, asi bych to považoval za lépe strávený čas. Úvod na ostrově Amazonek je pastva pro oči, akční scény jsou vcelku fajn do té doby, než se rozjede snyderovský digibordel, kdy všechno bouchá, svítí, je zpomalené a vypadá jak z blbé videohry, a Gal Gadot to sekne. Hraní jí sice moc nejde, ale vždycky vedle ní naštěstí stojí Chris Pine a je dostatečně cool a zábavný na to, aby to nějak dotáhl do konce. Bohužel to celé má minimálně o půl hodiny víc, než by mělo mít, prostřední část s legráckami v Londýně není zdaleka tak vtipná, jak by si tvůrci asi přáli, a zprasené finále bohužel ukazuje, že se Warneři stále nepoučili z chyb, které trápily jejich předchozí filmy. A já popravdě nevím, jestli na to budu mít náladu i příště.(31.5.2017)

Šestákové dobrodružství přinášející nostalgii a naivní ideály stejně jako první kapitán Mérika či Sky Captain and the World of Tomorrow, citelný ženský vklad autorky Zrůdy (výsměch mužskému šovinismu), funkční zasazení do historického (sic nepříliš reálného) rámce a pulsující srdce hlavní hrdinky, které svou čistotou do našeho světa nepatří. Logika jednání nebožské stafáže sice pláče a natahuje se čas, než Diana ukáže Áreovi „nedovolené bránění“ a pošle ho na dobu neurčitou na trestnou lavici, ale kvůli Gal Gadot se to vzpíraní tanků uprostřed tradičního finálního digisajrajtu dá vydržet. U BvS jsem napsal, že pokud umí Wonder Woman vařit, má u mě šanci. Beru zpět. Vařit budu já; ona ať odpočívá a ve volných chvílích zachraňuje svět..(21.11.2017)

Už zřejmě nudím tím, že se opakuju, ale superhrdinové a obecně komiksová mánie mě míjí a mnohokrát mě nikterak neoslovila. Svého samostatného dítka se dočkala i Wonder Woman, za kameru usedla tvůrkyně oscarové Zrůdy Patty Jenkins (která si ovšem dopřává dlouhé tvůrčí pauzy), a tak se můžeme dozvědět něco o bájném ostrově, kde žijí Amazonky, a které melou cosi o řeckých bozích a zajišťují „world peace“. Do života budoucí královny Diany následně promluví havarující pilot, se kterým se nakonec vydá do válkou zmítané Evropy. Děvče je tak konfrontováno se životem obyčejných lidí, trošku víc zabředneme do komediální roviny, ovšem tempo docela šlape i v konzervativním Londýně. Jen měl jednoduše nastoupit někdo kompetentní a tenhle guláš učesat. Objeví se krutý generál nebo znetvořená chemička, buch bác a jsme na konci. Samozřejmě to proložíme romantickou linií a dalšími odbočkami. Vedlejší postavy úplně nepotěší (dá se hovořit o zbytečnosti), námět není z nejsilnějších, ovšem duo Gal Gadot (která je k sežrání) a Chris Pine táhnou výsledek do slušných čísel. A mnohé akční scény jsou opravdu vymazlené. Škoda závěrečného digipeklíčka. Nicméně osa naivní hrdinka – komplikovaný svět – vydařené akční momenty chutná docela slušně.(14.8.2017)

• - Gal Gadot (Diana) musela pred nakrúcaním absolvovať náročný tréning. Každý deň strávila dve hodiny v posilňovni, potom zopár hodín jazdila na koni a na ďalšie dve hodiny sa vrátila do fitness centra na tréning bojového umenia. To sa opakovalo šesť dní do týždňa. (krasomama)

• - V komiksové předloze se Steve Trevor (Chris Pine) a Diana (Gal Gadot) setkávají během 2. světové války; film je ale zasazen do období 1. světové války. K této změně došlo kvůli tomu, že filmovým tvůrcům přišlo, že tato éra bude pro film vhodnější: „Během 1. světové války se lidstvo poprvé snažilo najít své kořeny. V tomto světě jsou kladeny otázky ohledně ženských práv a o mechanizované válce, ve které nevíte koho zabíjíte. Bylo to chladnokrevné období.“ (JustMeeKatie)

• - Gal Gadot byla během dotáček v pátém měsíci těhotenství. Kvůli tomu byl během nich na její kostým Wonder Woman přidělaný kus zeleného plátna, který tak následně umožnil upravit její postavu pomocí CGI. (TwoFace)