• Hong Kong

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Válečný

USA / Hong Kong / Čína, 2017, 141 min

• Jara.Cimrman.jr

"Ať dostanem, co chcem. Ať dostanem, co potřebujem. Ale ať nikdy nedostanem, co si zasloužíme." Tak fajn. Z hlíny uplácaná Diana se mi líbila, ostrovní ráj s amazonkami bych chtěl jednou navštívit a tady pozitiva končí. Já prostě nemůžu ani trochu brát vážně holku, která s bičíkem, mečíkem, víkem od popelnice a neprůstřelnými chrániči předloktí likviduje kulometná hnízda a veškerou německou bojovou techniku. Že je to comics a ona má superschopnosti, takže může všechno? Aha, tak to jsem se asi neměl dívat, protože mě by to víc bavilo jako komedie, ke které to při závěrečném boji s Áresem mělo dost blízko.(7.3.2018)

(2x) Bylo nebylo, na konci roku 1941 vyšel první příběh Wonder Woman z pera Williama Moultona Marstona. Od té doby uplynulo hodně vody. Bohužel česky doposud vyšly jen dvě její sólové knihy, takže v povědomí zatím zůstává jako vedlejší hrdinka z Justice League, což není ideální stav k přijmutí a pochopení jejího prvního celovečeráku. Ale nevadí, v krátké době jsou naplánované nejméně další čtyři knihy, které mají ambici předvést to nejlepší, co vyšlo s Wonderkou po roce 1986. Osobně zbožňuju celou řadu příběhů amazonské princezny i seriál s Lyndou Carterovou, v animácích si taky vyberu, jen už od nového Muže z oceli jsem byla mírně nervózní, jak tohle celé dopadne. A ono se povedlo na výbornou. Loni v Úsvitu spravedlnosti jako Wonderka debutovala Gal Gadot a strhla na sebe velkou část pozornosti. Dnes tu máme celých 75 let očekávaný film, ve kterém se podařilo skloubit dlouhou řadu pohledů na její origin, její sidekicky, zakomponovat to vše do nového DCU a dopřát tradičním čtenářům i těm novým kousek právě z toho jejich nejoblíbenějšího pojetí. A ono to funguje, i když čistě jen pro film byla 2. světová zaměněna za tu 1. světovou válku, za tu, která měla ukončit všechny války příští. Wonderka Patt Jenkinsové je nádherný zážitek a IMAX je ideální místo, kde ho prožít.(1.6.2017)

Wonder Woman (2017) je od Supermana (1978) zřejmě první filmový komiks, který se nesnaží být "temný", "realistický" ani "něco jako...", nýbrž kráčí hrdě ve stopách té nejnaivnější tradice vlastního média. Sice jeho jednotlivé části působí jako samostatné sešity téže komiksové řady pro malé kluky... pokaždé od jiného scenáristy i kreslíře, leč bez oněch meta-meta-rovin to zejména v dnešní době vyvolává vlastně osvobozující dojem upřímného braku. Jako onen typ komiksu, o němž Umberto Eco psal ve Skepticích a těšitelích. (S těmi ostatními DC filmy to naštěstí moc společného nemá, i když se prolog a epilog snaží sugerovat.)(1.6.2017)

Pro mě zdaleka nejzajímavější origin, co doposud předvedl DC Comics a vlastně i všechny marvelovky dohromady. Je vidět, že to točila ženská, takže není kladen důraz na digi bordel, ale na příběh a ten šlape perfektně. Protiklad „divící se Diana vs. nový, dosud nepoznaný svět“ funguje skvěle a přináší spoustu vtipných situací (celé kino se smálo), zasazení příběhu do doby 1.světové války je v comicsu originální a neokoukané a ty trikové orgie na konci jsou v pohodě stravitelné. Navíc to má silný protiválečný apel, takže další palec nahoru. A Gal Gadot? Ode dneška má nová hrdinka. Nodolatelná ve svém spravedlivém hněvu, upřímnosti vůči žasnoucímu okolí a nejenom, že je půvabná, ale i – jak to říct – tím správným způsobem emancipovaná, holky tohle musí milovat.(10.6.2017)

Stejně jak u prvního Kapitána Ameriky mě naprosto pohltila komiksová retrostylizace, kde mají zlotřilí Němci nadpřirozené zbraně a kosí je rozličná parta klaďasů. Tohle já prostě můžu. Dr. Poison byla perfektní záporák. Divně vypadala, divně mluvila a byla prostě opravdu znepokojivá. Akční scény jsou taky fajn. Ale hlavně Gal Gadot je naprosto úžasná. Že je nádherná všichni víme, ale ona to i perfektně zahrála a dokázala tuhle vlastně docela debilní postavu prodat takovym způsobem, že jsem jí nepokrytě fandil a věřil jsem jí tu naivitu a dobráctví. To samé Chris Pine. Správnej chlapák dobrodruh s koulema a srdcem na pravym místě. Fakt jsem si tohle dobrodružství moc užil. 90%(3.9.2017)

• - V komiksové předloze se Steve Trevor (Chris Pine) a Diana (Gal Gadot) setkávají během 2. světové války; film je ale zasazen do období 1. světové války. K této změně došlo kvůli tomu, že filmovým tvůrcům přišlo, že tato éra bude pro film vhodnější: „Během 1. světové války se lidstvo poprvé snažilo najít své kořeny. V tomto světě jsou kladeny otázky ohledně ženských práv a o mechanizované válce, ve které nevíte koho zabíjíte. Bylo to chladnokrevné období.“ (JustMeeKatie)

• - Osobním trenérem Gal Gadot pro roli Wonder Woman byl Ruda Vrba, který je z České republiky. (MeanWhile)

• - Film zakázali v Libanone. Dôvodom bola Gal Gadot, predstaviteľka Diany, ktorá je izraelského pôvodu a Libanon vedie s Izraelom vojnu. Izraelský tovar je bojkotovaný zákonom, ktorý zároveň zakazuje cestovanie do Izraela a kontakt s jeho obyvateľmi. Staršie filmy s Gal Gadot sa v zemi premietali bežne, k zákazu došlo až na bojkot nátlakovej skupiny Campaign to Boycott Supporters of Israel-Lebanon, ktorá toto rozhodnutie presadila vo vláde. (Zdroj: Fandimefilmu.cz) (Paldiny)