Režie:
Patty JenkinsScénář:
Allan HeinbergKamera:
Matthew JensenHudba:
Rupert Gregson-WilliamsHrají:
Gal Gadot, Chris Pine, Connie Nielsen, Robin Wright, David Thewlis, Danny Huston, Elena Anaya, Lucy Davis, Ewen Bremner, Lilly Aspell, Saïd Taghmaoui (více)VOD (6)
Obsahy(2)
Ještě než se stala Wonder Woman, podstoupila princezna Amazonek Diana trénink, který z ní udělal neporazitelnou bojovnici. Vyrůstala v chráněném ostrovním ráji až do doby, kdy na jejich pobřeží havaroval americký pilot a vyprávěl jim o masivním konfliktu zuřícím v okolním světě. Diana opouští bezpečí domova s přesvědčením, že dokáže hrozbu zastavit. Diana bojuje po boku mužů ve válce, která má ukončit všechny konflikty, a objevuje plný potenciál svých schopností... a svůj skutečný úděl. (Freeman Ent.)
(více)Videa (12)
Recenze (1 242)
Wonder Trevor. V Marvelu už se těší na tantiémy, protože podoba s prvním Kapem je místy opravdu "nenápadná". Ale nevadí to. Stejně jako hromada dílčích slabin a dialogová sešněrovanost stále ne úplně herečky Gal Gadot. A to z prostého důvodu - MÁ TO SRDÍČKO JAKO HROM. A pulzuje čím víc je na place Pine, který je středobodem všeho a se kterým má Gadotka moc pěknou chemii. Do toho libová superhrdinská akce (No Man's Land!), ne úplně vyprázdněná rubanice v závěru (emocemi nacpaný flashback), moc pěkný soundtrack a hlavně pocit, že to tentokrát mělo scénář, nad kterým se někdo zamýšlel hlouběji než "musí to tam hodně bouchat". Nevěřil jsem, že DC uklohní inspirativní biják pro ženský. O to víc jsem v šoku, že ho vyplodili rovnou pro všechny. ()
Tuctový a nesmyslně dlouhý comicsový origin (když by se vyndalo 45 minut, o nic nepřijdete), který vrcholí stejně přeplácaným finále jako Batman v Superman. Gal Gadot střídá dva výrazy s jednou hrdinskou pózou - představa, že s její hrdinkou uvidím další biják mě upřímně děsí - a akce je zase snyderovským odvarem. Fakt mě to nebavilo, i když Pine zachraňoval, co mohl. 50% ()
Wonder Woman (2017) je od Supermana (1978) zřejmě první filmový komiks, který se nesnaží být "temný", "realistický" ani "něco jako...", nýbrž kráčí hrdě ve stopách té nejnaivnější tradice vlastního média. Sice jeho jednotlivé části působí jako samostatné sešity téže komiksové řady pro malé kluky... pokaždé od jiného scenáristy i kreslíře, leč bez oněch meta-meta-rovin to zejména v dnešní době vyvolává vlastně osvobozující dojem upřímného braku. Jako onen typ komiksu, o němž Umberto Eco psal ve Skepticích a těšitelích. (S těmi ostatními DC filmy to naštěstí moc společného nemá, i když se prolog a epilog snaží sugerovat.) ()
// Wonder Woman vrací HERO do slova superhero, což je na velkém plátně hrozně fajn sledovat. Zároveň ale dojíždí na příšerné vedlejší postavy, trapný humor a přeslazené finále, takže na to nejlepší od DC se zkrátka a dobře nechytá. Za skvělé první dvě třetiny a kouzelnou Gal Gadot si pro těch 7/10 ale v klidu doskáče a nezbývá než doufat, že konec roku ještě zachrání Zack Snyder. // edit: po nějaké době dojem padá, takže snižuju na 6. ()
Wonder Woman je malý zázrak pro DC a jejich nejlepší komiksový film. A to přesto, že trpí všemi neduhy ostatních filmů (bojové scény ve stylu počítačových her ala Injustice, velice přetažená délka o dobrých 20 minut a díky tomu různorodé tempo vyprávění, většinu dobrých scén vidítě v traileru...). Oproti ostatním je však Wonder Woman podobná prvnímu Kapitánu Amerikovi. V čem? V tom poselství. WW je pozitivní film, který v až retro vizuálu všechnu tu naivitu a jednoduchost světa obrázků v sešitech. Postavy ve filmu fungují, Chris Pine je vynikající, i vedlejší postavy mají kvalitní herce (hlavně jedna nejmenovaná postava je velice zajímavá v závěru) a Gal Gadot je perfektní casting. Krásná žena, které to sluší na plátně každou sekundu. Látka je samozřejmě cítit rukou ženské režisérky, která si některé dámské prvky (amazonské pojetí světa, naivita hlavní hrdinky, scény s emancipací) pohlídala s přehledem. Akční scény jsou pokračování nastoleného trendu DC, kdy vládne videoherní stylizace a velká destrukce (síly úderů, neustále ničení okolí, destrukce se stupňuje, děj okolo bitev jako by neexistoval). Mě osobně to sedí, i když někdy cítím problém s délkou akce (ale to i filmu samotného). Tvůrčí tým DC právě délku a střih některých částí nezvládá ideálně a to je jedinou výslednou slabinu WW. Pokud vás totiž tato postava zajímá, film se Vám bude velice líbit, ale díky délce možná v pár okamžicích zazíváte... bohužel. Ale směr je správný, jen je potřeba se otrkat a nabrat jistotu. Méně je někdy více, bohužel Justice League nevypadá z ukázek, že by šla jiným směrem a jestli opět bude mít kolem 150 minut nebo víc... PS: cosplay Harley je minulost, WW bude nejoblíbenější cosplay na delší dobu... PS: velice zajímavý soundtrack, který hlavní WW motiv z BvS vytěžuje velice vkusně a neopakuje ho neustále! ()
Galerie (150)
Zajímavosti (44)
- Přáním režisérky Patty Jenkins bylo, aby se v drobném cameu objevili Lynda Carter a Lyle Waggoner, kteří hráli hlavní role Diany a Stevea v seriálu Wonder Woman (od r. 1975). Bohužel z časových důvodů oba odmítli. Carter se pak objevila alespoň v pokračování. (fiLLthe3DD)
- Wonder Woman se ve své době stala nejvýdělečnějším filmem DCEU, v domacích tržbách předběhla snímky Muž z oceli (2013), Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti (2016) i Sebevražedný oddíl (2016). (DC_DeteCtive)
- Na vizuálních efektech filmu se podílelo i české studio UPP. (Ollivander)
Reklama