• Irsko

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 141 min

• Mi Nü-Chai

Kdyby se někdo nesnažil ten film narvat do formy debilní komiksárny, mohlo to ve skutečnosti dopadnout docela dobře. Takhle je Wonder Woman smutné kino, protože tam fungují věci jako dialogy a hlavní postavy, džouky nejsou rvané na sílu, ale mají jakž-takž i smysl, ovšem hlavní zápletka je hrůza s ďáblem spářená, dramatický oblouk se nám opět neklene, stavidla patosu se urvala mocně. A chudinka Hippolyta je blbá jak malovaný sáně, netuším, jak jí někdo mohl svěřit kralování.(17.6.2017)

Velmi příjemné překvapení! Wonder Woman funguje o třídu lépe než Suicide Squad a Batman vs Superman, kteří sice bavili, ale s odstupem času jim mám chuť napálit 3* místo 4*, ale ještě se držím. Je to trochu ostuda, když spin-off, od kterého možná ani nikdo moc nečekal, převálcuje hlavní tahouny od DC, ale vlastně proč ne, je to "zázračná žena". Od začátku do konce příjemná a nápaditá podívaná, místy vtipná a akční, ale převážně představující postavu Wonder Woman pěkně od počátků tak, jak se patří. Film se hemží řeckou mytologií (dá-li se to tak nazvat) a superhrdinové za dob světových válek prostě fungují - je to totiž zase něco jiného, neokoukaného. Do Gal Gadot jsem se asi zamiloval, Chris Pine je jako vždy třída a ostatní obsazení příjemně potěší. A konec byl trochu doják. Možná nejlepší DCčko od dob trilogie o Temném rytíři, kterého samozřejmě nepřekoná absolutně nic, ale jelikož jsem výše zmiňovaným dvěma předchůdcům dal po čtyřech, tady se nebojím trochu nadhodnotit a dát plný počet.(2.6.2017)

„Co udělám, nezávisí na tobě, chlape.“ Docela se těším na všechny ty diskuze, nakolik je Wonder Woman díky svému ženskému obsazení podvratným blockbusterem a milníkem v žánru mužských superhrdinských dobrodružství. Asi jsme se ale někam posunuli, protože jsem si po projekci říkal, že vlastně vůbec nevnímám, že je v tak tradičně mužsky obsazované roli žena. Částečně je to asi i proto, že Wonder Woman platí za poměrně bezpečný superhrdinský origin, kde pro jiné podrývání žánru moc není místo. Na začátku se řeší rodina a sebeurčení, pak se to trochu rozředí humorem, aby pak nastoupila poměrně intenzivní válečná řežba. Fakt, že je to poměrně hloupoučký a nejen postavami šílených oficírů to připomíná Captaina Americu, mi úplně nevadil, a vlastně jsem se bavil i přes klasické temné DC digifinále. Jinak totiž Wonder Woman vychytala neduhy Batmana v. Supermana i Sebevrahů, hlavně protože směřuje odněkud někam a má fajn postavy. Za mě mise splněna. Jo, a ještě k tomu bourání stereotypů, skoro úplně do naha se nesvlékne Gal Gadot, ale Chris Pine. 70%(8.6.2017)

Pro me jednoznacne zklamani. Zacatek byl perfektni a kdyby se to neslo v stejnem duchu az do konce, byl by to velkolepy film. Ale presun do prvni svetove valky mi opravdu nesel a chut. Od toho momentu jen kecy, kraviny, sracky a pak finalni boj, plny mouder o tom jak lidstvo vlastbe zmrdske neni. To uz je omilano v dalsich 99 filmech a opravdu me to nedojima. Hlavne me sere ta americka, britska zkurvena propaganda nasrana do kazdeho filmu. Nemci za kazdou cenu maji desne potreby vladnout svetu a vsechny ostatni vyvrazdit..Ach jo. Presne v duchu sracky Kapitana Ameriky, jen v blede modrem. Dve hvezdy za zacatek, hvezda z sexy Wonder Woman. To je ale vse.(24.9.2017)

Nemám extra problém s tím, že bych měl s filmy DC Comics (zvláště Snyderova větev) problém. A tenhle ani nedává nějaké důvody se v názoru prudce točit, právě naopak. Je podařený a nekončí na půli cesty jako pár jiných jejich pokusů, kde je výsledek oklamáním a celek působí spíš zbytečně - tohle není problém Wonder Woman! __ Tentokrát i jen tvůrčí dozor Snydera jde poznat a kdo na něj resp. jeho styl nadává jinde, bude nadávat i tady. Ty důvody tam jsou. Ale k WW filmu. Pasuje mi to retro historicko-válečné zasazení děje, perfektně mi sedí Gal Gadot, která se svým sladkým výrazem krásně podtrhuje počáteční naivitu hlavní postavy a roztomilé poznávání světa zlých lidí i emancipace. Chris Pine jí skvěle sekunduje a nejen jeho "pravdomluvné" pasáže jsou skvělé. Celek ovšem není bez chyb, ale i přes délku to slušně odsýpá, baví a určitě se na přídavky (týmové i sólovou dvojku) s Wonder Woman vyloženě těším.(4.6.2017)