• Hong Kong

• Kanada

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Válečný

USA / Hong Kong / Čína, 2017, 141 min

Pro me prijemny prekvapeni, film, kterej se od ostatnich soucasnejch komiksaren odlisuje, hlavne samozrejme dobovym zarazenim, ale tady to vlastne i staci. Jak kdyby tvurci smichali neco malo z Thora s trochou vic prvniho Kapitana Ameriky, vysledek je fajnovej dobovej mix. Samozrejme bych si moh stezovat na to, ze film je, jak uz je tak trochu v pripade DCEU klasikou, asi tak o pul hodiny delsi, nez by bylo potreba a tak je v prostredni casti lehkej nedostatek akce, ale neni to nic, co by cloveka nastvalo, hlavne zasluhou sympatickejch postav. Gadot sice neni az takova kraska, jak se tu vsichni tvari a o jejim hereckym nadani by se dalo pochybovat, ale sympaticka rozhodne je. Mame tu sice jakoze prvni komiksovej film z hlavni hrdinkou, ale co si budem povidat, uplne stejne prostoru dostane super sympatickej Chris Pine, kterej "necekane" pusobi jako Kapitan Amerika sjetej pres kopirak. Jinak pribehove to nic extra napadityho neni, ale nevadi. Vybusny finale tu je spis jen tak do poctu a je dost podobny finale z Batman vs. Superman. Ale celkove, ackoliv se fakt da najit spousta vytek, je to proste zabavna jizda, ktera bavi od zacatku do konce.(16.4.2018)

Nemám extra problém s tím, že bych měl s filmy DC Comics (zvláště Snyderova větev) problém. A tenhle ani nedává nějaké důvody se v názoru prudce točit, právě naopak. Je podařený a nekončí na půli cesty jako pár jiných jejich pokusů, kde je výsledek oklamáním a celek působí spíš zbytečně - tohle není problém Wonder Woman! __ Tentokrát i jen tvůrčí dozor Snydera jde poznat a kdo na něj resp. jeho styl nadává jinde, bude nadávat i tady. Ty důvody tam jsou. Ale k WW filmu. Pasuje mi to retro historicko-válečné zasazení děje, perfektně mi sedí Gal Gadot, která se svým sladkým výrazem krásně podtrhuje počáteční naivitu hlavní postavy a roztomilé poznávání světa zlých lidí i emancipace. Chris Pine jí skvěle sekunduje a nejen jeho "pravdomluvné" pasáže jsou skvělé. Celek ovšem není bez chyb, ale i přes délku to slušně odsýpá, baví a určitě se na přídavky (týmové i sólovou dvojku) s Wonder Woman vyloženě těším.(4.6.2017)

• Tom_Lachtan

Velká nuda, takže to vezmu rychle - úvod na ostrově amazonek je sterilní, jakékoliv scény, kde se má odehrávat bojový výcvik působí hrozně lacině a snaží se vypadat tak moc efektně, až je to sterilní nuda, kde se sice metají salta a kozelce, ale vypadá to prostě blbě. A když se dostaneme do prvo-válečné evropy, tak je z toho némlich to samé, co Kapitán Amerika, akorát tu nikdo nemá hvězdy a pruhy na hrudi, ale na minisukni (teda, tahle filmová verze wonder woman je nemá, ale...). Ne, vážně, je to zcela to samé, DC znovu předvedlo absolutně nulovou invenci, nudnou CGI animaci ve velenudném finále s trapným padouchem a samozřejmě za tmy, že ano. Protože jsme temní, hůůůů. Slabé.(10.9.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Ať dostanem, co chcem. Ať dostanem, co potřebujem. Ale ať nikdy nedostanem, co si zasloužíme." Tak fajn. Z hlíny uplácaná Diana se mi líbila, ostrovní ráj s amazonkami bych chtěl jednou navštívit a tady pozitiva končí. Já prostě nemůžu ani trochu brát vážně holku, která s bičíkem, mečíkem, víkem od popelnice a neprůstřelnými chrániči předloktí likviduje kulometná hnízda a veškerou německou bojovou techniku. Že je to comics a ona má superschopnosti, takže může všechno? Aha, tak to jsem se asi neměl dívat, protože mě by to víc bavilo jako komedie, ke které to při závěrečném boji s Áresem mělo dost blízko.(7.3.2018)

Wonder Trevor. V Marvelu už se těší na tantiémy, protože podoba s prvním Kapem je místy opravdu "nenápadná". Ale nevadí to. Stejně jako hromada dílčích slabin a dialogová sešněrovanost stále ne úplně herečky Gal Gadot. A to z prostého důvodu - MÁ TO SRDÍČKO JAKO HROM. A pulzuje čím víc je na place Pine, který je středobodem všeho a se kterým má Gadotka moc pěknou chemii. Do toho libová superhrdinská akce (No Man's Land!), ne úplně vyprázdněná rubanice v závěru (emocemi nacpaný flashback), moc pěkný soundtrack a hlavně pocit, že to tentokrát mělo scénář, nad kterým se někdo zamýšlel hlouběji než "musí to tam hodně bouchat". Nevěřil jsem, že DC uklohní inspirativní biják pro ženský. O to víc jsem v šoku, že ho vyplodili rovnou pro všechny.(1.6.2017)

• - Wonder Woman se ve své době stala nejvýdělečnějším filmem DCEU, v domacích tržbách předběhla Muže z oceli (2013), Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti (2016) a Sebevražedný oddíl (2016). (DC_DeteCtive)

• - V komiksové předloze se Steve Trevor (Chris Pine) a Diana (Gal Gadot) setkávají během 2. světové války; film je ale zasazen do období 1. světové války. K této změně došlo kvůli tomu, že filmovým tvůrcům přišlo, že tato éra bude pro film vhodnější: „Během 1. světové války se lidstvo poprvé snažilo najít své kořeny. V tomto světě jsou kladeny otázky ohledně ženských práv a o mechanizované válce, ve které nevíte koho zabíjíte. Bylo to chladnokrevné období.“ (JustMeeKatie)

• - Patty Jenkins je vůbec první režisérka, co natočila film s ženskou protagonistkou v hlavní roli. (JustMeeKatie)