• Hong Kong

• Kanada

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Válečný

USA / Hong Kong / Čína, 2017, 141 min

Wonder Woman trpí podobnými neduhy jako Batman vs. Superman ale má jasnou příběhovou linii a ví co chce říct. Gal Gadot se do své role parádně hodí, ale Chris Pine ji přece jen zastiňuje. On je tou kotvou, on připomíná že bez boje to nejde. Akce typicky Snyderovská plná často zbytečných zpomalovaček. Podoba s Kapitánem Amerikou tu je, ale oba filmy jsou jiného ražení. Celému snímku nelze upřít určitá ženskost, takže jde o ideální záminku vytáhnout holku do kina.(3.6.2017)

• kulyk

To je krafka, co? Naprosto se mi ekluje, totálně jí pomrdám! Kromě Golgotky (se kterou bych se, na rozdíl od některých kolegů komentátorů, dokázal rozdělit o spacák) bliják nabízí již jen negativa. Absurdní nasazení pichny do děje, pokurvení celého smyslu první světové potyčky - a Krispín. Sympatický je zde tak, jako deseticentimetrový mokvající vřed, strategicky umístěný přes kulky, a to odzadu až ku kořenu. Ba co více, zjevně se hodlá rozšiřovat i na stěžeň. Takové práce to muselo dát, a přitom taková blbost? Pravda, ,,děj" nijak zvlášť nevybočuje z celého vesmíru, plného Pavoukomužů, Vodomužů, Rychlomužů nebo debilů s křidýlkama místo uší.(20.10.2017)

Ja som spokojný. Wonder Woman ma bavila už BvS a tu je ešte lepšia. Príbeh sa pekne ponorí do minulosti cez fotku ktorú Diane pošle Bruce Wayne, fotku, ktorú poznáme už s BvS. Na to, že ma film skoro dve a pol hodiny som sa skoro vôbec nenudil. Úvod patrí ostrovu Amazoniek, kde spoznáme detstvo malej Diani, ale aj jej tréning, schopnosti, či príbeh o ostrove a bohoch. Prostredná časť sa zaoberá príchodom do Londýna, kde príde aj na porciu vydarených scén Wonder Woman v civilizácii. Musím sa priznať, že záver nie je zlý, ale až príliš sa rozhadzuje efektami a všetko letí až príliš zbytočne moc do vzduchu. Inak nie je moc čo vytknúť. Navyše Gadotke a Pineovi to celkom klape, bavia, nenudia a ťahajú to vpred, proste všetko prečo by ste im mali fandiť. Cele je to natočene dosť dobre od vizuálnej stránky, po príbeh až po akciu s lahodnými spomalovačkami. Na záver by som ešte vyzdvihol hudbu od Ruperta Gregson-Williamsa, ktorá k filmu výborne sedí. Jeden s najlepších DC filmov! Obľúbený soundtrack: Amazons of Themyscira, Angel on the Wing, No Man's Land, Lightning Strikes. 90% - 5*(4.6.2017)

Wonder Trevor. V Marvelu už se těší na tantiémy, protože podoba s prvním Kapem je místy opravdu "nenápadná". Ale nevadí to. Stejně jako hromada dílčích slabin a dialogová sešněrovanost stále ne úplně herečky Gal Gadot. A to z prostého důvodu - MÁ TO SRDÍČKO JAKO HROM. A pulzuje čím víc je na place Pine, který je středobodem všeho a se kterým má Gadotka moc pěknou chemii. Do toho libová superhrdinská akce (No Man's Land!), ne úplně vyprázdněná rubanice v závěru (emocemi nacpaný flashback), moc pěkný soundtrack a hlavně pocit, že to tentokrát mělo scénář, nad kterým se někdo zamýšlel hlouběji než "musí to tam hodně bouchat". Nevěřil jsem, že DC uklohní inspirativní biják pro ženský. O to víc jsem v šoku, že ho vyplodili rovnou pro všechny.(1.6.2017)

Šestákové dobrodružství přinášející nostalgii a naivní ideály stejně jako první kapitán Mérika či Sky Captain and the World of Tomorrow, citelný ženský vklad autorky Zrůdy (výsměch mužskému šovinismu), funkční zasazení do historického (sic nepříliš reálného) rámce a pulsující srdce hlavní hrdinky, které svou čistotou do našeho světa nepatří. Logika jednání nebožské stafáže sice pláče a natahuje se čas, než Diana ukáže Áreovi „nedovolené bránění“ a pošle ho na dobu neurčitou na trestnou lavici, ale kvůli Gal Gadot se to vzpíraní tanků uprostřed tradičního finálního digisajrajtu dá vydržet. U BvS jsem napsal, že pokud umí Wonder Woman vařit, má u mě šanci. Beru zpět. Vařit budu já; ona ať odpočívá a ve volných chvílích zachraňuje svět..(21.11.2017)

• - Film zakázali v Libanone. Dôvodom bola Gal Gadot, predstaviteľka Diany, ktorá je izraelského pôvodu a Libanon vedie s Izraelom vojnu. Izraelský tovar je bojkotovaný zákonom, ktorý zároveň zakazuje cestovanie do Izraela a kontakt s jeho obyvateľmi. Staršie filmy s Gal Gadot sa v zemi premietali bežne, k zákazu došlo až na bojkot nátlakovej skupiny Campaign to Boycott Supporters of Israel-Lebanon, ktorá toto rozhodnutie presadila vo vláde. (Zdroj: Fandimefilmu.cz) (Paldiny)

• - Angelině Jolie byla v roce 2005 nabídnuta hlavní role, ale odmítla. V roce 2015 byla zvažována na post režisérky. Michelle Maxwell MacLaren byla 24. listopadu 2014 potvrzena, jako režisérka filmu. V dubnu 2015 však projekt opustila kvůli tvůrčím neshodám se studiem. (Spidey3)

• - Gal Gadot je již čtvrtou herečkou, která ztvárnila postavu Wonder Woman. Jejími předchůdkyněmi byli Cathy Lee CrosbyLynda Carter a Adrianne Palicki. (SNCIS)