• Hong Kong

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Válečný

USA / Hong Kong / Čína, 2017, 141 min

Pro me prijemny prekvapeni, film, kterej se od ostatnich soucasnejch komiksaren odlisuje, hlavne samozrejme dobovym zarazenim, ale tady to vlastne i staci. Jak kdyby tvurci smichali neco malo z Thora s trochou vic prvniho Kapitana Ameriky, vysledek je fajnovej dobovej mix. Samozrejme bych si moh stezovat na to, ze film je, jak uz je tak trochu v pripade DCEU klasikou, asi tak o pul hodiny delsi, nez by bylo potreba a tak je v prostredni casti lehkej nedostatek akce, ale neni to nic, co by cloveka nastvalo, hlavne zasluhou sympatickejch postav. Gadot sice neni az takova kraska, jak se tu vsichni tvari a o jejim hereckym nadani by se dalo pochybovat, ale sympaticka rozhodne je. Mame tu sice jakoze prvni komiksovej film z hlavni hrdinkou, ale co si budem povidat, uplne stejne prostoru dostane super sympatickej Chris Pine, kterej "necekane" pusobi jako Kapitan Amerika sjetej pres kopirak. Jinak pribehove to nic extra napadityho neni, ale nevadi. Vybusny finale tu je spis jen tak do poctu a je dost podobny finale z Batman vs. Superman. Ale celkove, ackoliv se fakt da najit spousta vytek, je to proste zabavna jizda, ktera bavi od zacatku do konce.(16.4.2018)

Už zřejmě nudím tím, že se opakuju, ale superhrdinové a obecně komiksová mánie mě míjí a mnohokrát mě nikterak neoslovila. Svého samostatného dítka se dočkala i Wonder Woman, za kameru usedla tvůrkyně oscarové Zrůdy Patty Jenkins (která si ovšem dopřává dlouhé tvůrčí pauzy), a tak se můžeme dozvědět něco o bájném ostrově, kde žijí Amazonky, a které melou cosi o řeckých bozích a zajišťují „world peace“. Do života budoucí královny Diany následně promluví havarující pilot, se kterým se nakonec vydá do válkou zmítané Evropy. Děvče je tak konfrontováno se životem obyčejných lidí, trošku víc zabředneme do komediální roviny, ovšem tempo docela šlape i v konzervativním Londýně. Jen měl jednoduše nastoupit někdo kompetentní a tenhle guláš učesat. Objeví se krutý generál nebo znetvořená chemička, buch bác a jsme na konci. Samozřejmě to proložíme romantickou linií a dalšími odbočkami. Vedlejší postavy úplně nepotěší (dá se hovořit o zbytečnosti), námět není z nejsilnějších, ovšem duo Gal Gadot (která je k sežrání) a Chris Pine táhnou výsledek do slušných čísel. A mnohé akční scény jsou opravdu vymazlené. Škoda závěrečného digipeklíčka. Nicméně osa naivní hrdinka – komplikovaný svět – vydařené akční momenty chutná docela slušně.(14.8.2017)

Pro mě zdaleka nejzajímavější origin, co doposud předvedl DC Comics a vlastně i všechny marvelovky dohromady. Je vidět, že to točila ženská, takže není kladen důraz na digi bordel, ale na příběh a ten šlape perfektně. Protiklad „divící se Diana vs. nový, dosud nepoznaný svět“ funguje skvěle a přináší spoustu vtipných situací (celé kino se smálo), zasazení příběhu do doby 1.světové války je v comicsu originální a neokoukané a ty trikové orgie na konci jsou v pohodě stravitelné. Navíc to má silný protiválečný apel, takže další palec nahoru. A Gal Gadot? Ode dneška má nová hrdinka. Nodolatelná ve svém spravedlivém hněvu, upřímnosti vůči žasnoucímu okolí a nejenom, že je půvabná, ale i – jak to říct – tím správným způsobem emancipovaná, holky tohle musí milovat.(10.6.2017)

Takový seznamovací film s Wonderwoman a prequel Batman ve Superman: Úsvit spravedlnosti. Klasické hollywoodské přepisování a upravování dějin. Nicméně díky určitým faktorům: ne úplně špatnému scénáři, dobrým nápadům, Chrisi Pine, ale hlavně díky hlavní představitelce Gal Gadot, která je nejen krásná, ale umí i hrát, se zázračná žena vyšplhala ze silných tři hvězd na slabší stále slušné čtyři hvězdy. I tak si myslím, že kolem nás je větší počet úžasných a zázračných žen. A nemusí to být nutně Amazonky.(18.9.2018)

Přijďte si do kina na pořádnou porci emancipace :-D :-D. Prostě ano, moje hodnocení je ovlivněno tím, že jsem (aspoň doufám) ženská. Ale když jsem si během filmu několikrát představila, že by se odehrával s mužským hrdinou a sakra - nevidím rozdíl. Děj je sice strašně klasickej, ale co pro mě film povyšuje, je duo Gal Gadot a Chris Pine a hlavně spousta dost dobrých vtípků. No a Gal Gadot je naprosto božská - dokonalá volba. Potěší krásky Connie a Robin v úvodu, nejvíc mi vadili mírně řečeno nepřesvědčiví záporáci - přehrávající Danny Huston na plynu a SPOILER umolousaný, odrbaný David Thewlis jako Ares??? řečeno slovy sestry: "Promiň, Lupine, ještě tak toho vypelichanýho vlkodlaka bych ti věřila, ale boha války ne!" a líp to vyjádřit nedovedu KONEC SPOILERU věru nepotěší. Ale přeju WW úspěch, očekávání a nátlak byly masivní.(10.7.2017)