• Kanada

• Austrálie

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 141 min

No nemůžu zastírat, že jsem byl plný očekávání, které se nedostavilo. Jak se zdála být Gadot správná volba pro roli Wonder Woman v Batman vs. Superman, tak začínám pochybovat o jejím herectví a matný výkon převyšoval Chris Pine. První třetina filmu, vyprávění původu Amazonek bylo tou nejvýživnější pasáží. Bohužel zdlouhavá prostřední část, při které jsem málem usínal a přepálené finále mě jen utvrdilo, že se jedná zatím o nejhorší film z hrdinů Justice League. Vedlejší postavy pomocníku působily dosti jalově a zbytečně, nemluvě o slečně sekretářce a chabých pokusů o humor. Co nechápu, tak vzhledem k rozpočtu mizerně vypadající akční scény a neskutečně otravné zpomalovačky v každém záběru, včetně digitálního mish mashe. Celou dobu jsem měl pocit, že dostávám tyto neduhy v mnohonásobné míře, než v Batman vs. Superman. Je to velká škoda, neboť závěr dokáže tlačit působivě na osudovost a emoce jako v Muži z oceli, ale vizuál a ztvárnění Área to do značné míry znechutí na hořkou pachuť. Doporučují každému shlédnout původní animovaný DC film, který patří k těm nejlepším a jen potvrzuje další promarněný potenciál hraného univerza.......5/10(4.6.2017)

Rozpočet $149miliónovTržby USA $274,601,730Tržby Celosvetovo $571,801,730Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Dúfal som že sa konečne odrazíme v DC od dna príbehového blata po roku 2016, keď to proste neišlo ale neide to aj naďalej. Máme tu až strašne podobný klon Captain America 1 v ženskom prevedení. Áno Gal Gadol je moc moc sympatická ale tam to všetko začína aj končí. Herecky je veľmi slabá ešte že má tak peknú tváričku a príjemný úsmev. Dejovo ide už o 100x prevarenú kašu, ktorá už fakt nechutí. A hlavne pri tom, keď dej sa nikam zvlášť neposúva a sledujeme v dlhých pasážach toporné dialógy o záchrane sveta. Postavy dosť do prázdna a ešte keď nabehne verbovanie tímu podivínov - nímandov ako hrom ach ehhh, smutné, tragické a hlavne nekomické, lebo aspoň to to chcelo byť. Veru chýba tomu aspoň tá patričná ľahkosť, ktorá tam silu-mocu chce byť ale režisérka sa v tomto vôbec nevie predať. Triky ako kde niekde aj poslabšie. Aspoň že kamera tu nie je najhoršia, niektoré prelety lesom, či ostrovom amazoniek sú fajn, rovnako tak pri všetkých súbojoch. Negatív by sa tu dalo nájsť dosť. Našťastie tu máme akciu, ktorá chutí, ktorá má grády a je prehľadná. Normálne sa bojím, čo bude zač Liga spravodlivých. /videl v kine: 60%/(3.6.2017)

Drží to pohromadě určitě mnohem lépe než mechanicky zmontovaný BvS a dokáže to vyloudit spokojenost tím, že se scénář tentokrát zarytě nesnaží stvořit osudový spektákl, kde na sebe hrdinové naštvaně mručí a jsou příliš svázáni seriózností a pravidly reálného světa, ale přesto mě to znovu utvrdilo v tom, že tyhle DC příběhy se těm marveláckým prostě nevyrovnají. Zpočátku lákavé a vtipné fantasy se metamorfuje do zápletky ohrané i v divadelním kroužku hladových dětí v Zambii a do toho jinak sympatické postavy občas divně filozofují a potenciálně kvalitní akci kazí urputné zpomalovačky. Hodně mě bavila chemie mezi Pinem a Gadot (a z ní plynoucí nejlepší scéna rozhovoru o manželství a sexu), seděla mi ta celkově uvolněnější atmosféra a kvituji nečekaný nástup i identitu titulního záporáka, hraného mým britským oblíbencem, ale ten dramatický oblouk kolem duševního vývoje hlavní hrdinky, který měl být v očích scénáře i režisérky zřejmě klíčový, prostě v celkovém kontextu plném klišé a čitelné supermanovské hatmatilky nefungoval. Peněz za kino však nelituji už jen kvůli Gadotce, kterou bych láskou snědl a být Chrisem Pinem, tak klidně hraju i bez honoráře - možná bych si ještě sám zaplatil. 65%(6.6.2017)

Byl jsem hodně natěšený, trailery se mi líbily a věřil jsem filmu, bohužel DC Comics opět neukočírovalo svou kletbu a skončilo to né vyloženě zle, spíš rozpačitě. Gal Gadot je rozkošná, Chris Pine je vynikající ( poslední dobou téměř pořád) ostrov Amazonek s akční pasáží na pláži patří k tomu nejlepšímu, co film nabídl a potěšilo mne i zasazení do první světové války, což je vždy dobrý tak na branku kor když se jedná o komiks. Tímto plusy končí. Film má 140 minut a obsahuje pouze tři akční scény, sice delší, ale je to hodně nedostačující a výrazně se to projeví v tempu, které je tím pádem dosti nevyvážené. Humor příliš nefunguje, z akce divák na zadek nepadne ( možná z té úvodní), finále je vyloženě špatné a nezajímavý záporák to akorát umocňuje. Škoda mohlo to dopadnout lépe. Za lepší dobrou.70%(1.6.2017)

Asi nemá cenu podotýkat, že jde o nejlepší DCU film, důležité je říct, že ten film je opravdu dobrý. A to se mi origin Captaina moc nezamlouval - Wonder Woman nabízí totéž, jen lépe. Dokonce to chvílemi vypadá, jako by měl ten film srdce! A to dělá fakt hodně. Škoda, že některé motivy nedotáhne do konce, ale ok, musím být rozumný. Jediné, co mě opravdu iritovalo, ale bylo velmi špatné CGI.(3.6.2017)

• - O hlavnú ženskú postavu sa uchádzali aj Anna PaquinElisha Cuthbert či Katheryn Winnick. (pancoyote)

• - Film zakázali v Libanone. Dôvodom bola Gal Gadot, predstaviteľka Diany, ktorá je izraelského pôvodu a Libanon vedie s Izraelom vojnu. Izraelské zbožie je bojkotované zákonom, ktorý zároveň zakazuje cestovanie do Izraela a kontakt s jeho obyvateľmi. Staršie filmy s Gal Gadot sa v zemi premietali bežne, k zákazu došlo až na bojkot nátlakovej skupiny Campaign to Boycott Supporters of Israel-Lebanon, ktorá toto rozhodnutie presadila vo vláde. (Zdroj: Fandimefilmu.cz) (Paldiny)

• - Liam Hemsworth a Alexander Skarsgård byli zvažováni do role Stevea Trevora, kterou nakonec získal Chris Pine. (Spidey3)