• Hong Kong

• Irsko

• Austrálie

Válečný / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Hong Kong / Čína, 2017, 141 min

Je nesporné, že Gal Gadot neumí hrát, ale... Ona má až schwarzeneggerovsky conanovský šmrnc, kdy své neherectví a do uší bijící přízvuk přetváří ve svého druhu až z nouze ctnost, kdy Dianina naivita (neplést s hloupostí) díky tomu působí autenticky a roztomile. Ano, úvod na ostrově divoženek mohl (a měl) být kratší. A jediné, co lze pochválit na digibordelovém finále je, že oproti dnešním standardům je aspoň krátké a neroztahané na několik desítek minut. Přesto do zbytku filmu krutě nesedí, je ryze snyderovské a zbytečně devalvuje jinak skvěle koncipovaného záporáka „já nic, já jen poňoukám". Toliko k záporům a výtkám. Zbytek je v zásadě Donerův první Superman ve verzi pro fanoušky Xeny (proč vlastně matku Diany nehraje Lucy Lawless?); tedy nečekaně starosvětské, skvěle balancující na hraně uvolněného škorpení, dobové šestákovky a vážného tónu. S minimem akce (což je klad, ovšem minimálně ta z fronty je luxusní), díky tomu soustředěné na postavy a s vynikajícím soundtrackem. I proto to v ranku mainstreamových velkopopcornových komiksových spektáklů působí až překvapivě sympatickým dojmem.(17.6.2017)

• Pepinec

Jestli je tahle ženská v něčem wonder, tak leda v tom, že dvě hodiny dělá psí kusy ve vzduchu, na vodě i v protivětru a ani jednou se jí nenadzvedne sukně. Zaplať Arés, že obyč pozemské smrtelnice tuhle schopnost nemají, to fakt nevím na co bych koukal teď na jaře. Jinak film je to asi jako vepřo-knedlo-zelo bez masa a přílohy. Komiksoví superhrdinové okupujou kina jako kdysi Němci Evropu a zatímco to je asi čím dál tím lepší pro něčí peněženky, je to zároveň čím dál tím horší pro moji zábavu. Když nejlepší částí 140ti minutého filmu o suprprincezně je její desetiminutovka v úplně jiném filmu o úplně jiných suprprincech, pak je asi něco suprblbě. Jako odpůrci stejně přitažlivých chlapů se mi to těžce říká, ale nebýt Chrise, dal bych ty dvě hvězdičky uklízečce. P.S.: Marně čekám, až zase jednou uvidím fakt podařeného záporáka. Na sípajícího knírače se můžu chodit koukat k sousedům.(12.6.2017)

Po Man of Steel konečně více než snesitelná DC komiksovka (která ovšem, co se týče rozsahu, nesahá MoS ani po kotníky). Stačí pouze přetrpět nijaký úvod v království amazonek a máme tu zábavný a kupodivu i celkem akční origin, který nikomu a ničemu rozhodně ostudu nedělá. Jop, a narozdíl od traileru na Justice League, tu zábavné momenty jsou opravdu zábavné ... čili žádné Flashovy rádoby hlášky a "vtipy", u kterých cringe factor dosahuje takových hodnot, že vaše vlastní prdel se vcucává do své vnitřní prdele, kde následně imploduje (ten trailer i film by už teď měl být odsunut někam do trezoru ... nebo alespoň Flash ... díky bohu, že se ve WW vůbec neobjevuje).(1.6.2017)

Láska na všetky pohľady. A najlepší DC od Man of Steel. Parádne zachytený stret fantasy sveta skrytého ostrova s jeho čistými hodnotami a ideálmi, so svetom reálnym v jeho historicky najťažšom období, aké pamätáme. Dve šikovne napísané, a po celú dobu presne režírované postavy, zastupujúce tieto dva svety. A ich prehlbujúce sa vzájomné porozumenie a nevyhnutná náklonnosť. Podarilo sa nejakej inej komiksovke s tak silným fantasy backgroundom tak trefne nastaviť zrkadlo svetu? Wonder Woman má srdce, ctí predlohu, je chytrá, sexy a nemá jediný hluchý vtip. Štyri a pol.(6.6.2017)

(2x) Bylo nebylo, na konci roku 1941 vyšel první příběh Wonder Woman z pera Williama Moultona Marstona. Od té doby uplynulo hodně vody. Bohužel česky doposud vyšly jen dvě její sólové knihy, takže v povědomí zatím zůstává jako vedlejší hrdinka z Justice League, což není ideální stav k přijmutí a pochopení jejího prvního celovečeráku. Ale nevadí, v krátké době jsou naplánované nejméně další čtyři knihy, které mají ambici předvést to nejlepší, co vyšlo s Wonderkou po roce 1986. Osobně zbožňuju celou řadu příběhů amazonské princezny i seriál s Lyndou Carterovou, v animácích si taky vyberu, jen už od nového Muže z oceli jsem byla mírně nervózní, jak tohle celé dopadne. A ono se povedlo na výbornou. Loni v Úsvitu spravedlnosti jako Wonderka debutovala Gal Gadot a strhla na sebe velkou část pozornosti. Dnes tu máme celých 75 let očekávaný film, ve kterém se podařilo skloubit dlouhou řadu pohledů na její origin, její sidekicky, zakomponovat to vše do nového DCU a dopřát tradičním čtenářům i těm novým kousek právě z toho jejich nejoblíbenějšího pojetí. A ono to funguje, i když čistě jen pro film byla 2. světová zaměněna za tu 1. světovou válku, za tu, která měla ukončit všechny války příští. Wonderka Patt Jenkinsové je nádherný zážitek a IMAX je ideální místo, kde ho prožít.(1.6.2017)

• - Patty Jenkins je vůbec první režisérka, co natočila film s ženskou protagonistkou v hlavní roli. (JustMeeKatie)

• - Gal Gadot je již čtvrtou herečkou, která ztvárnila postavu Wonder Woman. Jejími předchůdkyněmi byli Cathy Lee CrosbyLynda Carter a Adrianne Palicki. (SNCIS)

• - Film zakázali v Libanone. Dôvodom bola Gal Gadot, predstaviteľka Diany, ktorá je izraelského pôvodu a Libanon vedie s Izraelom vojnu. Izraelský tovar je bojkotovaný zákonom, ktorý zároveň zakazuje cestovanie do Izraela a kontakt s jeho obyvateľmi. Staršie filmy s Gal Gadot sa v zemi premietali bežne, k zákazu došlo až na bojkot nátlakovej skupiny Campaign to Boycott Supporters of Israel-Lebanon, ktorá toto rozhodnutie presadila vo vláde. (Zdroj: Fandimefilmu.cz) (Paldiny)