• Irsko

• Kanada

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 141 min

Wonder Woman trpí podobnými neduhy jako Batman vs. Superman ale má jasnou příběhovou linii a ví co chce říct. Gal Gadot se do své role parádně hodí, ale Chris Pine ji přece jen zastiňuje. On je tou kotvou, on připomíná že bez boje to nejde. Akce typicky Snyderovská plná často zbytečných zpomalovaček. Podoba s Kapitánem Amerikou tu je, ale oba filmy jsou jiného ražení. Celému snímku nelze upřít určitá ženskost, takže jde o ideální záminku vytáhnout holku do kina.(3.6.2017)

A také jsem stvořil dceru, dceru která vzešla z mého sémně a těla lidské ženy, královny válečnice. Bude žít v nevědommosti a naivita která z ní pramení se ubíhajícími léty změní v nezměrnou sílu, nezdolnost a šlechetnost . Dozví se pravdu o svém původu. S tou příjde rozhodnutí, zda si lidé zaslouží, aby s nimy po boku vybojovala stovky a tisíce bitev. A bude žít věčně, vždiť je to má dcera a já jsem Zeus. Já osobně přistupuji ke komikovým adaptacím jako k pohádkám, novodobým pohádkám, jinak to asi ani nejde. A z mého pohledu je tahle pohádka jedna z nejlepších! Naše WW se během 140minut transformuje z naivní amazónky do světem protřelé bohyně, která je ale doma (na planetě Zemi) inkognito a nám lidem pomáhá jen když to uzná za vhodné. Ano, možná bych z filmu vyhodil rádoby vtipné scény, tím by byl o cca 10-15 minut kratší, ale o to hutnější. Tady se totiž celou dobu hrálo na vážnou notu. Aby také ne, když nešlo o nic jiného, než o naše přežití na zemi. A rozhodnutím WW, že lidská láska stojí za záchranu, přestože sek sobě většinou chováme jako zvířata, dala možnost vzniku Ligy spravedlnsti. Tak uvidíme, jak se to celé bude vyvíjet. WW je náš vlastní lidský super(man) a já jí jako takovou prostě žeru! Perfektní střih, kamera a hudba! Za mě 90%(5.6.2017)

• kulyk

To je krafka, co? Naprosto se mi ekluje, totálně jí pomrdám! Kromě Golgotky (se kterou bych se, na rozdíl od některých kolegů komentátorů, dokázal rozdělit o spacák) bliják nabízí již jen negativa. Absurdní nasazení pichny do děje, pokurvení celého smyslu první světové potyčky - a Krispín. Sympatický je zde tak, jako deseticentimetrový mokvající vřed, strategicky umístěný přes kulky, a to odzadu až ku kořenu. Ba co více, zjevně se hodlá rozšiřovat i na stěžeň. Takové práce to muselo dát, a přitom taková blbost? Pravda, ,,děj" nijak zvlášť nevybočuje z celého vesmíru, plného Pavoukomužů, Vodomužů, Rychlomužů nebo debilů s křidýlkama místo uší.(20.10.2017)

Občas jsem jásal, občas jsem se chytal za hlavu. Wonder Woman trefila hlavní postavy, mýtický úvod a válečnou vřavu, zároveň ale nabízí faily, u kterých si vzpomenete na Green Lanterna nebo Fantastickou čtyřku. Kdyby to celé bylo o půl hodiny kratší, přepsalo se finále a vyhodily pokusy o dobový humor, mohla to být nádhera. Takhle mají Warneři na krku další průměr, který si vyloženě nabíhá do předvídatelných chyb. Nechápu, že to někdo neohlídal. Obalit tolik skvělých scén takovým balastem je totiž pomalu zločin. (6/10)(31.5.2017)

Chjo, proč u nás musí žebříčkům návštěvnosti dominovat něco tak v druhé půli vypravěčsky rozpadlého a přívalem atrakcí ubíjejícího jako PIRÁTI Z KARIBIKU: SALAZAROVA POMSTA, když je v kinech nejlepší celovečerní film se superhrdinkou. (Ok, konkurence - CATWOMAN, ELEKTRA ad. - je bídná, ale i tak.) Film, na kterém je nejlepší, na kolik se vymyká požadavkům na komiksový blockbuster zapadající do širšího universa: žádné - pokud je mi správně známo - rozšíření vyprávění do jiného média; až na rámující úvodní a závěrečnou sekvenci a jednu fotografickou momentku absence návaznosti na další tituly ze sdíleného vesmíru; příklon k hrdé pokleslosti (blíž to má ke campu než v této souvislosti častěji zmiňovanému pulpu alias braku), kdy inspiračním zdrojem nebyla válečná propaganda (jako u KAPITÁN AMERIKA, s nímž je WW zavádějícím způsobem srovnávána), ale rané komiksy známé třeba z řady DCKK; stylistická eklektičnost, kdy se s proměnou prostředí či času změní i převládající barevné ladění i velikost rámování; nenapodobování jiných děl, a pokud, tak leda pro vymezení se vůči nim (Wonder Women na rozdíl od Supermana /1978/ nemá lidský kostým šedé myši, ale obléká si šat sufražetek); hravé podvracení určitých superhrdinských klišé (Chris Pine jako dáma v nesnázích) i společenských a stylistických norem (Chris Pine je určen pro pohled)... V mnoha ohledech je to konvenční (výstavbou, dvěma liniemi akce, obměnou mýtu hrdiny za mýtus hrdinky atd.), i tak ale radost nemalá.(21.6.2017)

• - Gal Gadot byla během dotáček v pátém měsíci těhotenství. Kvůli tomu byl během nich na její kostým Wonder Woman přidělaný kus zeleného plátna, který tak následně umožnil upravit její postavu pomocí CGI. (TwoFace)

• - Angelině Jolie byla v roce 2005 nabídnuta hlavní role, ale odmítla. V roce 2015 byla zvažována na post režisérky. Michelle Maxwell MacLaren byla 24. listopadu 2014 potvrzena, jako režisérka filmu. V dubnu 2015 však projekt opustila kvůli tvůrčím neshodám se studiem. (Spidey3)

• - Producent Zack Snyder si zahral vo filme cameo, vojaka z prvej svetovej vojny. (beso74)