• Hongkong

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Válečný

USA / Hongkong / Čína, 2017, 141 min

Mnohem raději bych to viděl natočené na sklonku padesátých let od Richarda Fleischera nebo přímo jako nějaký All Star Comics ze stříbrného věku. Všechnu tu šestákovou naivitu a patos bohužel spolehlivě zabíjí tradičně megalomanská digitální nabubřelost. Zaoceánský hype Patty Jenkins nemůže být víc mimo.(14.8.2017)

Rozpočet $149miliónovTržby USA $412,563,408Tržby Celosvetovo $821,847,012Tržby za predaj Blu-ray v USA $87,792,460Tržby za predaj DVD v USA $19,394,135║ Dúfal som že sa konečne odrazíme v DC od dna príbehového blata po roku 2016, keď to proste neišlo ale neide to aj naďalej. Máme tu až strašne podobný klon Captain America 1 v ženskom prevedení. Áno Gal Gadol je moc moc sympatická ale tam to všetko začína aj končí. Herecky je veľmi slabá ešte že má tak peknú tváričku a príjemný úsmev. Dejovo ide už o 100x prevarenú kašu, ktorá už fakt nechutí. A hlavne pri tom, keď dej sa nikam zvlášť neposúva a sledujeme v dlhých pasážach toporné dialógy o záchrane sveta. Postavy dosť do prázdna a ešte keď nabehne verbovanie tímu podivínov - nímandov ako hrom ach ehhh, smutné, tragické a hlavne nekomické, lebo aspoň to to chcelo byť. Veru chýba tomu aspoň tá patričná ľahkosť, ktorá tam silu-mocu chce byť ale režisérka sa v tomto vôbec nevie predať. Triky ako kde niekde aj poslabšie. Aspoň že kamera tu nie je najhoršia, niektoré prelety lesom, či ostrovom amazoniek sú fajn, rovnako tak pri všetkých súbojoch. Negatív by sa tu dalo nájsť dosť. Našťastie tu máme akciu, ktorá chutí, ktorá má grády a je prehľadná. Normálne sa bojím, čo bude zač Liga spravodlivých. /videl v kine: 60%/(3.6.2017)

Warneři konečně s DC univerzem najeli na tu správnou vlnu a doufám, že už to tam budou sekat bez průšvihů...nerad bych další rebooty a odklady. Nicméně tu máme další z řady mých neoblíbených originů, ne nepodobný Kapitánu Amerikovi se standardním dějem, který fanoušky animované verze zřejmě ničím nepřekvapí, ale na tom vlastně ani tak nezáleží. Bylo tu již několik verzí, ale konečně přichází ta hollywoodská první liga, která tuto postavu představuje širokému publiku...a že se je tedy na co koukat. Jelikož už o postavě z různých jiných než komiksových zdrojů a zejména animáků mám určité povědomí, tak zdaleka nejlepšími momenty pro mě byly akční sekvence, které jsem si, až na některé až moc přepálené momenty, užíval (kostel) a ačkoliv jsou válečné vřavy tři, ve 140 minutové stopáži bych si možná představoval ještě jednu navíc. Narozdíl od mnoha kolegů jsem ale s finální stopáží spokojen (ačkoliv bych přesně věděl, jaké scény bych vystřihl), dle mého se lze na tempo filmu řádně naladit a nechat se naplno seznámit s Gal Gadot, kterou jsem dříve nemohl vystát, ale v jejím prvním působení v roli Amazonky mě loni velmi příjemně překvapila a na blockbuster je určitě dobrá volba (i když by si to geeci asi představovali jinak) a její sekání mečem rozhodně dokáže navodit pocit husí kůže. Záporák je klasicky u komiksových spektáklů poslední dobou slabinou filmu, ale beru to jako záminku k temné finální snyderovské digitální vřavě, která tentokrát není tak megalomanská jako když jí točí sám Snyder, ale v mnoha ohledech připomíná první třístovku. Feministky určitě potěší, že šestký komiksový snímek s hlavní ženskou hrdinkou, ovšem první s řádnými ambicemi točí žena a Patty Jenkins rozhodně dokázala řádně naladit na další průběh DCEU...7,5/10(2.6.2017)

• Tom_Lachtan

Velká nuda, takže to vezmu rychle - úvod na ostrově amazonek je sterilní, jakékoliv scény, kde se má odehrávat bojový výcvik působí hrozně lacině a snaží se vypadat tak moc efektně, až je to sterilní nuda, kde se sice metají salta a kozelce, ale vypadá to prostě blbě. A když se dostaneme do prvo-válečné evropy, tak je z toho némlich to samé, co Kapitán Amerika, akorát tu nikdo nemá hvězdy a pruhy na hrudi, ale na minisukni (teda, tahle filmová verze wonder woman je nemá, ale...). Ne, vážně, je to zcela to samé, DC znovu předvedlo absolutně nulovou invenci, nudnou CGI animaci ve velenudném finále s trapným padouchem a samozřejmě za tmy, že ano. Protože jsme temní, hůůůů. Slabé.(10.9.2017)

Stejně jak u prvního Kapitána Ameriky mě naprosto pohltila komiksová retrostylizace, kde mají zlotřilí Němci nadpřirozené zbraně a kosí je rozličná parta klaďasů. Tohle já prostě můžu. Dr. Poison byla perfektní záporák. Divně vypadala, divně mluvila a byla prostě opravdu znepokojivá. Akční scény jsou taky fajn. Ale hlavně Gal Gadot je naprosto úžasná. Že je nádherná všichni víme, ale ona to i perfektně zahrála a dokázala tuhle vlastně docela debilní postavu prodat takovym způsobem, že jsem jí nepokrytě fandil a věřil jsem jí tu naivitu a dobráctví. To samé Chris Pine. Správnej chlapák dobrodruh s koulema a srdcem na pravym místě. Fakt jsem si tohle dobrodružství moc užil. 90%(3.9.2017)

• - Patty Jenkins měla film režírovat už v roce 2005. Plány na natáčení ovšem překazilo její těhotenství. Jenkins později prozradila, že film s Wonder Woman chtěla natočit celý svůj život a považovala za velké štěstí, že se k projektu mohla později vrátit. (JustMeeKatie)

• - Natáčení filmu skončilo 9. 5. 2016, tedy ve stejný den, kdy se narodil tvůrce Wonder Woman William Moulton Marston. (MasterMagic)

• - Angelině Jolie byla v roce 2005 nabídnuta hlavní role, ale odmítla. V roce 2015 byla zvažována na post režisérky. Michelle Maxwell MacLaren byla 24. listopadu 2014 potvrzena, jako režisérka filmu. V dubnu 2015 však projekt opustila kvůli tvůrčím neshodám se studiem. (Spidey3)