Dredd

Dredd

Sci-Fi / Akční

Velká Británie / Jihoafrická republika / USA / Indie, 2012, 95 min

Mega City One mi sice přišlo dost sociální a nemělo vůbec futuristickej look, ale jinak jsem si ten film užil. Je to fakt takovej remake The Raid, bez bojovýho umění, ale ty přestřelky mě bavily. Hodně tomu taky pomáhala hudba. Dredd je správně drsnej a i ta holka byla fajn. A fakt mě bavily ty sjetý slo-mo scény. A vůbec bych se nezlobil, kdyby někdo udělal na motivy tohoto fakt dobrou počítačovou hru.(26.1.2013)

• DaViD´82

Jestliže záměrem tvůrců bylo napravit Dreddovu filmovou reputaci po fiasku z pětadevadesátého tak.. No, z bláta do louže a z deště pod okap. Je ovšem pravda, že aspoň zůstali věrni předloze. Každopádně k čemu to, když pouze z nikdy nekončící přehlídky nekompromisního gorefestu a ultraotravných ultrazpomalovaček film (o dobrém filmu ani nemluvě) neudělá ani ten největší filmařský talent. Natož pak takový rutinér jako Travis.(21.12.2012)

|| Scenár: Alex Garland | Hudba: ? | Produkcia: Alex Garland, Andrew MacDonald, Allon Reich | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: DNA Films, IM Global, Reliance BIG Entertainment | Rozpočet: 45 miliónov $ | Tržby: 40,868,994 $ || Tu prichádza moment, keĎ si musíme položiť otázku, nakoľko bola vlastne pôvodná filmová verzia so Stallonem zlá. Každý to vidí inak, no u mňa je to jasné: 2012-ka sa na pôvodnú 95-ku ani zĎaleka nechytá. Tá mala na svoju dobu neuveriteľne prepracované exteriéry, viacvrstvový dej, slušné obsadnie a samozrejme tomu odpovedajúci rozpočet. To jediné, včom je nový Dredd lepší, je vizuálna novodobosť a experimentálnosť s formou samotnou, hlavne cez ultraspomalenia. Je to ale k ničomu, keĎ sú mi postavy ukradnuté, pretože o nich nič neviem a ani v priebehu sa nič nedozviem, nehovoriac o tom, že vonkajší svet vidíme pár sekúnd - všetko ostatné sa totiž odohraje v monolitickom paneláku. Urban si síce ksycht Stalloneho nacvičil pred zrkadlom veľmi poctivo, vzľadom k tomu, že si masku za celú metráž nedá dole, je herecky odzbrojený - a nedysponuje ani s potrebným basovým hlasovým fondom, aby to uhral frekvenčným hlasovým herectvom, ako Hardy Baina. Takto je to len priemerná jednohubka - so zavretými očami.(10.10.2011)

Nebudu tento remake srovnávat se Slyovým snímkem protože tenkrát byla jiná doba a lidi nevyhledávali temné snímky, jak je tomu nyní. Nový Dredd je efektivní, krvavý a hlavně "přímý". Jde rovnou k věci, přesně jako stroj. Právě ta jednoduchost je ale dvojsečná zbraň - na jednu stranu dělá film efektivní a nenudící blbinkou, na kterou se podíváte rádi i podruhé, na druhou stranu víte, že pokud chcete hledat nějaké propracované charaktery, tak tady je nenajdete. Nicméně to vám nebude vadit, protože soudce Dredd i Ma-Ma (v podání skvělé Leny) jsou postavy, které budete mít rádi nebo je budete rádi nenávidět. Očekávání byla splněna, možná i mírně překročena. 80 %.(10.1.2013)

Útok na věžák, kterej má koule. Podařenej vizuál, perfektní trio v hlavní roli, ač je fakt, že z Urbana za celej film neuvidíte víc než strniště na bradě. Na Thirlby se každopádně dobře kouká a Headey má šmak i se zjizvenou držkou bez zubů :-) Čekala jsem akční béčkovou srágoru, která mi bude připadat obdobně nudná, jako její předchůdce (fanoušci prominou), dostala jsem 90 minut prudkého prúletu jedním těžce zavšiveným věžákem, který mě nestihl nudit. Pro mě překvapení měsíce. 70%(29.12.2012)

• - Základní zbraň soudců, tzv. "Lawgiver", je Glock 17 gen.3 pouze dodatečně ověšený pro futuristický vzhled. (HectorHagman)

• - Grafiti, které se objevuje na stěnách Peach Trees, obsahuje jména postav, jež se objevily v papírovém vydání komiksu "Judge Dredd", jako například Chopper a Kenny Who?. (Caszidy)

• - Inšpiráciou na efekt po užití SLO-MO boli spomalené zábery zvierat z dokumentárnych filmov. (Greenpeacak)