Dredd

Dredd

Sci-Fi / Akční

Velká Británie / Jihoafrická republika / USA / Indie, 2012, 95 min

The Raid po Urbanovsku. Daleko větší počet mrtvých mexikánců než šikmookých karatistů. Krve na jednoho mexikánce připadá asi tak 18,23l. Poměrně krvavé, brutální, dokonalé špinavé. Částečně připomínající cyberpunk s drogovými pasážemi, ze kterých se vám udělám špatně víc než když vám 70 letá sousedka ohnutá dopředu utírá schody. V traileru jsem se Karlovi vysmál jak zvládne utáhnout takový příběh složený z LEGA, pár kusů umělé hmoty a jedne laciné blonďaté špíny. Nakonec když pominu všechno tohle, co mě tam sralo, tak se jedna o skvělou jízdu, kde už opravdu jen k dokonalosti chybělo, aby Dredd s kulkou v hrudi tu špínu přehnul a zarazil ji kulky až nadoraz. Ještě jednou nějaký šmejd vykrade Raid, tak se budu opravdu zlobit, tentokrát to můžu odpustit. Já být za to naštván! PS:. McDome, ten fYlm byl parádní! :))(20.12.2012)

Je pravdou, že dobývání veksláckýho činžáku jsme nedávno viděli v Zátahu, ale i s ohledem na to mě Dredd potěšil. Daleko víc mi na něco takového sedí sci-fi očištěné od opičich tanců, které zaplavily druhou půlku Raidu. Režisér si mohl odpustit zpomalené scény, jinak nemám proč nadávat. 80%(24.12.2012)

Je až bizarně vtipné, jak strašně moc je tomuhle filmu jedno všechno, co tak upachtěně řeší jiné podobné kousky. Dredd je prostě badass polda, co zabije všechny, co mu chtějí bránit vykonávat povinnost. Nemá pozadí, nemá vývoj, nemá osobnost. Celou dobu vedle něj cupitá sexy blondýna, takže si říkáme "jo, jasně, románek na obzoru", ale kdepak - jemu to ukradené - on si jde za svým cílem. Kašle se tu na klišé i originalitu, prostě se jen jde kupředu. Svým způsobem je ale ten film svou absolutní a místy až absurdní vyprázdněností všeříkající.(27.12.2012)

Nelze v žádném případě popřít, že nový filmový "Dredd" je bohapustou vykrádačkou indonéského "Zátahu", ale plagiátorské praktiky v jeho jádru alespoň adekvátně zpřítomňují fakt, že se jedná o čistokrevný brak, potažmo béčko. Britská produkce se nesnaží naskočit na současný hollywoodskou dojnou krávu komiksových filmů coby ekvivalentu akčních blockbusterů pro nové tisíciletí. Naopak zcela nepokrytě setrvává v úrovni mládeži nepřístupného braku. Což ale neznamená, že by tvůrci rezignovali na nějaké ambice. Naopak "Dredd" uhrane nápaditostí s jakou ozvláštňuje přímočarý příběh i samotnou ryze artificiální a v mnoha případech zcela neopodstatněnou atrakci 3D. Stereoskopické projekce v dnešní době nejsou nic jiného než záminka, jak diváky nalákat do kin a vytáhnout jim z kapes o něco více peněz než obvykle, ale při tom jen málo filmů obsahuje alespoň trochu pamětihodné sekvence, které by nějak uplatňovaly iluzi prostorovosti. "Dredd" přichází se zcela triviální atrakcí zpomalených moneyshotů, které navíc jednoduše, ale o to účelněji a chytřeji opodstatňuje ve vyprávění paralelní linií s drogou příznačně nazvanou Slo-Mo. Ve výsledku, ale film nejvíce překvapí tím, že samotný Dredd z něj vychází jako snůška soucitně úsměvných klišé a rádoby drsných šprochů adekvátně dřevěně a nepřesvědčivě podávaná Karlem Urbanem, který postrádá byť jen špetku charismatu či osobnosti. Což ale umožňuje, aby oproti němu o to více vystoupily zdejší dvě hlavní ženské postavy ztvárněné typově perfektními herečkami Olivií Thirlby a Lenou Headey. Díky tomu nevznikl jen další 80's macho throwback nebo marvelácky rádoby dramatický blockbuster blafující hloubku, ale dynamická brakovka s poutavými ženskými postavami.(4.5.2013)

Dredd .. bezcitnej chladnej suchar, kterej to s kvérem umí natolik, že si může dovolit procházku až do dvoustýho patra a ani se při tom moc nezadejchá .. a když už ho něco zabolí, tak s ním nahoru valí trošku magor kámoška, co vám s radostí vleze až do hlavy a udělá tam pořádnej maglajz. A proč tahle tůra v plné polní? V tom nejlepším apartmá úplně nahoře totiž číhá cíl cesty a to neskutečná mrcha jménem Ma-Ma, spousta hajzlíků, co nemají úctu k zákona a občas i nějaké to zpomalené vnímání. Hoďka a půl filmového (drogového) opojení. Já chci ještě ..(23.7.2013)

• - Ve scéně, kdy přijedou první dva soudci na pomoc, Ma-Ma (Lena Headey) hlídá svého geeka, aby neotevřel dveře. V jednom záběru má ruku na jeho rameni, ale v následujícím následujícím záběru z jiného úhlu už ne. (TheDave)

• - Mobilní telefon, kterým si fotí jeden z přihlížejících místo pádu mrtvol stažených z kůže, je Nokia E90, která byla představena v únoru 2007. (NemoRoot)

• - Väčšina filmu sa natáčala rovno na 3D kamery. Scény natočené obyčajnými kamerami boli neskôr v post-produkcii prekonvertované do 3D. (Greenpeacak)