Dredd

Dredd

Sci-Fi / Akční

Velká Británie / Jihoafrická republika / USA / Indie, 2012, 95 min

Útok na věžák, kterej má koule. Podařenej vizuál, perfektní trio v hlavní roli, ač je fakt, že z Urbana za celej film neuvidíte víc než strniště na bradě. Na Thirlby se každopádně dobře kouká a Headey má šmak i se zjizvenou držkou bez zubů :-) Čekala jsem akční béčkovou srágoru, která mi bude připadat obdobně nudná, jako její předchůdce (fanoušci prominou), dostala jsem 90 minut prudkého prúletu jedním těžce zavšiveným věžákem, který mě nestihl nudit. Pro mě překvapení měsíce. 70%(29.12.2012)

Jen poznámka pro těch 1327 z vás, co to pokládáte za vykrádačku The Raid:______ "Dredd's screenplay was written in 2008 and leaked online in 2010. Principal photography on Dredd took place between November and December 2010. The Raid did not go into production until November 2010, and was filmed in March 2011."http://www.imdb.com/title/tt1343727/faq#.2.1.10(4.1.2013)

Činžovní zločinecké ghetto se zlotřilou maminou osvobozuje brada Karla Urbana, místy až vtipně strojová logika soudců a fešná "rookie" s vrozenou čtečkou myšlenek. Film šlape stejně neomylně, jako Dredd a jeho kapesní artilerie, přičemž divák se díky krátké stopáži a suverénně odvedené práci tvůrčího týmu nestíhá nudit. Nebudu to okecávat víc, než by si dovolil průměrný soudce: Dredd je strohá akční pecka, občas slušivě omalována "slo-mo" efekty, která si s pokusem z poloviny devadesátých let arogantně vytírá řiť. He's a pass! 8/10(23.2.2013)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $13,414,714Tržby Celosvetovo $40,868,994Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,244,477 //počet predaných kusov 249,872Tržby za predaj DVD v USA $10,365,798 //počet predaných kusov 514,236║ Na Stallona sa to nechytá, Karl Urban je až moc statický nemá si vás čim získať, ako priamočiare krvavé béčko to nie je zlé, neotravuje to ale ani nič zvláštne to na vrch nedá, akcia slušne a fakt to dosť pripomenie akčný nárez Prepadovka, plus štýl filmu ktorý si nemá ako získať širšie publikum tak aj preto taký komerčný prepad. /50%/(21.12.2012)

pro mě velké překvapení, jsem rád, že Urban je tím Dreddem, kterého znám z komiksů, proto zas o něco víc zamrzí brutální komerční neúspěch, ale naštěstí je tak velký, že mu nehrozí "direkttů placka" pokračování (což by si snad nikdo nepřál). A to obligátní srovnání se Serbuan Maut.... Dredd mě bavil víc a to i díky větší syrovosti, absence béčkové rodinné zápletky, výrazný hrdina i efektivnější akce (nikoli efektnější)(26.1.2013)

• - Způsob, jakým Karl Urban namluvil hlavní postavu Dredda, je nápadně podobný hlasu Clinta Eastwooda. Faktem je, že postava soudce Dredda (Karl Urban) je částečně inspirována Eastwoodovým hrdinou Dirty Harrym. Samotný vzhled hlavní postavy je pak z části inspirován původním plakátem s Davidem Carradinem v roli Frankensteina k filmu Cesta gladiátorů 2000 (1975). V komiksu pak jako pocta Eastwoodově vlivu na postavu Dredda, bydlí Judge Dredd v Rowdy Yates Block. To je zase shodou okolností jméno postavy, kterou Eastwood ztvárnil v televizním seriálu Rawhide (od r. 1959). (Caszidy)

• - Původní scénář byl napsán počátkem 80. let. Byl ale postupně obměňován a nakonec změněn natolik, že z něho vznikl film Robocop (1987). Soudce Dredd byl poté odložen. (Linkyc)

• - Rotační kulomety, které používá Ma-Ma gang, ve skutečnosti neexistují, ale jsou zřetelně inspirované kulomety General Dynamics GAU-19/A .50 BMG, jen s tím rozdílem, že ve filmu mají ve svazku šest hlavní, zatímco skutečný GAU má jen tři. (HectorHagman)