• Nový Zéland

• Austrálie

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016, 115 min

Rozpočet $165miliónovTržby USA $232,641,920Tržby Celosvetovo $677,566,070Tržby za predaj Blu-ray v USA $32,600,391Tržby za predaj DVD v USA $8,502,466║ toto Marvelu v celku vyšlo, z časti to prišlo celkom svieže, je tam dobré obsadenie, namakané triky, dokonca aj 3D malo čosi do seba, porovnávanie s Počiatkom sa nevyhneme ale dobre, bol to aj v tom prípade veľký zážitok tá vyhraná triková stránka ale aj akcia, škoda že Mads Mikkelsen a teda jeho postava nemala viac priestoru /videl v kine 3D verziu: 80%/(6.11.2016)

• Wacoslav1

Cumberbatch mi je buřt. Byl jsem zvědavej na Adkinse a Mikkelsena. Ten první je dle očekávání za komparz, ten druhý má tak mizerně napsanou roli, že je úplně mdlý. Triky, vizuál a akce ok. Story pochopitelně debilita a ty cool hlášky pro puboše... no comment. Asi nejsnesitelnější letošní Marvel, ale pořád nic moc.40%(28.10.2016)

Marvel proste boduje tak ako obvykle. Plusové body opäť a už tradične patria na stranu Castingu. Cumberbatch je nie len výborný v roli Doctora Strange, ale aj veľké eso v rukáve (alebo v plášti) do budúcnosti. Vizuálna a akčná stránka, či humor šlapú po rovnakej ceste ako predošlé filmy, takže ak sa nevysvetluje, vyložene sa nudiť proste nie je kde. Scott Adkins sa postaral o naj-akčnejšie kúsky, Mikkelsen mu v akciách fajn sekundoval a Cumberbatch alias Majster Doctor ich proste sundal s nejakou hláškou alebo svojím pláštikom, ktorý mu môže zavidieť aj Superman. Oceňujem aj to, že úvod a celkový origin sa až toľko nenaťahoval a tým pádom film nestrácal tempo. Za zmienku stojí aj fajn hudba, o ktorú sa postaral Michael Giacchino. Rovnako ako v Ant-Manovi, aj tu mínusové body padajú zas na pôdu zaporákov a finále, ani jedno ani druhé proste nemá tu spravenú iskru. Mikklesen je dobrý, ale jeho postava mu neumožňuje ukázať niečo viac a samotný záver, kde som čakal niečo úplne iné ma celkom sklamal. Na druhú stranu Doctor Strange ponúkol dobrú a zároveň odlišnú zábavu plnú mágie, ale keď to postavím vedľa ostatných Marveloviek, radím to medzi tie slabšie. P.S.: Po-titulkové scény sú dve. Obľúbený soundtrack: Ancient Sorcerer's Secret. 70% - 3*(6.11.2016)

Vyvrácená skepse, že tahle filmová sekta už nemůže nic nabídnout, mě sice nenutí řvát nadšením, na to se totiž z doktora stane mág jakoby mávnutím kouzelného proutku, taky hodně ztratí v kontaktních soubojích (i přes Adkinsovu přítomnost) a záporáci by nemuseli být tolik generičtí, ale takhle lehkonohá komiksovka tu nebyla už léta, přičemž si vystačila se soustředěným tvůrcem a ochotou přijít s neotřelým hlavním hrdinou, kterému ale po začlenění do týmové hry neprorokuji zářivější budoucnost, i kdyby Cumberbatch vytáhnul charisma ze všech dimenzí.(31.10.2016)

George Lucas pred pár rokmi predpovedal, že z pozerania filmov v kine sa stane drahá lunaparková atrakcia a príbehy budú rozprávať malé filmy. Jeho vízia sa začala napĺňať a Doctor Strange je toho najlepším príkladom: vizuálne neopakovateľný zážitok, ktorý treba vidieť v IMAXe na gigantickom plátne s krásnymi ostrými farbami, no ktorý po stránke scenáru a postáv neponúka vôbec NIČ. Opäť raz sa prvotriedni herci márnia v multimiliónovom spektákle a už na nich ani nevidieť entuziazmus, ktorým kedysi oplýval napr. Robert Downey Jr. Príbeh by aj mal celkom potenciál, po dlhej dobe má záporák celkom zaujímavú (filozofickú) motiváciu, no čo z toho, keď je vo filme iba štatistom a jeho miesto zaberá triviálny origin story hlavného hrdinu. ALE vizuál filmu je neskutočný, efekty bravúrne (a pritom mal film taký nudný trailer), má to skvelú atmosféru a mytológiu a záverečné porazenie zla je najoriginálnejšie zo všetkých marvelovských filmov. Chcel by som tento tím tvorcov vidieť točiť Lovecrafta!(7.11.2016)

• - Mezi závěrečnými titulky a po nich nalezneme dvě dodatečné scény. (necisty)

• - I v tomto filmu si malé cameo vystřihne Stan Lee. V autobuse si čte knihu od Aldouse Huxleyho "Brány vnímání", ve které autor používal drogu typu mescalin, halucinogení látku podobné LSD, aby navodil stav mysli na spirituální úrovni. (Charpy)

• - Benedict Cumberbatch nejprve roli Doctora Strange odmítl, protože natáčení se krylo s jeho vystupováním v divadelní hře "Hamlet". Studio ale kvůli němu posunulo natáčení a oddálilo premiéru filmu z července 2016 na konec října 2016. (Harroc)