• Nový Zéland

• Austrálie

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016, 115 min

Euforické pocity naprostého vytržení ze zažitého vnímání časoprostoru, které jsem čekal u Inception, se dostavily o pár let později. Velikost vize a suverenita zpracování samozřejmě nekompromisně zvyšují laťku i u ostatních složek a bohužel ne, Doctor Strange nepřekonává kletbu matných padouchů (i když díky Madsovi hodně charismatických), plochých vedlejších figur a generických zápletek. V tomhle je hluboce marvelovský a limity ohýbat nedokáže. V ostatních ohledech jde ale o lahodně hravé a zábavné origin story, ve kterém Cumberbatch konečně zase plně využívá svůj potenciál a Scott Derrickson dává zapomenout na sterilní okopávanou ze Dne, kdy se zastavila země. Aby marvelovské multiverzum drželo pohromadě, musí si jednotliví hrdinové občas nasazovat okovy. Nikdo tím zatím netrpěl tak jako Doctor Strange, který v sobě má halucinogenní výbušnost 60. let i příliš čitelnou předurčenost marvelovského vyprávění. Osobně se nad to dokážu povznést a užít si tenhle trip za bariéru reality maximálně. A co si budeme namlouvat, doktor, který může asistovat při vlastní operaci... beat that!(25.10.2016)

Vyvrácená skepse, že tahle filmová sekta už nemůže nic nabídnout, mě sice nenutí řvát nadšením, na to se totiž z doktora stane mág jakoby mávnutím kouzelného proutku, taky hodně ztratí v kontaktních soubojích (i přes Adkinsovu přítomnost) a záporáci by nemuseli být tolik generičtí, ale takhle lehkonohá komiksovka tu nebyla už léta, přičemž si vystačila se soustředěným tvůrcem a ochotou přijít s neotřelým hlavním hrdinou, kterému ale po začlenění do týmové hry neprorokuji zářivější budoucnost, i kdyby Cumberbatch vytáhnul charisma ze všech dimenzí.(31.10.2016)

Sračkoidní příběh zabalenej do krásnýho vizuálu nám dává skrz naskrz průjemnou podívanou. Černoch s krásným jménem Morda by měl zavřít mordu jelikož to jeho moralizování se fakt nedá poslouchat plus jasně dokazuje, že ten kdo nejvíc moralizuje je nakonec největší kokot, dle mého to tady platí na 100% . Samotnej Dr. Strange je dobrej týpek jelikož já tyhle maníky, co většině lidem svou arogancí a velkým Kví Kvé lezou krkem, žeru. Záporák má jedno jediné plus a to je fakt, že ho hraje Mads, jinak bohužel opět záporák kterýho má divák totálně u prdele. Film z hlavy vyšumí dřív než stihnou skončit titulky a celé kino začlo hromadně dumat, o čem že to vlastně bylo. No a samosebou Boyka opět absolutně nevyužitej, ale to už nepřekvapí asi nikoho. Ponaučení z filmu - Když se brutááálně vysekám v autě a budu domrdaná jako píča po grupáči, tak můžu začít jásat, je zde možnost, že díky tomu zachráním později celej svět.(27.10.2016)

• Wacoslav1

Cumberbatch mi je buřt. Byl jsem zvědavej na Adkinse a Mikkelsena. Ten první je dle očekávání za komparz, ten druhý má tak mizerně napsanou roli, že je úplně mdlý. Triky, vizuál a akce ok. Story pochopitelně debilita a ty cool hlášky pro puboše... no comment. Asi nejsnesitelnější letošní Marvel, ale pořád nic moc.40%(28.10.2016)

Musím uznat, že na Strange v podání Cumberbatche jsem byl opravdu nahypován jako kráva. A Marvel se mi trefil přesně do nálady, časové skládačky, bitky v různých dimenzích jsou prostě žůžo, jsou klasicky doplněny marveláckým vtipem. Benedict na to má charisma aby si celý film ukradl pro sebe, tato vizuální žranice si přímo volá po Imaxu! PS: Opět dvě potitulkové scény. [Imax 3D](29.10.2016)

• - Spoiler: V první potitulkové scéně se objeví Thor, který Strange (Benedict Cumberbatch) žádá o pomoc při hledání Odina, který se ztratil na Zemi po událostech z filmu Thor: Temný svět (2013). Samotná scéna odkazuje na film Thor: Ragnarok (2017). (Spinelion)

• - Štáb společně s kameramanem Benem Davisem se rozhodli točit řadu exteriérů v Nepálu na film, neboť digitální kamera by nikdy nedokázala zachytit kouzlo Káthmándú. (fanda124)

• - I v tomto filmu si malé cameo vystřihne Stan Lee. V autobuse si čte knihu od Aldouse Huxleyho "Brány vnímání", ve které autor používal drogu typu mescalin, halucinogení látku podobné LSD, aby navodil stav mysli na spirituální úrovni. (Charpy)