• Nový Zéland

• Austrálie

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016, 115 min

Rozpočet $165miliónovTržby USA $232,641,920Tržby Celosvetovo $677,566,070Tržby za predaj Blu-ray v USA $32,600,391Tržby za predaj DVD v USA $8,502,466║ toto Marvelu v celku vyšlo, z časti to prišlo celkom svieže, je tam dobré obsadenie, namakané triky, dokonca aj 3D malo čosi do seba, porovnávanie s Počiatkom sa nevyhneme ale dobre, bol to aj v tom prípade veľký zážitok tá vyhraná triková stránka ale aj akcia, škoda že Mads Mikkelsen a teda jeho postava nemala viac priestoru /videl v kine 3D verziu: 80%/(6.11.2016)

Scott Derrickson, tvůrce pro mě jedněch z nejlepších hororů posledních let, přináší na plátna adaptaci Marvelovského komiksu. It works, obviously:) Ben Cumberbatch coby Stephen Strange má ego a slabost pro rychlá auta jako Tony Stark, lékařské schopnosti Dr. House a břitký jazyk, dedukce a styl humoru a mluvy jako jeho nejslavnější postava, Sherlock. Obsazení špička. V jednom filmu tak máte možnost vidět Sherlocka Holmese, Hannibala Lectera a Irene Adler:) Stan Lee si opět střihne své povinné cameo, coby muž v autobuse a nakonec se objeví i Thor. Scénář zcela jiný, než jsem zvyklá třeba z Avengers, či Kapitána Ameriky. Tam, kde tyto filmy vynikají scénářem, který nezná výrazy jako "šustit papírem či "hrdinský patos" a dialogy superhrdinských postav jsou zasazeny do reálné mluvy, tam má Doktor Strange docela opačný postup. Spousta filozofických a moudrých promluv o životě, smrti, pomíjivosti času a jiných světech je jako vystřižená z učebnice žánrových hrdinských mouder:) Vlastně tak odpovídá zpracování příběhu. Doctor Strange přináší vizuálně zcela úchvatnou a odzbrojující podívanou, v níž tu nejúžasnější část tvoří ohýbaná a převrácená realita měst ála Inception.(5.3.2017)

Marvel proste boduje tak ako obvykle. Plusové body opäť a už tradične patria na stranu Castingu. Cumberbatch je nie len výborný v roli Doctora Strange, ale aj veľké eso v rukáve (alebo v plášti) do budúcnosti. Vizuálna a akčná stránka, či humor šlapú po rovnakej ceste ako predošlé filmy, takže ak sa nevysvetluje, vyložene sa nudiť proste nie je kde. Scott Adkins sa postaral o naj-akčnejšie kúsky, Mikkelsen mu v akciách fajn sekundoval a Cumberbatch alias Majster Doctor ich proste sundal s nejakou hláškou alebo svojím pláštikom, ktorý mu môže zavidieť aj Superman. Oceňujem aj to, že úvod a celkový origin sa až toľko nenaťahoval a tým pádom film nestrácal tempo. Za zmienku stojí aj fajn hudba, o ktorú sa postaral Michael Giacchino. Rovnako ako v Ant-Manovi, aj tu mínusové body padajú zas na pôdu zaporákov a finále, ani jedno ani druhé proste nemá tu spravenú iskru. Mikklesen je dobrý, ale jeho postava mu neumožňuje ukázať niečo viac a samotný záver, kde som čakal niečo úplne iné ma celkom sklamal. Na druhú stranu Doctor Strange ponúkol dobrú a zároveň odlišnú zábavu plnú mágie, ale keď to postavím vedľa ostatných Marveloviek, radím to medzi tie slabšie. P.S.: Po-titulkové scény sú dve. Obľúbený soundtrack: Ancient Sorcerer's Secret. 70% - 3*(6.11.2016)

Ty brďo, tak tohle je něco pro šťouraly... :-D Galaktická anarchie, barevný pogo na punkovým koncertu vizuálních efektů. Film, jehož pravidla asi teprve vzniknou (spíš ale ne), film, který se sám shazuje i pozvedá, film, který je reklamou na tvůrčí svobodu. Marvel jede a já čumim. Zajdu si na tyhle dvouhodinový omalovánky určitě znova, protože jestli tady máme filmy ještě pořád proto, aby bavili, tak tenhle pan doktor bude asi můj novej obvoďák. P.S.: Jestli každej vesmírnej kouzelník začíná sbírkou Maximů, musím bejt hotovej Copperfield a ani o tom nevím... /// Podruhý jsem si to střihnul v IMAXu a bylo to lepší, než celej prodlouženej víkend dohromady.(27.10.2016)

"Měli to varování napsat před to kouzlo." Egomaniakální doktor v astrálním těle určitě měl ambice pobavit mě lépe, ale našlapaný vizuál mu k tomu nedal pořádnou šanci. Já jsem si z toho nakonec odnesl celkem dost poučení, takže až mě někdo zapomene na Everestu, tak vím úplně přesně, co mám dělat. Taky už umím otevřít dimenziální portál v kumbálu, asistovat při své vlastní operaci či udělat z jablka ohryzek. To jsem vlastně uměl už předtím. ale méně efektně. Hlavně si musím zapamatovat, že nemám ztrácet dvouprsten a musím si sehnat ten kus hadru, co umí mlátit padouchy. Pak můžu zachránit svět, ale do té doby se musíte spolehnout na pana doktora a jeho poměrně zábavné smlouvání.(24.2.2017)

• - Benedict Cumberbatch ve skutečnosti hraje ještě jednu roli ve filmu. Hrál zápornou postavu Dormammu. Resp. jeho obličej byl natočen a upraven pro obličej Dormammu. (Harroc)

• - Ve filmu se objevila skladba "Interstellar Overdrive" od skupiny Pink Floyd. Měsíc před premiérou filmu si na koncertě Davida Gilmoura Benedict Cumberbatch zopakoval roli lékaře, tentokrát během písně "Comfortably Numb", kde zpíval part, který v originále patří Rogeru Watersovi. (Coleator)

• - Těsně po premiéře filmu se mnoho profilových obrázků na oficiálních facebookových stránkách jiných superhrdinů od Marvelu otočilo vzhůru nohama jako odkaz na tvoření jiných realit. (vyfuk)