• Nový Zéland

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016, 115 min

• Arachneuss

Vizuálně působivá podívaná, která scénářem má mnohem blíže k americkým sitcomům 80. let. Prvoplánové postavy, sterilní origin story a vtípky jak z mateřské školky – nemluvě o žalostně nevyužitém potenciálu Mikkelsena. Disneyho pásová výroba jede na plné obrátky a svět jde do kolen. Osobně si už ani nepamatuji, co se v tom filmu vlastně stalo.(13.12.2016)

Marvel proste boduje tak ako obvykle. Plusové body opäť a už tradične patria na stranu Castingu. Cumberbatch je nie len výborný v roli Doctora Strange, ale aj veľké eso v rukáve (alebo v plášti) do budúcnosti. Vizuálna a akčná stránka, či humor šlapú po rovnakej ceste ako predošlé filmy, takže ak sa nevysvetluje, vyložene sa nudiť proste nie je kde. Scott Adkins sa postaral o naj-akčnejšie kúsky, Mikkelsen mu v akciách fajn sekundoval a Cumberbatch alias Majster Doctor ich proste sundal s nejakou hláškou alebo svojím pláštikom, ktorý mu môže zavidieť aj Superman. Oceňujem aj to, že úvod a celkový origin sa až toľko nenaťahoval a tým pádom film nestrácal tempo. Za zmienku stojí aj fajn hudba, o ktorú sa postaral Michael Giacchino. Rovnako ako v Ant-Manovi, aj tu mínusové body padajú zas na pôdu zaporákov a finále, ani jedno ani druhé proste nemá tu spravenú iskru. Mikklesen je dobrý, ale jeho postava mu neumožňuje ukázať niečo viac a samotný záver, kde som čakal niečo úplne iné ma celkom sklamal. Na druhú stranu Doctor Strange ponúkol dobrú a zároveň odlišnú zábavu plnú mágie, ale keď to postavím vedľa ostatných Marveloviek, radím to medzi tie slabšie. P.S.: Po-titulkové scény sú dve. Obľúbený soundtrack: Ancient Sorcerer's Secret. 70% - 3*(6.11.2016)

Kde byl tenhle film, když k nám přišlo New Age!? Asi se holt musím smířit s tím, že vizualita dnes spíš než práci s mizanscénou znamená kaleidoskopické skládání obrazu. Ač jsem z tohoto komiksového univerza viděl sotva polovinu filmů, jedno mi pořád nesedí. Superhrdinové by si mohli založit pomalu Twitter účet, dimenze pořádají dny otevřených dveří, vše se odehrává v jednom světě, který byl několikrát téměř zničen, a přesto pokaždé funguje normálně dál jakoby nic. Z veškeré snahy o homogenost tak čpí spíš silná sitcomová pachuť. Která ovšem u Doctora Strange vadí jednoznačně nejméně. PS pro druhý díl: Když už to cpete do 3D, zkuste nemít půlku filmu v detailech na ksichty. Pro Dallas dobrý, v IMAXU celkem sucks.(10.11.2016)

Doctor Strange mi po delší době vrátil chuť do komiksových filmů. Magie zabalená pro diváka i milovníka komiksů s neurochirurgem, který tak trochu povahově připomíná nejmenovaného detektiva. Scott Derrickson konečně prodal své schopnosti a zabalil Strange do balení, které zvládne kdejaký divák a současně nabízí poutavý a hravý vizuál (inception neřešme, tady se jde trochu jinudy). Měl k ruce také fantastický casting, kterému (ne)překvapivě dominuje Benedict Cumberbatch a jsem zvědav, zda tenhle chlapík dá někdy naprosto odlišnou roli, než sype ze svých rukávů. Za mě je i velice vítán Mads Mikkelsen (btw jeho "motivy" ve filmu jsou příliš zjednodušené, doporučuji komiks) a Chiwetel Ejiofor (navíc potitulková a jeho důležitost do budoucna). Asi jediný problém v celém filmu sledovaném v Imaxu v 3D - ano, má to smysl, a ano, dvakrát se člověk cítí, jako by letěl - mám už klasicky s humorem. U marveláckých filmů mi přijde, že často humor krátkodobým vtipem zruší atmosféru a vážnost děje a postav. Občas je to fajn, ale tady humor občas výrazně skřípe (Eminem?) a někdy ani není vypointovaný správný způsobem (Wong - Beyonce). Ovšem proti gustu... jen by té tématice i samotnému doktorovi seděl trochu jiný humor, méně "dnešní", více odpovídající komiksu. Za mě film jednoznačně krok správným směrem.(1.11.2016)

"Měli to varování napsat před to kouzlo." Egomaniakální doktor v astrálním těle určitě měl ambice pobavit mě lépe, ale našlapaný vizuál mu k tomu nedal pořádnou šanci. Já jsem si z toho nakonec odnesl celkem dost poučení, takže až mě někdo zapomene na Everestu, tak vím úplně přesně, co mám dělat. Taky už umím otevřít dimenziální portál v kumbálu, asistovat při své vlastní operaci či udělat z jablka ohryzek. To jsem vlastně uměl už předtím. ale méně efektně. Hlavně si musím zapamatovat, že nemám ztrácet dvouprsten a musím si sehnat ten kus hadru, co umí mlátit padouchy. Pak můžu zachránit svět, ale do té doby se musíte spolehnout na pana doktora a jeho poměrně zábavné smlouvání.(24.2.2017)

• - Stephen (Benedict Cumberbatch) se dal na medicínu poté, co jeho sestru chytla během plavání křeč a utopila se. Tato scéna se ve filmu měla objevit, ale nikam do příběhu nesedla a proto byla odstraněna. [Zdroj: FIlmožrouti.cz] (asdfasdf)

• - Celosvětová premiéra proběhla 13. října 2016 v Hong Kongu. (Varan)

• - Benedict Cumberbatch strávil stejně jako doktor Strange nějaký čas v buddhistickém klášteře. V Darjeelingu vyučoval jako dobrovolník angličtinu. (raininface)