• Česko

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016, 115 min

Sračkoidní příběh zabalenej do krásnýho vizuálu nám dává skrz naskrz průjemnou podívanou. Černoch s krásným jménem Morda by měl zavřít mordu jelikož to jeho moralizování se fakt nedá poslouchat plus jasně dokazuje, že ten kdo nejvíc moralizuje je nakonec největší kokot, dle mého to tady platí na 100% . Samotnej Dr. Strange je dobrej týpek jelikož já tyhle maníky, co většině lidem svou arogancí a velkým Kví Kvé lezou krkem, žeru. Záporák má jedno jediné plus a to je fakt, že ho hraje Mads, jinak bohužel opět záporák kterýho má divák totálně u prdele. Film z hlavy vyšumí dřív než stihnou skončit titulky a celé kino začlo hromadně dumat, o čem že to vlastně bylo. No a samosebou Boyka opět absolutně nevyužitej, ale to už nepřekvapí asi nikoho. Ponaučení z filmu - Když se brutááálně vysekám v autě a budu domrdaná jako píča po grupáči, tak můžu začít jásat, je zde možnost, že díky tomu zachráním později celej svět.(27.10.2016)

Šlape to. Žádný okecávání, předlouhé seznamování s charakterem Dr. "Iron Man meets Sherlock" Strangem ani nadbytečné přestylizované pasáže. Derrickson kočíruje svůj životní (zatím) projekt bez větších zaváhání, dobře pracuje s humorem a vytasí se dokonce se dvěma opravdu brilantními akčními sekvencemi, čímž pasuje film přesně do pozice druhé nejlepší komiksárny posledních dvou let. Hodně mu samozřejmě pomáhá Benedict Cumberbatch hrající Benedicta Cumberbatche tak, jak to umí pouze Benedict Cumberbatch (a Downey) - tedy skvěle; a v záplavě známých tváří ve vedlejších rolích potřeba zmínit hlavně Tildu Swinton, která by svým hypnotickým zjevem donutila sednout na prdel i Dana Bilzeriana, a Rachel McAdams, která na tu chvíli prostě je, a to mi u ní bohatě stačí. Všechno je to sice splácané z osvědčených marvelovských i DC motivů (Doctor Strange begins?) a film si může beztrastně nechat patentovat pouze zmíněné akční scény plus pár vtipných motivů (plášť), ale opravdu zatraceně dobře se na něj kouká a ani v jedinou chvíli nebudete mít nutkání se podívat na hodinky. A vzhledem k té lavině komiksového makroverza a čím dál kýčovitějších záporáků je už to ohromný úspěch...(2.11.2016)

• SNCIS

Obsahuje spoilery: V marveláckém filmovém vesmíru film číslo 13: "Co bylo v tom čaji? Psilocybin? LSD?" Benedict Cumberbatch ohýbá realitu aneb z lékaře kouzelníkem. Je špičkou ve svém oboru než se vybourá. Po autonehodě přijde o schopnost používat ruce, což ho zlomí. Vyzkouší všechny možné i nemožné způsoby léčby, počemž se dostane do nepálského Káthmándú ke kulto léčitelů. Ten vede prastará holohlavá babka, jenž Doctora Strange naučí kouzlit, aby přežil střet s temnými silami, které chtějí ovládnout a zničit náš svět. Ty temné síly zde reprezentuje bondovský záporák Mads Mikkelsen. "To je ale hovadina." Scénka se Stanem Lee dokonale vystihla tento film. Vykrádá to Počátek. Triky a vizuál pro mě nezáživné. Je to zase CGI omalovánka. Totální ztráta času, chujovina. - odpad!(13.1.2020)

Je to naplnění tradiční šablony a celá "výcviková" část je podle očekávání z rychlíku, ale jinak je Doctor Strange blockbusterová trefa v každém ohledu. O tom, že dorazila vizuálně nejvypiplanější marvelovka, se asi dočtete všude, stejně jako o skvělém obsazení, docela zvládnutém humoru a náramně pasující hudbě. Trumfem Doctora Strange je ale kupodivu akce, která nepřestává být řádně epická ani nápaditá a v trailerech z ní vážně byly jen střípky. Marvel si tedy oproti minulým filmům podržel trumfy až do sálu a snad se mu to vyplatí. Strange je totiž dalším poctivým originem, který se může z fleku zařadit do žánrových učebnic. (8/10)(25.10.2016)

Máme tady další přírůstek a zároveň další nebezpečí, které zrovna Zemi hrozí. Je potřeba psát ještě něco více? Marvel to má ostatně pod hlavičkou Disneyho v malíku a takové filmy si dokáže svou produkcí pohlídat. Jsem rád, že příběh nepřesáhl 2 hodiny a šablonovité vyprávění o tom jak se z arogantního frajírka stává v mžiku ochránce lidstva i docela odsýpá. Humor občas probleskne a veliká škoda že tvůrci více nevyužili potenciál záporného Madse. 60%(22.2.2017)

• - Gary Oldman byl zvažován do role Barona Mordo (Chiwetel Ejiofor). (cihlenka)

• - Poprvé se Doctor Strange objevil v komiksové sérii "Strange Tales", konkrétně ve 110. sešitě a objevoval se pravidelně až do sešitu číslo 169 v roce 1968, kdy se "Doctor Strange" odtrhl a začal vycházet samostatně (číslování ale bylo zachováno, takže 1. číslo bylo 169). Tato série vydržela pouhých patnáct sešitů do čísla 183, do roku 1969. Znovu se "Doctor Strange" začal vydávat až o pět let později, tedy roku 1974 a série se dočkala 81 čísel a ukončena byla roku 1987.

• - I v tomto filmu si malé cameo vystřihne Stan Lee. V autobuse si čte knihu od Aldouse Huxleyho "Brány vnímání", ve které autor používal drogu typu mescalin, halucinogení látku podobné LSD, aby navodil stav mysli na spirituální úrovni. (Charpy)