• Nový Zéland

• Austrálie

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016, 115 min

Ty brďo, tak tohle je něco pro šťouraly... :-D Galaktická anarchie, barevný pogo na punkovým koncertu vizuálních efektů. Film, jehož pravidla asi teprve vzniknou (spíš ale ne), film, který se sám shazuje i pozvedá, film, který je reklamou na tvůrčí svobodu. Marvel jede a já čumim. Zajdu si na tyhle dvouhodinový omalovánky určitě znova, protože jestli tady máme filmy ještě pořád proto, aby bavili, tak tenhle pan doktor bude asi můj novej obvoďák. P.S.: Jestli každej vesmírnej kouzelník začíná sbírkou Maximů, musím bejt hotovej Copperfield a ani o tom nevím... /// Podruhý jsem si to střihnul v IMAXu a bylo to lepší, než celej prodlouženej víkend dohromady.(27.10.2016)

No já úplné nadšení sdílet nemohu. Název filmu Strange dokonale vystihuje i celý film. Film mi přišel příliš přeplácaný a působilo to na mě dojmem, že si tvůrci řekli, narveme tam toho, co nejvíc a uvidíme, co vznikne. Time Loop, Space Loop, Dimensional Loop, Astral Travelling- je toho na jeden film zkrátka moc. Záporák je tradičně špatný, možná ještě horší než je zvykem, Mikkelsen se do záporné role absolutně nehodí, nejde z něj respekt a prostoru také neměl příliš. Potěšil v malém fightu alespoň Scott Adkins. Vizuálně je film slušný i akce na tom není nejhůř, celé je to pojato originálně a suverénně, což byl nejspíš i záměr, ale tenhle styl mi zřejmě příliš nelahodí. Finální mind fuck trip byl na mě už moc. Silnější trojec.70%(26.10.2016)

Šlape to. Žádný okecávání, předlouhé seznamování s charakterem Dr. "Iron Man meets Sherlock" Strangem ani nadbytečné přestylizované pasáže. Derrickson kočíruje svůj životní (zatím) projekt bez větších zaváhání, dobře pracuje s humorem a vytasí se dokonce se dvěma opravdu brilantními akčními sekvencemi, čímž pasuje film přesně do pozice druhé nejlepší komiksárny posledních dvou let. Hodně mu samozřejmě pomáhá Benedict Cumberbatch hrající Benedicta Cumberbatche tak, jak to umí pouze Benedict Cumberbatch (a Downey) - tedy skvěle; a v záplavě známých tváří ve vedlejších rolích potřeba zmínit hlavně Tildu Swinton, která by svým hypnotickým zjevem donutila sednout na prdel i Dana Bilzeriana, a Rachel McAdams, která na tu chvíli prostě je, a to mi u ní bohatě stačí. Všechno je to sice splácané z osvědčených marvelovských i DC motivů (Doctor Strange begins?) a film si může beztrastně nechat patentovat pouze zmíněné akční scény plus pár vtipných motivů (plášť), ale opravdu zatraceně dobře se na něj kouká a ani v jedinou chvíli nebudete mít nutkání se podívat na hodinky. A vzhledem k té lavině komiksového makroverza a čím dál kýčovitějších záporáků je už to ohromný úspěch...(2.11.2016)

“JSME VÍC NEŽ HMOTA...“ /// Tak jsem zase vočekával vod Marvelovky něco víc, než jen porušování fyzikálních zákonů. A přitom tahle parta na ochranu mystickejch hrozeb mohla mít navíc, než jen udivovat neobvyklejma kouzlama a parádníma artefaktama. Možná stačilo vosekat ty zbytečně vykecávací pasáže… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neustále čumím na svý astrální tělo. 2.) Jsem rozbitej a hledám vopravnu. 3.) Thx za titule „pablo_almaro„. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(20.4.2017)

• Morien

Bavilo mě to, užívala jsem si sledování, asi jsem zamilovaná do Madse Mikkelsena (zase) a místy se mi obraz zdál krásný, což se mi u marvelovského filmu stalo poprvé. Protože jakkoliv mám pro dobrodružství Avengers a přidružených kamarádů slabost, tak po obrazové stránce, z čistě estetického hlediska, mi ty filmy vždycky připadaly šedivě průměrné až digitálně ohavné. Například z barevné palety většiny MCU filmů se mi dělá nevolno, třeba Strážci Galaxie jsou toho dokonalým příkladem. Oproti tomu Doctor Strange zavádí alespoň nějaké ty pastelové odstíny (ačkoliv barevnost Stephenova kostýmu už mě zase tříská do očí) a jeho působivé scenérie na mě opravdu působí. A i po takové pokloně musím říct, že ve výsledném dojmu se film zdá jenom jako další sterilní dílek do skládačky. Zdá se hnán hlavně povinností. Benedict platí za jednoho z nejtalentovanějších a nejcharismatičtějších herců současnosti a já si troufnu tvrdit, že z tohoto filmu by to nezasvěcenec nepoznal. Viděla jsem film, kde hrál jenom manžela, který se bojí, a jeho postava tam byla určitě alespoň dvakrát šťavnatější než ten bojovník tady. V Pokání mu stačí krátká věta ("You have to bite it."), aby z toho udělal jeden z nejzářivějších momentů filmu, který vlastně vůbec není o něm, a přitom ona věta nemá ani žádný přímý dopad na dějovou linku, jenom je v jeho podání prostě skvostná. Doctor Strange jeho magický herecký potenciál pohřbívá pod digitálně vyrobené zbraně a nejzákladnější schémata scenáristických příruček. Od přehnané počáteční arogance přes zrychlené prozření po smrt mentora a nutnost zachránit svět před údajně všemocnou a nezastavitelnou hrozbou. Žádná vášeň, žádné překvapení, žádná osobitost. Jen ten občasný jednoduchý humor. Nejsilnější moment je pro mě spojen s monologem "Není to pan Strange, není to mistr Strange, je to doktor Strange, složil jsem přísahu zachraňovat životy a právě jsem zabil člověka."(4.4.2017)

• - Stephen (Benedict Cumberbatch) se dal na medicínu poté, co jeho sestru chytla během plavání křeč a utopila se. Tato scéna se ve filmu měla objevit, ale nikam do příběhu nesedla a proto byla odstraněna. [Zdroj: FIlmožrouti.cz] (asdfasdf)

• - Film by měl malinko inspirovat 2. řadou seriálu Agent Carter (od r. 2015). (řánys250)

• - Hlavní hrdina se vybourá na Hromnice, což odkazuje na komedii Na Hromnice o den více (1993), který pojednává o časové smyčce, kterou Strange (Benedict Cumberbatch) použije v závěru filmu. [Zdroj: Filmožrouti.cz] (asdfasdf)