• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016, 115 min

To je snad poprvý, co mi do celýho tohohle marveláckýho astrálního cestování nesedělo vtipkování, dost bych ty strangeovský fórky sestříhal. Film by působil vážnějším dojmem a mě by nerušil dovádějící plášť a Wong s Beyoncé v mp3-ce. Taky se nemůžu zbavit pocitu, že může Doctor jenom takhle lusknout prsty, a zachránit celou planetu tisíckrát rychleji a efektivněji než všichni minulí i budoucí Avengers dohromady, ale co už. Akci to má skvělou a poslední Infinity Stone je konečně na světě, přiveďte Thanose!(29.10.2016)

Máme tady další přírůstek a zároveň další nebezpečí, které zrovna Zemi hrozí. Je potřeba psát ještě něco více? Marvel to má ostatně pod hlavičkou Disneyho v malíku a takové filmy si dokáže svou produkcí pohlídat. Jsem rád, že příběh nepřesáhl 2 hodiny a šablonovité vyprávění o tom jak se z arogantního frajírka stává v mžiku ochránce lidstva i docela odsýpá. Humor občas probleskne a veliká škoda že tvůrci více nevyužili potenciál záporného Madse. 60%(22.2.2017)

KDyž už člověk ví, že nemá čekat nějakou originalitu, ale zkrátka další příběh o zrodu superhrdiny, je to o něco lepší podívaná. Benedict Cumberbatch je podle očekávání skvělý a jeho plášť hraje také výborně, triky jsou na jedničku a akční scény díky nim a všemu tomu nápaditému zrcadlení působí velmi svěže a originálně, Giacchinova hudba patří k tomu nejlepšímu, co kdo pro Marvel složil, a tu a tam dojde na dobrý vtip (krádeže v knihovně ovšem do konce nic netrumflo). Pořád ale trvám na tom, že Doctora Strange šlo představit lépe. Rovnou se s ním vrhnout do dobrodružství a poznávat ho až během něj, to by se mi líbilo mnohem víc.(28.10.2016)

Doctor Strange mi po delší době vrátil chuť do komiksových filmů. Magie zabalená pro diváka i milovníka komiksů s neurochirurgem, který tak trochu povahově připomíná nejmenovaného detektiva. Scott Derrickson konečně prodal své schopnosti a zabalil Strange do balení, které zvládne kdejaký divák a současně nabízí poutavý a hravý vizuál (inception neřešme, tady se jde trochu jinudy). Měl k ruce také fantastický casting, kterému (ne)překvapivě dominuje Benedict Cumberbatch a jsem zvědav, zda tenhle chlapík dá někdy naprosto odlišnou roli, než sype ze svých rukávů. Za mě je i velice vítán Mads Mikkelsen (btw jeho "motivy" ve filmu jsou příliš zjednodušené, doporučuji komiks) a Chiwetel Ejiofor (navíc potitulková a jeho důležitost do budoucna). Asi jediný problém v celém filmu sledovaném v Imaxu v 3D - ano, má to smysl, a ano, dvakrát se člověk cítí, jako by letěl - mám už klasicky s humorem. U marveláckých filmů mi přijde, že často humor krátkodobým vtipem zruší atmosféru a vážnost děje a postav. Občas je to fajn, ale tady humor občas výrazně skřípe (Eminem?) a někdy ani není vypointovaný správný způsobem (Wong - Beyonce). Ovšem proti gustu... jen by té tématice i samotnému doktorovi seděl trochu jiný humor, méně "dnešní", více odpovídající komiksu. Za mě film jednoznačně krok správným směrem.(1.11.2016)

Kvôli mne má asi taký zmysel točiť Marvelovky, ako pre diabetika piecť kvasnicový chlieb. Je pravdou, že sa občas objaví taká, ktorá potvrdí výnimku o pravidle, no toto nie je ten prípad. Úvod ukradnutý, pričom následne zaujala akurát prezentácia arogancie hlavného hrdinu. Od následného bodu zlomu ubehne ešte asi 15 minút, kým si človek uvedomí, že toto opäť nič nové neprinesie, a už vôbec nedokáže zaujať natoľko, aby napísal, že bol dostatočne pobavený. Skrátka, kde nič - tu nič,  ako vodič za volantom 10 miestneho chrobáka Vladimíra W. ml.(7.4.2017)