• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016, 115 min

To je snad poprvý, co mi do celýho tohohle marveláckýho astrálního cestování nesedělo vtipkování, dost bych ty strangeovský fórky sestříhal. Film by působil vážnějším dojmem a mě by nerušil dovádějící plášť a Wong s Beyoncé v mp3-ce. Taky se nemůžu zbavit pocitu, že může Doctor jenom takhle lusknout prsty, a zachránit celou planetu tisíckrát rychleji a efektivněji než všichni minulí i budoucí Avengers dohromady, ale co už. Akci to má skvělou a poslední Infinity Stone je konečně na světě, přiveďte Thanose!(29.10.2016)

Na také vizuálne pobavenie. Kamera, herci, audiovizuálna zložka... to všetko bolo slušné a na pohľad príjemné, no dejová linka je až príliš jednoduchá, nudná a slabo vťahujúca do príbehu. Chcelo to nejaký pútavejší mytologický základ magických princípov toho vykresleného sveta, v ktorom sa Dr. Strange ocitol. Škoda, vzhľadom na tak nabitú hereckú zostavu mojich obľúbených hercov som čakal niečo zaujímavejšie. Lepší priemer, hlavne za technickú a hereckú stránku. 65/100(8.10.2017)

Je zajímavé a zarážející kolik uživatelů ve svých komentářích nepřímo podsouvá čtenáři to, že je Doctor Strange částečná vykrádačka nebo v některých úsecích napodobenina filmů Harry Potter (napsán 1997), Inception (natočeno 2010), Interstellar (natočeno 2014). Když první komiksová zmínka o Doctoru Strangovy byla v roce 1963. A od roku 1974 měl Doctor svůj vlastní "sešit". Tento film je prý svému komiksu velmi blízko, takže jakákoli podobnost s filmy výše napsanými je čistě náhodná a nebo jejich tvůrci NAPODOBOVALI komix Doctora Strange, ze kterého tento film vychází. Pro mě byl Doctor Strange rozhodně velikým přínosem do Marvel vesmíru a těším se na další jeho rozvíjení. Za mě 5 Sluncí a 90%(14.11.2016)

Máme tady další přírůstek a zároveň další nebezpečí, které zrovna Zemi hrozí. Je potřeba psát ještě něco více? Marvel to má ostatně jako Disney v malíku a takové filmy si dokáže svou produkcí pohlídat. Jsem rád, že příběh nepřesáhl 2 hodiny a šablonovité vyprávění o tom jak se z arogantního frajírka stává v mžiku ochránce lidstva i docela odsýpá. 65%(22.2.2017)

Zarostlej Cumberbatch válí, Giacchino potvrzuje pozici mezi top skladateli současnosti a rejža Derrickson, že jeho odklon od hororů nebudeme muset dlouho oplakávat. Na Marvel dokonce sympatickej záporák, kterej neni jen vyšinutej mamlas a povede se mu rozhoupat divákovu rovnováhu přízně. S CGI volume na maximu divák místy až nestíhá a rozhodně se nenudí. Přitom by trocha tý nudy výjimečně neškodila, protože děj je smrsklej natolik, že tři hoďky by byly akorát.. Takhle je to uspěchaná marvelovská smršť, která ale jako komiksová jednohubka skalní fandy neurazí a neználky zabaví. Nejlepší soundtrack z filmu: Smote and Mirrors. 70 %(27.10.2016)

• - Heslo "shamballa", ktoré dostal Doctor Strange (Benedict Cumberbatch) na pripojenie k wifi sieti, je odkazom na sériu komiksov s rovnomenným názvom "Doctor Strange Shamball", vydávanej od roku 1986. (Richyla)

• - Mezi závěrečnými titulky a po nich nalezneme dvě dodatečné scény. (necisty)

• - V jedné scéně ve vitríně v New Yorské svatyni je vidět přilbice, která patří komiksové postavě s názvem The Black Knight. Vidět měl být i meč, ale ten byl z filmu odstraněn. (Harroc)