• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016, 115 min

"Měli to varování napsat před to kouzlo." Egomaniakální doktor v astrálním těle určitě měl ambice pobavit mě lépe, ale našlapaný vizuál mu k tomu nedal pořádnou šanci. Já jsem si z toho nakonec odnesl celkem dost poučení, takže až mě někdo zapomene na Everestu, tak vím úplně přesně, co mám dělat. Taky už umím otevřít dimenziální portál v kumbálu, asistovat při své vlastní operaci či udělat z jablka ohryzek. To jsem vlastně uměl už předtím. ale méně efektně. Hlavně si musím zapamatovat, že nemám ztrácet dvouprsten a musím si sehnat ten kus hadru, co umí mlátit padouchy. Pak můžu zachránit svět, ale do té doby se musíte spolehnout na pana doktora a jeho poměrně zábavné smlouvání.(24.2.2017)

Kde byl tenhle film, když k nám přišlo New Age!? Asi se holt musím smířit s tím, že vizualita dnes spíš než práci s mizanscénou znamená kaleidoskopické skládání obrazu. Ač jsem z tohoto komiksového univerza viděl sotva polovinu filmů, jedno mi pořád nesedí. Superhrdinové by si mohli založit pomalu Twitter účet, dimenze pořádají dny otevřených dveří, vše se odehrává v jednom světě, který byl několikrát téměř zničen, a přesto pokaždé funguje normálně dál jakoby nic. Z veškeré snahy o homogenost tak čpí spíš silná sitcomová pachuť. Která ovšem u Doctora Strange vadí jednoznačně nejméně. PS pro druhý díl: Když už to cpete do 3D, zkuste nemít půlku filmu v detailech na ksichty. Pro Dallas dobrý, v IMAXU celkem sucks.(10.11.2016)

Je zajímavé a zarážející kolik uživatelů ve svých komentářích nepřímo podsouvá čtenáři to, že je Doctor Strange částečná vykrádačka nebo v některých úsecích napodobenina filmů Harry Potter (napsán 1997), Inception (natočeno 2010), Interstellar (natočeno 2014). Když první komiksová zmínka o Doctoru Strangovy byla v roce 1963. A od roku 1974 měl Doctor svůj vlastní "sešit". Tento film je prý svému komiksu velmi blízko, takže jakákoli podobnost s filmy výše napsanými je čistě náhodná a nebo jejich tvůrci NAPODOBOVALI komix Doctora Strange, ze kterého tento film vychází. Pro mě byl Doctor Strange rozhodně velikým přínosem do Marvel vesmíru a těším se na další jeho rozvíjení. Za mě 5 Sluncí a 90%(14.11.2016)

Chvíli to vypadá jako advanced verze Batman Begins, následuje jistojisté Inception 2 a končí to hodně rozpačitě, jako každá komiksovka od Marvela. Tedy prozatimní záchranou světa (minimálně do druhého dílu). Palec nahoru, že se tentokrát neničí mrakodrapy, nebo rovnou celá města a jde se na to chytře, přes nenucený humor. Nelze nepochválit rovněž casting a dynamickou hudbu Giacchina, který tyhle rychlé kompozice už párkrát předtím docela úspěšně trénoval. Nejšťavnatější je však rozhodně postava Benedicta Cumberbatche. Tedy nemyslím tu lehce klišoidní proměnu na spasitele, ale především v první polovině je jeho arogantní a sebestředný doktor velmi zábavný a výživný. Alternativní, odlehčený, méně militantní přírůstek do komiksového universa. O něco podobného se už pokusil Ant Man.(19.2.2017)

KDyž už člověk ví, že nemá čekat nějakou originalitu, ale zkrátka další příběh o zrodu superhrdiny, je to o něco lepší podívaná. Benedict Cumberbatch je podle očekávání skvělý a jeho plášť hraje také výborně, triky jsou na jedničku a akční scény díky nim a všemu tomu nápaditému zrcadlení působí velmi svěže a originálně, Giacchinova hudba patří k tomu nejlepšímu, co kdo pro Marvel složil, a tu a tam dojde na dobrý vtip (krádeže v knihovně ovšem do konce nic netrumflo). Pořád ale trvám na tom, že Doctora Strange šlo představit lépe. Rovnou se s ním vrhnout do dobrodružství a poznávat ho až během něj, to by se mi líbilo mnohem víc.(28.10.2016)

• - Produkce filmu začala již v roce 1986. (Spidey3)

• - Dr. Strange (Benedict Cumberbatch) nosí švýcarské hodinky Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual, které se prodávají v ceně kolem 700 000 Kč. Jsou vyrobeny z bílého zlata a řemínek se standartně dodává v krokodýlí kůži. [Zdroj: Chrono24.cz] (Saur.us)

• - Patrick Dempsey veřejně projevil zájem o roli Stephena Strange. (Spidey3)