poster

Doctor Strange

 • USA

  Doctor Strange

 • Slovensko

  Doctor Strange

 • Nizozemsko

  Doctor Strange

 • Velká Británie

  Doctor Strange

 • Nový Zéland

  Doctor Strange

 • Austrálie

  Doctor Strange

 • Kanada

  Doctor Strange

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016, 115 min

Externí recenze k filmu (22)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Akce je nápaditá a potěší určitě všechny ty, kterým se líbil Nolanův Počátek. Převrácená gravitace, kouzla, měnící krajinu i města. Režisér proměňuje Doctora Strange ve vizuálně nejvypiplanější marvelovku, která vyvolává závrať i úžas. A také stav blízký halucinogennímu opojení." (více)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ****

  "Zopár neduhov sa nájde i v tomto prípade. Zrod hrdinu je prirýchly, a tak trochu plochý. Aj s fotografickou pamäťou sa zo skeptického chirurga stal majster kúziel akosi podozrivo svižne. Záporák robil čo mohol, no klasicky nedostal priestor, aký by si zaslúžil. Nie práve hercovou vinou je v úzadí.…" (více)

 • Comicbox.eu ****

  "A ešte nesmiem zabudnúť na úžasné spracovanie pôvodu Doctora Strangea, ktoré zahralo na city, ale naozaj pekne znázorňuje zmenu osobnosti tejto postavy, i keď je pravda, že základ ostáva neporušený. Príbeh môžem tiež označiť za jednu zo silnejších stránok filmu, ale veľa ľudí ho označilo za…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) *****

  "Vizuální stránka, která nás nepřestane uchvacovat až do konce filmu, akce, špetka humoru, dobrá hudba, to vše stojí na pevných základech kvalitního příběhu s výborně zvolenými herci. Tilda Swinton s vyholenou hlavou, působivě nalíčený Mads Mikkelsen a tradičně vynikající Benedict Cumberbatch, to…" (více)

 • Epochtimes.cz (Milan Kajínek) ****

  "Dlužno dodat, že ačkoliv je snímek v určitých ohledech trefný, některé principy nenásledují východní nauky, ačkoliv se tak na začátku tváří. Například princip rozvíjení charakteru, což je podle duchovních nauk zcela zásadní a prvotní věcí, kterou musí mnich dosáhnout ještě předtím, než se u něj…" (více)

 • Eurodenik.cz (Petr Semecký) *****

  "A Stephen Strange je hrdinou doslova kouzelným, když v charismatickém podání Benedicta Cumberbatche vyvolává sympatie i přes svou nekonečnou aroganci, jež se postupem času mění v empatii a zodpovědnost. Je to právě Cumberbatch, díky jehož hereckému fištrónu a permanentnímu nadhledu fungují i ty…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "Doctor Strange je do značné míry další řadová marvelovka, která na známou kostru navěsila nové hrdiny a svět kouzel a mystiky. Jenže právě tyhle dva elementy jednoduše stojí za to. Benedict Cumberbatch je výrazný tahoun, který má k ruce silný podpůrný tým a svět magie je radost objevovat." (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Vyčítať by sa toho dalo viac. Dejová kostra je funkčná, no nijak zvlášť objavná, čo sa však dá ospravedlniť tým, že ide o klasický príbeh zrodu. Svojim spôsobom je na škodu aj svižné tempo v druhej polovici, vďaka ktorému sa Strange stáva z ľudskej trosky až podozrivo rýchlo majstrom svojho nového…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Jinak co se týče té působivosti, svěžesti a nápaditosti, tak stejnými slovy bych klidně mohl popsat film jako celek. Takže jo, Doctor Strange je ve stáji Marvelu dalším pěkným kouskem do sbírky, zábavným a zase trochu jiným než všechny ostatní, navíc se sympatickým hereckým obsazením a v rukou…" (více)

 • Generace21.cz (Kristina Roháčková) ****

  "Omluvte otřepanou frázi, ale Doctor Strange je přesně tím typem doktora, kterého Marvel potřeboval, aby se dostal přes svou fázi vyčpělosti. V mnohém se drží zajetých marvelovských postupů a jako origin story bojuje s dvouhodinovou stopáží. Nevyhne se tak chybám, jako trikově zřejmě nejlépe…" (více)

 • Gorilla.cz (Lukáš Franta) ****

  "Doctor Strange je nejoriginálnější a nejsurreálnější film od Marvelu, zábavný, plný akce a nápadů. Digitální triky jsou na velmi vysoké úrovni a dokonce tu funguje i humor, takže za své peníze dostanete parádní oddechovku, které ubírá body jen průměrná příběhová linka. Ale kvůli té v případě tohoto…" (více)

 • Kameraalitera.cz (Jiří Valášek) ****

  "Doctora Strange mnozí přirovnávají k prvnímu Iron Manovi. Funguje to tak napůl, protože společné mají především ego a těžkou obsesi mít vždy poslední slovo. Strangeův origin staví především na astrální přeměně ducha, zatímco Tony Stark jen našel proud, kterým směřovat svoji nabubřelost. Ta nepálská…" (více)

 • MovieMania.sk (Martin Kubeš) ****

  "Možno to už bude znieť ako klišé, no Marvelu to opäť vyšlo. Zo svojho zoznamu si môžu odškrtnúť origin ďalšieho hrdinu a pridať k tomu aj poznámku, že rozhodne patrí medzi tie najlepšie. Hoci Doctor Strange veľa originality nepobral a čo – to si aj požičal z iných filmov, režisér Scott Derrickson…" (více)

 • MovieScreen.cz (Kamila Steinbachová) ****

  "Tvůrci se rovněž se ctí popasovali s tím, že komiksový Strange není zrovna lehce převoditelná látka na filmové plátno. Hrozilo buďto silné nevyužití potenciálu předlohy (jak tomu bylo již v animovaném originu), nebo přílišná přeplácanost a nepřehlednost (která je problémem i v některých komiksech).…" (více)

 • MovieZone.cz (Karel Ryška) ****

  "Co naopak nadchne je tolik propíraný vizuál a samozřejmě akční scény, které se v poslední třetině snaží dohrabat k žánrové špičce. Kdyby měl Strange o půl hodiny víc (= kouzelnický výcvik by nebyl z rychlíku) a režíroval ho Cameron, Fincher nebo Nolan, nejspíš bychom dostali blockbusterový nářez,…" (více)

 • Multiverzum.sk ****

  "Najlepší origin príbeh od čias prvého Iron Mana, ktorý nám pootvoril dvere do tej skutočnej magickej časti MCU. Dostali sme mocného hrdinu a ďalšiu časť skladačky vo veľkej hre hľadania kameňov nekonečna, ktorá vyvrcholí v snímke Infitity War. Fanúšikov poteší a neznalých zabaví! No a nakoniec…" (více)

 • NaFilmu.cz (Lenka Hrůzová) ****

  "Film Doctor Strange je opravdu tak trochu jiná marvelovka. Asi nemá ambice v návštěvnosti a oblíbenosti porazit Deadpoola nebo Avengers, ale určitě si získá sympatie početné skupiny fanoušků. Režisér Scott Derrickson musel snímek natočit tak, aby byl kids friendly, ale zároveň nenudil „odrostlejší“…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Scott Derrickson a jeho rozšiřování marvelovského univerza nejen o nového hrdinu, ale také o nové dimenze. Doctor Strange je vizuálně působivý a neskutečně nápaditý komiksový pokus, který všakve své příběhové stránce adaptuje a opakuje chyby předešlých marvelovek a přidává své vlastní. Ne vždy je…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ****

  "Marveloidností stále trpící, leč svěží a vydatnou potravu servírující, takový je Doctor Strange. Rezignace na nová příběhová a charakterová schémata tentokrát vadí méně než jindy, protože Derrickson a jeho parta grafických kumštýřů ukutili zábavnou autodráhu, která je sice čistým pixelovým…" (více)

 • Sarden.cz (Tereza Kadečková) ****

  "Benedict Cumberbatch zvládl zahrát arogantního doktora na jedničku. Role mu sedí a očividně se v ní cítí jako ryba ve vodě. Typický marvelovský humor se taky objeví, i když některé vtipy, jako třeba narážka na Strangovo jméno, se v českém překladu ztratí. Doctor Strange přináší vizuální orgie a…" (více)

 • TotalFilm.cz (Petr Račko) ****

  "Strange není úplně dokonalý, přesto nabízí letos jeden z nejlepších zážitků. I přes neuvěřitelný spád nás tvůrci ničím neubíjí a nabízí přehledný příběh s parádní vizuální stránkou a jistými hereckými výkony. Postava Doctora Strange má neuvěřitelný potenciál a já se skutečně těším na to, co…" (více)

 • Týden.cz (David Lancz)

  "Díky tomu, že se jinak slaboučký děj nebere vážně a střílí si sám ze sebe a celého marvelovského univerza, je hodně zábavný a skvěle se na něj dívá. Dvě hodiny utečou jako nic a po závěrečných titulcích divák odejde se skvělým pocitem a těší se na další díl. Který určitě přijde - a je to dobře.…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace