Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

Zek

Ten Joker teda nic moc, ale naštěstí to zachránila absolutně skvělá Harley Quinn. Deadshot zabil Batmana :D. Škoda jen, že tam nebyl můj oblíbený Deathstroke to by byl pak ten správný nářez. ()

venison

Hodnocení obsahuje SPOILERY. Už jsem to zde mnohokrát zmiňovala, ale pro pořádek musím udělat rekapitulaci, aby moje recenze byla pro ostatní lépe pochopitelná. Za prvé jsem fanda devadesátkových přihlouplých akčních filmů s kousavým humorem. Za druhé miluju staré šlágry. Za třetí mám ráda zfilmované komiksy, ale více mi vyhovují ty, kde se objevuje jeden hlavní superhrdina, který má dostatek prostoru sám pro sebe. Jako ženská potřebuju fandit nějakému nadčlověku, který má třeba problém s holkou, než celému týmu zmateně bojujících lidiček, které mezi sebou identifikuju na obrovském plátně snad jen díky barvě dresu. Jsem individualista a nemám ráda kolektivní sporty. Ale k věci – „Suicide Squad“ – ve mně zanechává rozporuplné pocity. V první řadě jsem byla nadšená z hlavního padoucha (toho padoucha, proti kterému všichni padouši bojovali). Všechny ty nevýrazné padouchy z ostatních komiksáků, kterým za týden nepříjdete na jméno, za měsíc si nevzpomenete na jejich ksicht a po roce už nevíte od koho se tehdá vlastně ten svět zachraňoval, může typická devadesátková čaroda, která utekla z béčkového hororu, strčit do kapsy. Když se řekne „Suicide Squad“, tak si tu ženštinu vždycky odteď představím :-) Trošku průser ovšem byl její bratr a celkově nějak ten mytologickej přesah nedával moc logiku. Hlavní tým padouchů, ze kterých se po několika scénách vyklubali přeslazený klaďasové čestnější než „ti hodní“, nebyl příliš silně vystavěn. Pevné jádro bez problému zastali vynikající Will Smith, Margot Robbie a Jay Hernandez. Pak už tam byl, co si matně vzpomínám, jeden ošklivej, jeden ožrala s poníkem, asiatka a pak ten, co tak rychle umřel, že neměl na začátku ani medailonek. Když už jsme u těch medailonků, tak jako komiksový koukač, ale nečteč, jsem byla za představení postav fakt vděčná, jen mi to přišlo trochu jako představovací rychloúvod do druhé řady laciného seriálu. „Suicide Squad“ je rozplizlý, žádný vývoj ani postav, ani příběhu. Celé mi to trošku přišlo jako dlouhý barvitě vykreslený videoklip, do kterého sem tam někdo zahláškuje nebo hodí srdceryvné story ze života superzlosyna. Mediálně nejpropíranější postavou byl Joker. Doufám, že Jaredovi fakt strašně moc zaplatili, protože se kluk opravdu snažil (při přípravách na roli i v na samotném plátně), bohužel výsledný časový prostor ve filmu by možná nestačil ani na pořádnou reklamu. Joker se zjevoval jako kašpárek vyskakující z krabičky, vyvedl nějakou neplechu, která do děje až příliš nezasáhla, a zase zmizel. Druhá přitěžující skutečnost pro Jareda Leta je, že NIKDO NIKDY nemůže být prostě lepší ně Joker v Batmanovi z 89, kterého ztvárnil PAN HEREC Jack Nicholson. Upřímně je mi toho kluka líto.. Jeho role tam trošku působila jako Scrat v „Ice Age“.. Harley Quinn – jediný opravdový tahoun filmu a budoucí hlavní postava masturbačních představ všech svých fanoušků, kterým se líbí holky. Hrát jí mohl kdokoliv, kdo měl postavu, která vypadá fakt super sexy v plavkách. Dva rajcovní culíčky, minimum ošacení, ostrej jazyk, prořízlá pusa, absolutně nulový smysl sebezáchovy a kapající promiskuita z ní dělá prostě superzlouženu, kterou by chtěl každý chlap zkrotit. A to bohužel v tomhle komiksu stačí k tomu, aby se z vás stala ta nejcharismatičtější postava. Deadshot jí zdárně sekundoval jako chlápek s otcovskými sklony, ale uhrát jí prostě ve svém věku už nemohl. Diablo má (asi jako jedinej) cool (teda spíš hot) superschopnost, tak diváky prostě baví. Mě osobně bavil i klaďas Joel Kinnaman (jop, můj oblíbený detektiv Stephen Holder ze seroše The Killing) a největší zlounka všech zlounů, která trumfla i samotnou čarodějnici (šéfová SS). Postavy si u mě stojí 50:50, děj si u mě stojí 50:50, ale 4* si „Suicide Squad“ rozhodně zaslouží za vynikající soundtrack! Bez něj by to nemělo ten správněj říz. „Guardians of the Galaxy“ byli se svou atmosférou o chlup lepší než „Suicide Squad“ :-) () (méně) (více)

sallyann

Celý film si ukradla dokonale zahraná mrška Harley Quinn. Plno hlášek, akce a vystřílené munice... A ten Joker byl fakt úchylnej. :D ()

PiLgRiM

Nejotravnější a v jádru i nejobyčejnější komiksák za hodně dlouhou dobu. Nevím jak moc Warneři svázali Ayerovi ruce, ( už jen Rating mohl napovědět ) neb tenhle film neobsahuje ani kousek jeho režijní geniality. Postavy všechny bez vyjímky přejety parním válcem, které nedokážou ani na ploše dvou hodin mezi sebou vybudovat nějaké funkční vztahy ( pro komiksový týmovky zásadní problém ), natož aby jsme si k nim nějaké vybudovali my. Škoda. ()

uiu

Největší problém DC je, že se snaží až moc vyrovnat Marvelu. A jak všichni víme, moc se jim to nedaří. Suicide Squad je takový klipovitý přehršel, který ne vždy dává smysl a scény na sebe ne vždy souběžně navazují, takže jsem si často říkala, jestli na něčem nejedu, když mi ten děj nedává vůbec smysl, ale chyba není očividně ve mě. Potěšilo mě, že film odkazuje na Batman vs Superman a chystanou Justice League (jak já se těším na nového Flashe, ten seriálový mě vůbec nenadchnul). Ale jinak je to v podstatě jen vykrádačka Guardians of the Galaxy - banda nesourodých individuí, která se nemají moc v lásce musí bok po boku bojovat aby se nakonec zkamarádili a soudtrack na nás pálí jednu vypalovačku 80.-90. let za druhou. Dokonce i hlášky jsou dost podobné těm z Marvelovských Strážců (Pojďme zachránit svět. - Co pro nás svět kdy udělal?) Navíc postav je zbytečně moc, potenciál spousty z nich není vůbec využit (Slipknot? To byl asi jen vtip). Takže zaujme jen střelená Harley Quinn a fotřík Deadshot. Na papíře to vše asi fungovalo, ale ve filmu působí trochu divně, když pošlete nájemnýho vraha, co nikdy nemine, chlápka, co umí šlehat plameny a mezi ně postavíte ženskou, co nemá žádnou superschopnost a jen kolem sebe mlátí baseballovou pálkou. ()

elanius

(127/2016) / Podarenejší videoklip možno, ako celovečerák je ale Suicide Squad pod priemerom častokrát aj tak zúfalých komiksoviek poslednej doby. V jadre chudobný príbeh stavia len a len na postavách ktoré až na pár výnimiek tápu. Osobne mi dosť chýba vidieť niektorých vyslovene talentovaných hercov v originálnych a kvalitých filmoch, keďže kvantum z nich sa upísalo nekonečnému sledu pokračovaní komiksovej továrne. (4/10) ()

noriaki

Jééé, tady chtěl někdo zkopírovat Guardians of the Galaxy, ale nevěděl jak. Scénář stojí od začátku do konce za prd. Marvel by mohl DC zažalovat, protože studio vykradlo jejich trademark nanicovatého zloducha. Ten chce zničit svět, protože může. Co se otravovat s vývojem postav a nebo vymýšlet motivaci. Zbytek zápletky na tom není o moc lépe. Nápad dát dohromady partu asociálů a poštvat je proti ultramocným bytostem je sice lákavý v představách osmiletého kluka, ale reálně stojí na vodě. Kdyby je záporák při závěrečné bitce nešetřil, tak by je smetl jako kohokoliv před nimi. Otrávilo mě, že ti nejhorší z nejhorších jsou všichni sympaťáci. Strach rozhodně nebudí a když jde do tuhého, tak jsou ti největší kamarádi. Psychopatický Joker se na scéně jen mihl a nestačil se ani zhnusit, ani zalíbit. Tolik k temné atmosféře. Herci se ani neměli možnost projevit. Will Smith celou dobu hází perly sviním, Margot Robbie utkví v paměti protože je to spoře oděná Margot Robbie a Ben Affleck si od Batman vs. Superman pořád drží ten samý urputný výraz "už pět dní jsem nesral". Joel Kinnaman byl fajn a zbytek už si nepamatuju. Jediným nezpochybnitelným plusem je soundtrack. Ten je parádní a asi to jediné, co opravdu dosahuje úrovně Guardians of the Galaxy. ()

ywo666

Najhoršie na tomto filme je, že je úplne priemerný. Čo by som normálne odpustil. Ale pri snímku ktorý má všetky správne ingrediencie (budget, Rko, obsadenie, nápad...), to dosť zamrzí. Smith mi tam prišiel nasilu. Niektorý super anti-hrdinovia majú brutálne schopnosti ako hádzať bumebrang. Ešte hustejšia je Harley. Tá má baseballku. To nie je super schopnosť? Nie? Tvárme sa že hej. Hlavná čarodejnica iba dodrbáva film. Ako je to v pohode. Nenudil som sa. Napriek tomu výsledný dojem negatívny. Dúfal som že film bude temnejší, drsnejší, vtipnejší a akcia bude lepšia. Nič z toho sa nekonalo. 50% 3*. ()

Pavlínka9

Existují filmy, které mají lepší trailer než samotný film - tohle je jeden z nich. V tom traileru vidíte to všechno, co je tak úžasné a jelikož je to tak skvěle sestříhané - je to super a má to švih. To se o tomto filmu říct nedá. Je to nudné (ok - ale barevné, má to extrémně skvělý soundtrack a skvělé obsazení), až místy trapné, Joker je jeden z nejhorších co znám (můj názor) a už to nikdy nechci vidět znovu. Byla jsem zaskočena už po pár minutách a popravdě jsem to nechtěla ani vidět do konce. Naštěstí jsem se na tenhle film moc netěšila, jako lidi kolem mě, takže já odcházela relativně spokojena :D :D ()

PetrVabruscak odpad!

Joker Jared Leta se směje úplně stejně jako jeho postava starce ve filmu Mr.Nobody. Vždycky, když se zasmál, tak jsem si na to vzpomněl. Hnus! ()

Nyck

Má to šmrnc, Will, Margot a Joel si to dávají ve velkém stylu, k tomu zní fajnový vypalovačky, akce je hromada... tak co tomu chybí? Náznak příběhu a echtovní záporák. Když se zpětně zamyslím, vlastně se žádný příběh nekonal. Film je jen skládačka jednotlivých akčních sekvencí, promíchaných s flashbacky a gagy, nejčastěji z úst Harley Quinn. V zásadě mi jeho absence až tak nevadí, sledujeme jízdu od začátku až do konce, ale je to jeden z důvodů, proč ode mě nedostane absolutní hodnocení. Druhým důvodem je absence záporáka. Co to jako mělo být? Pokud o nějakém hovoříme, tak zase nevíme, co je zač, proč chce vyhladit svět... Projevila se krátká doba na sepsání scénáře (což u takhle očekávaného snímku opravdu hlava nepobírá). Jared Leto pojal Jokera po svém, vůbec ne špatně, ale očekával bych právě jeho jako záporáka, alespoň částečného. Škoda, snad v příštím díle, pokud bude. Hodnocení na hraně 70-75 %, dvojka však musí být lepší! ()

yeniczek

Jared Leto se sžil s postavou Jokera takovým způsobem, že z ní mezi natáčením ani nevystupoval. Jared Leto posílal svým kolegům nechutné dárky, Jared Leto, Joker, Joker... Takhle přesně vypadala mediální masáž poslední rok. Temná, drsná a tak trochu jiná komiksovka, která měla přijít, se ale v půlce cesty ošklivě zadrhla. Warner Bros opět doplatili na někoho, kdo nemá DC sérii pevně v rukách (nevím, kdo to u nich má na starost) a zalekli se, že jim na to po uvolněných (Bohemian Rhapsody) trailerech nebudou chodit lidi. Tím se dostávám k přestřihání, hlavně tedy dost znatelnému vystřihání a k přetáčkám/dotáčkám, které následovaly. Uf.. Vzniklý film je každopádně zábavný. Ayer je naštěstí dravý režisér, který točit umí, podle mě umí i dobře psát. Ale svůj souboj se studiem, jako mnoho před ním (jak u DC, tak u Marvelu), prohrál. Na plné čáře. Joker se vyskytuje ve filmu pouze jako velmi vedlejší postava, nevěřím tomu, že to tak bylo od začátku. Celá interakce účastníků zájezdu je uspěchaná. Také nevěřím, že to tak bylo od začátku a minimálně na jedné nenavazující scéně je to moc dobře vidět. Mnoho záběrů z traileru v kině neuvidíte atd. atd. Jediné dvě postavy (Will Smith a Margot Robbie) mají dostatečný příběhový podklad a u ostatních, navíc dokonale zajímavých postav, se nedozvíte ani polovinu toho, co byste chtěli vědět. DC se snaží své týmovky uspěchat, tam kde by slušely alespoň dva sólové předfilmy, je film jeden a ještě k tomu pouze dvouhodinový. Ale jak říkám, Suicide Squad je dostatečně zábavný film, u kterého jsem se rozhodně nenudil a užil jsem si ho. Bohužel ale není takový, jakým nejspíše býval. To, že jednou možná přijde opět rozšířená nesestřihaná verze, může být člověku odcházejícímu z kina dost jedno. 6/10 P.S. Záporák mi přišel parádní a díky němu má film zvláštní a výbornou atmosféru. ()

hroubek

Mám nakonec ze Sebevražedného oddílu radost. Filmu jsem věřil od prvních trailerů a fotek, ale i tak mě trošku vylekaly negativní ohlasy z druhého konce atlantického oceánu. Největší problémem filmu, jak už to u adaptací od DC začíná být zvykem je obrovské očekávání, které pak není naplněno. Fanoušci a celý svět byl půl roku krmený špičkovými trailery, které nás připravovali na malinko jinou podívanou, na kterou ve výsledku taky došlo, jen jinak, než jsme očekávali. Problém je digitální bordel ve finálním souboji a zbytečně přeplácaná linka kolem čarodějnice. Ta linka by sama osobě byla v pohodě, jen v tom tom podání plné digitálních kouzel působí jako pěst na oko vůči předchozí výstavbě děje. Režisér David Ayer je dost zkušený a proto dokázal film ustát se ctí a v několika částech mu propůjčit vlastní vizi. Bohužel je to blockbuster a Ayer není Nolan, takže několikrát musí skákat jak studio píská. A je to velká škoda, protože je to vidět hlavně na chaotickém střihu, v návaznosti scén a nenaplnění potenciálu všech postav. Ayer perfektně zvládá akci a je vidět, že ho baví. Střílení, mlácení, výbuchy a nihilistické chování postav. Jdou mu i od ruky dialogové scény a hláškování mezi postavy. Co se ale Ayerovi nejvíce povedlo je vyobrazení chemie mezi postavami. Tady je to trefa do černého. Nesourodé postavy, které dokáží dvě hodiny bavit a místy dojímat. Will Smith už hodně dlouho neměl vděčnější roli(a je si toho sám vědom) a proto si užívá každý moment, zvláště, když ví že na něm leží velká část filmu. Smith toho využije na sto procent a jeho Deatshot je zajímavá postava, kterou chci vidět znovu. Jared Leto má minimum prostoru a je to škoda, protože se nemůže pořádně rozjet a ukázat svůj potenciál. Margot Robbie si krade každou scénu pro sebe a je vidět, že jí ta postava baví na maximum. Joel Kinnaman mě hodně mile překvapil, že dokáže držet krok s ostatníma, jelikož jeho postava patří k nejnormálnějším. Viola Davis je boží, nejdrsnější postava z celého filmu, ze které jde víc strach, než ze samotného Jokera. Jai Courtney je parádně zábavný, Adewale Akinnuoye-Agbaje v pohodě a Jay Hernandez hodně mile překvapil a místy i dojal. Dost se mi líbila Karen Fukuhara, která mě dost bavila a jsem zvědavý na další její štaci. Nakonec mě zbyla Cara Delevingne, která není špatná, jen s ní scénář neumí pracovat, tak aby to bylo co nejlepší. Potěšilo cameo Afflecka a propojování DC světa, a přes šarlatového rychlíka ze Central City. Film má parádní tempo, které jde ruku v ruce s vymazleným soundtrackem a vizuálem, ze kterého je cítit upřímné nadšení pro film. Co se týče scén, tak mě dost bavily flashbacky, představovaní postav, Deadshot se zbraní v ruce a jeho zabijácký mód, Harley a Joker v "romantických scénách", El Diablo nebo cynický konec a po titulková scéna s Amandou. Film není bezchybný, ba naopak těch chyb je tam více, než je zdrávo. Ale na druhou stranu je dokáži docela dobře ignorovat, díky nadšení ze strany tvůrců a hlavně díky sympatickým postavám a jejich představitelům. Sebevražedný oddíl se povedl a já se fakt těším až ho uvidím znovu. () (méně) (více)

VasaX

Nejsem z Suicide squad nadšený, ale nejsem ani zklamaný. Nečekal jsem totiž Warnerovskou bžundu z traileru, takové to Ayer nenatočil, ale ani Ayerovu temnou akci, tak to Warneři nenechali sestříhat a dotočit. Takže sejm dostal solidní "team-buildingový" začátek, doufejme ještě nějaké, série. Za mě jasně vede Deadshot, Harley Quinn a Diablo. Možná bych na první místo dal i Enchantress, ale to bych ji pak musel vzápětí oplakat. Takže doufám v nějakou temnou, hororovou bokovku s ní.Suicide squad ale rozhodně není nuda, akce je dost, vtípek sem tam taky, Batsyho cameo potěší, vizuálně je to paráda (efekt démonova smrtícího paprsku je naprosto skvělý, resp. to co po sobě zanechává) a já nemám sílu dát průměrné tři hvězdičky. Vždyť Vorlův Gympl dostává tři hvězdičky... tak si ho běžte pustit a pak mi řekněte, co byl hodnotnější filmový zážitek. O zápletce se tu moc rozplývat, same old story, takže jen rychlá zastávka u dvou klíčových postav. První je Amanda - bez debat největší badass celého filmu. A druhým je Joker. Ten je takovým tím klíčem filmu, jako když se vracíte pozdě z dobrého flámu a snažíte se odemknout byt klíčem od schránky. Je to takové veselé zpestření, které může být provedeno s opravdovou finesou a umem, ale vůbec, ale vůbec, vás nikam nedostane. Joker měl být představen, tak jako když klíč ve svazku nahmatáte, aby jste se s ním seznámili, ale pak se mělo pokračovat dál a nechat Joker jeho vlastnímu účelu, tzn. otevírání schránk... ehm vlastnímu "super-padoušství" v nějakém následném filmu. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?