Sebevražedný oddíl

Jednotka samovrahov

• Austrálie

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 123 min (Director's cut: 134 min, Alternativní: 111 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 592)

Nemohu tvrdit, že by čarodějnice jako z béčkového osmdesátkového fantasy byla tím, co mi v současných komiksových filmech scházelo. Ve skutečnosti jde o zcela zaměnitelného DC zlosyna, který chce zničit svět zkrátka proto, že může. Inovativní už dnes není ani (nechtěné) stvoření zlé Enchantress těmi, kteří by svět měli chránit (čímž je hned zkraje prozrazena pointa filmu – spolupráce s padouchy se vám může vymstít). Zaměnitelná je většina prvků, které Ayer bez ladu a skladu, byť s jistým citem pro rytmus, míchá dohromady. První hodina působí jako zhuštěná rekapitulace desetidílného seriálu – samá expozice, žádný vývoj. Druhá je časoprostorově trochu sevřenější superpadoušskou variací na válečné filmy à la Tucet špinavců a westerny typu Divoké bandy (včetně fatalistického dialogu před finálním střetnutím, ovšem bez podstatnějšího vývoje vztahů mezi postavami nebo schopnosti navzájem spolupracovat). Přestože prolog naznačuje, že protagonisty vyprávění budou Deadshot a Harley, jejich soukromá dramata (vztah k dceři/Jokerovi) vyprávění nepopohánějí, ale pouze zpomalují, neboť mají minimální dopad na směřování děje. Joker, který vypadá jako gotik, jenž vysadil antidepresiva, a vzbuzuje více soucitu než znepokojení, se vždycky jen objeví, napáchá trochu škody a zmizí. Podobně jako navracející se bossové v některých počítačových hrách, jimiž se Ayer zřejmě inspiroval, když za běhu (jak to alespoň působí) vymýšlel a látal zápletku. Kdyby Jokera nebylo, nic se nezmění. Stejně zbytečný a nedomrlý je celý film, který si sice hláškujícími postavami, našlapaným soundtrackem a mírně psychedelickou vizuální stylizací dokáže získat a udržet vaši pozornost, ale ve výsledku jde jen o dvě hodiny rozptylování hlasitými pestrobarevnými atrakcemi bez vážnějšího zaujetí. 55%(4.8.2016)

• Slasher

Jako Will baví, Margot téměř kouzelná, o screen time obraný přehávající Jared je celkem dost fajn P.I.M.P. "1941 insane gangster" Joker (a dík za tenhle track) a jejich romance byla pro mě highlightem, ale tím za mě končí výčet hvězdiček. Je to bohužel nesvěží, krocená (chtěl/ měl jsem kurva vidět i něco drsnýho, psycho, nekorektního, řádně násilnýho - PG13 je prostě, zvlášť po úspěchu DEADPOOLa, nejhorší katastrofa tohohle filmu), otřesně post-editovaná (nápisy, filtry, zrychlovačky), plná iritujících nebo "meh" postav, slabě ozáporákovaná, tuctově digitálně vrcholící podívaná bez nějakýho pořádnýho směřování a tak vůbec pevný ruky. Mám Ayera moc rád a nějak mi přijde, že za tenhle výsledek snad ani nemůže on, nýbrž vlezlo do něj až moc lidí. Sumárum - co mohl být guilty pleasure vysokorozpočtový explo-masakr roku, je jen těžkoprůměrná sranda na jedno dívání - chčiju. Nevím... škoda... sliboval jsem si něco nevšední a s koulema... whatever... jsem samozřejmě v týmu DC, sem s poctivou a soustředěnou spásou Batflecka. P.S. bonusík(3.8.2016)

Ayer se čím dále zlepšuje, zpočátku dostal tři nekompromisní trojky a éjhle už má dvě pětky. Suicide Squad je pro mne nejlepší komix roku. Na nic se zde vůbec nečeká, začíná se skvělým úvodem, kde nás Ayer seznámí velmi stylově s celým týmem a poté je už Suicide Squad adrenalinová jízda až do konce bez žádného hluchého místa, s atraktivním vizuálem, přehlednou a luxusní akcí( Vůbec nevadí, že film není Rko, záporáci nejsou lidé- není krev, takže se zde porcuje a řádí o sto šest)- Hvězdami týmu je sexy střelená Harley Quinn, která dráždí, svádí jedna radost a sledovat jí dodává filmu řádné vzrůšo, úžasný je i Will Smith aka Deadshot, kterého snad poprvé vidím za drsňáka a jeho scéna v Ultimate módu, kde vyřídí asi 50 nepřátel sám pomocí svých elitních zkušeností mi bralo dech. Zbytek týmu příliš neoslní, svými schopnostmi zaujme jen Diablo, zbytek je zde jaksi navíc, ale nepřekáží ani jeden. Škoda, že Joker nebyl hlavním záporákem, poněvadž neodváděl vůbec špatnou práci, ale i samotná Enchantress se svým bráchou dokázali udělat slušnou neplechu. Atmosféra filmu je správně temná, hlášky jakžtakž fungují, soundtracky jsou perfektní a potěšil i Batman. No nemám příliš, co vytýkat, po dlouhé době mi zářily oči radostí v kině a to potřeba ocenit řádnou pětihvězdou. Bral bych sólovku úplně s každým zde. 85%(6.8.2016)

Klasicky perfektní efekty a vlastně i velice zdařilá režie, která z některých momentů těží maximum a to např. i za skvělého využití hudby. Bohužel scénář je slabý, a to obzvlášť ve své druhé polovině. Úvod, neboli představení postav je stylový a zábavný, jeden by skoro vzpomenul na Deadpoola, avšak jakmile se přiblížíme k vlastní zápletce, začne tragédie. Z prstu se vycucá random záporák, jedna zdlouhavá, šedivá lokace a série přestřelek, které mohou výstit jen jediným způsobem. Také mi vadilo, že film nebyl dostatečně odvážný, aby hlavní hrdiny vykreslil skutečně jako (bývalé) padouchy, opět je zdůrazněno, že každý je vlastně v jádru velice hodňoučký... Jinak ale stále nadprůměr a rozhodně pokořitel filmů jako Batman vs Superman, X-Men: Apokalypsa... 6/10(7.8.2016)

• Jara.Cimrman.jr

"Jestli mě ten chlap střelí, tak ho zabij ... a vymaž mi historii prohlížeče." Když Superman odpočívá pod zemí, Batmanovi se zachtělo lenošit a Avengers kdesi poletují, tak je třeba hrábnout do nekonečné zásobárny cocmicsů a vypreparovat z něj partu, která by mohla něco vydělat. Na mě to tedy nefungovalo, ale i mezi těmito nesympaťáky se nakonec našla drobná pozitiva. Jednak Deadshot měl své chvilky, Harley s baseballkou byla k sežrání a když ten potomek mloka a dlažební kostky prohlásil, že je nádherný, tak se mi taky hned zvedla nálada. Ale jen na chvilku, protože pak to zase začalo bouchat, vzduchem létaly čáry máry a já jsem usínal.(1.1.2017)

Budu se opakovat, ale stejně jako v Legendě o Tarzanovi, byla na celém filmu nejlepší Margotka. Ne, že by mě ostatní nebavili, ale vedle ní je prostě každý jenom do počtu. Začátek parádní, všechno hodně stylový a šílený, tak jak si to doba žádá. Od parádní hudby přes vtipný a krutý hlášky, až po kostýmy, všechno napovídá, že půjde o totální pecku. Škoda je, že celý film stojí vlastně čistě a jenom na tomhle. Děj bohužel nepřináší nic nového, charaktery postav nejdou dostatečně do hloubky a finální vyústění je trošku mimo. Slabší 4*(10.9.2016)

• Zíza

Dali dohromady nepřeberné množství lidí dostatečně šáblých, aby mohli být postavami svých vlastních příběhů, což znamená, že ani jedna postava nebyla natolik propracovaná, aby se o ní člověk dozvěděl víc kromě toho, co má ráda (své dítě, druhého pošahance, jednorožce, ...). Popravdě mě film nebavil, stal se jen takovou kulisou, aby nebylo v pokoji ticho – tuto funkci splnil výborně, protože byl skvěle ozvučený. Ale to je jediná skvělá věc na tomhle filmu, jinak je to dost průměrné, podprůměrné. Hrdinů i antihrdinů už bylo stvořeno mnoho, ale tohle prostě nedosahuje nijakých závratných kvalit. Mělo to skvělou reklamu, která dílo nablýskala a vyhonila do nebeských výšin, jenomže pravda je nakonec jinde...(15.11.2016)

Remake Sedm statečných ve strašně cool hábitu. Fakt, stačí si dosadit jednotlivý figurky za ty igráčky ze starého westernu, pro hochy z filmovky - samuraje.(15.8.2016)

• choze

Nehvězdičkuju, protože jsem měl co dělat, abych se tím prokousal aspoň do poloviny a zbytek sjel rychloposuvem. Ani by mi nevadila absurdní premisa, že ta banda nýmandů má zastavit zlého Supermana, který by si je přitom během tří vteřin namazal na chleba. Ale muselo by to být aspoň trochu zábavné, což prostě není. Nezajímavé až otravné postavy (hlavně Joker), děj o ničem, akce zapomenutelná. Pohodový film jen pohodovými songy neuděláte.(29.7.2017)

• xxmartinxx

Velmi špatný fan servis. Suicide Squad je ukázka filmu konstruovaného zvnějšku - vše je v něm jen proto, že se to má líbit fanouškům, se všemi prvky je zacházeno podle toho, co o nich ví fanoušci, a hodnotu mají takovou, jakou mají pro fanoušky. Ale když by se člověk zamyslel, jakou hodnotu mají události a postavy v rámci svého světa? Prázdno, pusto. Zatímco tým Star Wars, vedoucí na trhu fan servisů, dokázal do značné míry vyvolat dojem svébytného filmu, který "náhodou" plní sny svých diváků, Sebevražedný oddíl v tomto zcela selhává. I když si zpětně dohledáme historii všech mizerně vykreslených postav, i když si vygooglíme každý popkulturní odkaz, stejně nenajdeme smysl. Scéna následuje scéně, jako by na sebe nenavazovaly, mechanicky kupené postavy nemají věrohodné osobnosti ani motivace, nehledě na neexistující chemii mezi hrdiny. Rozhovory probíhají na úrovni trailerových hlášek. Hraje pecka za peckou, ale bez ladu a skladu. Nudný, vyblitý vizuál jsem po Fury tušil a beru ho jako věc názoru, vše ostatní je ale nesoudržná patlanina, která se tak moc zajímá o to, aby se líbila a aby plnila zadání, že ztrácí jakoukoliv "duši" a vlastní život. P. S.: Letův Joker je tragicky nestrašidelný blbeček. Nejhorší není ani tak, že máte chuť ho celou dobu profackovat, ale že máte dojem, že si to klidně můžete dovolit, protože by s tím nic moc nezmohl a šel by se někam vybrečet.(3.8.2016)

• Morien

Nezapomeňte, jsme padouši... Tož já mám dojem, že zapomněli docela dost. A ta nejdůležitější věc ze všech, nejdůležitější, ta, co mě štve nejvíc, ta, co mě naštve hned na začátku a už mě to nepustí až do konce: Když už ve filmu chcete používat písničkový soundtrack, tak do těch písniček nekecejte! Když se rozhodnete použít skladbu jako vyjadřovací prostředek, nechte ji vyjadřovat. Když pustíte písničku jako první věc, která je ve vašem filmu slyšet, uvádí ho, navozuje náladu, nastavuje pravidla, nechte ji hrát bez přerušování delší dobu než nicotných patnáct vteřin. Nezeslabujte mi House of the rising sun, sotva začala působit, abych místo toho slyšela někoho říkat: -"Čas na polívku. Večeře. Floyde, pojď ke dveřím." -"Jenom kamarádi mi říkají Floyd." Vážně byla tahle dialogová výměna tak zábavná, potřebná, originální a poutavě provedená, že si zaslouží překrýt megamocný časoprostor manipulující tajná přání vyjevující baryton Erica Burdona? Nemyslím si. Nekecejte mi do mojí hudby. Nedělejte to. Ne. A jenom úplný šílenec a sebevrah (sic!) takovému barbarskému zacházení podrobí v jednom filmu dobrých dvacet tři písniček. Hanba. Hanba. Hanba.(5.12.2016)

• Psema

Sabotage reloaded. Výmluvami na studiové zásahy se dá omluvit ledacos, například příšerná úvodní třicetiminutovka, která má 3 úvodní scény a všechny jsou na pytel. Anebo nekonečné montáže, které působí spíš jako character featuretty na YouTube než jako součást dvouhodinového bijáku. Co se ale omluvit nedá a za co může s největší pravděpodobností sám Ayer, to je celková demence příběhu, který nedává vůbec smysl, nezvládá vybudovat koherentní tým, jenž by spolupracoval (to fandění na konci - LOL), a ve výsledku poukazuje na skutečnost, že Suicide Squad by měl problém poradit si i s výrazně menšími rybami, než je "budoucí Superman". Ty voe, tuhle bandu joudů, která z poloviny ani není "meta" (čím je Deadshot, Harley nebo Boomerang zvláštní, he?) by rozprášil i Batfleck, natož někdo s opravdovými schopnostmi. Dialogy z kanálu (Flagg jen drtí vojenské one-linery a brečí, Deadshot hází psycho-moudra a brečí, El Diablo mlčí a brečí, Harley hýká... a brečí). Akce nudně statická a absolutně bez nápadu (to finále, proboha!). I London has fallen dává Ayerovi KO a to je co říct. Tragicky naroubovaný a otravně generický Letův Joker už je jen smutná třešinka na dortu, který si může DC stržit obratem do zadele. Což při pohledu na moji knihovnu nacpanou DC komiksy docela dost nas*re.(5.8.2016)

Is this the real life? Is this just fantasy? Vztah Ayera k Sebevražedné kohortě ovlivněné producentskými touhami po veselí na úkor temnoty, násilí a neučesanosti je vlastně stejný jako vztah Margot Robbie k elastickým velmi krátkým šortkám obalujícím pozadí Harley Quinn. Ví, že tak musí vypadat, aby na nich oko spočinulo a práce na obsahu evidentně vyžadovala nemálo úsilí. Jenže, i když jsou její, stejně ji nepatří..(5.9.2016)

• TeeAge

Najväčšie sklamanie roku, ktoré som ale aj tušil. Zlepenec postáv, kde sa niektoré "hlavné" charaktery dvojnásobia, a scenár, ktorý by som označil za jeden z najprostoduchejších a najprimitívnejších za posledných niekoľko rokov vrámci žánru. Ešte aj tak by to mohol byť priemer vďaka osobným výkonom Smitha a Robbie, keby aspoň technická stránka vytrela zrak, no opak je pravdou. Technické a efektové nápady sú bez inovatívnosti. Neviem, či to bolo rozšírenou verziou, ale niektoré scény vyzerali, ako keby neboli z Áčkovej produkcie... Jednoducho a krátko povedané: Takmer všetko zle, a hlavne: bez duše a vtipu. To ešte zlatý Batman vs Superman, a to už je čo povedať...(19.11.2016)

Asi najrozporuplnejší blockbuster za dlhú dobu, ale presne toto som aj čakal. Komiksovky prakticky nepozerám, ale na Suicide Squad som bol predsa len celkom zvedavý, lebo bolo jasné, že to bude aspoň trochu iné, len škoda, že to zostalo len pri tom trochu. Väčšinu času mi prišlo, ako keby v štábe súperili dve skupiny ľudí, prvá by z toho chcela mať neortodoxnú chlapskú záležitosť v štýle napríklad posledného Šialeného Maxa alebo zvyšnej tvorby Ayera a druhá zase za každú cenu chcela len ďalšiu infantilnú blbosť v štýle Marvelu a presne tak to aj dopadlo. A tak síce ten nevyužitý potenciál bolo cítiť neustále, ale aj tak sa mi na to tie prvé dve tretiny pozeralo celkom dobre, postupné vytváranie tímu z odpadlíkov je vždy zaujímavé, pričom aspoň fungujú ako vojenská jednotka a nielen skupina sólistov, čo sa mi veľmi páčilo, dej mi prišiel na pomery tohto typu celkom obstojný a je to aj celkom štýlové, aj keď tu som čakal omnoho viac. A film sa našťastie môže oprieť aj o postavy, z ktorých síce zaujímavá je len časť, ale aj tak Will Smith, Margot Robbie a Joel Kinnaman vytvorili výborný tím, pričom sa mi páčili aj ich osobné línie, no sadol mi aj Jared Leto, ktorý tu bol síce pre dej úplne zbytočný, ale jeho Joker sa mi páčil. No v poslednej tretine to už definitívne upadne, rozhovor pri bare, ktorý mal byť asi zásadný mi prišiel úplne nefunkčný a súboj dvoch spomínaných skupín už definitívne vyhrá práve tá infantilná a zase sa z toho stane len taká detinská a prakticky nepozerateľná blbosť, kde už nefungujú žiadne pravidlá a už ide len o to, aby bolo všade čo najviac zbytočných efektov, ktoré nemajú aj tak žiadny význam. Akcia mi prišla skôr len taká štandardná, technicky sa jej síce nedá moc čo vytknúť, ale aspoň nejak ma zaujali skôr len tie vedľajšie, menej dôležité scény, ako havária vrtuľníka a podobne. Samotné postavy ma v akcii vlastne ani nemali moc ako zaujať, keďže nielen chýba eRkový rating, čo pri tých neustálych prestrelkách a používaní rezných nástrojov bije do očí, ale hlavne chýba poriadny protivník. Samotná čarodejnica ma vlastne zaujímala len v úvodných fázach filmu, jej brat je na tom podobne a tí radoví záporáci nestoja za nič, takže ich likvidácie ma nechávali úplne chladnými. Ale myslím, že samotný David Ayer si zaslúži celkom pochvalu, nepochybujem o tom, že pod jeho úplnou kontrolou by bol z toho úplne iný a omnoho lepší film, ale aj takto to dokázal udržať v obstojnej úrovni. Teda až na tú poslednú tretinu, to už svoj boj so štúdiom definitívne prehral. Takže zo Suicide Squad žiadny kult určite nebude, ale nebolo to zlé a možno si to ešte niekedy pozriem. 60%(21.8.2016)

Já tu bláznivou čůzu jménem Harley Quinn v kombinaci s Heathens od Twenty One Pilots a celkově nabitým soundtrackem, prostě můžu! Byl to jeden z mých nejvýraznějších kino-zážitků (pravděpodobně i proto, že jsem si pořídila tričko Harley, okoukala její nabarvené vlasy a koupila tématické tričko příteli, ha). Mělo to vtip, mělo to spád - a když už to řekne hater Marvel a superhrdinů, to už je co říct. Nicméně, co naprosto posrali - pardon, posral - je Joker. Nepotřebuji kopii nezapomenutelného Heatha Ledgera, a ruku na srdce - to ani nejde. Ale Leto byl prostě šílenej a afektovanej stejně jako jeho smích. Ve spojitosti s ním mě napadají slova jako laciná atrapa. Přestože ho mám jako herce opravdu ráda, tahle role mu prostě nesedla. Joker mi byl po celou dobu k smíchu (ale spíš takovému zoufalému smíchu). Naštěstí, přestože se vyskytuje na plakátech a v upoutávkách téměř jako hlavní hrdina, na plátně byl dohromady asi pět minut, takže to filmu odpouštím. A Will Smith v mých očích výrazně stoupl, protože hned za Harley je to nejlepší a nejzajímavější postava. (O těch dvou bych vlastně brala celý seriál.)(11.11.2016)

Konečně magie. DC stihlo Marvel předehnat alespoň v tomhle. Sebevražedný střih, ale pro tempo obětoval celistvost. Úplně v tom vidím ďábelskou ruku producentů. Vynucený písničkový soundtrack (uznávám že lahůdkový, všechna čest) častokrát krkolomně doprovází představování postav, které tak má větší "dynamiku", ale odstraňuje to, co by ony flashbacky mohlo činit zajímavé. Úvod prodloužit ne zkrátit a dát mu účel, krom toho obligátního představení. Ayer dokonale zvládl souhru sebestředných zmrdů, i když Will je pořád klaďák (tak zabíjí lidi a co?), všechny týmové scény fungují bezvadně. Celý film si pro sebe nepřekvapivě krade Harley. Margot Robbie je dokonalá a její linie s Jokerem je romantika nejtěžšího kalibru (i když jde trochu proti komiksovému záměru o domácím násilí). Tomu filmu by strašně slušelo R-ko, hlavně u Jokerovi mučící scény. SS trpí syndromem New 52 (babráka Geoffa Johnse, který dohlíží i na filmy), kdy pro snahu oslovit mladší publikum DC ztratilo koule. Ayer proti tomu bojuje, představené postavy jsou všechny super. Jai Courtney dokonce v životní roli! Linii Enchantress/Flag malinko kazí závěr, kdy se tvůrci neměli bát a dotáhnout to do konce, ale jak říkám, magie dává Suicide Squad fazónu neokoukanosti. Celkově poměrně spokojenost, ale dalo se to udělat líp. Ten tým tady na to byl. Doufám v režisérský střih, který vrátí zmizelé scény z trailerů a dá tomu větší punc originality. Snaha být Stráži galaxie tomu filmu totiž nesluší.(3.8.2016)

Zničení světa s obřím čímsi nad městem, co pracuje s gravitací a dělá velký bordel. Po 201. stále to samé dokolečka, jen v jiném tónování a jiných barvách. Z bad guys jsou během 30ti minut good guys a stopu zanechá jen ultra roztomilá psycho Margotka, která hláškuje a většinu scén krade pro sebe. Zbytečný komix, který měl vybalancovat nadvládu Marvelu a měl do DC dodat to co umí konkurence velmi dobře. Hravost, souhru postav, nadsázku. Takhle to ale nepůjde. BvS nastavila dobrý směr, je potřeba pracovat na něm a učesat ho.(7.8.2016)

• Botič

Hodně řídké hovínko, které se hrdě řadí po bok letošních Ghostbusters, Dne Nezávislosti 2 a Batman V. Superman. Scénáristé byli letos znovu ve stávce, jenom se o tom nikde nepsalo?(2.12.2016)

Harley je skvělá, El Diablo je týpek a Deadshot ujde nicméně bohužel se z počátečního drsňáka změní na citlivku, co ho div samou láskou nepřeblafne dacanovi co píchá s čarodějnicí. Zbytek bandy vata - Krokouš by nejradši chodil kanálama, kapitán Bumerang se snaží být cool a nejde mu to, jeden drsňák hned ztratí hlavu...No ještě že to tam zachraňuje japonská děvka co každého přeřízne. Největším trapákem se stává, budhožel, Joker, který nepůsobí strašidelně a šíleně, ale naopak je to takovej ubožák k politování s kovovejma zubama a celkově hroznou vizáží. Jaro Léto tu roli prostě domrdal jak mohl a člověk si celou dobu pokládá otázku co na tomhle chudákovi Harley vidí. Hlavní záporáci, incestní démonicko čarodějnické duo, vyšumí z hlavy rychleji než včerejší šampáňo a NN (nesympatická negryně) aspiruje na pitchu roku. Štěkala jsem víc, ale pořád přeci jenom lepší průjem.(19.8.2016)

Další DC filmeček, který může posloužit jako fajn reklama na veselé obrázkové čtení. Romance Harley a Jokera si celek ukradla pro sebe, což by mohlo inspirovat skutečně široké spektrum diváků s celou řadou psychických poruch.(2.10.2016)

1 2 3 4 5 21 41 60 80