Sebevražedný oddíl

Jednotka samovrahov

• Austrálie

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 123 min (Director's cut: 134 min, Alternativní: 111 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 592)

Nemohu tvrdit, že by čarodějnice jako z béčkového osmdesátkového fantasy byla tím, co mi v současných komiksových filmech scházelo. Ve skutečnosti jde o zcela zaměnitelného DC zlosyna, který chce zničit svět zkrátka proto, že může. Inovativní už dnes není ani (nechtěné) stvoření zlé Enchantress těmi, kteří by svět měli chránit (čímž je hned zkraje prozrazena pointa filmu – spolupráce s padouchy se vám může vymstít). Zaměnitelná je většina prvků, které Ayer bez ladu a skladu, byť s jistým citem pro rytmus, míchá dohromady. První hodina působí jako zhuštěná rekapitulace desetidílného seriálu – samá expozice, žádný vývoj. Druhá je časoprostorově trochu sevřenější superpadoušskou variací na válečné filmy à la Tucet špinavců a westerny typu Divoké bandy (včetně fatalistického dialogu před finálním střetnutím, ovšem bez podstatnějšího vývoje vztahů mezi postavami nebo schopnosti navzájem spolupracovat). Přestože prolog naznačuje, že protagonisty vyprávění budou Deadshot a Harley, jejich soukromá dramata (vztah k dceři/Jokerovi) vyprávění nepopohánějí, ale pouze zpomalují, neboť mají minimální dopad na směřování děje. Joker, který vypadá jako gotik, jenž vysadil antidepresiva, a vzbuzuje více soucitu než znepokojení, se vždycky jen objeví, napáchá trochu škody a zmizí. Podobně jako navracející se bossové v některých počítačových hrách, jimiž se Ayer zřejmě inspiroval, když za běhu (jak to alespoň působí) vymýšlel a látal zápletku. Kdyby Jokera nebylo, nic se nezmění. Stejně zbytečný a nedomrlý je celý film, který si sice hláškujícími postavami, našlapaným soundtrackem a mírně psychedelickou vizuální stylizací dokáže získat a udržet vaši pozornost, ale ve výsledku jde jen o dvě hodiny rozptylování hlasitými pestrobarevnými atrakcemi bez vážnějšího zaujetí. 55%(4.8.2016)

Nejprve velké nadšení, ovšem pak nám ty barevné balónky cestou z poutě postupně popraskaly. Revoluce to není, průšvih ale rozhodně také ne. Komiksy DC, které chtě nechtě zaostávají za Marvely, posílají k záchraně světa partu pochytaných antihrdinů. Svět je v šoku, Superman je mrtvý, nápad od tvůrců je velmi slušný. Jenže ve finále jim asi někdo zakázal experimentovat. Dostali neuvěřitelný balík peněz, ale režisér David Ayer, který bez zbytečného přikrášlování natočil Železná srdce, Patrolu i dle mého nedoceněnou Sabotáž, zůstal někde na půli cesty. Do příběhu, který i sám napsal, nacpal co nejvíc šílených postav, které si ovšem mezi sebou trestuhodně ukrajují prostor. Někdy to nevadí, jindy výrazně. Když sleze z plátna Margot Robbie v síťovaných punčochách, která byla Jokerovou psychiatričkou, začneme ji hledat. Sadistické a nevypočitatelné koťátko téhle talentované blondýně, která v divočině Vlk z Wall Street omámila i DiCapria, sedlo dokonale. Ostrostřelec stále cool chlapíka Willa Smithe je rovněž zajímavý, další postavy už krapet postrádají vývoj a divákův zájem. Důvod „selhání“? Marvel měl za těch několik let čas pracovat se svými poklady. DC neuvěřitelně zhušťuje a chce všechny náboje vystřílet do jednoho bijáku. Ale končí jen u velkých ambicí. Klidně bych si dokázal představit film jen s dvěma výše uvedenými. A Jokerem, který by dostal víc prostoru. Každý z pánů tuhle ikonickou postavu pojal po svém, Heath Ledger byl fenomenální, ale obávám se, že Jared Leto nejvíc doplatil na to, že se stříhalo. Nolan a jeho tým se Ledgerem a jeho pojetím téhle démonické postavy vyloženě chlubil, tady s ním divákům moc naproti nejdou. Akce je přehledná, ale úplně mě nestrhla. Atmosféra nakonec jo, ale ve výsledku bych byl hlavně drsnější. Vykašlal bych se na „tolik fantasy“, přidal bych akci v ulítlém a eRkovém stylu, abychom se přiblížili živočišnému pojetí z Patroly. Ta se nebála ničeho.(10.10.2016)

Bez debat o třídu lepší než letošní Batman vs Superman a fajn oddechovka. Hodně mi zde ale chyběla práce s postavami a propracovanější děj, ten je totiž opravdu jednoduchý a rozvinutý na příliš malém prostoru. Nikdy by mě pak nenapadlo, že z tak ikonické postavy jakou je Joker, dokáže někdy někdo udělat vedlejší a nepodstatnou figurku. Vážně, kdyby Joker ve filmu nebyl, nic by se nestalo. Velice slabý mi pak přišel i hlavní záporák, kterého si za pár měsíců nebude nikdo pamatovat. V zásadě jsem se ale u filmu bavila, v žádném případě se nejedná o takovou katastrofu, jak si přečtete ve spoustě zahraničních recenzí, jen zkrátka film nenaplnil vysoká očekávání a obrovský potenciál nedokázal využít. Třeba příště.(8.8.2016)

Náhle se rozezní povědomá hudba tolik typická pro onen celkový písničkový soundtrack, na scénu vstupuje Deadshot, který si od začátku naprosto krade film pro sebe, přičemž mu sekunduje naprosto geniálně šílená Margot Robbie. David Ayer o filmu řekl : “You know, all these movies are about defeating the evil alien robot from f*cking Planet X, before it destroys the world with its ticking clock. And who the f*ck cares? But you do this story about struggle and isolation and people who have been shit on that suddenly get thrown this lifeline… that’s not so bad… I like to think of this as the Comic Book Movie 2.0“ Na jednu stranu je třeba říci, že Ayer si vždycky točí to svoje, ne vždycky se trefí kritikům do vkusu, ale dle mého si je třeba režisérů se svým nezaměnitelným stylem vážit, jelikož jich tak moc zase není. Navíc od začátku to v kombinaci s notoricky známými skladbami šlape na jedničku, originy jednotlivých "bad guys" se odkroutí v rámci vlastní pětiminutovky a ono pověstné srdce filmu se podařilo prodat už v geniální marketingové kampani našlapanou osmdesátkovým cyberpunkem. Těžko říct, jak film doopravdy ovlivnily dotáčky, humoru je tam skutečně celkem dost, takže na tom něco pravdy bylo, ale podle mého opulentnější akční scény v závěru konečnému výsledku spíše uškodily. Celkově jsem si myslel, že si zamiluju Jokera jako vystřiženého z Arkham série, ovšem místo toho jsem byl ohromen naprosto trefnými hláškami Harley, ke které jsem měl od začátku výhrady kvůli jejímu pochybnému zjevu, protože prostě měla vypadat takhle, ale nakonec to bylo jedno a nesmíme taky zapomenenout na Willa Smithe, který konečně opět prorazil a v Hollywoodu a když vyleze na auto a sám sejme hejno "zombíků," naprosto ohromí jak přihlížející na plátně, tak i diváky. Skvělé akční scény, hutné tempo, perfektní camea a easter eagy, tenhle film má všechno...9/10(3.8.2016)

Ach jaj zase raz...gotham universe mam velmi rad, ale toto tu nenaplnilo ocakavanie vobec...reziser, co to tocil by mal radsej robit dajake viacvrstve romantickontragickedramy...nie akcnaky...na noveho Jokera som sa tesil avsak Jared rolu bud nezvladol alebo mal velmi obmedzeny manavrovaci priestor...Harley je Tu dokonca herecky vyssie...nakoniec to skonci aj tak jak dalsi z filmov, kde hra Will alfa samca a kde sa to toci okolo neho...kopec logickych blbosti a hore spomenute zachranuje le sentiment voci dc universu a niekolko podarenych hlasok...(15.12.2016)

Splnilo se mi přesně to, co jsem očekával. Obrovský nářez. Moc se mi líbila spolupráce všech superpadouchů, velmi vysoko se u mě zapsal Deadshot. Jen mě moc nezaujal Joker a přišel mi tam jaksi navíc.(6.1.2017)

Zábava především. Na Sebevražedný oddíl jsem se doopravdy začal těšit, když vyšla upoutávka podkreslená Bohemian Rhapsody od Queen - byla vtipná, hravá a zároveň o něco drsnější než ostatní komiksové upoutávky. No a přesně takový je naštěstí i film. Samozřejmě - kdo bláhově čekal, že hlavní "hrdinové" budou hrdlořezové ve stylu Deadpoola, musí být zákonitě zklamán. Ale že by Deadshot, Harley Quinn, Boomerang a další byli nějací měkkotové, to tedy rozhodně ne. Líbilo se mi, jak přirozeně je všechny scénář dokázal představit a spojit, líbilo se mi, jak dělali to, co chtěli i nechtěli dělat, případně jak nedělali to, co by dělat chtěli. A zápletka mi k tomu všemu pěkně pasovala - nic moc komplikovaného, spíš přímočará záležitost "jděte tam, udělejte to a to" s několika překvapeními cestou. Herecké obsazení je bezchybné, akční scény přehledné i nápadité, humor zná míru... No a každá vteřina s Jokerem nebo s Batmanem je k nezaplacení.(4.8.2016)

Ty filmy od DC jsou prostě jiné. Neviděl jsem kino verzi, ale přes počáteční značnou nedůvěru se mě nakonec tahle jednotka i líbila. Nejedná se sice o buhvíco a fakt mě trvalo dost dlouho než jsem se do filmu zakousnul, ale narozdíl od více dětského Marvelu si myslím že tyhle filmy jsou natolik dospělejší a sprostější, že si je mnohem raději kdykoliv zopáknu. Will Smith jako bourák je v pořádku. Jediný trošku mínus pro mě představuje Joker. Horko těžko jsem si na něj zvykal. Jared Leto to holt měl docela těžké. Potěší rovněž fakt že z týmu se ne všichni dožijí závěrečných titulků. 70%(5.12.2016)

Mám neblahé tušení, že tvůrčí tým musí proklínat celé vedení Warnerů a DýCíčka, protože to jsou oni, kteří zazdili tenhle film do tenat stejného průserovitého průměru, kam uvrhli i Batmana v Supermana (byť je tohle pořád o řád lepší), jenže je tu neskutešně vidět, že bylo zpětně přestříháváno a mnohé scény vyhozené. Přitom postavy jsou zábavné, natočeno je to zručně a byť je zápletka z řad humorně pitomých, tak pro tuhle partu tuctu komiksových špinavců celkem bez problému funguje a většina herců se evidentně bavila (Smith, Leto, Robbie) a dokonce tu zábavně hrálo i bizarní ztělesnění neumětelského herectví a ryzí dřevnatosti Jai Courtney. A nebo to bylo těma jeho jednorožcema, to si ještě nejsem úplně jistej.(7.8.2016)

Radost se střídá se znechucením pravidelně po celý film. Jak jsem nikdy nebyl nadšenější z efektivní představovačky "nových" comicsáků, tak jsem ani zároveň nikdá tak často nekroutil hlavou nad přehršlem vyloženě hloupých, trapných a nelogických (ano, i na comics) scén. Je to super, není to špatný, má to hromadu cool gagů a cheesy momentů, ale je to strašně pitomý a vůbec to nechci vidět podruhý.(6.8.2016)

Jako Harley Quinn nejvíc. Těšil jsem se na to přes rok a na rozdíl od B vs S mě to až tak nezklamalo. Nebylo to totiž tak "ukňourané". Čekal jsem ale opět mnohem více. Co udělali z odpadlíků bylo to, že to jsou hrdinové, takže to ztratilo to hlavní kouzlo. Polovina postav ve filmu bylo zbytečných nebo nedodělaných. K 5ti * to mělo daleko, nemůžu si pomoct, ale pár věcí co mi pilo krev. 1. jako ta čarodějnice to jako bylo myšleno vážně? S tím jejím bratrem a výrobou superstroje jsem se cítil jak v nějakém nepovedeném béčkovém filmu. 2. ty lidi jak konvertovala k sobě, jako co to mělo do... být, jako ta hlava co se jim změnila, ne na to se fakt nešlo dívat. 3. byla herečka Viola Davis v roli Amandy Waller - vůbec mi tam neseděla a na to že tuto herečku uznávám, mě nepřesvědčila a doslova vadila. Suma sumárum jsem dal z tři za nápad, hlavně za úžasnou Margot Robbie, která táhla celý film kupředu správným směrem.(28.8.2016)

• Wacoslav1

Kazíš nám rande debilní Batmane! Wow to zas byla pecka, nic extra jsem od toho nečekal, ale výsledek se rovná noční můře. V tomto případě naprostý souhlas z Majkem a alchacem. No a co se mě týče, tak si radši pustím znova toho extrémně hejtovanýho Batmata versus Saprmena kde jsou aspoň dvě nejzásadnější postavy univerza. Tady je jenom banda rádoby cool blbečků co jsou drsnější než šmirglpapír a drtí dětskej rating až na dřeň. Někde krátce za polovinou jsem to přestal sledovat a věnoval jsem se radši důležitějším činnostem jako vymočit, zakouřit, vyhonit atd. Proč tedy dávám 1*? No patrně proto, že jsem vyměknul a odpady si už šetřím jenom na skvosty typu Jetelín nebo na ty duchařský sračky zodpovědný za pohřbení žánru horor. Tohle je jenom standartní komiksová srajda jako Mrtvej bazén nebo Kapitán debilita, proto zachovám stejný metr.15%(16.8.2016)

Obsahuje spoilery: Provázaný svět DC Films! Kapitola 3: "Cože? Mám všechny zabít a utéct? Promiňte... To ty hlasy... Ha ha ha... Dělám si srandu... Říkali něco jiného." Superman je pod drnem a Batman sestavuje ligu spravedlnosti. Kdo tedy zachrání svět? Banda supersráčů v čele s šílenou kráskou Harley Quinn. Margot Robbie je tady neskutečně šu*ézní! Best scéna je asi ta, kde vystrčí prdelku. Strhla veškerou pozornost jen pro sebe. "Vy všichni taky vidíte ty psychedelický kouzla?" - "Jo proč?" - "Vysadila jsem prášky." Druhá nejvýraznější postava je Deadshot, kterého výborně podal Will Smith. Celkové jsou tady perfektně zpracované charaktery padouchů, které si oblíbíte. Jediný co bych vytknul je asi Joker. Jared Leto mne prostě nepřesvědčil. Captain Boomerang: "Hele navenek seš úchvatná, ale uvnitř seš hnusná." Harley Quinn: "To jsme všichni... Kromě něj." ( Gesto hlavou na Killer Croca. ) "Ten je hnusnej i navenek." Příběh: Kde se proti zatím neexistujícímu zlu pošle tým padouchů, zčehož se stane jeden z padouchů hlavním záporák. To je blbý, což uznávám, nicméně je to komiks. Pro fanoušky "DC Comics" to bude skvělý film, ač zápletka blbě vymyšlená. David Ayer vytvořil hranný komiks: Kde je zábava, akce a božský soundtrack. - 90%.(7.3.2017)

• CrypzzXD

Dvě věci jsou jisté... DC Extended Universe je totálně v hajzlu a Jared Leto není Joker. Palec dolů a 4/10 (DCEU: MoS 9/10 BvS 4/10)(14.9.2018)

• LiVentura

Má to málo z komiksového světa, hlavní zlo vyumělkováno "cosi"... Spíše nuda a zklamání.(27.11.2016)

50%(29.6.2018)

Banda bývalých padouchů je sympatická, i když někteří o něco víc, třeba jako Harley Quinn - Robbie Margot, Deadshot - Will Smith, kapitán Bumerang, Diablo a Killer Croc. Takže skoro všichni. Pěkný bonus comics night Filmového víkendu ČSFD.(10.8.2016)

Chcel by som to napísať trošku inak ako ostatný, ale kedže je to naozaj dobre, nič iné mi neostáva a budem tu opakovať, čo už tu padlo. Pre spestrenie, ale kludne odporúčam soundtrack Task Force X alebo Bohemian Rhapsody. Nie len Marvel, ale aj DC vie perfektne obsadiť postavy a vzdychnúť im život. O tom sme sa už mohli presvedčiť v Batman v Superman (Gadot - Wonder Woman, Affleck - Batman). Nebudem tu písať, že ten nevyšiel, ako väčšina vraví, pretože mňa bavil, ale Suicide Squad je lepší. A predovšetkým iný, zábavnejší a svižnejší, no stále s rovnakou tmavou, temnou, vážnejšou upršanov DC atmosférou. A to oceňujem. Ayer dávkuje humor v takom množstve, aby sa mu nerozpadla celá ta DC atmosféra, ktorú nastolili predošlé filmy. Príbeh je pomerne jednoduchý, ale je tu dosť zaujímavých odbočiek, flashbackov, predstavovačiek, aby sme sa nenudili, k tomu duo Deadshot a Harley Quinn spoľahlivo, zábavne aj akčne ťahajú film vpred (Will Smith sa opäť našiel v úlohe Deadshota a Margort Robbie exceluje ako Ledger v TDK), pričom im ostatný dobre sekundujú (Rick Flag, Amanda Waller, Joker, Boomerang, či Diablo alebo Killer Croc). Keď som pri tých odbočkách, poteší aj Batman a jeho šikovné cameo. Taktiež aj Jared Leto a jeho nový Joker ma príjemne namlsal a pridal tomu vynikajúcu bodku na záver. Drvivá väčšina Jaredovho Jokera porovnáva s Nicholsonom a Ledgerom, ale zatiaľ čo oni mali priestor sa predviesť, Leto sa ukazuje asi tak v piatich minútach, čo podla mňa nie je férové porovnanie. No napriek jeho krátkemu pobytu vo filme ma s ním bavila každá scéna. Najväčšie plus na celom filme sú jednoznačne postavy, ktoré proste bavia, v akejkoľvek scéne. Hláška strieda hlášku alebo akciu a veľmi dobre ich doplňa aj pesničkový soundtrack, ktorý k tomu neskutočne sedí a baví. Na druhú stranu Steven Price a jeho hudba je taktiež výborná a akčné scény vynikajúco graduje. Hlavne vo finále kde akčné scény "nevládzu" im hudba dosť pomáha, hlavne čo sa napätia týka. Za mňa spokojnost, vizuálne zmáknuté na jedničku. A aby som nevyšiel s trendu porovnávania, DC ma lepší úvod ako Marvel. P.S.: keď skončia titulky s Twenty One Pilots, čaká vás tam Bruce Wayne. Extended Cut: tých pár minút určite príbehu nepomohlo, kto to aj čakal, tak je na omyle. Pridalo sa iba pár scén s Jokerom a sem tam sa niečo rozšírilo. Hodnotenie zostáva rovnaké, zážitok je však o kúsok ucelenejší. Pridané scény do DC. Obľúbený soundtrack: Task Force X, That's How I Cut and Run, The Squad, One Bullet is all I Need, The Worst of the Worst. 90% - 5*(11.8.2016)

X-men Apocalypse (už zase souboj s Bohy? ale no tak) vs Deadpool (dříve táhli heroes, letos jsou to vilains). Barevná komiksová jízda, která nenudí. Jsem ujetá na všechny odstíny růžové a fosforu, takže jo jo, obal prodává a já kupuju a ač bych stále za film roku 2016 subjektivně zvolávala, že X-meni vítězí, tak musím stejně tak i zvolat, že Harley je filmovou postavou roku, charisma z plátna v Imaxu doslova stříkalo a určitě na to nemělo vliv 3D. Nejlepší postavy - Harley, Joker, Deadshot, zbytek vesměs nedostal takový prostor ani náboj, aby byl v nadvládě divoké trojice povšimnut.(4.8.2016)

Mohlo to bejt o trochu chytřejší a hlavně delší, protože se to všechno odehraje hrozně rychle a během pár desítek minut se z bandy šílenejch magorů stane nerozlučná parta, kde by se jeden obětoval pro druhýho. I přesto se mi to ale líbilo, hodně dobrej soundtrack, některý scény jsou natočený fakt skvěle a to obsazení bylo taky fajn (Will Smith to hodně tahá nahoru, Margot Robbie je super, Jared Leto tam byl docela zbytečnej, ale ten excentrickej projev mi k němu docela seděl, akorát Cara Delevingne mi tam nějak vadila a občas dělala takový divný držky že sem jí to nějak vůbec nevěřil), jinak se mi to ale líbilo, na dvojku se těšim. Opatrnejch 80%(6.11.2016)

Když mě takhle bavila komiksárna naposledy, chodil jsem do školky a koukal na Toma s Jerrym. Šťavnatá jednohouba, která si oproti jiným kolegům nehraje na prezidenta filmu, nýbrž zůstává celou dobu tím, čím by podle mě komiks měl být - kolotočem zábavy a akce. Jo a Margotka? Tak té já se chystám po obědě vyklidit půlku skříně, aby se mohla ještě večer nastěhovat. /// Úprava ve 22.25 téhož dne: Teď mi přišla SMSka, že jí bolí hlava a nepřijede...(26.9.2016)

1 2 3 4 5 6 21 41 60 80