Sebevražedný oddíl

Jednotka samovrahov

• Austrálie

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 123 min (Director's cut: 134 min, Alternativní: 111 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 592)

Nemohu tvrdit, že by čarodějnice jako z béčkového osmdesátkového fantasy byla tím, co mi v současných komiksových filmech scházelo. Ve skutečnosti jde o zcela zaměnitelného DC zlosyna, který chce zničit svět zkrátka proto, že může. Inovativní už dnes není ani (nechtěné) stvoření zlé Enchantress těmi, kteří by svět měli chránit (čímž je hned zkraje prozrazena pointa filmu – spolupráce s padouchy se vám může vymstít). Zaměnitelná je většina prvků, které Ayer bez ladu a skladu, byť s jistým citem pro rytmus, míchá dohromady. První hodina působí jako zhuštěná rekapitulace desetidílného seriálu – samá expozice, žádný vývoj. Druhá je časoprostorově trochu sevřenější superpadoušskou variací na válečné filmy à la Tucet špinavců a westerny typu Divoké bandy (včetně fatalistického dialogu před finálním střetnutím, ovšem bez podstatnějšího vývoje vztahů mezi postavami nebo schopnosti navzájem spolupracovat). Přestože prolog naznačuje, že protagonisty vyprávění budou Deadshot a Harley, jejich soukromá dramata (vztah k dceři/Jokerovi) vyprávění nepopohánějí, ale pouze zpomalují, neboť mají minimální dopad na směřování děje. Joker, který vypadá jako gotik, jenž vysadil antidepresiva, a vzbuzuje více soucitu než znepokojení, se vždycky jen objeví, napáchá trochu škody a zmizí. Podobně jako navracející se bossové v některých počítačových hrách, jimiž se Ayer zřejmě inspiroval, když za běhu (jak to alespoň působí) vymýšlel a látal zápletku. Kdyby Jokera nebylo, nic se nezmění. Stejně zbytečný a nedomrlý je celý film, který si sice hláškujícími postavami, našlapaným soundtrackem a mírně psychedelickou vizuální stylizací dokáže získat a udržet vaši pozornost, ale ve výsledku jde jen o dvě hodiny rozptylování hlasitými pestrobarevnými atrakcemi bez vážnějšího zaujetí. 55%(4.8.2016)

Tak zázrak se nekonal, i když jsem ho ani neočekával, ale v některých ohledech spíše zklamal. Hlavně třeba co se týče Jokera, tak myslím, že Jared se s tím popral velice špatně a tahle role mu neseděla a prostě jsem mu to nevěřil a ten románek s Queen bych úplně vynechal... pro tento film byl úplně zbytečný. Pak tu jsou další postavy, které se snažily býti cool, ale to také moc nevyšlo. Hlavně to tu táhne Will a Cara.(20.2.2018)

Tuto úchylárnu jsem si nemohl nechat ujít v Imaxu :) Smith má konečně po dlouhé době dobrý film a Margot Robbie nebyla víc k sežrání. [Imax 3D](11.8.2016)

Keď dôjde k prvému ucelenému momentu, ktorý neprerušuje hektický soundtrack každých 30 sekúnd meniaci pieseň, mesto zaľahne do tmy a začnú sa zbiehať mraky na búrku a tím sa začne oťukávať, je číra radosť pozerať, ako si to všetci zúčastnení užívajú. Suicide Squad nie je žiaden kolosálny fail (ako trebárs X-Men: Apocalypse, či Civil War), prekvapivo je to solídna akčná jednohubka, no zápletka, aj keď sa ju podarilo do premiéry utajiť, je jalová a spletitosť flashbackov filmu, podobne ako pri Batman v Superman, dosť škodí. No najmä možno by filmy mohli začať opäť točiť režiséri a nie marketingové oddelenie. Ďalší talentovaný tvorca dostal do rúk uponáhľanú produkciu, ktorú mu nakoniec bezkonkurenčne spackali v strižni. Suicide Squad je navyše asi prvý film, ktorý robili podľa traileru. A takto aj skončil, ako jeden veľký dvojhodinový trailer na dvojku. Škoda. PS: Jared Leto má málo priestoru, čo až tak nevadí. Problémom je skôr fakt, že nemá veľmi čo ukazovať a tiež pôsobí ako naštylizovaná výplň do trailerov. PPS: Čo skutočne nechápem je, že niekto investuje (s marketingom) nejakých 300-400 miliónov USD a na scenár si vyhradí 6 týždňov a konečný produkt točí podľa takého paškvilu.(4.8.2016)

• Mi Nü-Chai

Na rozhraní 2* a 3*. Nahoru to tahá fakt, že některé charaktery jsou výborné (Harley, El Diablo, Enchantress, Joker - škoda přeškoda, že je tam tak málo a za moment O čem sní Harley dávám deset baseballových pálek z osmi) a některé velmi dobré scény, dolů zase sráží skutečnost, že někteří tam jsou jen do počtu (Krokodýl), případně do počtu a štvou (Bumerang). Taky jsem šílela ze zpomalovaček, zejména té poslední a hlavně, filmu by prospěla trocha architektury, takovým dramatickým obloukem se nic nezkazí. V podstatě to nemá pořádnou zápletku a celý film působí, jak kdyby ho někdo brutálně znásilnil na podlaze střižny. Ke cti mu zas slouží, že i s absentující zápletkou, bandou lidí, z nichž někteří tam jsou zbyteční a všemi akčními zpomalovačkami se zvládne nezadýchávat a celkem svižně spěje vpřed. Btw. mám podezření, že kinoverze se takhle ojebávají proto, aby si pak nebohý divák zakoupil BD obsahující Director's Cut.(1.9.2016)

75% - Občas to až moc sklouzávalo do béčkových vod, ale bavil jsem se dostatečně na to, aby jsem mohl dát nadprůměrné hodnocení...(22.8.2016)

Nikdy som nebol fanúšik snímkov o super hrdinoch z komiksov, pričom jeden z mála, ktorý si plne získal moju pozornosť bol Deadpool. "Suicide Squad" je stráviteľná blbôstka, ktorej sledovanie nijak nebolí, ba dokonca vďaka občasným hláškam celkom dobre zabaví. Tie dve hoďky celkom zbehli ..(25.11.2016)

Tak se David Ayer ode mě té pětky nedočkal ani napošesté, přičemž dle (prvního jako jediného zhlédnutého) traileru našlápnuto býti mělo. Suicide Squad nejsou na rozdíl od některých předchozích mizerným komiksákem, DC se částečně vykurýrovalo z nepovedeného BvS, bohužel takovémuto typu filmu zoufale chybí eRkový rating. Postavy jsou výborné, taky fajnově zahrané, jenže místo rozjebaných hlav baseballkou, zuhelnatělých mrtvol nebo kanálových hodokvasů dostáváme jen ušlápnuté profilovky hlavních hrdinů. U takových Strážců galaxie to úplně stačilo, tady je to málo. Soundtrack je chytlavý, jenže songy jsou už profláklé, čímž celý ST působí spíš poplatně. Patosu je pomíň, melodramatu hlavně v závěru povíc. Jako celkové bych mohl jít na tři, ale naštěstí má SS řádný drajv a dost hlášek, takže nedává divákovi zanudit, což je u filmu podobného ražení nejdůležitější. Uspokojivě promarněný potenciál. PS: Tajně doufám v nějaký director's cut. 75%(4.8.2016)

Ach jo. Ayer si vzal za vzor našeho Járu a vytváří tak zvláštní atmosféru plnou svérázného napětí, které je neustále stupňováno pravidelným střídání dvou prvků: prvku očekávání a prvku zklamání. Takže výsledek je typický příklad frustrační kompozice. Těšil jsem se jako Nepřizpůsobiví na dávky a dostal jsem stravenky z Propeska a dva nové poznatky. V jádru každého ultra záporáka dřímá Mirek Dušín (čemuž nevěřím) a Margot na plátně vypadá podstatně lépe, než v regále v Tescu (což je fakt). Ach jo.(22.11.2016)

Střídavé hodnocení ukazuje, že Suicide Squad nemusí sednout úplně každému. Postavy jsou zajímavé, nemám nejmenší problém, spoustu hlášek, temná atmosféra a akce je také dost. Radši kouknu znovu na tohle než na typické Marvelovky, které jsou svým způsobem občas ohrané a otravné. Největší klad považuji však v chytlavé hudbě a dobrém soundtracku .. 8/10 = 82%(26.11.2016)

Smith ucházející, Leto prachmizernej, Robbie naprosto úžasná!! Davis slušná, Courtney mě mile překvapil, Hernandez perfektní, zbytek jen stafáž. Celkově slabší průměr. Stále nej. DC pro mě je Muž z oceli.(8.8.2016)

"Harley Quinn, nice to meet ya!" Suicide Squad je první (filmový) počin od DC, který mě zaujal natolik, že jsem na něj chtěla vyrazit do kina a musím říct, že mě nezklamal a naplnil moje očekávání. Tenhle film měl totiž: 1. Boží soundtrack, 2. Barvy, líbilo se mi to šíleně barevný zpracování titulků a tak a 3. Harley Quinn (!!!), kterou naprosto skvěle zahrála Margot Robbie. Obsazení bylo celkově dobré, Jared Leto byl až k nepoznání a šla z něj vážně hrůza, Will Smith se mi pak v roli Deadshota taky překvapivě hodně líbil. Jo, s hláškujícíma padouchama je holt někdy větší sranda než s "klaďasema", jinak zápletka byla taková naprosto klasická, nic nového, ale nenudilo to. Film ubíhal rychle a vůbec mi nepřišlo, že by měl 130 minut, bála jsem se, že počáteční představování postav mě bude nudit, ale i když to zabralo asi půl hodinu z filmu, tak mi to vůbec nevadilo. Ač jsem podle traileru čekala, že to bude ještě víc odlehčené, tak se mi to líbilo. 4*(11.8.2016)

Netvrdím, že by som po zhliadnutí Suicide Squad cítil potrebu vidieť ho v blízkej dobe znova, ale ako akčná komiksovka plná menších fórikov očakávania úplne splnila. Záporácka partia stála za to a v mojich očiach boli najvýraznejšími charaktermi Deadshot a duo Harley Quinn - Joker, ktorých spoločné scénky som si naplno užíval. Plus, mimo iného som si vychutnal aj skvelý soundtrack, na čele so skladbou You don't know me od Lesley Gore. V konečnom dôsledku sa veľmi čudujem tunajšiemu hodnoteniu a peniaze minuté na kino-projekciu považujem za dobrú, popcornovú investíciu. V tomto prípade som skutočne rád, že ma hodnotenie od návštevy kinosály neodradilo. Menšiu kritiku smerujem asi len voči armáde napuchnutých príšeriek, ktoré mi prišli také akési nemastné neslané, ale na zábave i tak neodobrali.(9.8.2016)

Originalita a neokoukanost úvodní třetiny se Suicide Squad zkrátka upřít nedá, stejně jako celému příběhu ohromný vypravěčský drajv okořeněný velice cool stylizací a úplně nejvíc cool oldschoolovým soundtrackem (Animals, Rolling Stones, Queen, Ozzy, Creedence.... prostě velkej náhul). Bohužel film dojíždí na něco podobného, co mi vadilo i na druhých Avengers - strašně moc charakterů, které jsou z drtivé většiny bídně rozvedené, navzdory zamýšlenému vzpírání se žánrovým zákonům zcela jednoznačný a nepřekvapivý průběh a humor, který funguje jen zpočátku a postupně upadá stejně jako celé vyprávění do klišé a efektní povrchnosti. A zapomenout nesmím na nudného bezcharakterního "záporáka", který má primárně za úkol neodvádět příliš pozornosti od hašteření titulních antihrdinů. Akce ujde, ale největším highlightem je suverénně ultra-brutálně přitažlivá a neodolatelně extravagantní Margot Robbie, kterou tímto definitivně prohlašuji hollywoodským sexsymbolem současnosti. Smith v pohodě, Leto jako Joker supr, ale strašidelně nevyužit a je (zatím) v podstatě zbytečnou figurkou...(12.8.2016)

|66%| Když jsem uviděl trailer, okamžitě jsem si pomyslel, že to bude ujetá kravina na ntou. Sotva jsem vnímal, že se chtě nechtě jedná o komixovku. Později jsem si o tomto pár informací zjistil. Že zde existuje jistá souvislost s filmy Muž z oceli, Batman vs Superman mě trochu nabudilo a byla pro mě automatická povinnost to nakonec shlédnout. Obával jsem se, že mi nesedne humor, že budou postavy trapné a akce mě ani nezaujme. No, tragédie se nakonec nekonala, což jsem byl příjemně překvapen. Sice mě to neposadilo na zadek, což ale nevadí – čekal jsem skoro odpad. ;) David Ayer je u mě skvělý rejža. Drsný časy, Street Kings, Železná srdce a Sabotáž – to je jeho čtveřice filmů, které jsem napálil plný počet hvězd. Patrole jsem udělil solidní 4*. Zde Ayer zkusil netradiční komixovku a celkem se mu povedla. Já mám sice raději jiný styl a krom toho mě zde trochu mrzelo, že zde byl dost nevyužitý potenciál. Ve scénáři (mohlo zde být více zajímavých scén, lépe a více rozvinout postavy) a vylepšit akci, která sice byla dobře natočená, ale moc nezaujala. Moc výbuchů a zběsilé střílení, i když si tu moc stěžovat nemůžu. Postavy mi kupodivu sedli a i ta jejich ujetost, která zde nebyla až tak moc přehnaná. Will Smith a Joel Kinnaman mi zde přišli nejlepší. Jared Leto jako nový Joker také chvílemi pobavil i když na Jokera z Nolanového Temného rytíře fakt nemá. Příběh je samozřejmě na poměry komixovek jednoduchý, zde byl celkem slušný. Hudba normální. Krátké scény kdy se zde objeví Ben Affleck jako Batman potěšily. Čtvrtou hvězdu dát nemůžu, přesto mě snímek vcelku překvapil. Minimálně ještě jednou se k tomu někdy vrátím.(28.11.2016)

Trailer byl trochu zavádějící, není to taková sranda, jak se zdálo. Zkrátka DC v tomhle na marvelovky nemají. Prim hrál přízvuk a povaha Margotky a něco přihodil Will. Děj, resp. hlavní zápletka, mi přišel dost uměle vykonstruovanej. A vůbec to bylo dost splácaný. Na můj vkus až moc fanatsy. Ale hudba dobrá, obzvlášť potěšila Bohemnian Rhapsody :).(10.8.2016)

Bavil som sa a to je to hlavné. Aj keď Jednotku samovrahov sprevádza prosťunký dej, je nadupaná akciou a zaujímavými komiksovými postavičkami, ktorým sa občas podarilo niečo zaperliť. Ale tých hlášok ako aj humoru by som tu prijal viac. Alebo potom ako spomínajú mnohí užívatelia, pritvrdiť aspoň na úroveň R-ka. Ale aj bez toho to bol celkom fajn relax, oči sa nasýtili. 65/100(16.10.2016)

Jsem poněkud rozpolcený, možná, že i přes spíše průměrná hodnocení jsem čekal něco více. Úvodní představování hlavních postav ubíjelo, i když jej chápu. Ani dnešní americká mládež nemá comicsy v malíčku tak, jako předchozí generace, a tak je nutné zasvěcovat....o divácích u nás snad ani nemá cenu psát. Triky skvělé, akce slušná, jako celek roztříštěno do několika comicsových sešitů. Nejvtipnější je samozřejmě Harley! Více vtipu, násilí, krve a explozí by jistě neuškodilo. Soundtrack skvělý - Animals, Rolling Stones, AC/DC, Creedence Clearwater Revival, White Stripes, Black Sabbath, Eminem, Queen.....(18.10.2016)

Promarněný potenciál. Předně poznamenávám, že jsem kdysi viděla animák Batman: Assault on Arkham, což je vlastně taky Suicide Squad, ale udělaná dobře. Myšleno, že má hlavu a patu a funguje jako samostatný příběh. Letošní Suicide Squad je nevyvážený, nedomyšlený, zkrátka působí jako nedotažený polotovar. Willu Smithovi coby Deadshotovi ani na chvíli neuvěříte, že je padouch. Captain Boomerang je sice docela cool, ale jeho schopnosti jsou absolutně nedostačující. Cara Delevigne coby hlavní záporačka přehrává. A Harley Quinn se většinu času pokouší o otravné rádoby hustohlášky a špulí u toho pusou, prsí se a vrtí zadkem. O zbytku party je škoda mluvit. Nuda šeď. Občas vidíte jiskru potenciálu (smutný pohled Harley naznačující, že není tak šáhlá, jak se dělá; backstory El Diabla apod.), ale matný - a místy smysl nedávající - celek to nezachrání. A ne, Jared Leto není Joker. Jeho postava je emo týpek s divným smíchem a problémem se vázat. Škoda. Pokud se vám ale líbí nápad týmu padouchů, kteří jsou nucení konat dobro, pak se podívejte na výše zmíněný animák.(14.12.2016)

Až vám Harley Quinn narazí svoje kalhotky na palici, smradem neomdlíte. Budete se smát jako Joker. Filmový trh je sice adaptacemi grafických románů přesycen, tahle je ale v mnohém neodolatelná, svérázná a samozřejmě zábavná. Jen všeho v ní není dost. Přístupnost film dost reguluje. Každá explicitní narážka je hodně okleštěna, drsných scén se nedočkáte, film také trpí tím, že i pro necvičené oko je znatelně prostříhaný. Divák je ale rychle seznámen se všemi aktéry příběhu a je kvapně vpraven do děje. Celkem zbytečně se film snaží Willa Smitha vydávat za hlavní hvězdu, když je od začátku jasné, že otěže sex appealu a nestoudných mužských fantazií, v rukou, nejen v nich, třímá Margot Robbie. Aktivátorka mužských pohlavních hormonů si celý film ukradla jen pro sebe. Scény s Jokerem a s ní patří k tomu nejlepšímu. Film by také potřeboval kvalitního záporného hrdinu, toho ale nemá. Cara Delevingne se zapomněla v horších dobách svého působení na přehlídkových molech. Nejenže jí to vůbec nesluší, její herectví je dost bídné. A pak je to jistá zábavnost, občas i ztřeštěnost, kterou film vládne. Akční scény nejsou nijak originální, mají ovšem dobré načasování i dynamiku. Znám režiséry, kteří by si s nimi jistě víc vyhráli, avšak David Ayer nic extra nekazí. Vsadil na temnější vizuál, což každému nebude činit radost, nicméně z filmu sálá comicsová hravost, kterou filmy z podobného ranku kolikrát ani nemají. Tenhle oddíl je hodně slušný. 8/10(12.1.2017)

• Ant

Želvy Ninja od DC Comics.(10.8.2016)

1 2 3 4 5 6 7 21 41 60 80