Sebevražedný oddíl

Jednotka samovrahov

• Austrálie

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 123 min (Director's cut: 134 min, Alternativní: 111 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 592)

Nemohu tvrdit, že by čarodějnice jako z béčkového osmdesátkového fantasy byla tím, co mi v současných komiksových filmech scházelo. Ve skutečnosti jde o zcela zaměnitelného DC zlosyna, který chce zničit svět zkrátka proto, že může. Inovativní už dnes není ani (nechtěné) stvoření zlé Enchantress těmi, kteří by svět měli chránit (čímž je hned zkraje prozrazena pointa filmu – spolupráce s padouchy se vám může vymstít). Zaměnitelná je většina prvků, které Ayer bez ladu a skladu, byť s jistým citem pro rytmus, míchá dohromady. První hodina působí jako zhuštěná rekapitulace desetidílného seriálu – samá expozice, žádný vývoj. Druhá je časoprostorově trochu sevřenější superpadoušskou variací na válečné filmy à la Tucet špinavců a westerny typu Divoké bandy (včetně fatalistického dialogu před finálním střetnutím, ovšem bez podstatnějšího vývoje vztahů mezi postavami nebo schopnosti navzájem spolupracovat). Přestože prolog naznačuje, že protagonisty vyprávění budou Deadshot a Harley, jejich soukromá dramata (vztah k dceři/Jokerovi) vyprávění nepopohánějí, ale pouze zpomalují, neboť mají minimální dopad na směřování děje. Joker, který vypadá jako gotik, jenž vysadil antidepresiva, a vzbuzuje více soucitu než znepokojení, se vždycky jen objeví, napáchá trochu škody a zmizí. Podobně jako navracející se bossové v některých počítačových hrách, jimiž se Ayer zřejmě inspiroval, když za běhu (jak to alespoň působí) vymýšlel a látal zápletku. Kdyby Jokera nebylo, nic se nezmění. Stejně zbytečný a nedomrlý je celý film, který si sice hláškujícími postavami, našlapaným soundtrackem a mírně psychedelickou vizuální stylizací dokáže získat a udržet vaši pozornost, ale ve výsledku jde jen o dvě hodiny rozptylování hlasitými pestrobarevnými atrakcemi bez vážnějšího zaujetí. 55%(4.8.2016)

Prvú polhodinu sa nestane vôbec, stred filmu napchatý akciou ale rozťahaný a koniec prepchatý nechutným CGI. Postavy sú síce sympatické, ale majú tak málo priestoru, že si k nim nevybudujete žiadny vzťah. Načo tam bol ten lezec? Len aby ho zabili? Načo tam bol Bumerang, Katana? Jediné sympatické postavy boli Harley (pretože bola rozkošná) a Deadshot (pretože jediný mal hĺbku). O príbehu sa hovoriť veľmi nedá, keďže je celý postavený na jedinom incidente a má toľko prázdnych miest, až hrôza. Ak by film predĺžili ešte o hodinu, tak by to možno dávalo trochu väčší zmysel, ale na znesiteľnosti by to nepridalo.(9.2.2017)

• Kimkong

Co mě nejvíce zaujalo byl začátek se Superman je mrtev. Něco mě uniklo? Jinak parta béčkovej padouchů se postupně stává hrdiny. Enchantress vypadá líp jak Harley. Joker s Batmanem vypadají dost uboze. Celková náplň filmu je podprůměrná. Půlu filmu se nějak cestuje a dále následují jedna větší a pár menších akčních scén. Ani tatínkovský Will Smith film nezachrání. Celkově film nebyla úplná ztráta času, ale není zde nic pamětihodného krom výstřihu Cary.(12.2.2017)

• KillerZeli

Hodně promarněný potenciál.(18.2.2017)

Začnu pozitivy, jelikož jich je pramálo. Skvělý soundtrack a skvělé napsaná, obsazená a zahraná Harley Quinn... díky ní stojí za to se na film mrknout. Ještě bych zmínil Deadshota v podání Willa Smithe, ale i přesto jsem od něj očekával více. No, a to je vše přátelé, pozitiva skončily a zbytek je opravdu hodně špatný. Scénář je místy trapný a bezduchý. Příběh velmi slabý až skoro žádný. Na to, že to jsou záporné postavy, které Batmanovi nejednou znepříjemnily život a zabili spoustu lidí, to hned od začátku působí, že jenom tak omylem šláply v životě vedle a vlastně jsou to dobráci od kosti, což je v některých momentech dost úsměvné. Já bych si představoval samostatný film s Harley s propracovaným scénářem a dramaturgií a bych bych spokojen...zrod záporné ženské postavy by mohl být příjemným zpestřením (vzpomínáte na vznik Two-face v Temném rytířovi). Jokera bych úplně vystřihl, vůbec jsem jeho přítomnost ve filmu nepochopil. Nejvíce hodnotím úvodních 30 minut filmu a Harley Quinn. 65%(16.3.2017)

Bez Jareda aka Jokera by to byl asi docela propadák, protože ta režie byla taková podivná. Což je škoda, protože herci, efekty a prostředí bylo super. Takže prosím příště víc Jareda a míň Afflecka (ten se tam sice jen mihnul, ale na postavu Batmana se dle mých skromných preferencí vážně nehodí, a to je Batman můj oblíbený hrdina).(25.3.2017)

• Alojs

Oslava průměrnost a scénáristicko-režijní laxnosti. Vůbec se mi nechce věřit, že tento snímek natočil (a co hůř - i napsal) tentýž člověk, který před šestnácti lety zplodil vynikající Training Day. Sebevražedný oddíl má přitom výborné herecké obsazení a nebývale silný potenciál v nucené kooperaci antihrdinů. To je však to jediné - společně s perfektně sestříhanými trailery, které nabízejí skutečně to nejlepší. Ostatní stojí za starou belu. Nefunguje ani jindy funkční seznamovačka, chybí vtipy i jakákoliv funkční chemie mezi jednotlivými postavami. Všechno je to tak nějak bezkrevné, bez sešlápnutého pedálu, bez věrohodného pozadí (i popředí)... Tady se celý film měl obětovat ve prospěch řádného prokreslení jednotlivých postav a měl se v prvé řadě vymyslet lepší děj, protože takto "osmolené slátaniny" byly Hollywoodem produkované před čtyřiceti lety. Vůbec nemělo dojít na "klasickou a ve své podstatě nudnou likvidaci města"... Postačilo by se zaměřit na postupné sehrávání "nekompaktního" týmu a praktikovat toto za pomocí několika "komornějších akcí", které by využívaly specifických schopností hrdinů. Takový úvod by byl plně dostačující a chutný... By byl... Sebevražedný oddíl je promarněnou příležitostí. Zlatý Marvel...(15.4.2017)

• mikhail

Scenár slabý, zbytočne dlhé, strašne som sa nudil.(29.4.2017)

• Kulda24

Hned od začátku jsem věděl, že tohle nebude můj šálek kávy. To, co je "áčkovej" film, mi přijde jako dosti "béčkovej". Příběh je nic moc a vůbec nedává smysl. Banda padouchů se snaží být cool, ale to se jim bohužel nedaří. Joel Kinnaman je děsnej a jeho kecy mi lezly na nervy už od začátku filmu. A to nemluvím o Jokerovi, který to někdy až moc tlačí na sílu a na Heath Ledgera stejně nemá. Vtipných hlášek je tu bohužel málo. Akční scény jsou svižné a celkem ujdou. Je vidět, že do toho dali mnoho peněz. Celý film pak zachraňují dobré soundracky a zadeček, který dobrovolně vystrkuje Margot Robbie.(19.6.2017)

• Rockerman

Bombastická, ale bezduchá nuda, se stále stejným scénářem a stále stejnými, siláckými kecy. Velmi nesympatická mladší kopie Lucie Bohryové (já vím Borhyové). Jediná hvězda za vizuální efekty a pár klasických rockových skladeb. Tohle šlo úplně mimo mě!(3.8.2017)

• Blowler

Tak to dopadá, když se něco uspěchá a hned se bez přípravy pustí do velkého projektu s tuctem hrdinů (padouchů) bez zázemí. Žádná z postav nemá hloubku, jen jakýsi svůj minipříběh a vůbec neosloví. Osudy všech mi byly naprosto ukradené od začátku do konce a to je hodně špatně. Příběh je navíc asi nejslabší, co jsem jsem zatím v adaptaci komixu viděl. Sestavit tým, vyrazit na záchranou misi, která nejde úplně podle plánu (že by?) a konec. DC se tady očividně snaží všemi silami dohnat Marvel a moc mu to nejde.(28.8.2017)

I když jsem od filmu skoro nic nečekal, tak se neubráním pocitu zklamání. Celé to chce působit praštěně a zábavně, ale druhá položka se u mne nedostavila. Jediná chvíle, kdy jsem se upřeně díval na obraz, byly svůdné scény blondsky z Vlka z Wall street. Při pohledu na Jokera jsem zamáčkl slzu se vzpomínkou na Temného rytíře. Hanba! Jen špatná parodie na tak skvělého padoucha. 45% a doufám, že toho blba s makeupem už nikdy neuvidím(23.9.2017)

• Inozuka

Svatá prostoto! Již dlouho jsem neviděl film, kde nic nefunguje a je ještě blbější než divák doufá. Mírou idiocie Suicide Squad překračuje dalece všechny ostatní komiksové filmy. Přitom to mohla být krásně postmoderní verze Tuctu špinavců. Ale to by museli autoři zapojit mozek a přijít s něčím originálnějším a logičtějším. Ostatně i volba soundtracku složená z těch nejohranějších šlágrů všech dob napovídá, jakže to v produkčním týmu asi chodilo - co bychom se namáhali, vezmeme to, co všichni znají a nějak to poslepujeme dokupy. Že to na sebe nenavazuje a nedává to smysl? A koho to sere ... hlavně, že jsme to zmákli a na kontě za to máme pár babek navíc. A tak přijde až líto Margot Robbie, která do své Harley dala všechno a je jediným důvodem, proč o tuhle kravinu vůbec zavadit. Být po boku Heathe Ledgera v Temném rytíři, byla by to jízda jako blázen... Takhle jen zachránila pro Suicide Squad alespoň jednu hvězdičku.(19.11.2017)

Tak tato akcna sci-fi fantasy pecka je pre mna velkym prekvapenim,zabavna,vtipna a sialena zalezitost,vyborny vyber hercov,skvele triky i masky,no jednoducho super...:-)(11.1.2018)

• Hpatrik

Skvělí Will Smith a Margot Robbie se snaží držet celý film na svých bedrech, ale je to málo platné. Ostatní záporáci tu jsou přinejlepším jen do počtu, včetně nepřesvědčivého Letova Jokera. Nicméně, je to lepší než jsem čekal.(17.6.2018)

Je zvláštní, jak vše, co je na Sebevražedném oddílu opravdu dobré, co jej odlišuje od ostatních generických komiksovek, je v celkové stopáži jaksi do počtu, v pozadí, jako pouhý doplněk hlavní dějové linie. Milostný vztah Jokera a Harley je v podání obou herců mimořádně silný, osudový a správně destruktivní. Příklad číslo jedna. Chcete vědět/vidět víc, ale není nám dopřáno nic jiného, než pár flashbacků. Zkažená, špinavá a cynická atmosféra, je příklad číslo dvě. Občas sem tam někde vykoukne, hlavní hrdinové v tomto duchu něco zahlásí nebo udělají, ale pak vše sklouzne do standardní a předvídatelné týmovky. Nekorektní komiksák pro otrlé/dospělé publikum se bohužel nekoná. Skutečný průser je ale hlavní zápletka, která má to všechno držet pohromadě. Je nudná, hrozně předvídatelná a použitá asi ve stopadesáti jiných filmech. A neschopnost tvůrců navodit dojem monumentálnosti a pocitu, že "jde fakt o hodně", se tu nahrazuje digitálním bordelem, který je taktéž velmi neinvenční a generický. Tohle všechno bohužel neřeší režisérský sestřih, který vyznění filmu nijak nemění, jenom rozšiřuje pár scén.(4.8.2018)

Task Force X představuje nadprůměrně ztvárněné postavy v průměrné dobrodružné misi o probojování se temnými ulicemi plnými bezduchých příšer, jenomže s podprůměrným sjednocením dvou (protichůdných) žánrů. Jak komické sekvence ožívají s populární muzikou, tak si Harleyna minulost krade veškerou hloubku těch tragických, ale kvůli jejich rovnoměrnosti nenabudou ani jedny uspokojivého množství. Na konci má divák pocit, že místo jednoho pořádného filmu zhlédl dva slabší.(23.10.2018)

Vypravěčský průser. Film nenabídl nic nového a i to co nasliboval spíše nesplnil. Nedošlo k žádnému zvratu. Hypovaný Joker tam klidně vůbec být nemusel, nebo mohl být film jen o zápletce s ním a Harley. Co s tím, když je skvěle zahraný, ale budí dojem, že si ve filmu místo pro něj vydupali producenti. Obsazení skvělé, hlavně Harley a el Diablo. Konec byl příšerný. Pokud někdy budete hledat ve slovníku heslo klišé, určitě by u něj měl být konec tohoto filmu. Nicméně film, až na finále, nenudil. Škoda vystříhaných částí (doufám v directors cut) a chtělo by to na scéně víc Harley (a nemluvím o screen timu). Slušel by tomu Rkový rating, trošku drsnější mluvy, víc krve než slizu a zápletku s menším záporákem, podobných věcí jsem přejezen od Marvelu. Rozhoduju se mezi 3* a 4*, kde se mé hodnocení ustálí ukáže až čas. Ale pořád je to lepší než BvS.(3.8.2016)

• Bullseye

Ještě horší než BvS a Leto k smíchu. Tolik humbuku pro nic.(3.8.2016)

Nevím co se to poslední dobou děje, ale oproti ostatním komiksovkám, DC zaostává každým svým novým filmem a z trailerů soudím, že v budoucnu se to o moc nezlepší... Celý film mi přišel, jako by si většinu peněz vzal Will Smith a poslední dolary přišly na make up. Tím pádem na příběh nezbylo moc prostředků a celou dobu se muselo víceméně improvizovat. Většina herců je skvělá. Přesně pochopili co mají se svoji rolí udělat a splinili to do posledního detailu, ale zbytek už stál vážně za houby. Další snímek na který jsem se, skoro rok těšil a vylezla z něj taková slátanina. Je mi sice líto, poslat film do modré barvy, ale jinou možnost nevidím...(4.8.2016)

Za mě dobrý, i když bych klidně brala celý film jen o Harley Quinn a panem J., protože ti byli oba naprosto famózní (u Harley jsem to očekávala, ale Joker mile překvapil). V případě Jareda Leta měl ale zoufale málo prostoru. Trochu mi vadila určitá "uslintanost" některých scén a potom hlavně zpomalení. Když chcete totálně zabít dramatickou scénu, tak ji zpomalte. Willovi Smithovi sice Deadshoot sedl, ale pardon, takový charakterní chlapík na mě prostě nepůsobí jako jeden z nejnebezpečnějších bad guys. Ta promluva ve stylu "my padouši jsme aspoň upřímní" byla fakt trapná. Totéž El Diablo aka El Fňukna, na toho jsem se hodně těšila, ale bohužel má všechny dobré scény v traileru, víc jich nebude. Jo a Mirek Dušín aka Rick Flag, škoda mluvit. Naproti tomu potkat někde Killer Croca, asi se rozbrečím strachy, celou dobu jsem z něj měla takový nepříjemný pocit. Trochu míň patosu a víc cynismu a bylo by to perfektní. Ale já jsem spokojená.(4.8.2016)