Sebevražedný oddíl

Jednotka samovrahov

• Austrálie

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 123 min (Director's cut: 134 min, Alternativní: 111 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 592)

Nemohu tvrdit, že by čarodějnice jako z béčkového osmdesátkového fantasy byla tím, co mi v současných komiksových filmech scházelo. Ve skutečnosti jde o zcela zaměnitelného DC zlosyna, který chce zničit svět zkrátka proto, že může. Inovativní už dnes není ani (nechtěné) stvoření zlé Enchantress těmi, kteří by svět měli chránit (čímž je hned zkraje prozrazena pointa filmu – spolupráce s padouchy se vám může vymstít). Zaměnitelná je většina prvků, které Ayer bez ladu a skladu, byť s jistým citem pro rytmus, míchá dohromady. První hodina působí jako zhuštěná rekapitulace desetidílného seriálu – samá expozice, žádný vývoj. Druhá je časoprostorově trochu sevřenější superpadoušskou variací na válečné filmy à la Tucet špinavců a westerny typu Divoké bandy (včetně fatalistického dialogu před finálním střetnutím, ovšem bez podstatnějšího vývoje vztahů mezi postavami nebo schopnosti navzájem spolupracovat). Přestože prolog naznačuje, že protagonisty vyprávění budou Deadshot a Harley, jejich soukromá dramata (vztah k dceři/Jokerovi) vyprávění nepopohánějí, ale pouze zpomalují, neboť mají minimální dopad na směřování děje. Joker, který vypadá jako gotik, jenž vysadil antidepresiva, a vzbuzuje více soucitu než znepokojení, se vždycky jen objeví, napáchá trochu škody a zmizí. Podobně jako navracející se bossové v některých počítačových hrách, jimiž se Ayer zřejmě inspiroval, když za běhu (jak to alespoň působí) vymýšlel a látal zápletku. Kdyby Jokera nebylo, nic se nezmění. Stejně zbytečný a nedomrlý je celý film, který si sice hláškujícími postavami, našlapaným soundtrackem a mírně psychedelickou vizuální stylizací dokáže získat a udržet vaši pozornost, ale ve výsledku jde jen o dvě hodiny rozptylování hlasitými pestrobarevnými atrakcemi bez vážnějšího zaujetí. 55%(4.8.2016)

Nebyt Margot Robbie, ani bych na ten film nesel. A taky jen diky tomu jsem nebyl uplne zklamany. Cely film byl o nicem, dejove naprosto k nicemu, zbytecne zmatene a bez hlavy a paty. 2* za Margot Robbie, +1* za "Bad is the new Good".(16.8.2016)

Také, nemastné. Priznám sa, čakal som od toho trošku, trošičku viac. Farby a grafika bola úžasná, všetko do seba pekne zapadalo. Ale ten dej, ten príbeh... to už menej. Najviac ma určite zaujal Will Smith s Margot na čele samozrejme :) a chlapík, ktorý padol ako prvý bol zbytočný a presne som vedel, že to musí takto nejako dopadnúť. Bolo by ich tam priveľa. Vlastne, aj tak ich bolo priveľa. No a vyvrcholenie príliš "nepodarené 3D" aspoň tak to na mňa pôsobilo. Také lepšie tri hviezdičky. Priznám sa, že sa mi začalo trošku driemať v kine.(16.8.2016)

Po nemastném neslaném Batmanovi proti Supermanovi tohle je DC komix... ...barevné, ujeté, zábavné , nádherně doplněný hudební doprovod, ale najdeme tam i vážnou notu... ...Příběhově střídmější a bez velkých kopanců. Lore navazující na události po BvS...(17.8.2016)

Zlepenec krásne nastrihaných videoklipov, ktorý drží pokope len cool Will Smith a sexepeal Margot Robbie. Príbeh ako taký neexistuje, a dôvod, pre ktorý sa Deadshot a spol. dostali do ulíc je jedno obrovské WTF. Sakra, i reklamy pred premietaním obsahovali viac náznakov deja. Našťastie, všetko ostatné sa v tomto filme podarilo (teda, až na Jokera, ale o tom trocha neskôr). Casting na jednotku, a teraz nehovorím len o už spomínanej dvojici, prakticky každý prítomný dostal zaujímavú postavu a podal ju obstojným spôsobom. Navyše, i vzájomná chémia fungovala, Ayera treba pochváliť i za dialógy. K tomu dobrý vizuál, pomerne prehľadná kamera a strih, a skvele našlapaný soundtrack. Pokiaľ sa človek vykašle na akukoľvek elementárnu logiku, tak z toho Suicide Squad vychádza celkom dobre. Celkove za slabšie 4*. A teraz ten Joker: Čo to kurva malo byť?! P.S: Neviem kto vymyslel potitulkovú scénu, ale zaslúžil by si nejaké ocenenie. V priebehu minúty urobiť z Waynea väčšieho neschopáka, než to zvládol Schumacher za dva filmy je skrátka umenie.(18.8.2016)

Prvý film od DC, na ktorý som sa rozhodol ísť do kina a zároveň sa naň vyložene tešil. Bohužiaľ, nenaplnil očakávania, ale čo je horšie, nevyužil ani vlastný potenciál. Všetko pôsobilo ako narýchlo ušité na kolene (tak to koniec koncov aj bolo) a z celého filmu som si odniesol len pár momentov. Will Smith po rokoch konečne vyzerá, že ho hrať baví a jeho Deadshot je sympatická charakterná postava. Margot Robbie si celý film trhla pre seba (nesťažujem sa), Joker myslím o niečo lepší, ako ten v Nolanovom Batmanovi a ostatné postavy boli len taký komparz. Útočná sila armády záporákov je na záporných hodnotách, logika tak isto, prvoplánový dej na zaplakanie. Zabaviť sa pri tom dalo, dve hodiny utiekli ako voda, ale sprevádzal ich pocit trapnosti za tvorcov, pretože tí ho očividne nemali a pozrime, ako to dopadlo... A ešte aj colu som v kine dostal teplú, sakra...(18.8.2016)

• EvikBartik

Moc jsem nečekala a moc jsem ani nedostala. Hezky řemeslně zvládnuté, spousta akce a dobře zvládnutých efektů, ale ani to, ani rozkošná Robbie Margot (jejíž nejlepší hlášky - jak už to bývá - byly už v traileru) nemohli vynahradit slabý a místy dost nudný děj.(20.8.2016)

Ve filmu byly 2 postavy, Deathshot v podání Willa Smitha a Harley Quinn, ty celý film táhly. Další z oddílu, třeba ten idiot s boomerangem, nebo krokouš, stály celkem za hovno a celkem nic tam neudělali. A zase ve filmu od DC nejací mimozemšťani. Celkově je jasně patrné, že je to taková odpověd na Avengers, která má určité chyby (třeba jak se jaksi k týmu přidal borec, co po všem vyleze, předtím o něm nebyla ani zmínka, jen proto, aby mu za chvíli ustřelili hlavu. Toto bylo takové okaté, měla se o něm zmínit už paní Amanda, jak tam všechny hezky prezentovala. Celkově to ale do sebe dobře zapadá a film má takový ten zlověstný nádech. Ideální film za 4 hvězdy.(20.8.2016)

Ne ....prostě Ne....já tady na to čekám, několikrát si libuju v traileru ,říkám si to bude pecka!! a je to pecka , ale do xichtu...a s českým dubingem je to pecka do xichtu s rozmáznutým hovínkem...dobrej film se pozná podle toho že si ho pustíte někdy ještě jednou...u tohodle padílka o tom pochybuju...snad jedině kvůli Hárli....a ten závěr...jak jako sou fšici úplně blbí a nechaj se strčit zpátky do lochu i když jako zachráněj celej world.....WTF!!...no nic du lovit pokémony! bude větší bžunda.(21.8.2016)

• deersforlife

Barevný a přeplácaný kýč. Slibovaný humor se koná jednou za dvacet minut, zatímco se nepřehledná zápletka občas pochlubí scénami, které nedávají smysl. Jediným kladem je snad Harley Quinn, která však celý film bohužel neutáhne.(21.8.2016)

• Boddicker

Batman a Robin 2.(21.8.2016)

Tam kde zacnou Marvel delat detske leporelo v peknem kabatku, tam DC konci s dospelym tematem Starec a more v trochu omselejsim, ale presto cool kabate. Vyvazili vahy a po BvsS si upravili reputaci pro svuj temnejsi a dospelejsi vesmir. Nic proti, ale oproti Thorovi, ktery se snazil byt temny a ve finale byl jako Finska reklama na plavky a Kapitanovi, ktery je stale ne cool Mirek Dusin je toto proste odvaz. Prvni pule dobra, ale druha sama bomba. Herci to samo drzi a to je dulezity zachytny bod. DC stale zustava velky hrac na poli komiksovych filmu pro dospele. Diky odlisnosti obou komiksovych obru me nikdy neprestanou bavit. Jen dal svoji cestou ted k 77%(21.8.2016)

Skvělej soundtrack a skvěle natočeno. Přesto mě to celkem zklamalo. Po hoodně dlouhém přemýšlení jsem sice dala 4*, ale je to spíš tak 3,52*. Tak jo, upřmíně, půlka lidí šla do kina jen aby viěla Jokera a Harley. A na to, jak moc byl Joker v traileru, ve filmu nebyl vůbec. Začalo to skvěle. Líbily se mi jednotlivé příběhy záporáků a to jak vznikla celá ta myšlenka. Pak už to šlo jen z kopce. Will Smith v roli Deadshota se mi vážně vůbec nezamlouval. Vlastně celá ta jeho role byla divně napsaná - Floyd jako milující táta a trapný vtipálek? V roli bych mnohem radši viděla Michael Rowea (Deadshot ze seriálu Arrow). *SPOILER ALERT* Ten závěr? Slaďárna typu "znám vás 20 minut, ale už jste moje druhá rodina a obětuju pro vás svůj život (R.I.P. El Diablo) a "sice jste jedni z nejhorších padouchů pod sluncem, ale já vás pustím jen tak běhat po světě". Co bylo pro mě ale největším zklamáním, byla potitulková scéna s Affleckem, kde jsem zjistila, že tohle celý bylo vlastně pokračováním celý série, začnající už Batmanem vs. Supermanem. Něco pozitivního nakonec - Margot Robbie aka Harley Quinn naprosto dokonalá!(23.8.2016)

• xardix

Sebevražedný oddíl mohl dopadnout výborně jako vtipná "ujeťárna", ale dal se i v mnoha místech pokazit, což se mu stalo osudným. Trailery ve mě vzbudily očekávání nad ujetou Harley a obavy z Willa Smithe. A opět lhaly. Smith stejně jako Affleck v posledním Batmanovi se role ujal se ctí. Bohužel i humor s Harley byl střihem ho velké míry zabit. Zbytek oddílu už dělá pouhé křoví. Humor spíše nefunguje, než naopak. Dobrých vtipů je jen pár. Příběh je neklišoidní klišé, jaké se dalo vymyslet a Joker je prakticky zbytečný.(25.8.2016)

• MaximusMax

Neuvěřitelně špatný, hloupý, nelogický a přesto značně předvídatelný scénář. Nečekám u komiksového blockbusteru závratnou hloubku, ale tohle nefunguje ani na té nejzákladnější úrovni. Soundtrack absolutně nezná míru a film je přeplněný těma nejprofláklejšíma hitama, navíc v šílené frekvenci, takže atmosféra jedné písně ani nestačí zafungovat a už je tu další pecka. Zpětně začínám oceňovat marvelácké filmy, protože DC fakt neví, co dělá.(25.8.2016)

Nechápem, ako je možné, že skoro všetky vtipné scény sa vmestili do trailerov a zvyšok bola len bezduchá jazda. Snáď druhý diel bude oveľa lepší, pretože potenciál to má.(27.8.2016)

• 272827

Já s kamarády jsme byli Suicide Squad po zhlédnutí tohohle.(27.8.2016)

• Nespy

Pure diarrhea. Další Homix, kde zbytečně obsadili černocha tam, kde vlastně vůbec být nemá... USA, USA, USA. Co už doopravdy nechápu je to, proč ještě nadále obsazují do filmů Jaie Courtneyho i po takových hovnosračkách jako byly Terminator: Genishit, Frankenstein, Divergence, Smrtonosná past: Opět v akci, nebo vlastně po jakémkoliv filmu, kde za celou svoji kariéru účinkoval. No abych na to pořád jen neplival, bylo to aspoň lepší než Batman vs Superman a Margot Robbie je 2cool 4school(29.8.2016)

Geniální vykreslení charakterů. Strhující napínavý děj. A šíleně sexy Harley Quinnova ;-) je přesně to co chcete. Nabitý akčnák tak trochu jinak. Je to něco novyho a je to naprosto super!!!(29.8.2016)

Úžasné, impozantní, dokonalé...podobné věci bych tu psal kdyby tu nebyl ten zpropadenej rating 12+ protože WB jsou paka a vystřihly podstatné části a udělaly z Jokera a Harley ukrutnou romanťárnu což je něco co jim každej komiksovej fanda hodí na hlavu...pokud vyjde Ultimate edition tak hodnocení určo zvednu(1.9.2016)

• marekspanel

Podle ukázek to tak nevypadalo, ale bohužel to byl jen další z naprosto zbytečných filmů. Zřejmě chtěli uplácat něco vtipného a akcí nabušeného jako Deadpool, který taky nebyl nakonec až tak peckovní, ale tady jen dokázali u DC, že to prostě neumí. Působilo to hrozně chaoticky a nedotaženě, hlavně díky opravdu otřesnému střihu, který pak i kazil vtipné momenty, kterých tam chtěli evidentně nacpát co nejvíc. Bohužel to mělo efekt, jako by byla většina z těchto momentů vytržená z kontextu. Jediná harlekýna to opravdu zachránila před naprostou katastrofou. Rádoby vážné téma hrozby mimozemského útoku na konto Supermana kvůli čemuž mělo vzniknout tohle "najednou kladné" komado, to bylo dost křečovité a klišovité. Žádný respekt k žádné postavě. Čarodějnice děsně nesympatická volba herečky a postava samotná otravná až trapná, jako ten její vztah s tím vojákem, vč. jejího démonského bratra, ani jeden z nich nijak nezapůsobili. Neměli ani na to vlastně prostor. A ta závěrečná čmáranice na zničení světa..nůůůůdaaa, bože tohle sme už stokrát viděli!! Úděsné souvislosti v ději, přehrávající Jared, dobrá hudba, ale hrozně samoúčelná. A hlavně odfkláknutá akce, nebo vzpomenete si snad na nějaký fakt kulervoucí moment, fight nebo něco takového..?! Pokud bat vs suprman dostal za 3, tak tady musím jít níž, jelikož tak prostříhanou věc jsem dlouho neviděl. DC by se na to jednoduše vykašlat. Ten uni-vesmír jako vytvořil Marvel se jim zatím nepovedl nastavit a zřejmě k tomu ani nedojde, návštěvnost je ale asi důležitější než divácká spokojenost. V tomto světě komiksových adaptací nepotřebujeme nějaké filosofické hloubky, ale také se nemůžeme nechat odbít takovýmto samoúčelným odfláknutým patosem. Nikdy už se na to znovu nepodívám.(2.9.2016)