Sebevražedný oddíl

Suicide Squad

Jednotka samovrahov

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Thriller / Komedie

USA, 2016, 123 min (Director's cut: 134 min)

• Jara.Cimrman.jr

"Jestli mě ten chlap střelí, tak ho zabij ... a vymaž mi historii prohlížeče." Když Superman odpočívá pod zemí, Batmanovi se zachtělo lenošit a Avengers kdesi poletují, tak je třeba hrábnout do nekonečné zásobárny cocmicsů a vypreparovat z něj partu, která by mohla něco vydělat. Na mě to tedy nefungovalo, ale i mezi těmito nesympaťáky se nakonec našla drobná pozitiva. Jednak Deadshot měl své chvilky, Harley s baseballkou byla k sežrání a když ten potomek mloka a dlažební kostky prohlásil, že je nádherný, tak se mi taky hned zvedla nálada. Ale jen na chvilku, protože pak to zase začalo bouchat, vzduchem létaly čáry máry a já jsem usínal.(1.1.2017)

Čekal jsem něco svižnýho a drzýho, dostal jsem dejchavičnej mash-up prvků, které fungují ve filmech Marvel, ale ne u DC. Jejich nové multiverzum je nepřehledná a nesourodá drť, která budí dojem něčeho, co se rodí v hlavách kravaťáků od stolu a ne v mozku člověka, který má skutečně přehled a jasnou vizi, jak má celek vypadat. Prostě tu chybí někdo jako Kevin Feige (strážce DC Sandboxu Snyder není schopnej uhlídat ani svoje filmy, natož celý univerzum). Ayer režijně i scenáristicky zoufale tápe (jediný zvrat v nulovém ději je scéna, kterou divák viděl záběr po záběru hodinu před tím, wtf?), typy sociopatů jsou spíš na první dobrou a často nevyužité (ovet the top Letův Joker jako romantická vložka?). Soundtrack je tak nabušený a eklektický, až vyznívá do ztracena. Vysloveně kopou hlavně scény s Deadshotem, ze kterého Will Smith udělal čistej požitek (proto ***) a pár kousků sexy magorky Margot Robbie. Jinak je tahle wannabe radikální facka konkurenci jenom upocený potvrzování superhrdinského status quo, které bohužel není ani zpola tak zábavné jako v případě Strážců galaxie. No a pokusy vytvořit temný obraz světa, kterému místo Nicka Furyho vládne brutální bitch Amanda Waller... sorry, to už působí tak křečovitě, že to nejde moc brát vážně. DC tápe (a furt to není zábava).(3.8.2016)

Jako Harley Quinn nejvíc. Těšil jsem se na to přes rok a na rozdíl od B vs S mě to až tak nezklamalo. Nebylo to totiž tak "ukňourané". Čekal jsem ale opět mnohem více. Co udělali z odpadlíků bylo to, že to jsou hrdinové, takže to ztratilo to hlavní kouzlo. Polovina postav ve filmu bylo zbytečných nebo nedodělaných. K 5ti * to mělo daleko, nemůžu si pomoct, ale pár věcí co mi pilo krev. 1. jako ta čarodějnice to jako bylo myšleno vážně? S tím jejím bratrem a výrobou superstroje jsem se cítil jak v nějakém nepovedeném béčkovém filmu. 2. ty lidi jak konvertovala k sobě, jako co to mělo do... být, jako ta hlava co se jim změnila, ne na to se fakt nešlo dívat. 3. byla herečka Viola Davis v roli Amandy Waller - vůbec mi tam neseděla a na to že tuto herečku uznávám, mě nepřesvědčila a doslova vadila. Suma sumárum jsem dal z tři za nápad, hlavně za úžasnou Margot Robbie, která táhla celý film kupředu správným směrem.(28.8.2016)

Když je tam jen bezmyšlenkovitá, klipovitá akce, tak se to dá, protože písničky jsou vybraný dobře. Jakmile ale tempo malinko zvolní, je zle. Nečekal jsem filosofické pojednání o existencionalismu, ale ono je to občas až komicky debilní. U velkého počtu scén například není jasné, jak dlouho se odehrávají a jaký je jejich vztah k dění ve zbytku filmu. Ničí tam čarodějčin brácha metro pět minut, nebo dva dny? Fakt nevím, čestný slovo. Nejvíc mě ale rozsekalo, že do týmu metalidí, kteří nás mají dostat z každé bryndy typu Superman je teorista zařadili i slovutného Slipknota - "muže co vyleze všude." Ten se pak začne superpomalu soukat na barák pomocí jakýchsi debilních nindžaroupů načež chcípne. No jsem rád, že v tu chvíli ten zlej Superman nezaútočil. Pořád tam ale zbyl třeba ožrala s bumerangem. Další geroj jehož superschopnost je, že umí hovno. Logické lapsy bych ale i prominul. U mě to zabila scéna v baru, kdy si všichni začnou vylévat srdíčka. To se tam tak nehodilo! Každopádně Harley Quinn byla dobrá a Will Smith taky. Bavilo mě, že hrál správnýho pouličního negra a ne oduševnělého vzdělance.(8.8.2016)

Splnilo se mi přesně to, co jsem očekával. Obrovský nářez. Moc se mi líbila spolupráce všech superpadouchů, velmi vysoko se u mě zapsal Deadshot. Jen mě moc nezaujal Joker a přišel mi tam jaksi navíc.(6.1.2017)

• - Nápis, který nosí Harley Quinn (Margot Robbie) na tričku je "Daddy's Lil Monster" tedy "Tatínkova malá příšerka". (Butcher of Blaviken)

• - Kvůli roli Deadshota si Will Smith oholil hlavu. Též několik dní strávil s NAVY Seals, procvičoval střelbu Glockem 9mm. (BloodMax)

• - Většina herců si nechala vytetovat nápis SKWAD na počest filmu. (siky25_25)