poster

Sebevražedný oddíl

 • USA

  Suicide Squad

 • Slovensko

  Jednotka samovrahov

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 123 min (Director's cut: 134 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ***

  Zničení světa s obřím čímsi nad městem, co pracuje s gravitací a dělá velký bordel. Po 201. stále to samé dokolečka, jen v jiném tónování a jiných barvách. Z bad guys jsou během 30ti minut good guys a stopu zanechá jen ultra roztomilá psycho Margotka, která hláškuje a většinu scén krade pro sebe. Zbytečný komix, který měl vybalancovat nadvládu Marvelu a měl do DC dodat to co umí konkurence velmi dobře. Hravost, souhru postav, nadsázku. Takhle to ale nepůjde. BvS nastavila dobrý směr, je potřeba pracovat na něm a učesat ho.(7.8.2016)

 • DaViD´82
  ***

  Chtělo by to být komiksovou verzí Tuctu špinavců, ale je to spíše jako Ďábelská brigáda. Tedy ta nepokrytá vykrádačka slovutnějšího a lepšího předobrazu, která je ve všem (od motivací až po akci) horší, ale ne zase až tak špatná, aby vás donutila šáhnout po ovladači a přepnout na jiný program, byť si již při sledování uvědomujete, že s náběhem závěrečných titulků se vám to celé vykouří z hlavy a vzpomenete si na to jedině, až to zase bude někdy v televizním programu. A přesně takový je i Sebevražedný oddíl; charakterizace postav s přimhouřením obou očí jednorozměrná (mohutně to zachraňuje obsazení), děj veškerý žádný (a když už, tak plný lapsů a nelogičností), motivace a cíle sotva naznačené, akce stejně tak našlapaná jako zaměnitelná a stylem je to rozlítané jak štos papírů ve vichřici. Jenže to není špatné (především díky první polovině, tempu a výkonům); pouze nedotažené v onom špinavém antihrdinském konceptu a navíc výrazně krácené způsobem, že to bije do očí i laika. Ovšem zdaleka nejvíce tomu ve finále (krom nepovedeného finále) škodí existence animáku Útok na Arkham, který zvládl totéž lépe a s vlastním ksichtem navrch.(4.8.2016)

 • JohnnyD
  ***

  Keď dôjde k prvému ucelenému momentu, ktorý neprerušuje hektický soundtrack každých 30 sekúnd meniaci pieseň, mesto zaľahne do tmy a začnú sa zbiehať mraky na búrku a tím sa začne oťukávať, je číra radosť pozerať, ako si to všetci zúčastnení užívajú. Suicide Squad nie je žiaden kolosálny fail (ako trebárs X-Men: Apocalypse, či Civil War), prekvapivo je to solídna akčná jednohubka, no zápletka, aj keď sa ju podarilo do premiéry utajiť, je jalová a spletitosť flashbackov filmu, podobne ako pri Batman v Superman, dosť škodí. No najmä možno by filmy mohli začať opäť točiť režiséri a nie marketingové oddelenie. Ďalší talentovaný tvorca dostal do rúk uponáhľanú produkciu, ktorú mu nakoniec bezkonkurenčne spackali v strižni. Suicide Squad je navyše asi prvý film, ktorý robili podľa traileru. A takto aj skončil, ako jeden veľký dvojhodinový trailer na dvojku. Škoda. PS: Jared Leto má málo priestoru, čo až tak nevadí. Problémom je skôr fakt, že nemá veľmi čo ukazovať a tiež pôsobí ako naštylizovaná výplň do trailerov. PPS: Čo skutočne nechápem je, že niekto investuje (s marketingom) nejakých 300-400 miliónov USD a na scenár si vyhradí 6 týždňov a konečný produkt točí podľa takého paškvilu.(4.8.2016)

 • B!shop
  ****

  Jo, je to zabavny, ale mohlo bejt i vic. Film sazi hlavne na cool look a zabavu a bohuzel se to dari jen nekdy. Rozjezd je super, rychla predstavovacka postav, i kdyz u nekterejch jsem si rikal, co tu vlastne delaj, kdyz nic moc neumi, jenze pak se to zasekne na hromade kecu, kdy je tu tak pul hodinovy hluchy misto, ktery clovek musi pretrpet, aby se dostal k akci. Ta mohla bejt i drsnej, ale zaporaci jsou docela fajn a dej zacne svizne odsejpat. Z hercu ocekavane potesi Smith a Robbie, prekvapive Courtney a Delevingne a naopak jsem byl lehce rozpacitej z Leta. Skoda, ze se tvurci bali vic odvazat, mohla to bejt pecka, takhle to uvazlo nekde na puli cesty, ale treba se pouci a druhej dil uz bude zaslouzena pecka. Ale za me i tak v zasade spokojenost.(3.4.2018)

 • POMO
  ***

  Cool banda bad-ass indivíduí, ktoré zaujmú štýlom a grimasami, ale "príbeh" im nedá možnosť sa rozvinúť, či doň niečo vniesť. Obzvlášť pri snahe skvelého Jareda Leta, ktorého Joker je iba ikonickým vedľajšákom, to zamrzí. Vtipných hlášok, ktoré mali byť hlavným korením filmu, je tu tiež poskromno. Šťavnatá Margotka a soundtrackové šlágre zostávajú highlightom Suicide Squad. Pri prvom zhliadnuti doslova nadchnú. Pri tom druhom, kedy divák nazrie hlbšie pod vyobliekanú pokličku filmu, sa ale ukážu byť tým jediným, čo ho drží nad vodou.(9.8.2016)

 • - Spoiler: V čase 1:52:07, kdy vtrhne do vězení k Harley Quinn (Margot Robbie) člověk v uniformě, je zřejmé, že se jedná o Jokera (Jared Leto), jelikož to má napsané na uniformě. (applause)

 • - Harley Quinn (Margot Robbie) má na pravém předloktí červeno-černé tetování, které je narážkou na její tradiční komiksový kostým. (spacemaster)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 1. srpna 2016 v New Yorku. (Varan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace