Sebevražedný oddíl

Suicide Squad

Jednotka samovrahov

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 123 min (Director's cut: 134 min)

X-men Apocalypse (už zase souboj s Bohy? ale no tak) vs Deadpool (dříve táhli heroes, letos jsou to vilains). Barevná komiksová jízda, která nenudí. Jsem ujetá na všechny odstíny růžové a fosforu, takže jo jo, obal prodává a já kupuju a ač bych stále za film roku 2016 subjektivně zvolávala, že X-meni vítězí, tak musím stejně tak i zvolat, že Harley je filmovou postavou roku, charisma z plátna v Imaxu doslova stříkalo a určitě na to nemělo vliv 3D. Nejlepší postavy - Harley, Joker, Deadshot, zbytek vesměs nedostal takový prostor ani náboj, aby byl v nadvládě divoké trojice povšimnut.(4.8.2016)

• tron

Bože, to je po stránke scenára TAK ZLÉ, až je to zábavné. Paradoxne (či skôr neparadoxne?), nakoniec práve drastická prestrihanosť/pretáčanosť Jednotky samovrahov sa postarala o to, že vznikol nenudiaci bordel. Možno (určite) nechtiac, ale vznikol. V prepadlisku dejín miznú kľúčové scény, nápady, postavy, dialógy. Proste všetko. Will Smith je neviditeľný a Harley Quinn ma znechucovala, ale naopak celkom potešil Jared Leto a mohutné napojenie na DC univerzum. Pritom tu platí to isté, čo v Superman vs. Batman - napojenie je uponáhľané, nemá vnútornú logiku a je tu len preto, aby to ešte viac zarobilo.V praxi sa to prejavuje tak, že do každého druhého flashbacku (a do titulkovej scény) je nasilu dotočený Batman. Vinou toho sa z kultového, absolútny rešpekt budiaceho strážcu mesta Gotham stáva nedôstojná hračkárska figúrka, pôsobiaca dojmom, že do basy dostala ÚPLNE KAŽDÉHO (vrátane hajzlikov, čo po nociach vo večierkach kradli žuvky a energeťáky). Ďalším plusom je občas solídna atmosféra apokalyptického mesta plného humusu. Naopak, výraznými mínusmi sú mdlé postavy, nezaujímavý a predvídateľný scenár plný kravín (do "zombies" strieľa minútu v kuse celé vojenské komando a nič, potom tam nabehne jeden blbec a najbližšieho magora rozbije na kusy úderom päste) a nezmyselnosť "toho celého" (vysvetlí mi niekto, že ak by sa objavil "zlý Superman", ako by ho zastavila bláznivá čubka s bejzbalkou?). Akčné scény veľmi slabé, vrátane asi najhoršieho akčného finále roka. 50 %(14.11.2016)

• Slasher

Jako Will baví, Margot téměř kouzelná, o screen time obraný přehávající Jared je celkem dost fajn P.I.M.P. "1941 insane gangster" Joker (a dík za tenhle track) a jejich romance byla pro mě highlightem, ale tím za mě končí výčet hvězdiček. Je to bohužel nesvěží, krocená (chtěl/ měl jsem kurva vidět i něco drsnýho, psycho, nekorektního, řádně násilnýho - PG13 je prostě, zvlášť po úspěchu DEADPOOLa, nejhorší katastrofa tohohle filmu), otřesně post-editovaná (nápisy, filtry, zrychlovačky), plná iritujících nebo "meh" postav, slabě ozáporákovaná, tuctově digitálně vrcholící podívaná bez nějakýho pořádnýho směřování a tak vůbec pevný ruky. Mám Ayera moc rád a nějak mi přijde, že za tenhle výsledek snad ani nemůže on, nýbrž vlezlo do něj až moc lidí. Sumárum - co mohl být guilty pleasure vysokorozpočtový explo-masakr roku, je jen těžkoprůměrná sranda na jedno dívání - chčiju. Nevím... škoda... sliboval jsem si něco nevšední a s koulema... whatever... jsem samozřejmě v týmu DC, sem s poctivou a soustředěnou spásou Batflecka. P.S. bonusík(3.8.2016)

Když mě takhle bavila komiksárna naposledy, chodil jsem do školky a koukal na Toma s Jerrym. Šťavnatá jednohouba, která si oproti jiným kolegům nehraje na prezidenta filmu, nýbrž zůstává celou dobu tím, čím by podle mě komiks měl být - kolotočem zábavy a akce. Jo a Margotka? Tak té já se chystám po obědě vyklidit půlku skříně, aby se mohla ještě večer nastěhovat. /// Úprava ve 22.25 téhož dne: Teď mi přišla SMSka, že jí bolí hlava a nepřijede...(26.9.2016)

Zničení světa s obřím čímsi nad městem, co pracuje s gravitací a dělá velký bordel. Po 201. stále to samé dokolečka, jen v jiném tónování a jiných barvách. Z bad guys jsou během 30ti minut good guys a stopu zanechá jen ultra roztomilá psycho Margotka, která hláškuje a většinu scén krade pro sebe. Zbytečný komix, který měl vybalancovat nadvládu Marvelu a měl do DC dodat to co umí konkurence velmi dobře. Hravost, souhru postav, nadsázku. Takhle to ale nepůjde. BvS nastavila dobrý směr, je potřeba pracovat na něm a učesat ho.(7.8.2016)

• - Spoiler: Při scéně, kdy se June Moone/Enchantress (Cara Delevingne) koupe ve vaně, plave ve vodě tráva. Ta se jmenuje Panicum Capillare – známá též hovorově jak Witchgrass – čarodějná tráva. Rostlina byla používána k odpuzování zlých kouzel nebo v některých případech mohla být využita k nalákání nových lásek. Oba tyto případy se vztahují k tomu, jak snížit vliv Enchantress a posílit vztah k Ricku Flagovi (Joel Kinnaman). (Charpy)

• - Harley Quinn (Margot Robbie) má na pravém předloktí červeno-černé tetování, které je narážkou na její tradiční komiksový kostým. (spacemaster)

• - Kvůli roli Deadshota si Will Smith oholil hlavu. Též několik dní strávil s NAVY Seals, procvičoval střelbu Glockem 9mm. (BloodMax)