poster

Sebevražedný oddíl

 • USA

  Suicide Squad

 • Slovensko

  Jednotka samovrahov

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Thriller / Komedie

USA, 2016, 123 min (Director's cut: 134 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ***

  Asi tu nemusím zmiňovat, že jsem se na Sebevražedný oddíl hodně těšil. Po filmové Sahaře v kinech za poslední měsíce, byl právě tenhle film kouskem, který se mezi ostatními novinkami pěkně vyjímal. A i díky traileru to vypadalo jako velký mazec. Přiznám se, že očekávání jsem měl podobné, jako u Watchmenů. Nekorektní anti-komiksárna, která jde silně proti proudu. Jenže to by Sebevražedný oddíl musel být úplně jiný film. Tak nejdřív něco k plusům a ty jdou doslova k hercům. Sebevražedná banda je dle očekávání zajímavá a nelze si je neoblíbit. Také Jared Leto jakožto Joker je naprosto luxusní. Dost možná nejstrašidelnější Joker ve filmové historii. Jen s tím problémem, že ve filmu skoro vůbec není. Film přesto, a teď už přecházím k negativům, s nijak objevným příběhem nepřichází a ještě ho vypráví dost nešikovně. První třetina filmu je čisté epizodické seznamování s jednotlivými postavami. Druhá třetina je pak seznámení s mimozemskou entitou, které sebevražedná jednotka bude čelit, a ze které jde minimálně velký respekt. No a poslední třetina je jedna velká týmová akce. Hlubší smysl v příběhu nehledejte. Nicméně akce je solidní. Režisér David Ayer ji nedělal poprvé. Jenže po shlédnutí jsem měl pocit, jak kdybych viděl další obyčejný komiksový film, kterých je v posledních letech hrozně moc. A nebo jsem možná měl příliš velká očekávání. Proto tedy tři hvězdy. Jo a soundtrack je sice fajn, ale ve filmu to vyzní tak strašně vynuceně, až se tam vlastně vůbec nehodí.(16.8.2016)

 • tron
  ***

  Bože, to je po stránke scenára TAK ZLÉ, až je to zábavné. Paradoxne (či skôr neparadoxne?), nakoniec práve drastická prestrihanosť/pretáčanosť Jednotky samovrahov sa postarala o to, že vznikol nenudiaci bordel. Možno (určite) nechtiac, ale je. V prepadlisku dejín miznú kľúčové scény, nápady, postavy, dialógy. Evidentne. Will Smith je neviditeľný a Harley Quinn ma nudila, ale naopak celkom potešil Jared Leto a mohutné napojenie na "univerzum". Pritom tu platí to isté, čo u Superman vs. Batman - napojenie je uponáhľané, nemá vnútornú logiku a je tu len preto, aby to ešte viac zarobilo.V praxi sa to prejavuje napríklad tak, že do každého druhého flashbacku (a do titulkovej scény) je nasilu dotočený Batman, vinou čoho sa z kultového strážcu mesta Gotham stáva nedôstojná hračkárska figúrka, pôsobiaca dojmom, že do basy dostala ÚPLNE KAŽDÉHO, vrátane hajzlikov, čo po nociach vo večierkach kradli žuvky a energeťáky. Ďalším plusom je občas solídna atmosféra "apokalyptického mesta plného humusu". Naopak, výraznými mínusmi sú mdlé postavy, nezaujímavý a predvídateľný scenár plný kravín (do "zombies" strieľa minútu v kuse celé vojenské komando a nič, potom tam nabehne jeden blbec a najbližšieho magora rozbije na kusy úderom päste) a nezmyselnosť "toho celého" (vysvetlí mi niekto, že ak by sa objavil "zlý Superman", ako by ho zastavila bláznivá čubka s bejzbalkou?). Akčné scény veľmi slabé.(14.11.2016)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Mám neblahé tušení, že tvůrčí tým musí proklínat celé vedení Warnerů a DýCíčka, protože to jsou oni, kteří zazdili tenhle film do tenat stejného průserovitého průměru, kam uvrhli i Batmana v Supermana (byť je tohle pořád o řád lepší), jenže je tu neskutešně vidět, že bylo zpětně přestříháváno a mnohé scény vyhozené. Přitom postavy jsou zábavné, natočeno je to zručně a byť je zápletka z řad humorně pitomých, tak pro tuhle partu tuctu komiksových špinavců celkem bez problému funguje a většina herců se evidentně bavila (Smith, Leto, Robbie) a dokonce tu zábavně hrálo i bizarní ztělesnění neumětelského herectví a ryzí dřevnatosti Jai Courtney. A nebo to bylo těma jeho jednorožcema, to si ještě nejsem úplně jistej.(7.8.2016)

 • Isherwood
  **

  DC vesmír se ještě nestihnul pořádně narodit a už umřel. Dramaturgicky nekompatibilní skupina u Warnerů touží po náročnějším publiku, které ale s výsledkem hledá v cílovce 13 – 17, jemuž bude (vzhledem k výdělkům) pravděpodobně jedno, že děj nedává vůbec smysl, že tým nefunguje jako tým ani jednou a že špulení prdelky není highlightem, za který bych měl postavu velebit. Chci do alternativního vesmíru, kde si to Ayer natočil po svém, o hodinu delší a bez debilního humoru. V mnoha jednotlivostech (přehledná akce, slušná porce temnoty i napětí) se to totiž tváří jako náběh na zásadní komiksovku, kterou ale někdo ve střižně zprasil naprosto obludným způsobem. Nejzajímavější postavou je tak ve finále Killer Croc, chci sólovku.(7.11.2016)

 • Indiana
  ****

  Mohlo to bejt o trochu chytřejší a hlavně delší, protože se to všechno odehraje hrozně rychle a během pár desítek minut se z bandy šílenejch magorů stane nerozlučná parta, kde by se jeden obětoval pro druhýho. I přesto se mi to ale líbilo, hodně dobrej soundtrack, některý scény jsou natočený fakt skvěle a to obsazení bylo taky fajn (Will Smith to hodně tahá nahoru, Margot Robbie je super, Jared Leto tam byl docela zbytečnej, ale ten excentrickej projev mi k němu docela seděl, akorát Cara Delevingne mi tam nějak vadila a občas dělala takový divný držky že sem jí to nějak vůbec nevěřil), jinak se mi to ale líbilo, na dvojku se těšim. Opatrnejch 80%(6.11.2016)

 • - Jared Leto se při ztvárnění Jokera nechal inspirovat komiksem "Batman: Arkham – Pochmurný dům v pochmurném světě", který ho vylíčil jako transcendentní, znepokojující a svůdnou osobnost. Dále prý měly na charakter vliv mexické kartely, šamani a gospelová hudba. (siky25_25)

 • - Když Harley Quinn (Margot Robbie) krade kabelku, ve výladní skříni visí trička s nápisem: "Si vis pacem para bellum", což znamená: "Když chceš mír, připravuj se na válku". (spacemaster)

 • - O Sebevražedném oddíle jsme slyšeli i v seriálu Arrow (od r. 2012). Konkrétně ve 16. epizodě 2. série, která se i jmenovala "Sebevražedný oddíl". Skupina byla pověřena získáním nervového plynu. Oddíl se objevil i v seriálu Smallville (od r. 2001). (Tessy98)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace