poster

Bab'Aziz

 • anglický

  Bab'Aziz - The Prince That Contemplated His Soul

 • maďarský

  Bab'Aziz - A sivatag hercege

Drama

Švýcarsko / Maďarsko / Írán / Tunisko, 2005, 96 min

Režie:

Nacer Khemir

Scénář:

Tonino Guerra

Kamera:

Mahmoud Kalari

Hudba:

Armand Amar

Producenti:

Cyriac Auriol
(další profese)
 • Aljak
  ***

  Pekné, ale na môj vkus až príliš lyrické. Spočiatku, keď púšťou spoločne putoval len starý derviš s vnučkou, a rozprával sa s ňou v rôznych metaforách a symboloch. Horšie to bolo, keď po ceste stretali rôznych ľudí a tí pomedzi to miešali svoje životné príbehy, ktoré ma akosi vôbec nezaujali. Myšlienka vôbec nebola márna, ale tie príbehy pomedzi to som si predstavoval o čosi viac zmyselnejšie alebo symbolickejšie. No a samozrejme treba pochváliť úžasné kulisy a púštne scenérie, ktoré sa tiahnu celým filmom.(28.4.2014)

 • ledzepfan
  **

  No, jako nic proti islámu (fakt mi neva) ale jestli je tohle cesta jak se chce v očích zbytku světa blejsknout v pozitivním světle, tak to asi bude chtít ještě hodně poladit protože tenhle film má schopnost zabíjet nudou... A to už jsem s nadšením a slzou v oku koukal na hezkou řádku poetických, bezdějových a pouštních filmů..(17.4.2017)

 • Mistr119
  *****

  Nádherný film s duchovním rozměrem! :) Na to, jak jsem byl varován, že je film nuda, tak vůbec ne! :) Film je plný různých příběhů, které se prolínají...jen teda nebýt to pohádka, tak si ta slečna "písničkářka" asi najde někoho mezi súfisty a na milého, se kterým strávila jednu noc a utekla, by asi zapomněla... :/ Jinak super artový film, kolikrát je potřeba dávat pozor na to, co zpívá i "obyčejný" zametač písku. :) Dále prodávání písku v místě plném písku je taky zajímavá narážka na prodavače, od kterých kupujeme, co už tady dávno je... :) Nemůžu nevyzdvihnout i nádhernou hudbu, především k titulkám, která prolíná dvě kultury a skrývá za sebou barokní lamento s passacaglním postupem (ach, jak dodávající atmosféru k poslední scéně :) A jak píše uživatel Politik, že to jeho mozek nedával, tenhle film není pro mozek, ale pro Srdce. :)(19.1.2019)

 • emma53
  ***

  Jiná země, jiné příběhy, jiná mentalita, moře nádherných dun, kde to bylo chvílemi tak rušné, že snad za každou dunou Bab'Aziz s Ištarem někoho potkávali. a teď se jdu podívat, kdo to byli ti súfisti. pro někoho úžasný zážitek, ale já se přece jen chvílemi v těch dunách ztrácela.............(7.9.2016)

 • Ephemeris
  ***

  Ďalší spirituálny film, ktorý pozná odpovede na všetky otázky bytia. Má však v skutočnosti tieto odpovede? Asi ani nie. Čo ale každopádne má, je krásna hudba a impozantné lokácie.(7.5.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace