Jay slaví narozeniny a celá rodina se schází. Phil předává pln nadšení oslavenci nový gril. Cameron zdědí po svém strýci značný obnos a společně s Mitchellem uvažují, že si koupí i druhé patro v jejich domě. Do toho však na oslavě přichází Claire s tím, že za ni i za bratra zaplatil Jay při pořizování jejich bydlení akontaci a bylo by slušné mu nabídnout, že peníze splatí, protože očekávají, že po nich vrácení kdysi půjčené částky stejně chtít nebude. Tento nápad bude mít zajímavou dohru. Gloria vymýšlí lest na Mannyho a Luka, kteří při posledním společném setkání měli chuť na láhev tequily. Alex se chová zvláštně, přestože se právě dostala na prestižní vysokou školu. Claire se domnívá, že za to může její chladná reakce na tuto pozitivní zprávu. Andy je nervózní ze setkání s Haley, kterou naposledy viděl v nemocnici po svém kolapsu. (cheyene)

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jayovy narozeniny se tentokrát staly ukázkou toho, jak se dá promrhat obrovský potenciál kvalitního tématu. Jay. Narozeniny. A tvůrci z této epizody udělali úplně mdlou záležitost, ve které se občas objevil světlý moment. Fakt mě to naštvalo. // "Víš, jak by dopadla lidská pyramida bez tréninku? Deseti nekrology." ()

• Anglický názov epizódy je narážka na film Narušenie (1999). (dwdb)