Taková moderní rodinka

Ukázka z filmu 6
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (více)

Série(11) / Epizody(250)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (262)

Bixby je zpátky (2011) (S02E14)

S tímto seriálem mi čas přímo letí, už je tu zase Valentýn a já jsem měl obavy, jestli tvůrci zvládnou překonat svůj výkon z první sezóny. No, nevím, jestli ho překonali, ale určitě se mu dokázali vyrovnat. Phil a Claire do toho šli bez obav znovu a opět to stálo za to, pobavili i Jay s Glorií a tradičně mě nudili- hádejte kdo? // "Vím, že s Philem jednou zestárnu, ale dneska to ještě nebude." / "Už měla romantika, už měla intelektuála, co zkusit obojí najednou v jednom malém hnědém balení?" / "Sklapni, jsem vítěz." ()

Oslava s princeznou (2011) (S02E15)

Patnáctá epizoda pro mě nezačala dobře, Lilyiny narozeniny slibovaly delší pobyt s dvojicí Mitchell & Cameron, a to mě prostě nemohlo potěšit, automaticky jsem čekal nudu a afektovaného Camerona a hádejte, co se stalo? Dočkal jsem se. Ještě, že zabodoval Robbie a Jay s Glorií. 3*+ // "Co to máš za hlas?" "Jsem medvěd." "Medvěd? A já chtěl vzít krucifix." ()

Problémy s hosty (2011) (S02E16)

Seriál u mě zatím gay komunitě kladné body nezařizuje, zase nuda a afekt, ale takový šopák, ten mě bavil převelice. Rekonstrukce předchozí noci u Dunphyových byla skvělá, Gloriin hlas dokázal tříštit sklo a Haley byla jako servírka naprosto přesvědčivá. // "Díky moc, tati, mámin výstup mi zařídil vyhazov." / "To byl nejhorší zvuk na světě." "Vážně?" ()

Dva opičáci a panda (2011) (S02E17)

Gayové zase řešili problém velikosti globálního oteplování, ale když jsem to přetrpěl, u ostatních dějových linií jsem se skvěle bavil. Hlavně Jay mě svým vybíráním budoucího bydlení pro dva dostal do kolen, Gloriiny reakce byly úžasné a další parádičku předvedl Phil, který se učil chápat ženy. // "Hlavně na to nic nevylej, jasný, trubko?" "Klídek, byla v něm už polovina tvejch spolužáků." / "Nebuď si jistej, když vidím, kolik jíš slaniny..." "Aspoň se mý prášky na cholesterol nenuděj." / "Tohle je ono." "Skutečně? Tahle kartotéka?" ()

Pánská jízda (2011) (S02E18)

Po dvaačtyřiceti epizodách byla tato asi šestou, v níž mě bavila i dějová linie Mitchella a Camerona, a jako obvykle se o to postaral Jay. Ostatní mě už tradičně bavili převelice, Luke byl výborný, jeho nádech před vstupem k sousedovi byl parádním detailem:-) // "Ahoj, Haley, je máma doma?" "Ne, musela odvézt Alex k onkologovi." "Proboha, co se stalo?" "Potřebovala brejle." "Myslela jsi optometristu?" "To je fuk." / "Co tady musí chlap udělat, aby dostal něco k pití?" "Nikdo nic neříkejte." / ()

Muzikálová mánie (2011) (S02E19)

Bez mučení se přiznávám, že pátou hvězdičku přikleplo devatenácté epizodě mé pubertální já, které se nezřízeně bavilo u Philovy reklamní akce. Stále častěji si přeji, aby neexistovala ta idiotská politická korektnost, Mitchell by pak nemusel být homosexuál a mohla by s ním být legrace, takhle se musím dívat na afektovaného Camerona a na "problémy", které ti dva neustále řeší, zatímco je se zbytkem rodiny fajn zábava. // "Tuhle fotku mi teď poslala kámoška Nicol." "Uvidím vás jen středy a dvakrát za měsíc o víkendu." / "Cejtím v očích tlukot svýho srdce." ()

Kdo se postará o Lily? (2011) (S02E20)

Nebylo to vůbec špatné, ale tvůrci už mi nejednou dokázali, že se umí mnohem víc odvázat. Možná mi chybělo větší zapojení Jaye a Glorie, možná bylo dění u Dunphyových nedostatečně ujeté, ale na pátou hvězdičku bych potřeboval něco víc. // "Mami! Neslyšeli jste mě řvát? Byla jsem v garáži zaseklá asi dvacet minut!" "A stejně jsi nevzala ty pasti na krysy, pro které jsi šla. Díky." / "Tohle je omyl!" "Proč to pořád opakuje?" "První slova, co slyšela, když se narodila." ()

Den matek (2011) (S02E21)

Epizody s různými svátky se tvůrcům velmi daří a nezklamal mě ani Den matek. Dostalo mě už předávání dárků Glorii, následný výlet s dětmi do přírody byl ale ještě lepší, Claire byla tradičně skvělá a Glorie s Mannym to hezky dorazili. Naprostým vrcholem zábavy bylo každopádně Jayovo vaření s Philem. Bavil jsem se, až na ty dva tragédy... // "Mám hlad." "Budem jíst to, co zabijem." "Tak to budeme nejspíš jíst náladu." ()

Hodný polda, zlý pes (2011) (S02E22)

Zatímco se v povinně nudné části epizody řešila rýmička a koncert Lady GaGa, Jay rozmetával sny a vracel snílka do reality a Claire s Philem si prohodili své tradiční role v rodině. A to pro mě bylo tou nejoblíbenější pasáží z celého dílu, Claire, která se snažila být zábavná, byla výborná, ale tentokrát ji trumfnul otrokář Phil. // "Hoši, hádejte, kdo s vámi jde na motokáry? Já!" "Proč? Něco jsme provedli?" / "Já jenom chci, abych večer uléhala do postele vedle muže, který je velkorysý a štědrý, a tím mužem nemusíš být za každou cenu ty." / "Tati, ještě jsme neobědvaly." "Stejně jako půlka dětí v Africe, nechte fňukání a makejte." ()

Na shledanou na podzim (2011) (S02E23)

Tvůrci se při psaní této epizody drželi zase jednou při zdi. Humoru mohlo být každopádně víc, Jayův pokus o botox nemohl všechno zachránit a dějová linie Mitchella a Camerona vypadala, jakoby se na její tvorbě podílel i Mistr Troška. To byla legrace, příště by se mohli lidi třeba kopat do zadku. Celou tuhle neutěšenost na závěr zazdil Alexin proslov. 4*- // "No a co,Gándhí držel hladovku za to, v co věřil!" "To proto, že si k němu v jídelně nikdo nechtěl sednout." / "To koupil Jay, abychom spolu jezdili, ale já se při šlapání kopu do prsou koleny." "Ta má problémy, co?" ()

Jayovy narozeniny (2011) (S02E24)

Musel jsem pětkovat, protože se mi opět potvrdilo, že by mě Mitchell mohl častěji pobavit, stačilo by, kdyby neměl u nohy tu kouli. Ale pozor, tentokrát jsem se zasmál i s Cameronem (!), jeho telefonát Mannymu stál za to. Jayovy narozeniny sice nebyly tak úžasné, jako ty na Havaji, ale měl jsem se u čeho bavit. // "Jo, mylně jsem ji obvinil. Jste nějaká chytrá. Víte, kdo dělával vaši práci? Hadice." / "Byl jsem král světa." "Teď jseš blbec večera." ()

Série 3 (2011) (S03)

Podle mého výsledného hodnocení to tak sice nevypadá, ale třetí sezóna pro mě byla zklamáním. V mnoha epizodách se z děje vytratila dosavadní lehkost, scénář byl často těžkopádný, mnohdy mi chyběl mi i kvalitní humor, který se v obou předchozích řadách tak dařil a až několik dílů v závěrečné čtvrtině mě přesvědčilo o tom, abych se sledováním nepřestával. ()

Dovolená na ranči (2011) (S03E01)

Start třetí sezóny sice nebyl nikterak hvězdný, ale i tak jsem se velmi dobře bavil. Tento seriál má jedno velké plus, i když mě občas okolnosti donutí k nižšímu hodnocení, proti mnoha jiným sitkomům se i tak dobře bavím, zatím se mi nestalo, že by mě některá epizoda nerozesmála. // "Trochu jsem pátrala a bydlíme od sebe přesně 3932 kilometrů." "Jo, ale na nějakejch mapách je to takhle blízko." "Ty seš ale blbec." ()

Když začnou děti zlobit (2011) (S03E02)

Tak jo, když se mi podařilo vytěsnit další úžasňoučké rozhodnutí mých oblíbených gayů, byla druhá epizoda skvělá. Claire opět řešila věc, která pro ni měla obrovský význam, a šla do toho naplno, jinak by to ani nebyla ona, potěšil i Manny, který odstartoval medailónkem sled událostí, jež mohl klidně skončit i kolumbijskou kravatou. // "Nemohla by ses tlemit trochu tišejc? Nevidíš, že tu na něčem dělám?" "Umíráš sama?" / "Co ho to napadlo? Není to ani pravé zlato." ()

Phil na laně (2011) (S03E03)

Třetí epizoda třetí sezóny si ode mě málem vykoledovala tři hvězdičky. Situaci naštěstí zachraňovali Jay, Glorie, Manny a Stella, protože ani Phil mě se svou novou výzvou nepřesvědčil a k džusové dietě se raději nebudu vyjadřovat. Neztrácím ale naději a vzhlížím k dalším dílům. 4*- // "Polož!" "Ale..." "Mlč!" "Mrzí mě, žes to viděl." ()

Od domu k domu (2011) (S03E04)

Zaujalo mě, jak se čestný Manny otrkal a šikovně zmanipuloval velezkušeného lišáka Jaye, stejně tak mě zaujal i Jayův vztah se Stellou a dostala mě Philova obětavost při snaze dosáhnout vysoké sledovanosti na YouTube. // "Kolik mamin je potřeba na výměnu žárovky?" "Nevím." "Žádná, protože to uděláš za ně, troubo." / "Co je to za hnusnej řev?" "Kojoti nejspíš chytili kočku." ()

Tvrdý náraz (2011) (S03E05)

Výsledek tentokrát odpovídal takovým klasickým čtyřem kouskům, ale půl hvězdičky navíc jsem musel přidat za Philovu snahu nahradit v domácnosti Claire. Alex se mu podařilo vyřadit z činnosti s naprostým přehledem. Bavily mě i kandidatura do městské rady a trestná výprava. 4*+ // "Co je na tom příběhu dobrýho?" "Postavila se strachu a nezabilo ji to. ...Ale za dva týdny potom ji přejel autobus." ()

Bulbrouci (2011) (S03E06)

U šesté epizody jsem se sice hodně dobře bavil, ale tvůrci mi už ukázali, že umí pracovat i lépe, takže jsem to s hodnocením raději nepřeháněl. Značná část tohoto dílu navíc patřila Mitchellovi a Cameronovi, což považuji za chybu, protože tahle dvojice mě stále nedokáže rozesmát (alespoň ne často). // "Je to o lidském utrpení. O tom vím hodně." ()

Bunkr (2011) (S03E07)

Sedmá epizoda byla tanečně- kutilská a hodně mě rozesmála, takže jsem s hodnocením nemusel váhat. Philovy tesařské schopnosti byly zábavné samy o sobě, ale jeho seznámení s "novým" sousedem bylo skvělé. Taky mě dostalo, jak dokázalo Jaye nakopnout placebo a potěšil mě Shortyho návrat. // "Mami! Tak mi to řekni! ...Seš moje máma, že jo?" / "Nepochoduj,teď tancuješ, nedobýváš Polsko." ()

Požár (2011) (S03E08)

Pomoc sousedům v nouzi je sice prospěšná a správná věc, mě ale hlavně zaujalo probírání vztahů v Jayově trojrodině. Mitchell a Cameron se od sebe oddělili, byli k nim přidáni ostatní členové rodiny a najednou mě i oni dva dokázali pobavit. Od začátku do konce jsem se měl čemu zasmát. // "V mé zemi to přináší moc, moc velkou smůlu, když vám shoří dům." / "To je dost znepokojivý, když jsme stejně starý." "Seš starší." "No, najednou ses rozpovídal." ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (více)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (více)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard