Mé z nejoblíbenějších Ginger Rogers a Doris Day spolu v jednom filmu? To jsem musel vidět! Božská Ginger, s léty ještě půvabnější (sic!), předvádí, že je stějně dobrá herečka jako tanečnice, a k tomu Doris, pozdější „nejstarší panna Hollywoodu“, v roli ženy plné touhy a vášně... Příběh je z těch, kdy jedinec stojí proti nepoměrné přesile a musí se rozhodnout, jestli se bezpráví podvolí, nebo vzepře. Nebyl by to film noir, kdyby rozhodování chvíli netrvalo, dobro a zlo bylo jasně vymezené a kdyby mrtvoly nepřibývaly s krutou pravidelností. Tentokrát to ovšem nebyl cynický detektiv v baloňáku nebo tvrdý chlápek zocelený válkou, ale křehká oděvní modelka, která myslí na budoucnost své sestry v očekávání... Právě to, jak Ginger postupně sbírá odhodlání a sílu k boji, se mi na filmu líbilo nejvíc. Naopak mě zklamalo, že ve filmu ani jednou nezaznělo pravé jméno onoho „Klanu“, který bojoval proti „cizákům ze severu“, a jeho obětmi byli samí černoši. Celkově ale solidních pět hvězdiček.(10.6.2011)

Veľmi silná výpoveď o zvrátenej organizácii, ktorá sa začala na juhu USA rozmáhať do nebezpečných rozmerov. Aj takéto filmy bolo treba, aby otvorili ľuďom oči. Síce môže byť trochu zvláštne, že vo filme o KKK nie je ani zmienka o afroameričanoch a obete sú len z radov bielych, ale vzhľadom na to, že film bol natočený v časoch, keď v USA ešte oficiálne vládol rasizmus, tak obete s tmavšou pokožkou by asi na divákov veľmi neúčinkovali, pre silnejší efekt bolo treba ukázať ako obete bielych. Ginger aj Cochran výborní a budúci prezident bol drsňák ako sa patrí.(7.7.2018)

Absolutní noirová pecka.(19.5.2011)

Podivejte se, asi takhle... v mem osobnim zebricku nej herecek je na tretim miste Ginger Rogers, a to pro svoji neutuchajici stabilni libeznost a roztomilost. Tudiz ode mne film, kde je tato moje oblibenkyne takto trapena, nemuze dostat plny pocet bodu v hodnoceni. :-) To je ale zaroven asi tak jedina (a uznavam, ze mimoradne subjektivni) vytka. Film ma plno silnych momentu, krasnych zaberu (ktere potesi oko noiroveho divaka) a dostatecne temnou naladu s fatalnim zakoncenim...Doris Day i R. Reagan jsou presni, S. Cochran je dokonaly, a ja jsem spokojen. :-) (Diky B. za tip!) 4++(31.5.2011)

Cizinec není našinec a nikdo není tím, kým se zdá, dokonce ani taxikář... i tak se může jevit jižanské městečko, jehož obyvatelé mají na můj vkus kapku delší vedení, ale ten styl, ten styl! Vše je díky poválečným trendům krásně zaoblené a kovově lesklé, móda luxusní a pohled na Ginger Rogers výzvou k uchopení seberexlexního zrcadla s otázkou - Kam se poděla ženskost? - a to i přesto, že se patrně živila pouze kořínky... Jinak - pěkně děkuju za takovou adrenalinovou rodinnou návštěvu s překvapením, kterou Marsha ustála na filmovou dobu velmi uvěřitelně a vzhledem k nastavení společnosti vlastně i důstojně. Škoda, že to samé nemohu říct o Reaganově prokurátorovi, jako bych čekala, kdy přednese Zprávu o stavu Unie, což uznávám, bude patrně můj problém, jakož i o okatě přehrávajícímu Cochranovi, což bude zase jeho problém. Příběh sám, ač se zabýval odvahou postavit se nepravostem, nešel na dřeň, nenazýval pravými jmény a ve své zbabělosti šel dokonce tak daleko, že černochem nebyla ani klíčová oběť! On tam vlastně nebyl vůbec žádný černoch! Opravte si to tam. Viděno v rámci Season Challenge Tour, týden s filmem noir 40. a 50. let.(14.10.2015)