V blízkosti jednej bohom zabudnutej texaskej diaľnici sa nachádza obludárium zvané Screamworld. Dementný majiteľ B.D.Griffin tu práve otvára nové krídlo zvané Nekrofóbia: Múzeum dementných a zatratených. Práve v tom čase prichádza do Screamworldu nový zamestnanec Jerrod, zúfalo hľadajúci nejakú prácu. Jerrod a ďalší návštevníci s hrôzou zisťujú, že majú do činenia aj s niečím oveľa hrozivejším, než plastovými kostlivcami v gumených reťaziach, nachádzajúcimi sa v strašidelnom dome... (beso74)

George Stobbart

Podivný tulák sa zamotá do odľahlej atrakcie strašidelného domu, kde hľadá prácu. Spolu s niekoľkými návštevníkmi však onedlho zisťuje, že miesto skrýva svoje krvavé tajomstvá a ešte krvavejšie zákutia... Stacymu Davidsonovi fandím a som rád, že aj s obmedzeným rozpočtom a chabými nehercami dokázal natočiť takúto fajnú vyvražďovačku. Celé je to síce trochu dlhšie než by bolo vhodné a rozbeh sa zbytočne vlečie, ale na druhej strane je ten haunted house vcelku strašidelný, znepokojivá atmosféra s nadprirodzeným nádychom nabudí zvedavosť a keď sa „prebudí“ obludárium a vypukne ten šialený masaker, tak sa už nie je načo sťažovať. Režisér je frajer na efekty, masky a gore, takže to funguje ako má a celkovo som prevažne spokojný, teda tie slabšie 4* dám, ale podobní "Sweatshop" či "The Tower" sa mi páčili o kúsok viac. ()

ricci.s

No konečne sa to ku mne po dlhých rokoch zháňania dostalo. Od režiséra skvelého "Sweatshop" som čakal presne toto. Ako už naznačil trailer, jedná sa o démonický splatter, ktorý rozhodne sklamať nemohol. Výhodou je, že vo filme hraje horda postáv (väčšina z nich je absolútne nepodstatných - takže ich účel si môže každý domyslieť). Zvláštne, že spočiatku mi horor liezol dosť na nervy, bolo tam totiž strašne veľa hluchých miest a nepodstatných drístov, potom sa to postupne rozbiehalo a zo suterénu obludária začali vychádzať čoraz zaujímavejšie "zjavenia", záverečná polhodinka je totálny masaker, za ktorý musím zatlieskať, a keby sa celý film niesol v podobnom duchu, bolo by to za jasných 5. Síce sa tu na rozdiel od Sweatshopu režisér pokúsil o nejaký náznak deja (prekliate obludárium, brána do pekla, zázračný amulet a podobne), takže tom miestami skĺzlo kamsi do fantasy žánru, napokon však ostalo len pri tých náznakoch, pretože akonáhle začali z podzemia vyskakovať príšerky, zombíci, mutanti a iné srandičky, ide už len o jediné - kto koho rozporcuje skôr. Postavy síce najskôr neoslovia, no masky a gore určite áno (v tomto je Stacy dokonalý). Dokonca aj ten lietajúci digitálny kostlivec na konci bol na tie nízkorozpočtové pomery spracovaný prekvapivo pekne (čím sa film líši od niektorých poloamatérskych splatterov od Ittenbacha, v ktorých sa na tie počítačové monštrá ani nedá veľmi pozerať). Celkovo - spokojnosť, možno mierne nadšenie. Krvilačných to potešiť musí, stačí vypnúť mozog a užívať si nespútanú, krvavú jazdu. ()

• Pôvodne sa tento film volal Necrophobia, ale do distribúcie šiel nakoniec pod názvom Domain of the Damned. (beso74)