• Švýcarsko

• Austrálie

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

Švýcarsko, 2009, 107 min

• pakobylka

Rozměrné útroby nákladní kosmické lodi skýtají dostatek příležitostí k rozličným hrám na schovávanou, nicméně zápletce pozvolna docházejí nápady, tudíž rozuzlení jsou vesměs fádní a závěry z nich vyplývající nedomyšlené. V podstatě nabydete dojmu, že cosi podobného už jste několikrát viděli ... v daleko lepším provedení ... 2,5*(5.4.2017)

Vizuálně poměrně pěkné vesmírné sci-fi se zajímavou leč neoriginální myšlenkou. Má slušnou atmosféru, ale děsivě pomalé tempo, ne moc výrazné herce a na některých frontách ne zcela dotažený děj (vesmírná stanice na začátku, anorgatická hmota zůstala nedovysvětlena), což film strhává do průměrných vod.(26.9.2014)

Docela kvalitní sci-fi, které si s přimhouřením oka tu čtverku zaslouží. Po shlédnutí jsem si říkal, že by bylo zajímavé, kdyby to natočili japonci jako animák, protože k nim by se to téma hodilo podle mě víc. Dobrý, ale ne nijak zvlášť oslnivý scénář, zajímavé, ale trochu matoucí prostředí; Chybí tomu jen trochu víc zkušeností a nasazení. U mne spokojenost. Zato bych vyliskal a poslal zpátky na základku uživatele s reakcemi typu: mluví tam jenom německy/nudný pasáže, hele/ vykrádají Aliena, Sunshine, Pandorum (dokonce nějaká omezená osoba tvrdí, že Blair Witch)/trapné efekty/na švýcary dobrý/ na Evropu docela ujde... a podobné hovadiny.(29.12.2010)

Scénář a výkony herců podprůměrné, vizuál a atmosféra nadprůměrné a pro milovníka vesmírných csi-fi jistě k pokochání. Bohužel je to cellé navíc nasáklé spoustou nelogičností, sem tam se objeví i nějaká totální pitomost... ale pokud do toho člověk jde jako do sledování show a rozum nechá chvíli odpočívat, tak se to dá.(2.11.2012)

Pokud přivřeme oči nad poněkud předpotopními triky, tak je Cargo velmi zajímavou alternativou k ostatní produkci vesmírné scifi. Vizuálem je to celé takové "špinavé a rezavé", žádné supermoderní a vycíděné interiéry vesmírných lodí. Navíc, co ztrácí film na efektech a rozpočtu, to dohání zajímavou zápletkou a dobře vybudovanou atmosférou. Kvalitní nadprůměr.(2.1.2013)

• - Hned v první scéně filmu, kdy doktorka Portmannová (Anna-Katharina Schwabroh) posílá v roce 2267 z terminálu své sestře zprávu na Rheu, můžeme v pozadí kromě dětského pláče zřetelně slyšet, jak někdo hraje videohru. Zvuky jsou ale ve skutečnosti namíchány hned ze dvou videoher z platformy Nintendo Game Boy, konkrétně Super Mario Land a Tetris. Obě pocházejí z roku 1989. (curfew77)

• - Na jedné z fotografií, které nachází Laura Portmann (Anna-Katharina Schwabroh) ve skrýši Klause Brucknera (Gilles Tschudi), je vidět, že byla vyfotografována před čtvrtým blokem jaderné elektrárny v Černobylu. (Adrai)

• - Laura Portmann (Anna-Katharina Schwabroh) ošetřuje Samuelu Deckerovi ránu na hlavě, opouští místnost a na monitoru jsou dva chemické strukturové vzorce, přičemž ten větší je tetrahydrocannabinol (THC), menší amfetamin. (Adrai)