• Švýcarsko

• Austrálie

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

Švýcarsko, 2009, 107 min

• tron

Že by prvý švajčiarsky film v mojom živote? A hneď rovno sci-fi. Po technickej stránke tomu niet príliš čo vytknúť; ozrutná vesmírna loď rozhodne má niečo do seba. Bohužiaľ, čakal som horor a o horor nejde. Osamotená hrdinka už čoskoro po začiatku filmu dostane k dispozícii viacero kolegov a tým sa atmosféra "človiečika opusteného v gigantickom priestorne" značne narúša, čo je veľká škoda. Samotný scenár je čím ďalej tým nezaujímavejší a nudnejší. Rozhodne nečakajte ďalšie Sunshine, ani ďalšieho Votrelca!!!(24.1.2017)

Na to, že je to švýcarská sci-fi, je vizuál úžasný. Podobně dobře působí i minimalistická hudba. Horší je to s příběhem a hereckými výkony. děj je natahovaný jako seriál Ulice nebo Ordinace, postavy jsou poněkud nesympatické a samotný děj na lodi je šablonka, žádný v podstatě originální nápad. Být to kratší, hodnotím i výš. MOŽNÉ SPOILERY: Nepochopil jsem dvě věci: 1. Proč měli potřebu fyzicky někam cestovat 4 roky, když šlo o simulaci, a tu mohli mít třeba na Jupiteru. 2. Jak by ta holčička mohla být důkaz, když už není v cryoboxu s napojením na simulaci?(10.9.2010)

• Junglista

Je mi celkem jedno, jestli film natočili Švýcaři nebo nějaký africký domorodci. Cargo doplácí hlavně na scénář, kterej má schízu jak blázen a během deseti minut poznáte v ději několik (vydařenějších) předchůdců a po těch deseti minutách to vyšumí do ztracena. Nakonec sem se přistih, že film mám spíš jenom jako kulisu a moc pozornosti mu nevěnuju. I tak sem o moc nepřišel. Je to škoda, protože první polovina vypadala o dost slibnějc.(31.3.2014)

• Mazlik4

Musím zaspojlerovat, poněvadž spousta lidí koukám vůbec nepochopila oč v příběhu kráčí ... Zkrátka v roce 2275 se na Zeli nedá žít. Lidé odlétají na čerstvou planetu RHEA. My od začátku sledujeme cestu nákladní lodi, vezoucí materiál k dokončení vesmírné stanice. Dvě zdánlivě nesouvisející věci se propojí po té co posádka zjistí, že vysněná planeta RHEA, je pouhou simulací (na kterou je v metrixáckém stylu připojen každý kdo opustil zemi). Dále zjistíte, že naše nákladní loď neveze materiál, ale další spící kolonisty. Cílová stanice je pak místem, kde jsou spící lidé uskladněni (jakýsi Matrix ve vesmíru). Dva hl. klaďasové se proto rozhodnu celé tajemství zveřejnit. Co říct víc? I přes krkolomné vyprávění, nesympatické herce, "libozvučnou" němčinu, podprůměrnou techniku a režii, ... zde máme v celku originální a díky hororové atmosféře (hlavně na začátku) příjemně koukatelné sci-fi.(1.9.2012)

Vítejte v budoucnosti: lidstvo přežívá ve stísněných podmínkách vesmírných stanic, protože matičku Zemi už největší škůdce stihnul učinit neobyvatelnou. Ale kdo má peníze nebo štěstí, toho čeká Rhea, vzdálený ráj kdesi v hlubinách kosmu. A možná je to celé úplně jinak, podstatné však je, že nesympatická dorota, pardon - doktorka, se chce dostat do onoho ráje a tak se nechá najmout na dlouhou cestu nákladní lodí. Prostor sdílí s několika málo dalšími nevábnými existencemi, ovšem osmiměsíční směny musí jednotliví členové posádky z nějakého záhadného důvodu odhákovat sami, zatímco zbytek osazenstva kryodříme. Divák se nesmí nechat mýlit vybavením lodi i posádky, co vypadá a funguje jako za krále Klacka I., dokladem technické vyspělosti je normální gravitace na celé palubě (co si budem povídat, přinejmenším kapitánovi nákladní kocábky by stav beztíže určitě docela vyhovoval;-)). Děj nepřináší nic nového, tempo příběhu je škobrtavé, pro sblížení s postavami bylo učiněno naprosté minimum (tedy lautr nic), logika byla rovněž uložena do slizu kryonádrže, přesto musím hodnotit lehkým nadprůměrem. Důvod je prostý: klasických scifáren se točí tragicky málo a každá, i ne zcela dobře zvládnutá kapička potěší. 61%(12.9.2011)

• - Laura Portmann (Anna-Katharina Schwabroh) ošetřuje Samuelu Deckerovi ránu na hlavě, opouští místnost a na monitoru jsou dva chemické strukturové vzorce, přičemž ten větší je tetrahydrocannabinol (THC), menší amfetamin. (Adrai)

• - Na jedné z fotografií, které nachází Laura Portmann (Anna-Katharina Schwabroh) ve skrýši Klause Brucknera (Gilles Tschudi), je vidět, že byla vyfotografována před čtvrtým blokem jaderné elektrárny v Černobylu. (Adrai)

• - Hned v první scéně filmu, kdy doktorka Portmannová (Anna-Katharina Schwabroh) posílá v roce 2267 z terminálu své sestře zprávu na Rheu, můžeme v pozadí kromě dětského pláče zřetelně slyšet, jak někdo hraje videohru. Zvuky jsou ale ve skutečnosti namíchány hned ze dvou videoher z platformy Nintendo Game Boy, konkrétně Super Mario Land a Tetris. Obě pocházejí z roku 1989. (curfew77)