• Švýcarsko

• Kanada

• Austrálie

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

Švýcarsko, 2009, 107 min

Vizuálně poměrně pěkné vesmírné sci-fi se zajímavou leč neoriginální myšlenkou. Má slušnou atmosféru, ale děsivě pomalé tempo, ne moc výrazné herce a na některých frontách ne zcela dotažený děj (vesmírná stanice na začátku, anorgatická hmota zůstala nedovysvětlena), což film strhává do průměrných vod.(26.9.2014)

ŠVAJČIARSKE SCI-FI??? Ako sa dá natočiť veľmi kvalitné scifi s hustou atmosférou a kvalitným príbehom predvádzajú slovenským a českým scenáristom a režisérom dvaja švajčiari. Takže netreba megarozpočet, stačí mať nápad (nevadí, že omletý, vesmírne stanice nikdy neomrzia) a vizuálne cítenie. To nie je kritika hollywoodu, ale hore spomenutých jedincov, ktorí sa radi odvolávajú na nedostatok peňazí. Takže prečo potom nemáme aj my kvalitnú žánrovú tvorbu, ak to ide v nefilmovom Švajčiarsku?(20.5.2012)

• Mitopus

Protože jsem fanouškem vetřelčí ságy, Vesmírné odysey, Červeného trpaslíka, Star Trek: Movie, Matrixu i Kostky a Pandorum se mi taky docela líbilo, nemůžu dát lepší hodnocení. A jak tenhle film stručně vystihnout? Ve Vetřelci voda odkapávala ze stropu proto, že se děj odehrával mimo jiné v prostoru myčky těžké techniky. Ve Vetřelcích odkapávala voda ze stopu proto, že v té kolonii proběhla těžká bitva a venku zrovna pršelo. V Cargo voda ze stropu prostě jen odkapávala. Je to škoda, protože tenhle film místy zaváněl Asimovovým vesmírem, který má z filmařského hlediska obrovský nevyužitý potenciál. Ale to je spíš jen takový soukromý povzdech :)(4.2.2011)

asi bych jen napsal, ze diky nejake spatne konstelaci hvezd me Cargo nedostal tak, jak sem ocekaval.. Zas nastesti ocekavani nebylo az tak vysoke, takze ani zklamani neni tak velke (ale po traileru sem cekal vic, i kdyz sem tusil ze Sunshine 2 se konat nebude, a ty nemecke hlasy me docela iritovaly..) Nemel bych to psat, ale pro vetsinu lidi by to byla opravdova ztrata casu, nejaka atmosfera tam je, ale nic, co by nebylo (a mnohem lepsi) nekde jinde.. ende. takove prumerne 3 PS: rozhodne ale od Nemcu je to jedna z tech povedenejsich praci, a existuji i horsi filmy tohoto zanru(4.4.2010)

Jeden z nejlepších sc-fi filmů jaký jsem viděl. Zajímavý příběh, strhující děj a úžasné efekty. Herecké výkony jsou perfektní, bez zbytečného přehrávání a klasických klišé, kterých jsou holywoodská sc-fi plná. Příběh je zčásti inspirován Matrixem, přesněji myšlenkou určité umělé reality ve které lidé žijí. Podobné téma se také objevuje ve filmu Ostrov s Evanem McGregorem, kde lidé za odměnu odjíždí na vysněné místo. Přesto Cargo není nějakou adaptací, remakem a příběh je originální a může se pochlubit výborným scénářem.(16.1.2013)

• - Na jedné z fotografií, které nachází Laura Portmann (Anna-Katharina Schwabroh) ve skrýši Klause Brucknera (Gilles Tschudi), je vidět, že byla vyfotografována před čtvrtým blokem jaderné elektrárny v Černobylu. (Adrai)

• - Laura Portmann (Anna-Katharina Schwabroh) ošetřuje Samuelu Deckerovi ránu na hlavě, opouští místnost a na monitoru jsou dva chemické strukturové vzorce, přičemž ten větší je tetrahydrocannabinol (THC), menší amfetamin. (Adrai)

• - Hned v první scéně filmu, kdy doktorka Portmannová (Anna-Katharina Schwabroh) posílá v roce 2267 z terminálu své sestře zprávu na Rheu, můžeme v pozadí kromě dětského pláče zřetelně slyšet, jak někdo hraje videohru. Zvuky jsou ale ve skutečnosti namíchány hned ze dvou videoher z platformy Nintendo Game Boy, konkrétně Super Mario Land a Tetris. Obě pocházejí z roku 1989. (curfew77)