poster

Cargo

 • Švýcarsko

  Cargo - Da draussen bist du allein

 • Kanada

  Cargo

 • USA

  Cargo

 • Velká Británie

  Cargo

 • Austrálie

  Cargo

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

Švýcarsko, 2009, 107 min

 • darkrobyk
  *****

  Nenápadný mix Vetřelce s Matrixem se Švýcarům povedl. Škoda, že nepřizvali onoho světoznámého švýcarského malíře, sochaře a designéra. Nákladní loď Nostromo, pardon, Cargo veze náklad, o kterém jen někteří s posádky vědí, co skutečně obsahuje. Klaustrofobický snímek si zahrává s divákovou představivostí a záměrně ho vede odkazy na kultovní žánrové filmy. Důležitou roli zde hraje statečná žena Ripleyová, hmm, tedy Laura. Mechanické efekty jsou věrohodnější, než průměrné efekty pixelové. Nejpůsobivější jsou tak scény uprostřed lodi, ať už jde o chodby, kde ze stropu kape voda, sic!, nebo nákladový prostor připomínající Kostku. Táhlé, tíživé a zneklidňující. Rozhodně však lepší než filmy typu Moon! Akce je jako šafránu, ale na ní film opravdu nestojí. Příznivcům rychlých filmů nedoporučuji, hrozí, že usnou... p.s. jen by mě zajímalo, co mělo ono děvčátko za anorganickou hmotu v sobě.......(17.3.2014)

 • Mitopus
  *

  Protože jsem fanouškem vetřelčí ságy, Vesmírné odysey, Červeného trpaslíka, Star Trek: Movie, Matrixu i Kostky a Pandorum se mi taky docela líbilo, nemůžu dát lepší hodnocení. A jak tenhle film stručně vystihnout? Ve Vetřelci voda odkapávala ze stropu proto, že se děj odehrával mimo jiné v prostoru myčky těžké techniky. Ve Vetřelcích odkapávala voda ze stopu proto, že v té kolonii proběhla těžká bitva a venku zrovna pršelo. V Cargo voda ze stropu prostě jen odkapávala. Je to škoda, protože tenhle film místy zaváněl Asimovovým vesmírem, který má z filmařského hlediska obrovský nevyužitý potenciál. Ale to je spíš jen takový soukromý povzdech :)(4.2.2011)

 • PetrPan
  ***

  Spíš nic než moc. Švýcarské vesmírné drama s prvky thrilleru. Velmi minimalistické, velmi pomalé a s velmi okoukaným tématem. Povedla se atmosféra a potěšila soudnost autorů, kteří si evidentně uvědomovali přiškrcený rozpočet a nepouštěli se do žádných náhražkových digitálních hloupostí. Pomalý způsob vyprávění mi většinou nevadí, má-li smysl (měl) a vygraduje-li do něčeho úchvatného (nevygradoval). Pointu jsem uhodl velmi rychle a už jen čekal jakým způsobem se s ní Náklad popere. A bohužel přinesl jen extrahovaný matrix. Lehce zklamaná trojka. Viděno během Season Challenge tour 2015 (16.8.2015)

 • sona123
  ***

  Sci-fi z vesmírné lodi, takových filmů je jako šafránu. Tady - a to je SPOILER - sice nejde o žádné vetřelce, ale i tak zde není o napětí nouzi. Pro milovníky žánru povinnost, i když film je sám o sobě skutečně průměrný. Na druhou stranu, je to možná můj první švýcarský film, první setkání tedy solidní.(4.7.2011)

 • whack
  ****

  Síce postavy sa správali občas neprirodzene, ale ja som ani žiadnu ťažkú filozofickú vec nečakal, takže žiadne sklamanie, aj keď po hereckej stránke to drží len Anna Katharina Schwabroh, ostatné postavy sú nevýrazné. Film nie je bez pointy, príkladom je konanie šéfky Lindberghovej, ktorá nechce ohroziť pád systému tým, že by sa ľudia dozvedeli pravdu, a navyše to so zničením Zemskej biosféry ľudskou činnosťou beriem ako eko pointu, čo je ďalšie plus. Neo-ludistickí sabotéri, ktorí pod názvom Maschinenstürmer vyhadzujú do vzduchu lode a antény, nie sú vykreslení negatívne, takže chvalabohu, že to nie je made in Hollywood, lebo tam také niečo snáď ani nie je možné.(22.3.2015)

 • - Na jedné z fotografií, které nachází Laura Portmann (Anna-Katharina Schwabroh) ve skrýši Klause Brucknera (Gilles Tschudi), je vidět, že byla vyfotografována před čtvrtým blokem jaderné elektrárny v Černobylu. (Adrai)

 • - Laura Portmann (Anna-Katharina Schwabroh) ošetřuje Samuelu Deckerovi ránu na hlavě, opouští místnost a na monitoru jsou dva chemické strukturové vzorce, přičemž ten větší je tetrahydrocannabinol (THC), menší amfetamin. (Adrai)

 • - Hned v první scéně filmu, kdy doktorka Portmannová (Anna-Katharina Schwabroh) posílá v roce 2267 z terminálu své sestře zprávu na Rheu, můžeme v pozadí kromě dětského pláče zřetelně slyšet, jak někdo hraje videohru. Zvuky jsou ale ve skutečnosti namíchány hned ze dvou videoher z platformy Nintendo Game Boy, konkrétně Super Mario Land a Tetris. Obě pocházejí z roku 1989. (curfew77)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace