Na mamuta!

(festivalový název)

Drama / Komedie / Road movie

Francie, 2010, 92 min

• lennyd

Serge Pilardosse (Gérard Depardieu) se po letech dočká zaslouženého důchodu, a těší se, jak si bude jen užívat. Ale na úřadě se dozví nemilou věc - aby vůbec dostal nějaké peníze, musí nejdříve donést potvrzení, že vůbec někde pracoval. A na popud manželky vytáhne z garáže starou zaprášenou motorku Mamuta, a vydává se po svých bývalých zaměstnáních, a za bývalými spoluzaměstnanci, sehnat potřebná potvrzení. Na cestě ho ale potkají nevšední zážitky ... Už mi to přijde skoro jako tradice, ale opět jsem z dalšího filmu tak trochu rozpačitej. Začíná hodně zajímavě, navíc je Gérad Depardieu naprosto skvělá mánička (vlasy k zadku, pupek se mu nevejde do kalhot, totální flegmouš) - a jeho putování po krásách Francie je docela zajímavé. Ale .. to všechno jen do okamžiku, kdy dorazí ke své momentálně zaostalé neteři a úchylnému strýci (či jaký vztahy mezi sebou vlastně měli), kde se film zasekne, začne se (kromě hromadné onanie a očichávání upocených těl) taktéž filozovat a vůbec, od této chvíle stojí film za prd - sice jej na malý okamžik vyvede ze sraček úžasná scéna, kdy se madam Pilardossová rozhodne zabít zlodějku, která si dovolila okrást jejího manžela - a její naprosto dokonalý plán zkazí jedna maličkost. Ale to už jen záchvěv před totálním koncem...(19.11.2012)

sociálně kritická roadmovie se slavným Depardieu, který se tu předvede v nezvyklých situacích ;-) Tempo filmu je dost pomalé, ale v tomto věku není kam spěchat, že? Provedení a styl filmu je taky dalece od normálnosti, ale taky to není film pro všechny. Kdo má rád tyhle pomalejší absurdní nezávisláky s kapkou humoru, tak si ho asi užije. Pro mě to bylo bez šťavy a bez výrazného smyslu, a proto slabší 3 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](28.11.2015)

Gérard Depardieu zřejmě bere všechno, co mu nabídnou, takže je skoro svátek ho vidět v pořádné roli. Tahle road movie křížená s hořkou sociální komedií stojí sice hlavně na výborném scénáři, ale jen těžko si v její hlavní roli představuji jiného herce. Druhou větší roli (pokud nepočítám motocykl Münch 1200) tu má jen Yolande Moreau jako jeho manželka, zbytek už jsou jen drobné epizodky (včetně Isabelle Adjani v roli ducha). Panoptikum hodně nebo ještě více střelených figurek je zábavné a autoři se nebojí zajít se svým humorem dál, než jsem čekal.(14.6.2015)

K těm komornějším a festivalovějším filmům v poslední době zasednu radši, než-li k nějakému hollywoodskému trháku. V jednoduchosti totiž lze najít tolik krásy, že nabízí inspiraci a dobrý pocit ještě na hodně, hodně dlouho. Mammuth vyjadřuje vše, co sliboval - svérázného hlavního hrdinu, povedený humor a především nenáročný děj.(11.1.2011)

Odvážný snímek o ničem, v němž Depardieu na motorce loví potvrzení od bývalých zaměstnavatelů, aby dostal důchod. Důležitý je asi ale hledání sebe samého, vyrovnání se s minulostí. Kolem něj jeden úchyl větší než druhej, což je v jádru vtipný. Ale zas až tak velká jízda to není, i když je to docela milej film. 60%(5.3.2012)

• - Gérard Depardieu hrál ve filmu zadarmo. (virus10)

• - Režiséři filmu Gustave de Kervern a Benoît Delépine měli jasnou představu pro hlavní roli a tou byl Gérard Depardieu. Při osobním setkání mu sdělili, že bez něj film točit nebudou. (virus10)

• - Motocykel, ktorý používa Serge Pilardosse (Gérard Depardieu) vo filme, je Münch 4 TTS 1200 Mammut z roku 1973. (Laslo)