Chytrá zápletka a naprosto geniální pointa, která vás přitluče do křesla. O technické stránce nemá cenu mluvit - nic jí nechybí. Herecké výkony jsou naprosto fantastické - Morgan Freeman předvádí strhující výkon (opět neproměněná Oscarová nominace, soška za Million Dollar Baby je asi satisfakcí za tento film a Vykoupení z věznice Shawshank), i Brad Pitt dokazuje, že není jenom plakátový hezoun, ale že pod taktovkou zkušeného režiséra je i dobrý herec; fantastický je i Kevin Spacey, kterému uvěříte každé jeho gesto, slovo i pohyb. Síla tohoto snímku ale tkví i (a vlastně zejména) v silném a propracovaném scénáři, který se téměř vyvarovává logických chyb, které se velmi často objevují ve filmech obdobného žánru a také ve výborné režii Davida Finchera, který dokáže udržet vaší pozornost po celý více než dvouhodinový film na stejné (vysoké) úrovni.(9.3.2005)

"Lidi musíte praštit palicí a pak najednou zjistíte, že jsou velmi pozorní." Tak v tom má John Doe pravdu a mě svými kousky hodně zaujal. Oni se snažili i oba detektivové, ale kukuč trpělivého Somerseta chvílemi nudil a naspeedovaný Mills si zase občas zasloužil tyčí do palice. Já jsem měl jediný problém s tím, že jsem se nikdy neprošel Dantovým Peklem a tak jsem se občas ztrácel v náznacích. A jelikož pravidelně páchám dva ze sedmi smrtelných hříchů, tak se začínám ohlížet, jestli mě nějaký pozemský Bůh nehodlá sejmout obzvláště trýznivým způsobem. Takováto detektivka mi zkrátka chutná, ale přesto bych občas vyměnil pečlivé budování atmosféry za zvýšení tempa.(19.7.2011)

Dosavadní nepřekonaný vrchol žánru drsného thrilleru, jehož největší silou je, že nezůstává jen u naplňování žánrových pravidel. Těžištěm tedy není jen napínavé vyšetřování, ale především psychický portrét osob. Hlavní postavy jsou každá individualitou s pochopitelnými motivy, ať je to Pittův drobně cholerický detektiv nebo jeho žena toužící po klidném životě. Zvláštností je drobná paralela mezi Freemanem a Spaceyho Johnem Doem. Freeman totiž zvláště ze začátku nahlas uvažuje o zkaženosti světa, před kterou chce prchnout odchodem od policie (trochu jako Prendergast ve Volném pádu - i tam byla určitá paralela mezi policistou a Dfensem) a teprve v průběhu vyšetřování a díky seznámení se s Pittovou rodinou zjišťuje, že chce za svět bojovat, jak na konci říká šéfovi. O technické stránce a atmosféře se netřeba zmiňovat stejně jako o hereckých výkonech, všechno do sebe zapadá, vše je na svém místě. Kéž Fincher ještě natočí něco takového.(18.3.2006)

Málokdy se poštěstí napsat komentář k takovému filmu v takový den (7.7.2007). SE7EN určitě patří mezi deset nejlepších filmů, které jsem viděl. Dokonalá, pohlcující atmosféra ponurého města, kde se neděje nic dobrého, doplněná o jednoho vyšinutého psychopata s podivným plánem. Naprosto brilantní scénář. Skvělé herecké výkony (hlavně nezapomenutelný Kevin Spacey). Fincherovo mistrovské dílo. Nechci se tady utápět v superlativech a proto přestanu.(7.7.2007)

Úžasné .... To co předvádí Freeman, Pitt a Spacey je ukázka herectví a režie Davida Finchera je ... úchvatná. Všechny ty odporné vraždy a řeči spolu s herci vytvářejí úžasnou podívanou.Scénář musel napsat naprostý blázen. Neumím si představit, že tohle napíše normaální clověk. Není to tak jednoduché, jak na začátku vypadá. Atmosféra je tvrdší než Bible.Ze Spaceyho jde strach. Z Pitta nervozita. Z Freemana zkušenost.... Precizní do detailu.(3.6.2004)

• - Brad Pitt považuje film za jeden z najdokonalejších filmov, v ktorých kedy hral. (WalterIK7)

• - Andrew Kevin Walker pomenoval postavu Williama Somerseta (Morgan Freeman) po svojom obľúbenom autorovi W. Somersetovi Maughamovi. V jednej scéne potom Mills (Brad Pitt) a Somerset diskutujú o knihe "Of Human Bondage," ktorú napísal práve W. Somerset Maugham. (WalterIK7)

• - Andrew Kevin Walker mal obrovské ťažkosti pri získavaní štúdia, ktoré by kúpilo práva na jeho scenár, pretože bol v Hollywoode úplne neznámy. Údajne si vytvoril zoznam agentov, ktorí zastupovali autorov zločineckých a thrillerových žánrov, a začal im postupne telefonovať, až kým nedostal pozitívnu odpoveď. (WalterIK7)