S určitosťou môžem prehlásiť, že toto je tá najgeniálnejšia thrillerová, skladačkovo-hádanková pecka všetkých čias. Maxibrutálny, extraúchylný snímok, ktorý obzvlášť nie je vhodný pre slabšie povahy a nedoporučujem počas neho takisto konzumovať čokoľvek. Je to dôkaz toho, ako sa dá na jednoduchom motíve pomocou geniálne prepracovaného scenára postaviť majstrovské dielo. Navyše Pitt je skvelý asi tak ako záver filmu. S 'Memento' najlepší koniec koncov v kinematografii. 100%.(28.6.2006)

Sedm je film, který má úplně vše a přitom nic navíc. Hrozivá zápletka, mistrné provedení a zdrcující rozuzlení. Moc se mi líbí, jak z temné atmosféry vyčnívají střípky lidskosti v podobě moudré a otcovské postavy Morgana Freemana. David Fincher předvedl dokonale precizní režii, kdy vytěžil z každého momentu naprosté maximum. 10/10(7.12.2007)

Temný, depresivní, rafinovaný, strhující film... Ponurá metafora dokazující, že tenhle svět je veskrze špatný a zkažený. Středověká představa smrtelných hříchů je implementovaná přímo do podstaty naší civilizace a současné západní velkoměsto odpovídá představám očistce. Magie čísla 7 (ne náhodou je tomuhle filmu svým vyzněním nejblíže jiný film mající v názvu také blízkou arabskou číslici - 8mm). Atmosféra plná deště, přítmí a stresu. Postmoderní vyústění a kongeniální shrnutí klasického filmového žánru noir... Fincher zde primárně rozvíjí svůj leitmotiv - svého typického městského hrdinu posedlého svou prací do té míry, že je schopen obětovat (byť mnohdy podvědomě) cokoliv - v tomto případě i svou rodinu. Zde je to mladý detektiv v podání Brada Pitta, který prochází životem, a hlavně americkým velkoměstem, přičemž tato megapole evokuje Dantovy kruhy pekla a hlavní hrdina zachází zcela neodvratně stále hlouběji a hlouběji... Ač je snímek nábožensky a křesťansky motivován, jeho vyznění je chmurně apokalyptické a vlastně ateistické - popisuje totiž svět bez Boha. Bez jakéhokoliv principu oponujícímu chaosu a etickému nihilismu. Stres, destrukce lidských vztahů (vynikající scény manželského vyhoření situované do příznačného betonově odcizeného a vychladlého bytu rezonujícího otřesy způsobenými podzemní drahou), zabití člověka jako hra, inscenované živé obrazy z mrtvol, hádanky a rébusy vkládané do těch nejzvrhlejších sadistických vizí, které jakoby vypadly z pláten Hieronyma Bosche či jiných středověkých malířů. Sedm hlavních hříchů. Se7en. Nejlepší detektivní thriller všech dob... Podobné filmy: 8mm, Mlčení jehňátek, Prokletý ostrov, Zodiac(7.7.2007)

Se7en je podle mě rozhodně nejlepší Fincherovo dílo. Film začíná pozvolna jako celé vyšetřování a seznamování se s hlavními postavami. Postupně se však začíná zaplétat, stávat se zajímavějším a napínavějším. Atmosféra houstne a celý příběh končí dokonale vypointovaným a vygradovaným závěrem. Ale nesmím také opomenout herecké obsazení; Freeman je výborný jako vždycky, Pitt se v mých očích dost vytáhl, ale od okamžiku kdy vstoupí na scénu dokonale úchylný Spacey, strhne na sebe veškerou pozornost a je opravdu radost ho v jeho roli sledovat. Dávám jasných 5*; tento klenot patří a myslím, že i v budoucnu bude patřit mezi nejlepší thrillery a filmy vůbec. Moje TOP 10.(16.12.2007)

"Sedm" je nejlepší film, jaký jsem kdy v životě viděl ... 12 let od jeho prvního shlédnutí se mu žádný film, co jsem viděl, ani nepřiblížil. Tohle je přesně film pro mne, film, který mi naprosto sedl, který mne dostal, uzemnil, zaujal, pobavil a který mohu vidět čas od času stále dokola. Totálně vypiplané mistrovské dílo naprosto ve všech ohledech: příběh, atmosféra, výtvarná stránka, herecké výkony, originalita, stopáž, kamera, ... všechno je prostě dokonalé a dokud nepříjde někdo s něčím ještě kvalitnějším, dokonalé to bude stále. David Fincher je mistr režisér a toto jen jeho nezapomenutelné dílo, ze kterého by se měli filmaři, herci a scénáristé prostě učit ...(23.1.2008)

• - Spoiler: Předseda společnosti New Line Cinema Arnold Kopelson původně odmítl povolit natáčení šokující vrcholné scény, ale díky Bradu Pittovi (Mills), který prohlásil, že z filmu odejde, pokud bude konec upraven, ke změně nedošlo a režisér David Fincher mohl původní scénu natočit a použít. (Nancy...)

• - Spoiler: Kevin Spacey (John Doe) se ve filmu poprvé objeví v roli fotografa fotícího detektivy Somerseta (Morgan Freeman) a Millse (Brad Pitt) po vraždě kvůli hříchu lenosti. Když si film stopnete zhruba v 54:45 ve scéně, kdy Brad Pitt vztáhne ruku na fotografa, můžeme jasně vidět, že dotyčný je opravdu Kevin Spacey. (cihlenka)

• - Sylvester Stallone odmietol rolu Millsa (Brad Pitt). Neskôr povedal, že to bola veľká chyba. (Astonko)