Nejsem si vědom thrilleru, který by hrál na strunu divákovi strměji a vážněji jak na banju Ivana Mládka. Sedm je film, který se od základů sice může tvářit jako průměrný příběh masového vraha, kterých je v neposlední řadě tucty, jenže...Sedm není jen číslovka. Sedm je taky počet hříchů, které si vrah vybral, aby na dlouhou dobu zaměstnal policejní vyšetřovatele, kterým šéfují Morgan Freeman a Brad Pitt a musím uznat, že se s rolí policistů poprali naprosto dokonale. Jen tu skládanku jim dalo trochu práci rozluštit a přeci jenom se v ní dodnes skrývá trochu toho tajemna, které nechává diváka napínat od začátku až do konce. Jelikož stále se něco děje a co je hlavní, nikdy není konec začátku, nikdy neskončí něco co už je rozjeté nebo-li respektive rozjetý vlak nelze zastavit a stejně jako zde náš masový vrah, jenž si to značně vychutnává má svůj dokonalý plán doveden opravdu do oné dokonalosti a právě proto divák nedokáže přestat chvíli přemýšlet, chvíli se odreagovat, alespoň chvíli zvolnit. To prostě nelze jelikož film to nedovolí a stejně jako já souhlasím s tím, že tohle je nejlepší thriller všech dob, tak nadosmrti nezapomenu na názvy všech sedmi hříchů, které se mi ještě teď točí v hlavě: obžérství, lakomství, lenost, závist, hněv, pýcha, smilstvo.(21.9.2007)

S odstupem snad desíti let mě Sedm zdaleka už tolik nesejmulo: na depresária si teď moc nepotrpím a místy mě dost štvala ta přehnaná stylizace - samý déšť, svícení pouze lampami nebo baterkami policistů (viz např. scéna v knihovně, kde v noci svítí všechny lampičky u stolků!) atd. U Zodiaka jsem se letos bavil přeci jen líp.(30.11.2007)

Po zážitkové stránce skutečně velkolepě ztvárněné násilí, snad i použiji-li nenáviděnou klasickou frázi "jako umění". Zobrazení odporných zločinů tu nemá žádný jednoduchý přívlastek jako trochu houpé, trochu přehnané, příliš otevřené, příliš náznakové apod. Zkrátka je to podané v té pravé míře thrilleru zobrazujícího hnusné, skutečně hnusné věci...(1.12.2003)

Fincher natočil vynikající detektivku, kterou musí každý fanda žánru (třeba JÁ) nadšeně zhltnout, ale přesto musím ubrat jednu hvězdu - za její tolik opěvovanou stylizovanost. Mým filmových choutkám by totiž více vyhovovalo, kdyby Fincher občas netlačil tolik na pilu, depresi párkrát zlehčil vtípkem či světélkující baterky nahradil rozsvícením světla v pokoji. Takhle mám v sobě pocit z fantastického depresivního kousku, který již nikdy nepotřebuji vidět.(19.7.2011)

Desivý krimi thriller, s premyslene vystavanou štruktúrou deja, o vrahovi nechávajúci na svojich obetiach pečať ich vlastného konania, ktoré predstavovalo jeden zo smrteľných hriechov. Detektívi vidia, že napriek snahe domôcť sa spravodlivosti, ich konanie nemá temer žiadny zmysel a sami sú len súčasťou obrovskej devastácie medziľudských vzťahov v preplnených mestách. Hustý lejak, samota, či tiché zúfalstvo hrdinov, do temných farieb ladený obraz len podtrhujú neradostné vyznenie príbehu. David Fincher vo svojich filmoch zachytáva aktuálne trendy doby. Zamýšľa sa nad svetom a nad spôsobom ako žijeme. Forma tohoto zamyslenia je u neho vždy na veľmi vysokej remeselnej úrovni. Ak sa k tomu pridruží i premyslený scenár a kvalitné herecké výkony je z toho výborný film. Približujúci sa prelom storočia v polovici 90. rokov a medializované správy o tom, čo za katastrofy môže priniesť letopočet začínajúci sa dvojkou ako následok zmien sveta (napr. technologických, populačných, ekologických), v ktorom chýbajú tradičné morálne hodnoty našli tiež v tomto filme svoj odraz .(24.1.2005)

• - Do role Viktora, hříšníka lenosti, chtěl režisér David Fincher obsadit herce velmi vyzáblého. Na konkurz se dostavil herec Michael Reid MacKay, který v té době vážil necelých 41 kg. Herec roli dostal a režisér mu ze srandy při odchodu řekl, že by měl ještě do natáčení něco málo zhubnout. MacKay se na natáčení dostavil s váhou 38 kg. (cihlenka)

• - Brad Pitt (Mills) vyinkasoval z celkového 33 milionového rozpočtu filmu 7 milionů dolarů. (cihlenka)

• - Andrew Kevin Walker psal scénář přes dva roky, zatímco pracoval v Tower Records. (Ai.ma)