8.11.2004 jsem tento film viděl poprvé a tehdy jsem ho ještě nedokázal patřičně ocenit. Po třech letech jsem se k němu konečně opět dostal, 9.4.2008 a spatřil jsem jeden z nejlepších thrillerů, které snad kdy kdo natočil. Opravdu není předvídatelný či nudný, ačkoliv postupuje podle určitých schémat, která divák může už znát, nakonec vás překvapí a divák ustrne údivem - i ten, kdo zná všechna filmová klišé o sériových vrazích, kteří postupují podle jakkoliv-šíleného schématu, nebo ta o začínajících a končících detektivech. Skvěle zrežírovaný skvělý scénář (bez logických chyb) z tohoto klenotu právem udělali legendu.(8.11.2004)

Po zážitkové stránce skutečně velkolepě ztvárněné násilí, snad i použiji-li nenáviděnou klasickou frázi "jako umění". Zobrazení odporných zločinů tu nemá žádný jednoduchý přívlastek jako trochu houpé, trochu přehnané, příliš otevřené, příliš náznakové apod. Zkrátka je to podané v té pravé míře thrilleru zobrazujícího hnusné, skutečně hnusné věci...(1.12.2003)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Napoprvé těžké rozdýchávání hodně depresívního a krutého snímku. Napodruhé už nasávání a obdivování dokonalé noir atmosféry. A při třetím shlédnutí už jsem si to vychutnával jako perfektní film. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2671-sedm/videa/(2.1.2009)

Psychárna nejvyššího kalibru! Tenhle film byl tak drsný, že i smirkový papír je vedle něj hladký jako samet. Snad i proto mu dávám "jen" 4 hvězdičky. Výborné výkony všech hlavních postav umocňuje skvělá režie Davida Finchera a rovněž velmi dobře napsaný scénář. Malinko mi tam nesedla jen Gwyneth Paltrow, ale i ona si ve filmu posléze našla své opodstatnění (kdo viděl, ví co mám na mysli).(9.7.2003)

RETRO ,,Dlouhá je cesta a tvrdá, která vede z pekla ke světlu“…. SEDM hříchů, SEDM dnů do konce služby. Vraždy, které mají význam. Vztah mezi mladým a starším kolegou. Málokdy se podaří navázat takový vztah mezi herci a obecenstvem. Parádní atmosféra. Doslova cítíte ten ,,smrad“ z rozkládajících se těl! Nebo scéna v knihovně s hudbou J.S.Bacha. Perfektní kamera vás vtahuje do vyšetřování. A třešničkou je záporák K.Spacey, se svojí přednáškou o toleranci hříchů. Je li něco dokonalé, tak je to SEDM! Ovšem - NEVYZPYTATELNÉ JSOU CESTY PÁNĚ…(17.11.2008)

• - Citát Ernesta Hemingwaye, který v závěru filmu pronese William Sommerset (Morgan Freeman), je z knihy "Komu zvoní hrana". (navabaca)

• - Somerset (Morgan Freeman)  má v knihovně bílou košili, při cestě z knihovny má však jinou. (Tera257)

• - Somerset (Morgan Freeman) doma poslouchá vysílání Johna McClellana. To byl bostonský moderátor, který vysílal jazz začátkem padesátých let. (Ai.ma)