Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Napoprvé těžké rozdýchávání hodně depresívního a krutého snímku. Napodruhé už nasávání a obdivování dokonalé noir atmosféry. A při třetím shlédnutí už jsem si to vychutnával jako perfektní film. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2671-sedm/videa/(2.1.2009)

S určitosťou môžem prehlásiť, že toto je tá najgeniálnejšia thrillerová, skladačkovo-hádanková pecka všetkých čias. Maxibrutálny, extraúchylný snímok, ktorý obzvlášť nie je vhodný pre slabšie povahy a nedoporučujem počas neho takisto konzumovať čokoľvek. Je to dôkaz toho, ako sa dá na jednoduchom motíve pomocou geniálne prepracovaného scenára postaviť majstrovské dielo. Navyše Pitt je skvelý asi tak ako záver filmu. S 'Memento' najlepší koniec koncov v kinematografii. 100%.(28.6.2006)

Vskutku dokonalá esej na témat "moderní civilizace a její chorobná brutalita". Fincher tímhle filmem definitivně přesvědčil, že patří mezi tvůrce s osobitým stylem a především talentem natočit dramatický film s myšlenkou. Paralela s Dantem a klasickou evropskou literaturou je sice do značné míry velice zjednodušená, ale o to drtivěji dopadá poselství filmu Sedm na diváka. Je těžké odolat postavám, které vás díky výtečnému hereckému ztvárnění vtáhnou do děje natolik, že závěr filmu je i divákovým prozřením a bolestivou katarzí. Zejména role Morgana Freemana patří mezi to nejlepší, co v žánru thriller kdy vzniklo. A mám pocit, že snímek Sedm došel na samou hranici možností tohoto žánru. Žijeme v době, která dává pojmu hřích zcela novou dimenzi. Film Sedm je toho dokonalou ilustrací...(29.2.2004)

Detektivové Somerset a Mills skládají podle Fincherova návodu Doeovu kostku sedmi smrtelných hříchů. Každý tah vysává životní energii a je ponurejší a depresivnější než ten předchozí. Závěrečné eso, vysypané z Doeova rukávu, zatluče poslední pomyslný zrezivělý hřebík do rakve Utrpení. A divák už v ní dávno leží. Úvodní déšť je krásný a tíživý stejně jako všechno v tomto filmu. 33 miliónů dolarů(rozpočet)/327,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/131 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(14.4.2006)

"Ak vás na ulici prepadnú, ikdy nekričte ´pomoc´. Kričte ´horí´." Sedem hriechov, sedem hrozných vrážd a sedem dní, ktoré má nesúrodé policajné duo (Morgan Freeman a Brad Pitt) na polapenie ukážkového filmového sériového vraha. Hoci mi Sedem pripadá niekedy ako nadhodnotená záležitosť (otázky "Máme právo privádzať deti do TAKÉHOTO sveta?" mi pripadajú pomerne naivné, síce pravdivé, ale aj tak stále značne naivné), faktom je, že napriek určitej silenosti sa jedná o kultovku s neuveriteľne pochmúrnou atmosférou, oproti ktorej režisérov predchádzajúci Votrelec 3 pôsobí ako Hurvínek v cukrárni. Plusom je i zaujímavý kasting, kvalitné audiovizuálne stvárnenie (skoro stále prší a keď neprší, tak aspoň popŕcha) a scény, na aké sa nezabúda (naháňačka, obžertsvo, krabica, Freemanova poetická prechádzka knižnicou).(5.12.2004)

• - Před závěrečnou scénou, kdy si oba detektivové oblékají neprůstřelné vesty a připravují zbraně, je možné si všimnou, jak William Somerset (Morgan Freeman) kontroluje pistoli a David Mills (Brad Pitt) zase revolver. V závěru filmu je však vidět, že Somerset (Morgan Freeman) používá revolver a Mills (Brad Pitt) naopak pistoli. (Kroup4)

• - Somerset (Morgan Freeman)  má v knihovně bílou košili, při cestě z knihovny má však jinou. (Tera257)

• - Spoiler: I přesto, že je Kevin Spacey jako John Doe pravděpodobně jedním z nejvíce děsivých a sadistických zabijáků v historii kinematografie, nevidíme ho ani v jedné scéně při činu. (cihlenka)