Labužnická pochoutka první třídy. Zajímavá dějová linie, hezky depresivní prostředí, na kterým tolik ulítávám, a hlavně geniální Kevin Spacey. Tím nechci nijak shazovat Freemana nebo Pitta, ale Spacey svoji roli hraje s takovým klidem a přehledem, že byste ho klidně obsadili do role Jacka Rozparovače.(2.2.2007)

Scénář: Andrew Kevin Walker .. Brilantní temná detektivka s dokonalým vyústěním. Zvrhlý scénář a dokonale přesná režie. Zdrcující, kruté a nekompromisní. Stejně jako sedm smrtelných hříchů. Miluji tu hutně koncentrovanou psychologickou depresi. Mlaskám blahem - poprvé, podruhé, pokaždé..(18.10.2006)

8.11.2004 jsem tento film viděl poprvé a tehdy jsem ho ještě nedokázal patřičně ocenit. Po třech letech jsem se k němu konečně opět dostal, 9.4.2008 a spatřil jsem jeden z nejlepších thrillerů, které snad kdy kdo natočil. Opravdu není předvídatelný či nudný, ačkoliv postupuje podle určitých schémat, která divák může už znát, nakonec vás překvapí a divák ustrne údivem - i ten, kdo zná všechna filmová klišé o sériových vrazích, kteří postupují podle jakkoliv-šíleného schématu, nebo ta o začínajících a končících detektivech. Skvěle zrežírovaný skvělý scénář (bez logických chyb) z tohoto klenotu právem udělali legendu.(8.11.2004)

"Ak vás na ulici prepadnú, nikdy nekričte ´pomoc´. Kričte ´horí´." Sedem hriechov, sedem vrážd a sedem dní, ktoré má nesúrodé policajné duo (Morgan Freeman a Brad Pitt) na polapenie ukážkového filmového sériového vraha. Hoci mi Sedem pripadá niekedy ako nadhodnotená záležitosť (otázky "Máme právo privádzať deti do TAKÉHOTO sveta?" mi pripadajú síce logické, ale zároveň blbé), faktom je, že napriek určitej silenosti sa jedná o kultovku s neuveriteľne pochmúrnou atmosférou, oproti ktorej režisérov predchádzajúci Votrelec 3 pôsobí ako Hurvínek v cukrárni v nedeľu doobeda. Plusom je i zaujímavý kasting, kvalitné audiovizuálne stvárnenie (skoro stále prší a keď neprší, tak aspoň popŕcha) a scény, na aké sa nezabúda (naháňačka, obžertsvo, krabica, Freemanova poetická prechádzka knižnicou).(5.12.2004)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Napoprvé těžké rozdýchávání hodně depresívního a krutého snímku. Napodruhé už nasávání a obdivování dokonalé noir atmosféry. A při třetím shlédnutí už jsem si to vychutnával jako perfektní film. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2671-sedm/videa/(2.1.2009)

• - Brad Pitt při natáčení honičky uklouzl, prorazil rukou skleněnou tabuli a poranil si šlachu. Během několika dní byl herec zpátky na place, ale s rukou v sádře. Nebyl to zásadní problém, protože jeho postava se měla podle scénáře zranit, jenom né na ruce. Stačila ovšem drobná úprava scénáře. (Epistemolog)

• - Paradoxne, ide o 7. najzárobkovejší film v roku 1995. (WalterIK7)

• - Spoiler: V scéne, keď John Doe (Kevin Spacey) strieľa na detektíva Millsa (Brad Pitt), si môžeme všimnúť holuby na streche. Keď streľba ustane, holuby ďalej pokojne sedia na tom istom mieste, ale za normálnych okolností by ich výstrely vydesili a uleteli by. (GTS_PUNK)