Zkušený detektiv Somerset má sedm dnů do důchodu a rozhodně si nepadne do oka se svým nástupcem, mladým sebevědomým detektivem Millesem. Společně jsou však přiděleni k případu, mrtvole nestvůrně tlustého muže. Vyjde najevo, že ho někdo nutil celé tři dny jíst, a pak jen stačilo kopnout ho do břicha. V jeho žaludku je nalezen lístek se slovem obžerství. Následující den je objevena další mrtvola, tentokrát známého obhájce. Na místě činu objeví Mills slovo lakomství. Somerset přijde s teorií, že bude následovat dalších pět mrtvých, protože sadistický psychopat zabíjí podle sedmi smrtelných hříchů, k nimž vedle obžerství a lakoty patří také lenost, smilstvo, pýcha, závist a hněv. Otisky prstů v Gouldově kanceláři zavedou detektivy k tělu muže, kterého objeví v hrůzně zuboženém stavu. Celý rok byl připoután k posteli jako oběť lenosti. Dostávají se vrahovi na stopu, ale vzápětí se ukáže, že i to byl jeho záměr. Netrvá dlouho a objeví další mrtvé, tentokrát potrestané za smilstvo a pýchu. (TV Nova)

Recenze (2 304)

golfista

Naprosto dokonalá režie dokázala z výborného scénáře udělat tento film tím nejlepším v krimi žánru co jsem viděl. Fincher je ďábel a herecké výkony vše jenom podtrhnuly. ()

POMO

Spolu s Mlčaním jahniat najsilnejší psychothriller vôbec. Žánrová perla, v ktorej je každá filmárska zložka vyťažená do absolútneho maxima. Rovnako ako divákove nervy, emócie a psychika. Černota, ktorá vyrazí dych a nedá spať. ()

kleopatra

Déšť, natěšený nováček Pitt nese kafe utahanému starému parťákovi..... paráda od prvních minut. Scénář, herecké obsazení - zvlášť Spacey v roli kreativního vraha se svou bezelstnou tvářičkou je opravdu výhra, atmosféra jaká se celým filmem nese.... ta hnusná místa....Vcucne to a nepustí. ()

Cival

Úchvatný a zdrcující snímek. Ještě lepší než výborný scénář AK Walkera je dokonale promyšlená režie Davida Finchera, která nenechá diváka ani na chvilku vydechnout a pořád ho tlačí do té nejhlubší deprese. ()

Lima

Fincher opět depkoidní, jak to umí jenom on. Odporné vraždy, zvláště ta první s tlouštíkem není příliš koukatelná. Policajti zřejmě nevědí, co je to vypínač a tak si neustále svítí baterkami, aby toho pochmurného šera bylo co nejvíc. I věčně padající déšť na náladě nepřidá, to už věděl Scott v Blade Runnerovi. Depka střídá depku a zajímavý, pochmurný scenář hraje Fincherovi do karet. Protože depku, to on přece umí, to už všichni víme. Připočtěme k tomu neodolatelně odporného záporáka ve Spaceyho podání a na hollywoodské poměry vskutku neobvyklý konec a vyjde nám jasně pětihvězdičkové hodnocení. ()

Galadriel

Chytrá zápletka a naprosto geniální pointa, která vás přitluče do křesla. O technické stránce nemá cenu mluvit - nic jí nechybí. Herecké výkony jsou naprosto fantastické - Morgan Freeman předvádí strhující výkon (opět neproměněná Oscarová nominace, soška za Million Dollar Baby je asi satisfakcí za tento film a Vykoupení z věznice Shawshank), i Brad Pitt dokazuje, že není jenom plakátový hezoun, ale že pod taktovkou zkušeného režiséra je i dobrý herec; fantastický je i Kevin Spacey, kterému uvěříte každé jeho gesto, slovo i pohyb. Síla tohoto snímku ale tkví i (a vlastně zejména) v silném a propracovaném scénáři, který se téměř vyvarovává logických chyb, které se velmi často objevují ve filmech obdobného žánru a také ve výborné režii Davida Finchera, který dokáže udržet vaší pozornost po celý více než dvouhodinový film na stejné (vysoké) úrovni. ()

Gemini

Víte, bývaly doby, kdy jsem se do her typu GTA nebo Hitman logoval jako John Doe. Teď už to nedělám. Jsou filmy, které ve vás nechají hodně hluboký dojem - a já mám hodně rád Gwyneth Paltrow. Fincher je možná blázen, ale díky němu mě Brad Pitt přesvědčil, že opravdu umí hrát. A o Fight Clubu si povíme někde jinde... ()

Tosim

Odporný a hnusný film. Zmírňuje ho jenom Gwyneth Paltrow. Doporučuju vidět více než jednou, aby se osvětlily motivy zejména Pittovy postavy. Děti na tento svět můžeme přivést, jen je před ním musíme chránit. Při tomhle všem se divím, že se našlo i něco, co mě rozesmálo. JE TO MAGOR! A PRŮKAZ DO KNIHOVNY Z TOHO ZMETKA GÉNIA NEUDĚLÁ! ()

Matty

Je hříchem závidět těm, jež dnes, v době filmového obžerství, teprve čeká zjištění příčiny hněvu jistého detektiva, jenže svému chtíči po zopakování prvotního šoku z tohoto pod kůži pozvolna pronikajícího (nikoliv líného) thrilleru neporučím - pýchu, předsudky a lakotu stranou: geniální! 95% Zajímavé komentáře: zputnik, kiddo, pshimi, Kass, Radko, jahol, plagjoklas ()

Radyo

Psychárna nejvyššího kalibru! Tenhle film byl tak drsný, že i smirkový papír je vedle něj hladký jako samet. Snad i proto mu dávám "jen" 4 hvězdičky. Výborné výkony všech hlavních postav umocňuje skvělá režie Davida Finchera a rovněž velmi dobře napsaný scénář. Malinko mi tam nesedla jen Gwyneth Paltrow, ale i ona si ve filmu posléze našla své opodstatnění (kdo viděl, ví co mám na mysli). ()

Enšpígl

Poprvé jsem viděl film SEDM se SEDMi kamarády v SEDM hodin SEDMého SEDmý v SEDMé řadě na sedadle číslo SEDM. Než jsem napsal tento komentář viděl jsem film už SEDM krát. Mám přesně SEDM důvodů proč dát filmu plný počet *. 1. Scénář ; 2. Režie ; 3. Dokonale vytvořená depresivní atmosféry ; 4. Morgan Freeman. 5. Brad Pitt ; 6.Kevin Spacey ; 7. Originální závěr. Kdyby bylo SEDM hvězdiček jistě by se našlo SEDM důvodů, proč dát SEDM hvězdiček. Mezi mou filmovou TOP má film SEDM pořadové číslo SEDM. Film SEDM je vynikající krimi - thriller na který se můžete koukat SEDM hodin vkuse a stejně nebudete unaveni více jak po SEDMi SEDMi stupňových pivech. Stačilo mě pouhých SEDM minut, aby se napsal komentář, který bude mít SEDM řádků. Přesto zůstává slovo SEDM jen pouhá číslovka nebo snad ne ? ()

Cervenak

Po mnohých rokoch zhliadnuté na remastrovanom BR: Scenáru sa dá pár drobností vytknúť (niektoré prvky zápletky zľahka smrdia samoúčelnosťou), ale réžia je geniálna a herecké výkony skvostné - spätne som docenil hlavne Pitta. V rámci thrillerov dvojka po Mlčaní jahniat, ktoré síce nie je tak brilantne zrežírované a atmosférické, ale má lepší scenár a omnoho prepracovanejšie postavy. ()

Malarkey

Nejsem si vědom thrilleru, který by hrál na strunu divákovi strměji a vážněji jak na banju Ivana Mládka. Sedm je film, který se od základů sice může tvářit jako průměrný příběh masového vraha, kterých je v neposlední řadě tucty, jenže...Sedm není jen číslovka. Sedm je taky počet hříchů, které si vrah vybral, aby na dlouhou dobu zaměstnal policejní vyšetřovatele, kterým šéfují Morgan Freeman a Brad Pitt a musím uznat, že se s rolí policistů poprali naprosto dokonale. Jen tu skládanku jim dalo trochu práci rozluštit a přeci jenom se v ní dodnes skrývá trochu toho tajemna, které nechává diváka napínat od začátku až do konce. Jelikož stále se něco děje a co je hlavní, nikdy není konec začátku, nikdy neskončí něco co už je rozjeté nebo-li respektive rozjetý vlak nelze zastavit a stejně jako zde náš masový vrah, jenž si to značně vychutnává má svůj dokonalý plán doveden opravdu do oné dokonalosti a právě proto divák nedokáže přestat chvíli přemýšlet, chvíli se odreagovat, alespoň chvíli zvolnit. To prostě nelze jelikož film to nedovolí a stejně jako já souhlasím s tím, že tohle je nejlepší thriller všech dob, tak nadosmrti nezapomenu na názvy všech sedmi hříchů, které se mi ještě teď točí v hlavě: obžérství, lakomství, lenost, závist, hněv, pýcha, smilstvo. ()

T2

Rozpočet $33miliónovTržby USA $100,125,643Tržby Celosvetovo $327,311,859David Fincher a jeho životné dielo!!! Thriller z neskutočne hútnou atmosférou, perfektným obsadeným, hudba a "špinavý" vizuál sú neskutočne využité pre dej. /100%/ ()

Djkoma

Úžasné .... To co předvádí Freeman, Pitt a Spacey je ukázka herectví a režie Davida Finchera je ... úchvatná. Všechny ty odporné vraždy a řeči spolu s herci vytvářejí úžasnou podívanou.Scénář musel napsat naprostý blázen. Neumím si představit, že tohle napíše normaální clověk. Není to tak jednoduché, jak na začátku vypadá. Atmosféra je tvrdší než Bible.Ze Spaceyho jde strach. Z Pitta nervozita. Z Freemana zkušenost.... Precizní do detailu. ()

Marigold

Vskutku dokonalá esej na témat "moderní civilizace a její chorobná brutalita". Fincher tímhle filmem definitivně přesvědčil, že patří mezi tvůrce s osobitým stylem a především talentem natočit dramatický film s myšlenkou. Paralela s Dantem a klasickou evropskou literaturou je sice do značné míry velice zjednodušená, ale o to drtivěji dopadá poselství filmu Sedm na diváka. Je těžké odolat postavám, které vás díky výtečnému hereckému ztvárnění vtáhnou do děje natolik, že závěr filmu je i divákovým prozřením a bolestivou katarzí. Zejména role Morgana Freemana patří mezi to nejlepší, co v žánru thriller kdy vzniklo. A mám pocit, že snímek Sedm došel na samou hranici možností tohoto žánru. Žijeme v době, která dává pojmu hřích zcela novou dimenzi. Film Sedm je toho dokonalou ilustrací... ()

Renton

Scénář: Andrew Kevin Walker .. Brilantní temná detektivka s dokonalým vyústěním. Zvrhlý scénář a dokonale přesná režie. Zdrcující, kruté a nekompromisní. Stejně jako sedm smrtelných hříchů. Miluji tu hutně koncentrovanou psychologickou depresi. Mlaskám blahem - poprvé, podruhé, pokaždé.. ()

Anthony

Nejdepresivnější film, co jsem kdy viděl. Skvěle vykreslené postavy, nejraději mám Freemana. Každá scéna je úžasným výsledkem mistrovské práce kamery, výpravy (hlavně místa činu) a hudby. A ten závěr. Když se v dálce objevila dodávka, měl jsem srdce až v krku a závěrečná pointa mě odrovnala. ()

Radek99

Temný, depresivní, rafinovaný, strhující film... Ponurá metafora dokazující, že tenhle svět je veskrze špatný a zkažený. Středověká představa smrtelných hříchů je implementovaná přímo do podstaty naší civilizace a současné západní velkoměsto odpovídá představám očistce. Magie čísla 7 (ne náhodou je tomuhle filmu svým vyzněním nejblíže jiný film mající v názvu také blízkou arabskou číslici - 8mm). Atmosféra plná deště, přítmí a stresu. Postmoderní vyústění a kongeniální shrnutí klasického filmového žánru noir... Fincher zde primárně rozvíjí svůj leitmotiv - svého typického městského hrdinu posedlého svou prací do té míry, že je schopen obětovat (byť mnohdy podvědomě) cokoliv - v tomto případě i svou rodinu. Zde je to mladý detektiv v podání Brada Pitta, který prochází životem, a hlavně americkým velkoměstem, přičemž tato megapole evokuje Dantovy kruhy pekla a hlavní hrdina zachází zcela neodvratně stále hlouběji a hlouběji... Ač je snímek nábožensky a křesťansky motivován, jeho vyznění je chmurně apokalyptické a vlastně ateistické - popisuje totiž svět bez Boha. Bez jakéhokoliv principu oponujícímu chaosu a etickému nihilismu. Stres, destrukce lidských vztahů (vynikající scény manželského vyhoření situované do příznačného betonově odcizeného a vychladlého bytu rezonujícího otřesy způsobenými podzemní drahou), zabití člověka jako hra, inscenované živé obrazy z mrtvol, hádanky a rébusy vkládané do těch nejzvrhlejších sadistických vizí, které jakoby vypadly z pláten Hieronyma Bosche či jiných středověkých malířů. Sedm hlavních hříchů. Se7en. Nejlepší detektivní thriller všech dob... Podobné filmy: 8mm, Mlčení jehňátek, Prokletý ostrov, Zodiac ()