Dva policisté (Brad Pitt a Morgan Freeman) jsou na stopě geniálního vraha, zodpovědného za sérii děsivých vražd, jejichž oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. V jedné z rolí tohoto kvalitního trhilleru, zasazeného do temného města nasáklého bolestí a zkázou, uvidíte také Gwyneth Paltrow. David Fincher (Klub rváčů, Zodiac, Podivuhodný případ Benjamina Buttona) s dokonalou znalostí našich nejhlubších obav pevně svírá otěže akce – fyzické, psychické i spirituální – neodvratně směřující k rozuzlení, které do hloubi otřese i tou nejzatvrzelejší duší. (Magic Box)

Maza2222

Můj komentář z postavy.cz Naprostý kultovní film, který jsem už dlouho neviděl. Herci hráli skvěle, výborný děj a konec je taky famozní . To jsem nečekal že SPOILER Mills Doa zastřelí! Nebýt však konce, tak bych neměl tak dobrej zážitek. Je to naprostá bomba, co stojí za zhlédnutí. Škoda, že tam Doe neměl vidět i činy, na druhou stranu jsem rád :D.I přesto, že tam pořád pršelo, film to vůbec nezkazilo. Za mě 100 procentní spokojenost + Jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

Daumatin

V tejto kategórii sa bezpochyby jedná o jeden z najlepších Dráma / Krimi filmov, ktoré kedy boli natočené. Tento film vyniká neskutočnou depresívnosťou, ktorá je patrná od prvej minúty a až do záverečných titulkov. Depresívne tam je skoro všetko, od počasia, prostredia a až po samotných hercov, ktorý svoje postavy zobrazili vynikajúco. Najviac sa mi páčil Kevin Spacey, ktorému som uveril každé jeho slovo. Finále ma veľmi neprekvapilo, no tušil som, že v ňom bude nejakým spôsobom zainteresovaná Gwyneth Paltrow. V porovnaní so Shutter Island, mi finále prišlo menej prekvapujúce, ale určite naň nezabudnem a budem ho mať v hlave ešte dlho. ()

Majkowski

Řekněme to stručně a jasně. Tohle je ten nejlepší krimi film všech dob, to bez debat, a já osobně šeredně lituji, že se mi ho poštěstilo vidět až teď. (95%) ()

Diamonts

Nejprve to vypadalo jako obyčejný tuctový krimi film, ale čím déle jsem se na to dívala, tím větší jsem měla pocit, že se od ostatních kriminálních filmů liší. Obdivuji režiséra, že dokázal filmu vdechnout promyšlenost, napětí a strach tak, jak se to dnes vidí u mála filmů. ()

mikehoblog

Určitě zajímavý námět, o kterém jsem už nejednou sám uvažoval, ale je to víceméně nuda. Je tam naprosto strašlivě nevyužitý potenciál všech těch vražd. Jak se na ně proboha někdo může vykašlat a nechat je nezachycené!? Chtělo by to zkřížit SAW a tohle, to by potom byla teprve paráda! ()

DavidAAAA

Skvělá temná klasika, propršená a depresivní. Film s nejdokonalejším koncem ze všech co znám. Super herci, super atmosféra, Spacey jako naprostej slizoun dokonalý... ()

Makaan69

Vynikající film, který se mi opravdu vryl do paměti hned po prvním zhlédnutí. Popis geniálního zločince je absolutně dokonalý - byť přímo jeho osobnosti nebyla věnována příliš velká část filmu. A závěr byl naprosto strhující, zůstal jsem trčet v pohovce jako připíchnutý. ()

marzzy

"Průkaz do knihovny z toho zmetka génia neudělá!" Nejlepší závěrečná scéna, která byla kdy v detektivkách! Očekávání happy endu přejde na naprostej šok. U mnoha filmů zapomínám průběžně jejich děje, u tohoto k tomu nikdy nemůže dojít. Způsobil mi tak velký udivení, který nemá příliš srovnání. Každej musí prostě vidět tu závěrečnou scénu s Kevinem Spacyem v autě! Zapamatovatelný jsou znaky jednotlivých vražd podle smrtelných hříchů. Má to temnou atmosféru, má to skvělý výkony, David Fincher dokáže budovat neuvěřitelný napětí. Sakra dobrej film, drží si kvalitu i po těch letech, a to je co říct... ()

blazenfilmov

Film temný, jako pleť Morgana Freemana. Film, který stojí za vidění. Pro nadržený holky, je tam Brad, který ukojí vaše estrogenový exploze, pro nás ostatní je tam neuvěřitelně geniální zápletka a ještě lepší rozuzlení. ()

Tomas_313

7 smrtelných hříchů zasazených do temné metropole 20. století, kde je hřešení neodmyslitelnou součástí každodenního života. Depresivní atmosféra se sápe z každého záběru, napomáhají detaily jako věčně potemnělé prostory, nepřestávající déšť a explicitní záběry na zohavená těla. Největší vinu na všudypřítomné ponurosti ale nese geniální scénář, jenž udržuje konstantní tempo a nedovoluje divákovi odtrhnout se. Výbušný Brad Pitt a rozvážný Morgan Freeman předvádějí vrcholné performance. Jejich spolupráce vyobrazuje kontrast mezi 2 generacemi - mládí proti stáří, nadhled proti zabřednutí, konzervatismus proti novátorství, naivita proti zkušenostem a mnoho dalších. Postavy ale nejsou černobílé, vzájemně se obohacují, doplňují a jejich vztah se neustále vyvíjí. Asistuje půvabná Gwyneth Palthrow, protiklad zkaženého světa. Hereckou smetánku doplňuje Kevin Spacey, jehož fanatická preciznost a chladnokrevný poklid nabízí zážitek časově miniaturní, leč megalomansky hrůzný. Příběh odkazuje na boží mocnost, bezejmenné, hnijící město ale představuje ateistické místo bez naděje a pokání. Po všech stránkách mrazivé veledílo, pochvalné superlativy však míří především režiséru a zmíněnému hereckému kvartetu. Bezkonkurenční. Nepřekonatelné. Nenapodobitelné. 95% ()

PavolJay

Po Mlčaní jahniat som sa obával ďalšieho sklamania, ale moje obavy boli rozmetané. Vo filme snáď nebola nudná pasáž. Takto si predstavujem dobrý film. A potom prišla finálna scéna a ja si vravím OK, vrah má určite nejaký plán. A celý čas som rozmýšľal aký. Neprišiel som na to a ani naši dvaja detektívovia nie a to malo za následok fatálny koniec. Musím však povedať, že iný by som nechcel. Veľmi silný zážitok. ()

Toombar

Film se moc podobá mlčení jehňátek ale je lepší. Sedm je film který ukazuje skaženou moderní dobu a hnus co se ve světě děje. A vynikající herecké výkony to jenom utvrdili. ()

Wiceman

Detektivka jak má být. Vrah vraždící podle sedmi smrtelných hříchů je rozhodně dobrej námět na kriminální drama. Není to však typická kriminálka, ale spíše mysteriozní psychothriller, co nenechá chladnýho i toho nejzarputilejšího odpůrce kriminálek. Ke všem jsou v hlavních rolích Brad Pitt a Morgan Freeman coby detektiv zelenáč a detektiv před důchodem. Klasická šablona nicméně jako vždy funguje na výbornou a jiskření mezi těmi dvěma je po celou dobu znát. Už od první vraždy (správně macatý) je Vám jasný, že na Freeman se ještě dlouho na důchod ani nepodívá a zelenáč Pitt bude mít případ svýho života. Příběh je správně noirovsky temnej, depresivní a krutej, takže by se na film neměli dívat lidi s fobiema nebo chronickejma depresema. Jakmile se objeví vrah John Doe, věci naberou spád a vy víte, že jde do tuhýho finále. Děj je perfektně promyšlenej, prostředí správně naladěný pro kriminálku, takže nelze najít zápor. Snad jen nevýrazná hudba, ale to je asi tak vše. Skvělej počin od Davida Finchera, kterej by měl vidět každej fanda tohohle žánru. Pět hvězd. ()

Batwayne

Dokonale rafinovaná kriminálka, ktorá sa strieda s psychologickou drámou, miernym akčňákom ale najmä hĺbavým, sfanatizovaným druhom thrilleru. Totálne originálna koncepcia vrážd, po pozretí som skoro začal mať strach z Finchera a z jeho myšlienkových pochodov, keď som si ale uvedomil, že skutočnosť, že v takto prehnitom svete žijeme naozaj, ma donútila normálne o svojom živote premýšľať. Preto je to dosť psychologické. Ale najmä strhujúce a dokonalé, preto sa hneď po prvom zhliadnutí stáva Se7en mojou novou, top kriminálkou. (aj keď nazvať to iba kriminálka by bolo príliš obmedzujúce) ()

PanIncognito

Skvostná atmosféra a mistrovský scénář jsou hlavními přínosy. Ponurost plná zvratů a netradiční konec ze kterého mrazí činí snímek nezapomenutelným. Nejde tedy jinak, než film doporučit. :-o (viděno s dabingem) ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý