Transplantační jednotka (TV seriál)

Three Rivers

Transplantačná jednotka

USA, 2009–2010, 9 h 11 min (Minutáž: 41–44 min)

Alex O'Loughlin, Katherine Moennig, Daniel Henney, Christopher J. Hanke, Justina Machado, Amber Clayton, Alfre Woodard, Owiso Odera, Teri Reeves, Joaquim de Almeida, Cameron Monaghan, Michael Mosley, David Costabile, Janina Gavankar, Lennie James, Ion Overman, Felicia Day, Josh Randall, Katija Pevec, Cody Longo, Devon Werkheiser, Rick Otto, Dwain Murphy, B.J. Britt, Luke Edwards, Michele Greene, Kesun Loder, Maxim Knight, Alyssa Diaz, Kathleen M. Darcy, William Sadler, Billy Lush, Jamie Anne Allman, Nicholas Braun, Mercedes Mason, Mekenna Melvin, D.C. Douglas, David Starzyk, Susan Park, Joelle Carter, James DuMont, Joshua Elijah Reese, Elizabeth Roberts, Tina Holmes, Irene Ziegler, Jake Weary, Annalise Basso, P.J. Byrne, J. Downing, Christie Lynn Smith, Marco James, Jesse Luken, Bernard White, Mark Adair-Rios, Katherine Herzer, Spencer Garrett, Summer Bishil, Brandi Engel, Pablo Schreiber, Kelly Overton, Puja Mohindra, Kari Coleman, Mandy June Turpin, Rizwan Manji, Christian Monzon, Omid Abtahi, Brian Howe, Stephanie Erb, Deidrie Henry, Christopher Mann, Heather Mazur, David Whalen, Tamara Braun, Jeremy Denzlinger, David Barrera, Rodney J. Hobbs, René Ashton, Ben Reed, Jonna Walsh, Paul Perri, Mustafa Haidari, Alex Nevil, Monica Young, Laurie O'Brien, Brian Flaccus, Dominic Pace, Stacey Scowley, Lynn Adrianna, Todd Cattell, Erica Shaffer, Hillary Tuck, Marina Sirtis, Brett Cullen, Todd Babcock, Mac Brandt, Patrick Breen, Shiloh Fernandez, Britt Robertson, Scott Alan Smith, John Bedford Lloyd, Kristin Bauer van Straten, Tim Guinee, Haley Ramm, Mandy Patinkin, Kevin Rahm, Riki Lindhome, Brendan Kelly, Noah Fleiss, Matt Roth, Tessa Thompson, Arjay Smith, Brian Goodman, Sprague Grayden, Lorraine Toussaint, Benjamín Benítez, Rick Ravanello, Oded Fehr, Gregg Henry, Emily Baldoni, Xander Berkeley, D.B. Sweeney, Ransford Doherty
  • R1CH1E

Ubohá napodobenina House, které chybí nejen Houseovský humor, ale i propracovanost postav a napínavost děje.(23.1.2011)

Po zkouknutí prvního dílu jsem zmatená. Nechyběla tomu akce, vtip ani zábava, ale bylo to na mě až moc naivní. Ale rozhodně si myslím, že nám tenhle seriál ukáže v dalších epizodách, jaké všechny možné nástrahy mohou čekat na transplantační jednotce. A na to jsem dost zvědavá, protože už v prvním díle se objevily takové, které by mě samotnou ani nenapadly. Na tenhle seriál jsem se začala koukat jen jako záchranu před večery strávenými bez Alexe O'Loughlina, a jeho Hawaiie 5-O po dokoukání 2. série, a mile mě to převapilo, tak snad to neztratí svojí energii. Zatím 80%, kdyžtak se vrátím a svoje hodnocení poupravím, vidíme :)(1.7.2012)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Three Rivers je oddychový seriál z lékařského prostředí, který má jen jednu jedinou chybu: chybí mu propracované osudy postav (jako má třeba House) a je to škoda. Charaktery jsou totiž v Three Rivers neuvěřitelně sympatické (kdo by nechtěl mít dr. Yablonského jako svého doktora, že ano?) a je škoda, že se jejich potenciálu nedokázalo využít. Seriál se soustřední zejména na práci chirurgů a oproti takovému Houseovi to působí holt suše, diváky to moc nebralo a seriál byl velmi brzy utnut. I přes tyto nedostatky je 13 dílů tak akorát, abyste si seriál užili. Na nějaké dlouhé vzpomínání to ale bohužel nebude. Hodnocení: 3/5(7.1.2013)

Pozerať som to začala kvôli hercom známym z iných seriálov - Alex O'Loughlin (Moonlight), Katherine Moennig (The L Word) a Alfre Woodard (Zúfalé manželky). Súhlasím, Three Rivers nie je zrovna sofistikovaný seriál... beznádejná šablónovitosť dielov a malý priestor pre charaktery postáv nepotešia. Pozitívum vidím v tom, že sa zaoberá zložitou problematikou transplantácií, je tu pestrá paleta rôznych dilem s nimi spojených. Celkovo sa mi to páčilo... plus odteraz viem, že Pittsburgh leží na riekach Ohio, Allegheny a Monongahela :)(16.11.2010)

Three Rivers mají nápad i celkem pár zajímavých postav, ale lineárnost dílů poslala seriál na cestu neúspěchu. Ve srovnání se známými americkými seriály z lékařského prostředí tomu opravdu něco chybí. Jeden z mála titulů, který nemá hloupý český název (nový název "Tří řek" k seriálu opravdu sedí).(28.10.2010)