Reklama

Reklama

Ailiseu

(seriál)
Trailer

VOD (1)

Série(2) / Epizody(40)

Dvěma přátelům se navždy změní život, když jsou najati přísně tajnou organizací, která má za úkol chránit zemi před cizími hrozbami. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

Pethushka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle seriál nabízí nespočet situací, při kterých se mi tajil dech a při kterých se mi z očí draly slzy. Jsem moc spokojená s celkovým hereckým obsazením. Myslím, že neskutečného talentu Lee Byung Huna si člověk nikde neužije tak, jako tady. Milostná i přátelská linie má díky prvním dílům neskutečnou sílu. Nenacházím tu žádná negativa a chválit bych mohla celé hodiny. Stejně bych ale slovy nepopsala tu krásu. Nádherná hudba. 5* ()

neoBlast 

všechny recenze uživatele

V prvé řadě (a v prvních epizodách) mi velmi vadila ta žánrová nevyrovnanost (podle Adriana jistě i částečně úmyslná), která nabízí v akčním seriálu příliš prostoru melancholickým pasážím (tokání v Japonsku bylo nesnesitelné). S přibívajícími díly ale napětí stoupalo seriál se blížil více mému vkusu a působil i méně epizodičněji než roztahaný děj posledních řad 24 (a to Byeong-heon Lee musí paradoxně na skutečnou 20 hodinovou šichtu oproti kratší šestnáctce Jacka Bauera způsobené reklamami). Technicky je seriál na vysoké úrovni a údajné vysoké náklady na tvorbu jsou vidět - v posledních 5 částech si užijeme i opravdu velkolepé přestřelky. Přesto vidím spoustu vaty co mě nebavila... filmová verze má tedy potenciálně velkou výhodu do začátku. Celý seriál 65 % ()

Reklama

Lord.Jim 

všechny recenze uživatele

Nevím, co napsat, prostě paráda. Hlavní postavy jsou jedním slovem "dojemné", a jejich vztahy "tak uvěřitelné". Asiati mají všeobecně zvláštní metody, jak zobrazovat "lásku" nebo "přátelství" – někdy to moc nevyjde a toho patosu je tam příliš. Ale tohle vůbec nebyl ten případ. Bude mi smutno. P.S. Ještě musím napsat, abych na to nezapomněla, že mi byla moc sympatická ta Severokorejská agentka, fakt frajerka, pro mě sympatičtější než hlavní ženská postava. O trochu :-) ()

kikuka

všechny recenze uživatele

Seriál, ktorý si dáma nemôže nechať ujsť!! Fascinujúca je najmä kombinácia typov postáv a vizuálnych postupov, ktoré obe kombinujú "to najlepšie" z hitových US seriálov (24-okej, tú som nesledovala,ale dostala som tip, NCIS, CSI), niečo z japonskej (TV) produkcie a do toho úžasná soapka. Miestami úžasne gay. Mno, ale I Byeong-heon :P (I like..I touched..) PS: jopík, téma Sever-Juh je jedna z výrazne obľúbených v rámci kórejskej kinematografie, stačí pozrieť dva z prvších blokbastrov - JSA a Swiri a to nehovorím už priamo o vojnových Taegug-gi.. či Silmido.. Mno, som zvedavá na film.. :°) ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to výborný akčný špionážny seriál z kórejskej produkcie. Má veľmi dobrý príbeh o mužovi, ktorý sa spolu s priateľom stane agentom juhokórejskej tajnej služby, kde sa vypracuje až na najlepšieho agenta a získa svoju životnú lásku, ale raz dostane úlohu, ktorá mu úplne zničí život a zistí, že nič v skutočnosti nie je tak, ako vyzerá. Spracovanie je výborné, seriál baví celý čas, je tu množstvo zaujímavých zvratov, ale aj tak som v priebehu sledovania pociťoval určité sklamanie, lebo sa celkový príbeh neuberal práve takým smerom, akým by som najviac chcel. Prvé diely v ničom nesklamú, ich úlohou je hlavne zoznámiť diváka so všetkými postavami a ich vzájomnými vzťahmi a to sa podarilo. Potom nastane dôležitý zlom, ktorý nasmeruje príbeh tým najlepším možným smerom a niekoľko nasledujúcich dielov je dokonalých, z tohto som bol nadšený a táto časť je rozhodne vrchol seriálu. Ale ešte pred polovicou seriálu nastane nový zlom, ktorý ma sklamal, nasmeroval seriál iným smerom a úroveň predchádzajúcich dielov už dosiahnutá nebola. Ale našťastie ten pokles nebol až taký silný, stále ma to veľmi bavilo a tešil som sa na každý nový diel, no toho pocitu mierneho sklamania som sa už nezbavil. Herecké obsadenie je na tom perfektne, je tu množstvo veľmi zaujímavých postáv, ktoré ma skutočne bavili, či už výborný Lee Byeong - heon v hlavnej úlohe, jeho priateľ, ale skvelo sú na tom aj postavy zo severnej strany, ktorá tu má tiež veľa priestoru a jej hlavné trio bolo výborné, či už charizmatický agent, agentka, ktorá sa postupom času stala spolu s hlavným hrdinom najlepšou postavou seriálu, alebo zabijak, ktorého chladný štýl ma bavil. Vytkol by som jedine Kim Tae-hee, ktorá mi síce nevadila, ale ani mi nesadla do svojej úlohy tak, ako by mala a zbytočne prehrávajúcu postavu patológa. Technickej stránke nemám čo vytknúť, tu som plne spokojný. Rozpočet je vidieť, réžia je výborná, celkový vizuál mi veľmi dobre sadol a aj prostredie je dobre vybrané. Akcia sa mi tiež páči, je jej dosť, je dobre natočená, rozmanitá , niekedy aj napínavá a s dobrými nápadmi a ani dynamika jej nechýba. A samostatnou kategóriou je hudba, ktorá je tvorená peknými pesničkami a hlavne jednou emocionálne silnou veľmi peknou skladbou. Keby bol potenciál príbehu plne využitý, tak by to bol môj druhý najobľúbenejší seriál vôbec, ale aj takto som veľmi spokojný a o plnom hodnotení nepochybujem. 87% ()

Galerie (36)

Zajímavosti (8)

  • O tom, že se herci nenechali zastupovat přidělenými hereckými dubléry, o tom si divák mohl přečíst již v první sérii. Herci si tak na vlastní kůži vyzkoušeli nejenom krkolomné pády, akční automobilové honičky, přestřelky nebo pěstní souboje, ale také následná zranění, která se mnohdy podepsala na jejich kondici. Jihokorejská herečka Soo-hyang Lim, představitelka seriálové Yun-hwa Kim, si dokonce během natáčení specifických bojových scén jedenácté epizody poranila obličej pod levým okem. A obdobně skončila i její pravá noha, která ji během nešťastného pádu otekla od kolene nahoru. Jak ale herečka sama řekla, nebylo to nic, co by ji zabránilo v dalším natáčení, a tak se díky její houževnatosti s natáčením pokračovalo. (Conspi)
  • Popularita a obrovská divácká sledovanost zapříčinila nejenom brzké řeči o pokračování, ale také vznik dvoudílné literární novely, podrobně mapující vztah ústřední dvojice; v prvním díle se novela nijak výrazně neodpojuje od seriálové linie. V druhé části se pak ale autor, jihokorejský spisovatel Woo-do Chae, nechává strhnout vlastní iniciativou a původní příběh rozvádí až za hranice seriálového zpracování. V roce 2010 bylo dokonce potvrzeno i grafické zpracování seriálového námětu, které má dál rozvíjet milostný vztah hlavních protagonistů s tím, že současně využije původní dějové linie, do níž ale zasadí nové příběhové elementy. (Conspi)
  • V době předprodukce se hovořilo dokonce i o účasti jihokorejské herečky a členky úspěšné dívčí kapely KARA, Ji-young Kang. Ta měla dle původních záměrů seriálových tvůrců ztvárnit agentku Chae-ra Song tajné národní agentury NSS (National Security Service). Jak se ale později ukázalo, herečka si nerozuměla s výrobním týmem; její představy byly natolik rozdílné s představami produkční společnosti Taewon Entertainment, až se herečka rozhodla na vlastní popud celý výrobní proces opustit. (Conspi)

Reklama

Reklama