Amerika, padesátá léta. Rodiče osmnáctiletého Lannyho tvrdě pracují a veškeré své naděje vkládají do syna, který má jít studovat na vysokou školu. Doufají, že díky vzdělání se mu povede lépe než jim. Lanny odjede na kolej a otec je na něj patřičně hrdý. Mladík se začíná pomalu sžívat s městským stylem života, studuje, trénuje v místním basketbalovém klubu a přivydělává si v restauraci. Mezitím se jeho matka Emma dozvídá, že má leukémii v pokročilém stadiu a na jakýkoli zákrok už je pozdě. Požádá svého lékaře, aby jejímu manželovi ani synovi nic neříkal. Její zdravotní stav se ale rapidně zhorší a nešťastný otec Lannyho přiměje, aby načas opustil studia a vrátil se domů. Krátce po Lannyho odjezdu však spáchá Evelyn sebevraždu. Lanny ve svém smutku přičítá veškerou vinu otci... (oficiální text distributora)

Bakemaster

Já se právě divil když jsem viděl černé políčko u herečky Marie Saint, že by to byla stejná kravina jako ta co dávají na primě, ale určitě je to aspoň o 50% lepší než je toto hodnocení, tady asi fakt nikdo neví co hodnotí:) ()