Hodně štěstí, Charlie

• USA Good Luck Charlie
Komedie / Drama / Rodinný
USA, (2010–2014), 38 h 25 min (Minutáž: 22–50 min)

Bridgit Mendler, Leigh-Allyn Baker, Bradley Steven Perry, Mia Talerico, Eric Allan Kramer, Jason Dolley, Shane Harper, Lorna Scott, Gilland Jones (více)

Série(4) / Epizody(97)

Seznamte se s Duncanovými, jejichž život se obrátil naruby s příchodem novorozené sestřičky. Teenageři Teddy (Bridgit Mendlerová) a PJ (Jason Dolley) a jejich desetiletý bráška Gabe (Bradley Steven Perry) dostali od rodičů úkol pomáhat s malou Charlotte neboli Charlie (Mia Talericová). Rodiče Bob (Eric Allan Kramer) a Amy (Leigh-Allyn Bakerová) se snaží pracovat na plný úvazek, takže starší sourozenci do toho spadnou rovnýma nohama. Snaží se blíž seznámit s dětskou výživou, bryndáky, hlídáním a se všemi dalšími zábavnými i méně zábavnými činnostmi okolo výchovy malého dítěte. A samozřejmě se snaží vést při tom všem normální život teenagerů. Teddy zaznamenává každodenní rodinná dobrodružství do zvláštního videodeníku pro Charlie. Doufá, že v něm mladší sestřička jednou najde rady do života, až už její velká sestra nebude bydlet doma. (Česká televize)

Gemini

Na rovinu řečeno, nedivím se těm, kdo nepřekonali prvních pár dílů, protože ty představovaly vrchol televizního teroru v žánru "rodinný seriál". Když ve druhém dílu (slovy "druhém dílu") na úvod dostanete videodeníčkovou roztmívačkovou řachu jako - cituji - "Ahoj, Charlie, je ti půl roku a všechno šlape", NAHRANÝ HURÓNSKÝ SMÍCH - konec citace - chce to silné nervy, přenést se dál. Když to vyšperkuje obsazení rodiny typem "dvanáctiletý malý rošťák" a "šestnáctiletý fešný tupoň", a ono to tvůrcům ještě nestačí, takže dostanete k hlavním náctiletým hrdinům coby kamarády vtipného černocha a nevtipnou rádobysarkastickou obézní černošku (která občas disponuje gestikulací čtyřicetileté rajdy z té nejuřvanější části publika Ó-prahy Winfreyové), říkáte si, co ještě přijde. A ono přijde - třeba "geniální zápletka" se záměnou nemluvňat (i s kočárky), z nichž jedno je, ehm, jaksi kluk, a druhé je, ehm, jaksi holka - jo, jenže asi jeden a půl letá, s ostentativně trčícím palmovitým culíkem... a geniální řešení průšvihu samozřejmě neznamená vrátit kočáry s dětmi, ale vyměnit děti. Které tím pádem asi měly na chlup stejné a stejně opotřebované jednotlivé kusy výbavičky, takže nikdo nic nepozná;) Je to skutečně na hození ručníku a odchod k něčemu, co vás bude méně urážet scénáristickou leností. Naštěstí tyhle strašlivosti se poměrně rychle omezí na nezbytné minimum (a zmíněný černošský mládenec je velmi zdatný tanečník). Jenže ono to jaksi pořád není víc než lehce, lehounce nadprůměrné, na čemž mají navíc hlavní zásluhu rodiče a ne děti, byť titulní Charlie je typicky Disneyovsky precizně vybraný seriálový andílek k sežrání. Možná proto se seriál udržel celé čtyři sezóny. Je mi to upřímně dost záhadou, protože kromě výše uvedeného je Good Luck Charlie především důkazem úpadku značky Disney. Nulová originalita (když pominu evidentní fetiš hlavní hrdinky, kterou BTW hraje další z děvčat, jejichž rodiče měli problémy s pravopisem, na vysoké boty všeho druhu), naprosto nelogické scénáře, které vždy skončí "áááách" ponaučením o tom jak rodina drží spolu nebo tak něco... Ve srovnání třeba s Krokem Za Krokem je tohle výsměch. Navíc občas parádně zhulený výsměch;) Tvůrci seriálu jsou totiž specialisty na dějová ozvláštnění, zcela ignorující to, že se seriál odehrává v jakžtakž-reálném-světě. A nejsou to žádné maličkosti. Je to třeba medvěd, který dojede sto kilásků autem, aby ukradl z lednice vajíčkový salát. Nebo třeba mamina s miminem v klokaním postroji, která s ostatními členy rodiny řachne z pěti metrů s padajícím "domkem na stromě" ze stromu, které se během pádu postroj nějak zázračně svlékne, aby mohlo mimčo zázračně zůstat za postroj viset půl metru nad zemí. Nebo půlroční mimino, které chodí:) Nebo desetiletá adrenalinem napumpovaná šikanistická karate-judo-kungfu-MMA na pohled nevinná killing machine, která hází o zem s dospělými. Ta je naštěstí aspoň tak zákeřná, že se jí musíte zasmát;) A samozřejmě hudební předěly, které zní jako Sk8er Boi od Dubnové Laviny nebo jak se ta "rebelka" jmenuje... Čili příhody malé Charlie se dají hodnotit velmi různě. Pro mě je to další z řady důkazů, že je potřeba na pracovníky programových oddělení dětských kanálů opravdu důrazně apelovat, aby při svojí práci PROBOHA POUŽÍVALI MOZEK a nenechali se oblbnout (třeba) tím, že to dělal Disney a ve Státech je to děsně populární. Zrovna tohle není takové zlo jako jiné počiny této značky (vzpomeňte na Hanu z Montany nebo Mickeyho Klubík), ale proč snižovat už odrostlejším dětem IQ ještě tímhle, když mají internet, který jim umožní místo něčeho smysluplného proplkat o ničem celé dny?:P 50% () (méně) (více)

Tom_Lachtan

Je hrozně snadý tvářít se, že je Hodně štěstí, Charlie hovadina pod úroveň vznešeného diváka, kterému nemůže sloužit ani jako kulisa pro slepování prasklého držáčku toaletního papíru, neboť k těmto účelům zcela samozřejmě sjíždí Tarkovského v HD kvalitě, ale ona je pravda trochu někde jinde, tohle je totiž seriál, který musí být přístupný mnohem více generacím, než jiné sitcomy a jednoduše si nemůže dovolit například humory o grupensexu s bandou vyvinutých černochů, ani poskakování plyšových tvorů, které vypadají jako zvětšená bakterie cholery. A tohle prostě funguje dobře, trapnost tu vlatně zcela není a jednotlivé postavy dokonce ani nejsou tak klišoidní, jak by mohli vypadat (aneb další důkaz debilnosti hodnocení, když divák vidí tak max. dva, nebo tři díly). ()

Marze

Seriál pro děti nyní vysílaný na ČT Art. Shlédl jsem jeden díl a pobavila mě hláška holčičky "Jednou jsem pořádala stromový den a nikdo nepřišel. Jen já a kaštan. Na párty jsou kluci lepší než stromy". ()

triatlet

Hlášky i herecké výkony mě baví. I když se nabízí srovnání se Step by Step, tak mi domácnost Duncanovových přijde "nenuceně moderní" ? ()

Tryskomyš

Je zajímavé sledovat, jak se protagonisti během natáčení seriálu mění. Tento byl natáčen v průběhu cca 4 let a je to vidět na všech. ()

Laxik

Jů, ta malá holčička je ale k sežráníííííí... a ta velká jakbysmet. Světlé nečernošské nerodičovské chvilky to má, tak proč ne? ()

Lachtaan

Jetix a posléze Disney Chanel jsme nikdy doma nevlastnili, ale při každé přespávačce u babičky v paneláku jsem jako desetiletý trávil právě u tohoto kanálu hodiny a hodiny. Tím jsem se seznámil se spoustou přiblblých seriálů pro moji věkovou kategorii a díky tomu jsem si hromadu z nich poměrně zalíbil. Většinou to bylo, jako například v případě H2O nebo Jessie, kvůli pěkné herečce v hlavní roli. A přesně tou byla i Bridgit Mendler. ()

LUKICKK

Seriál jsem sledoval v dětství, ale nemám k němu žádné nostalgické a podobné vzpomínky a vztah, je to takový solidní průměr. ()

Kmotr76

V rámci hraných seriálu na Disney channelu patří ještě mezi ty lepší. Jinak ale strašná bída plná rádoby vtipných cool hlášek. ()

folklorman

Z nevkusné Disneyovské produkce určitě ta lepší záležitost, která se nad ostatní může vyvyšovat díky realistickým složkám, místům, situacím a vůbec se to snaží vyvarovat přehnané ztřeštěnosti, kýčovitosti i trapnosti jiných Disney seriálů. Musím pochválit i výborný dabing. Viděny 3 série. ()

Rihan odpad!

Americké vymývání mozků, jako dítě bych raději koukal 20 min do zdi! Dříve jsme nadávali, že jsou v TV samé ruské filmy a teď je extrém opačný. Cpou sem samé sračky z USA,které jsou sekány jako na běžícím pásu. Ne nadarmo říkala moje babička, že všecko co se s "mus" stojí za h*vn*!. ()