Next Stop Murder (TV film)

Vražda za vraždu

Scénografie:

Eve McCarney

Kostýmy:

Annie Rothschild

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

• George Stobbart

Nenechajte sa zmýliť (ako ja) žánrovým označením, toto nie je žiadny horor ani thriller, ale obyčajná, slabučká televízna kriminálka, pri ktorej si dôchodcovia môžu podriemať cez nedeľné popoludnie... A ja chuj som to práve vtedy aj pozeral ;-) V autobuse sa stretnú 2 ženy; mladá psychopatka Sophie, ktorá si praje smrť svojho otca a o niečo staršia, kučeravá Molly, ktorej robí problémy ex-manželka jej manžela. Sophie jej navrhne vzájomnú službu a reťazou uškrtí otravnú exmanželku, dúfajúc, že Molly pôjde z vďaky odstreliť jej otca. Tej sa to však nepáči a televízny príbeh plný klišé, hlúpych postáv i situácií sa môže začať. Na rovinu: celý film je neskutočne nudný, priehľadný a zúfalo otravný!!! Tú 1 hviezdičku dávam za sexi Allison Lange v úlohe hlavnej záporáčky, hoci by si zaslúžila lepší film. Inak je to ale strata času a tú 1h+30min. sa môžete radšej pozerať z okna, zabavíte sa viac.(3.4.2011)

Ani omylom som nepochopil, čo za obmedzenca zaradilo tento film do kategórie horor, tým nie je ani omylom. Jedná sa o značne prostoduchú drámu s prvkami thrilleru, zaoberajúcu sa jednou študujúcou právničkou a jej mužom, psychopatkou číslo jedna a jej dcérou, a psychopatkou číslo dva a jej otcom. Nie je to však až také hrozné ako si istotne poviete podľa okolitých hodnotení, no v žiadnom prípade sa nejedná o najnovší klenot modernej kinematografie. Zásadným problémom tohoto filmu je, že je postavený na deji, ktorý je pomerne chabý a pracuje s labilnými postavami s mentálnymi problémami, avšak to s minimálnym zapojením a ponorením sa do psychológie postáv. Čo je dosť zle. Inak to však nieje zlý námet, ani "herci" nie sú veľkým problémom (až na zubatú psychopatku č.1 a starú policajtku, ktoré mi vyslovene vadili) a z času na čas je to dokonca pomerne napínavé, plus ku koncu sa vám dostane zopár pravdepodobne neočakávaných zvratov či zistení. Keď nejde v televízii nejaký klenot, lepšie ako nič.(27.12.2012)