poster

Šinko a kouzelná šošolka (festivalový název)

 • japonský

  Maimai Shinko to sennen no mahō

 • japonský

  マイマイ新子と千年の魔法

 • anglický

  Mai Mai Miracle

Animovaný / Drama / Fantasy

Japonsko, 2009, 93 min

Režie:

Sunao Katabuči

Scénář:

Sunao Katabuči

Hudba:

Šúsei Murai
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SonGokussj
  **

  Máme zde 5*. Jednu hvězdu ubírám za příběh, který je vlastně o ničem. Dětská fantazie, představy, přátelství, ano. To všechno tam je, ale ne zrovna nejlépe zpracované. Co víc, mnohé věci tam ani moc nesouhlasí a jsou dost nelogické. (úmrtí jedné postavy a reakce okolí na to). Další hvězdu ubírám za hudbu, která se snad stále opakovala a nebo naopak dost chyběla. Poslední hvězda dolů za snad nulový přínos. Někomu to nejspíš dá hodně, avšak já si v tom nenašel opravdu nic. A to se mi líbí o dost krásnější, zvrhlejší, roztomilejší, hezčí, nenáročnější anime, než je toto. Ale prostě... Probůh, tam se fakt nic nestalo, nemělo to snad žádný příběh a bylo to tak nudnéé. Za pohodovou atmosféru a silnější prostředek: 40%(7.4.2012)

 • Secretus
  ***

  V roce 1955 v západním Japonsku, devítiletá Shinko ví, že pochází z rodiny s tisíciletou historií. Tento dlouhý rodokmen, a příběhy o něm, živí její snění s otevřenýma očima: vymyslí si imaginární kamarádku z doby před tisícem let. Jednoho dne se do malého městečka přistěhuje Kiiko, plachá holčička z Tokia, a začne chodit s Shinko do třídy. Kiiko má problém zapadnout, ale Shinko hned padne do oka a stanou se z nich kamarádky. A začnou podnikat společná dobrodružství. Zasmál jsem se, zasnil, zavzpomínal na svá dětská léta. Hezký film, který byl (i přes některé vážné a dramatické scény) jako pohlazení po duši.(7.5.2011)

 • wilczo2
  ****

  "Tatsioshi, uži si veľa zábavy! Nauč sa veľa zábavných vecí, aby si ich mohol naučiť svoje deti!" Už len za túto myšlienku, ktorá je v ostrom kontraste s tým, ako som strávil moje detstvo ja, dávam 4*, pretože ma to v tej chvíli naozaj dostalo...A keď sa človeka dokáže film vnútorne dotknúť, tak proste tie hviezdičky dať musí...(22.11.2014)

 • JFL
  ****

  Japonský animovaný dětský film "Mai Mai Miracle" stojí rozkročen mezi dvěma póly filmů o dětství – naivně senilními oslavami fantazie a dramaty rozebírajícími dospívání v neidealizované podobě, která neuhýbají před vážnými motivy. Většinu času vypadá jako schematicky načrtnutý snímek o rozpustilé holce z vesnice, která se začne kamarádit se stejně starou, ale zakřiklou a upjatou dívkou, která se na vesnici přistěhovala s otcem z Tokia. Nutno dodat, že film je zasazený do 50. let minulého století, takže se nese v duchu nostalgického optimismu, který době přiřknul japonský fenomenálně úspěšný retro blockbuster "Západ slunce ve 3. okrsku" (Always – Sunset on Third Street, 2005), jenž v Japonsku zahájil boom zájmu o popkulturu dané doby. 50. léta jsou pro Japonsko obdobím, kdy se země vzpamatovala z druhé světové války a zahájila obrodu průmyslu a životního stylu. Obecná euforie charakterizuje i "Mai Mai Miracle", ovšem stejně jako v době samotné i zde je silně vázána na vědomí minulosti. To se na obecné rovině projevuje skrze lehce agitačně vyznívající úctu k předkům, rodičům a národní minulosti (jedná se o hodnoty, které v současném Japonsku dostávají silně na frak), ale podstatnější je rovina osobní. Každé z hlavních děvčat projde smířením se s krutostmi života, ale pro obě stejně jako pro vedlejší postavy to neznamená depresi či ztrátu ideálů, ale jejich upřímné docenění. Dětské ideály a přání se zde nerozplývají, ale ukazují se jako sny, což jim ale nikterak nebere jejich sílu.(26.11.2010)

 • Kontractor
  ****

  Dětská fantasie je nekonečná a pakliže máte dost přátel můžete dokázat vše. Trochu mi to připomnělo O myších a lidech (Jejich je králoství nebeské), kde se také lidé vyrovnájí s nemilosrdným osudem. V tomto případě je proti drsné ruce reality postavena naivita, vtip a nezkaženost, kterou mohou oplývat pouze děti s velkým srdcem. Film Vás melancholicky ukolébá, aby pak ve chvíli, kdy to nejméně čekáte, luskl prsty a probudil Vás z okouzlení. Vynikající! Madhouse u mně opět boduje.(10.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace