Prokletí domu Winchesterů

Marq Morrison

Kostýmy:

Gregory Paul Smith
  • Ryuuhei

Na to, jaké šerednosti dokáže The Asylum dát dohromady, vyšla tato na poměry studia nadprůměrně dobře. Ale začnu negativy. Vše se povětšinou odehrává ve tmě, kde není absolutně nic vidět, kromě odlesků očí a už prakticky od začátku je dějství tak intenzivní, že děsivost ztrácí na efektivitě. Blbé výrazy, prkenné herecké výkony, až hrůzně vyhlížející efekty. Nicméně masky moc dobré a hned dvě netradiční příběhové pointy už jen z mého pohledu zaslouží skoro dvojnásobné navýšení hodnocení. Není to sice dobrý film, ale horor, který se očividně hodně snažil a občas dokázal navodit tísnivou atmosféru a skoro i vyděsit. No, úklona Márovi Atkinsovi - tentokrát se mu to vydařilo na čtyřku. Jen tedy ne tu zdejší hvězdnou. Smutné je, že z toho všeho mám pomalu lepší dojmy, než z obou Sinisterů. 35%(9.11.2017)

• cariada

Horor, který tu už byl v několika verzích na mátkou http://www.csfd.cz/film/16758-smrt-prichazi-v-bilem/ či http://www.csfd.cz/film/167242-na-pul-cesty/ a nebo http://www.csfd.cz/film/43063-dvere-do-ticha/ a určitě další. Netřeba o tom víc psát, už je vám asi jasné o co tam jde.(18.5.2013)

• J*A*S*M

Kdo mi občas zavítá na profil, ten ví, že zkouknu lecjakou hororovou blbost, Haunting of Winchester House jsem ale před necelým rokem s klidem vynechal, neboť působil příliš nezajímavě na to, abych s ním ztrácel čas. Včera jsem si ale povšiml poměrně zajímavě nejednoznačných hodnocení, která se tu u něj objevila, a tak jsem se rozhodl tento rest napravit a přesvědčit se na vlastní oči, zda-li se jedná o nějakou nudnou frašku, či o zapadlej klenot. Dámy a pánové, jaký to šok, jedná se o úplně něco jiného. Haunting of Winchester House je totiž naprostou hororovou špičkou mezi velmi špatnými filmy. Herci hrají příšerně, režie jednoznačně tragická ... ale ten film se tak urputně a intenzivně snaží diváka postrašit - a tolikrát se mu to relativně daří (!!!) - že nad ním nemohu bez slitování zlomit hůl. Tím spíše, že má na duchařinu překvapivě akcí nabytý děj. Celkově to ke zhlédnutí spíše nedoporučuju, ale existují i mnohem nepovedenější snímky.(4.9.2010)

• Zombiepod

Parádny začiatok a parádny koniec, dokonca strašidelné scény boli tak fantasticky spracované, že by ľavou zadnou nakopali kdeaký Paranormal Activity do zadku, no ten celkový priebeh bol dosť slabý. Nebyť nevýrazných hercov, spackanej réžie a niekoľko absolútne tupých nápadov, ktoré vo filme neuveriteľne prekážali a pôsobili príliš lacno a komicky, (masky niektorých duchov, nanajvýš nezmyselná scéna s prériou na pozadí a pod.), by tento film možno bol nadpriemerne dobrý. Klasický haunted house námet mám rád, atmosféru to malo a výbornú hudbu tiež. Škoda toho ostatného.(18.11.2011)

Po dlouhé době jsem viděl horor z něhož mi šlo mrazení po celém těle. Také pointa filmu v závěru vyzní dost smutně, až mi jich bylo líto :-) Ponurá atmosféra se povedla a hudba ji doplňovala na výbornou. Lze tam najít dva prolnuté příběhy, takže po vyvrcholení prvního (Zkuste si předtím přečíst Tajmeství velkého vonta :-)) se dočkáte i nečekané třešničky.(8.10.2009)