Televízne noviny sú hlavnou spravodajskou reláciou TV Markíza. Prinášajú aktuálne a dynamické informácie z oblasti politiky a zo spoločensko-kultúrnej sféry z domova i zo zahraničia. (oficiální text distributora)

corona

Nie som fanúšička TV Markíza a už vôbec nie jej modrátorov (najmä tria Ďurianová,Bartošíková a Švajda) ale tieto TN sú predsa len o trocha lepšie a serióznejšie ako TN TV JOJ, ktoré sú už totálna žumpa, napr. vyvolávanie paniky s chrípkou, strkanie mikrofónu pozostalým, nový jav, ktorý súvisí s oteplovaním (obyčajné haló okolo mesiaca), mäsožravé netopiere na Slovensku a pod. A zvieratko na konci bola špecialita JOJ (ktorá to prebrala z NOVY) a nie Markízy a bola to vždy najobjektívnejšia správa tých novín. ()

-soch-

"Táto reportáž nie je vhodná pre divákov so srdcovo cievnym ochorením, pretože je veľmi drsná a odporná," hlási Ďurianová. No a čo?! Pozrite sa na JOJku a jej "Krimi-noviny". Že vraj Markíza vysiela len vraždy. + Správy zo zahraničia hlási príjmený hlas - Jakub Laca. + Pozrite sa do fotogalérie - šťastný úsmev Karola Farkašovského. + Jaro Zápala sa občas pomýli, ale to nevadí, aspoň sa zasmejeme. ()

peiton

Nechutné divadlo,ktorým nás krmi spravodajstvo Markizy sa len tak ľahko nevidí,.ok,..ja chápem,konkurenčné stanice šliapu na päty,sú silným,superom a motiváciou.Ale spadnúť tak hlboko do lacinej komerčnosti je pod moju úroveň a myslieť si,že tým upútajú pozornosť je úbohé.Fajn u niekoho to fungovať môže,ale u mňa rozhodne nie!Radšej ak chcú niečo meniť,im poradím,nech zmenia tých opotrebovaných moderátorov,ktorý sa tam držia zubami - nechtami od ,,veky - vekov" (príklad ; nosiť XY rokov stále to isté tričko je otravné a nudné..). Potrebovalo by to prestriedať,vniesť nový,čerstvý vietor do plachiet.Myslím,že viete o čom hovorím,ked poviem,že Markíza si pohoršila v poslednom období a už dávno nekraľuje v rebríčku najsledovanejších staníc na Slovensku. ()

Monggol odpad!

Smutné, ale pozoruhodné je, že dnešné správy na tejto aj iných staniciach sú na chlp rovnaké ako za čias socializmu. Absolútne popieranie reality, skresľovanie informácií, zavádzanie a priamo klamanie, a to všetko v prospech vládnúceho establišmentu resp. na udržanie súčasného "slobodného systému". Jediné, čo sa zmenilo je politická orientácia (čítaj riťolezectvo) o 180°. ()

Thaarm odpad!

Pre naše spravodajstvo celkovo existuje hádam len USA (+krajiny kde vedú vojnu, prípadne by chceli viesť), z EÚ na 99 percent Nemecko a niečo málo z ČR. O slovanských, pobaltských či severských národoch okrem Ruska takmer nič. Navyše všetky stanice preberajú info z rovnakého zdroja, pretože sú identické (výnimku tvoria reportáže typu: narodilo sa zvieratko, hubár našiel to a to a podobne....) ()

• Každoročne je na Nový rok odvysielaná humorná verzia novín, v ktorej nechýbajú chyby z natáčania a iné vtipné scénky za uplynulý rok. (PATWIST)