Televízne noviny sú hlavnou spravodajskou reláciou TV Markíza. Prinášajú aktuálne a dynamické informácie z oblasti politiky a zo spoločensko-kultúrnej sféry z domova i zo zahraničia. (oficiální text distributora)

TeeAge

Jediné Sk telkové noviny, ktoré som mal to nešťastie vidieť. Mám pocit, že ani s tými ostatnými som nič nestratil. Obsah silne politický a celebkový. Niečo ako Nový čas v bezpapierovej forme. A ktomu ako bonus nevkusné 2D pozadia z dielne 3D Maxu (nič proti userom softu :) ()

MM_Ramone

"Televízne noviny" sú publicistickou reláciou, ktorú v pravidelnom podvečernom čase vysiela súkromná televízna stanica Markíza. Je to najsledovanejšia komerčná televízia na Slovensku. Podľa toho vyzerá aj jej spravodajstvo. Na úvod niečo málo z politiky a ďalej už len samé tragédie. Čím viacej mŕtvol, krvy a násilia tým lepšie. Kde sa kto pobil, kde koho zabili, dopravné nehody a furt dokola. Samozrejme vždy na záver príde reportáž s roztomilým, ale úplne stupindným, námetom. Zvyčajne o nejakom medvedíkovy, srnke, veselom bábätku alebo voľajaká pobodná banalita. Táto ich každodenná, ani nie dvadsať minútová, fraška nemá s objektívnym spravodajstvom takmer nič spoločné. * ()

Cappuccino

No, čím začať. TV Markíza mi odjakživa bola proti srsti (komerčina). Občas "zažiaria" aj nejakou rozumnou reportážou, ale rozoberanie rómov a H1N1 (prasacina)? Ďakujem, neprosím. ()

Anderton

Pomaly začínam uvažovať o udelení dvoch hviezdičiek. Umelo naťahovaná relácia na pomaly hodinu stráca tempo, reportáže sú častokrát vycucané z prsta, aby mohla byť táto dĺžka naplnená. Predtým sme sa aspoň dozvedeli to najdôležitejšie za 20 minút. Teraz sa dozvedáme aj veci, ktoré nikoho nezaujímajú a človeka chytá spánok ešte pred večerným programom. Nemám na mysli ten na Markíze. ()

Smok odpad!

Kedysi dávnejšie som písal komentár ku Televíznym novinám na Tv Nova. S kľudným svedomím ho tu môžem pastnúť aj k tomuto "vrcholu" slovenského "nestranného" spravodajstva. Tu je: "Každý večer treba na seba pustiť dávku tých najnegatívnejších vecí, ktoré sa v našich krajinách prihodili za posledných 24 hodín, vraj sa potom lepšie zaspáva a človek zabudne na vlastné problémy, keď vidí suseda pod kolesami auta." Ku jednej z moderátoriek, ktorá tu svieti v účinkujúcich (Marry-Ann Ďurianová) si radšej zahryznem do klávesnice, lebo by som musel použiť invektíva a to ja nerád, alebo upraviť hodnotenie na mínusové... Ešte by som si dovolil každému doporučiť najväčšie Mariankine prianie a samozrejme riadiť sa aj jej receptom na úspech :-DDD Nech sa páči ()

Karamanlis odpad!

Spravodajstvo bulvárneho charakteru, bazírujúce na ľudskom nešťastí, kriminalite, dianí v slovenskej politickej žumpe a pepkovyskočovskom informovaní o situácii vo svete... samozrejme nechýba neodmysliteľná každodenná sonda do života východoslovenských rómov... ()

BigDeal

Síce je markíza komerčná a podľa toho vyzerajú aj správy, nedá sa im odoprieť profesionálnosť a elegantnosť. Podľa mňa najlepšie spravodajstvo na slovenských televíziách (aj keď toho výberu veľa nie je). Kto nesúhlasí, nech si pozrie (bulvár) správy na JOJ-ke. ()

Marek1991 odpad!

Tak, ako som si spočiatku myslel, že je to skvelé, tak mi s pribúdajúcim rozumom došlo, že je to vrchol všetkého hrozného, čo na Slovensku v televízii ide. Pozrite si môj komentár k televíznym novinám TV JOJ, tam som to vystihol. Túto reláciu by som mohol nazvať jednoducho propaganda! Ak chce niekto vedieť ako vyzerá propaganda a nečítal hlavné znaky propagandy podľa Noaha Chomského, tak mu stačí, nech si pozrie toto. Čistý otras, hnus, klamstvo, zahmlievanie, robenie z ľudí ovce, neobjektivita, komercia, účelovosť a najmä provlastníckosť, takisto tvrdo bojujúce voči iným názorom a silné dezinformácie, ale psíčkovia a mačičky na konci zahoja všetky tie vraždy však? No otras, hanba a ten názov, čo za to ľudia dali markíze je trefný TV Narkóza! Nemyslím si, že som až tak hlúpy, aby som tomu dal iné hodnotenie, keď vidím, čo to je zač. Jednoducho nič iné, než propaganda! Asi najväčší odpad aký som kedy dal na tejto stránke! Zatiaľ to vnímam tak, že ak Vykúpenie z väznice Shawshank je to najlepšie, je tu na ČSFD, tak Televízne noviny od televízie Markíza sú tým najhorším, čo tu je. Toto je zlo! ()

corona

Nie som fanúšička TV Markíza a už vôbec nie jej modrátorov (najmä tria Ďurianová,Bartošíková a Švajda) ale tieto TN sú predsa len o trocha lepšie a serióznejšie ako TN TV JOJ, ktoré sú už totálna žumpa, napr. vyvolávanie paniky s chrípkou, strkanie mikrofónu pozostalým, nový jav, ktorý súvisí s oteplovaním (obyčajné haló okolo mesiaca), mäsožravé netopiere na Slovensku a pod. A zvieratko na konci bola špecialita JOJ (ktorá to prebrala z NOVY) a nie Markízy a bola to vždy najobjektívnejšia správa tých novín. ()

Trevor

A opäť, boli časy keď televízia Narkóza dokázala informovať relatívne objektívne, odkedy prešla pod ruky Ruska (nie krajiny) bol to čoraz väčší hnoj, ktorý v súčasnosti dosiahol nebývalých rozmerov... ()

GILLWANDER

Sem tam správy zaujmú no vždy to skazí nejaký ten redaktor svojim trápnym vystúpením. A tie titulky až sa tlačí slza do očí... Prehnané a 75% správ úplne zbytočných a nezaujímavých...15% ()

peiton

Nechutné divadlo,ktorým nás krmi spravodajstvo Markizy sa len tak ľahko nevidí,.ok,..ja chápem,konkurenčné stanice šliapu na päty,sú silným,superom a motiváciou.Ale spadnúť tak hlboko do lacinej komerčnosti je pod moju úroveň a myslieť si,že tým upútajú pozornosť je úbohé.Fajn u niekoho to fungovať môže,ale u mňa rozhodne nie!Radšej ak chcú niečo meniť,im poradím,nech zmenia tých opotrebovaných moderátorov,ktorý sa tam držia zubami - nechtami od ,,veky - vekov" (príklad ; nosiť XY rokov stále to isté tričko je otravné a nudné..). Potrebovalo by to prestriedať,vniesť nový,čerstvý vietor do plachiet.Myslím,že viete o čom hovorím,ked poviem,že Markíza si pohoršila v poslednom období a už dávno nekraľuje v rebríčku najsledovanejších staníc na Slovensku. ()