Tři navzájem propojené příběhy o skupince lidí a jejich boji proti hordě oživlých mrtvol. Hrdinové filmu se musejí postavit armádě zombies, kteří chtějí zlikvidovat svět. (darek kartac)

xenopus odpad!

Jejda taková sra..a. Dějová zápletka o zombících je zřejmě trapná, a tak aby se na to asi dalo koukat, tak tam tvůrci nacpou něco hightech, v tomto případě cosi, co nutně potřebuje mrtvoly k tomu, aby to mohlo fungovat (nechci spoilerovat přespříliš). No ale zřejmě je také důležitý filozofický rozměr díla, a tak se udělá z řádění polomrtvých lidí biblický trest. Jo a moderní jsou zřejmě nesmyslné snové scény, které jako kdyby vytvořil Lynch ve stylu film noir (jedním slovem úděsné). Scénář tedy stojí za h...o, herecké výkony působí značně nevěrohodně a hudba je místy jak z počítačové hry. Postavy jsou napsány velice ploše, nudně a s pochybnými motivacemi. Nezvládnutá gradace filmu také ubírá. Čeho se nešetří, je umělá krev ve všech podobách (včetně menstruační) a barvách. Hlavně, že vytéká z plic, jater, z useknuté ruky, torza těla nebo z bowlingovou koulí rozmašírované hlavy. Hodněkrát jsem si při dialozích vzpomněl na film Robot Monster. Kdo viděl, ví, co je to zač. Jenže u Edges of Darkness se tomu ani nedá smát. A ani jsem se nebál, na to, že to má být horor. Prostě film, který si můžete bezpečně dát do seznamu filmů, které v žádném případě nestojí za to vidět. ()