Ju-on: Kuroi shôjo

Mari Asato

Mari Asato

Šin Hajasaka

Gary Ašija

Sice se už jedná o slabší díl než jeho předchůdci, ale pořád jde o celkem slušnou duchařinu, která by nikoho neměla nikoho urazit. No takovej japonskej průměr s dlouhovlasaticí. Kouká se na to docela dobře, díky krátké stopáži se nudy také nedočkáme a strašení si taky užijeme takže u mě slušnej průměr.(3.12.2011)

Celá séria: Ju-on (2000), Ju-on 2 (2000), Ju-on: The Grudge (2003), Ju-on: The Grudge 2 (2003), Grudge: Old Lady in White, The (2009), The Grudge: Girl in Black (2009).(11.4.2010)

• Cedr

Koncept a samotné zpracování příběhu není vůbec zlé. Horší je to s atmosférou, protože film obsahuje všehovšudy jen dvě slušné scény. Netradiční provedení ducha bylo slibné, ale ve finále vypadá spíš sexy než strašidelně. Nepomůže ani plýtvání s tradičním Ju-on zvukovým efektem, který se velmi rychle oposlouchá. Mari Asato se v rámci možností a (hluboce nízkých) měřítek hororu posledních let se celkem scénářem vytáhla. S režií to už tak pozitivní bohužel nebylo.(2.1.2015)

Vůbec ne tak špatné jak jsem čekal. Je vidět že peněz moc nebylo a tak Kuroi shôjo vypadá spíš jako TV film a kdyby ducha raději než animacemi hrála celou dobu opět "po staru" nalíčená holka bylo by to ještě lepší. Atmosféra je chvílemi dost hutná (scéna vymítání je bezchybná). I zvukově si film nevede vůbec špatně. Vzhledem k nízkým očekáváním to nedopadlo tak špatně, přesto jsou to tři s odřenýma ušima.(19.1.2015)

• Bloody13

Totálně vycucaná série překvapivě pokračuje dál. Po Old Lady in White přichází další krkající duch, tentokrát černější než svědomí zdejších uživatelů (Správně, na tebe mluvim!). Podívaná je to však prázdná a nudná, stejně jako většina předchozích dílů. Od pádu do smradlavých splašek jí tak zachraňuje pouze povedená vymítačská scéna (po níž hrdinka navíc odvětí "hótovó") a kratičká stopáž. Ano, je to málo... (30%)(13.5.2013)

• - Film vznikl na počest desátého výročí existence hororové série Ju-on. (Bezdík)