Dva bratři (TV film)

Československo, 1972, 42 min

Petr Weigl

Petr Weigl, Michail Jurjevič Lermontov (divadelní hra)

Karel Kohout

Komentáře uživatelů k TV filmu (8)

Rozkošná rozkoš. Weigl se tentokrát neobklopil půvaby Magdy Vašáryové, ale onu božskou mu sehrála Jana Brejchová. Leč nyní již víme, že kohokoli si Weigl vybral jako božskou, pro ni učinil službu skutečně nemalou a tato se vlivem jeho estetického génia stala věčnou. Slastná slast je tento přepis z Lermontova.(20.11.2016)

Překlad: Zdena Bergerová, scénář: Zdena Bergerová, Petr Weigl, ve filmu použity 1. Brahmsovy symfonie, zvukový mistr: František Černý(1.12.2014)

Krásné.!(3.10.2017)

Je to pěkné, herci jsou výteční, problém je v tom, že děje je na deset minut, zatímco stopáž čtyřicet. I krátká inscenace tak může být utahaná k nepřečkání.(12.12.2014)

Literární romantismus podepřený Karlem Ančerlem řízenou interpretací Brahmsovy První symfonie.(28.12.2014)

Tři muži a jedna žena. Lermontovova romantická předloha se vlivem Weiglova výjimečného uměleckého provedení stává působivou koláží i skutečnou poctou svému žánru. Brejchová, Tříska, Satoranský a Höger. A taky Johannes Brahms. Uchvacující.(15.5.2016)

Premiéra dle týdeníku Čs. tv: 19. 10. 1974 // Ukázky z této TV inscenace jsou k vidění v části z cyklu "Nevyjasněná úmrtí" (2000), s názvem "Herec Karel Höger" // zhlédnuto na ČT art 30. 11., tušil někdo, že to mají dávat? Každopádně žádný zázrak se nekonal.(15.10.2009)

S předlohou, resp. jejím lyrickým podáním, ani s délkou filmu nemám problém; zato s herci a použitou hudbou ano. Hudba mě tu místy vyloženě rušila, což bych u režiséra, co se proslavil operami, opravdu nečekal. A herci? Jako by dostal každý jiné zadání. Jestli to všechno byl záměr, tak je mi líto, ale to neocením.(19.12.2014)