Draculovy nevěsty

• Velká Británie The Brides of Dracula (více)
Trailer

Z legendární hororové dílny Hammer Film pochází dnes již klasický upírský kousek. Když mladá učitelka Marianne osvobodí pohledného muže z okovů, ve kterých ho drží jeho matka, netuší, že vypustila do světa nevídané Zlo. Baron Meister, jeden z následovníků mrtvého hraběte Draculy, začíná opět šířit svou nesmrtelnou moc celou Transylvánií. Naštěstí se na scénu vrací také nejslavnější bojovník proti silám zla – slavný doktor Van Helsing. Ve svém boji je však osamocený, a Meister tak ze studentek dívčí školy tvoří, jednu po druhé, své nemrtvé nevěsty… (Řitka video)

Trailer

Bloody13

Ani nevím proč, ale k tomuhle dílku jsem zpočátku přistupoval se značnou skepsí. Ta se naštěstí krátce po úvodních titulkách rozplynula jako pára nad hrncem. Sice zde nevystupuje Christopher Lee jako starý dobrý Dracula, ale je tu přece Van Helsing v podání Petera Cushinga, který je společně s režisérem Fisherem zárukou kvality. Jediná vada na kráse filmu je ten upírský floutek, který se protlačil až do konce s jedinou (a blbou) grimasou. Jinak skoro pohádková atmosféra, skvělá výprava, hezké dámy k nakousnutí a pestrý technicolor dělají své. Prostě Hammer jak vyšitý. ()

Faustka

Když oni se v tom zámku zhlížející z výšin tolik nudí.Nejvíc baronka zaslepená láskou ke svému synovi baronu Meinsterovi s jeho andělským výrazem ve tváři,za kterým vždy nebývá to co očekáváš,šílená služebná Greta, věrná svým pánům až za hrob,okouzlující učitelka Marianne,ta dobrá duše a sympaťák Van Helsing,který si dokáže poradit v každé situaci. Možná pravdivý příběh v přímo pohádkovém prostředí Transylvánských hor. ()

MM_Ramone

Mám hodne rád staré klasické filmové horrory. Rád sa prehrabávam v horrorových fosíliach. Takže keď sa mi doslal do ruky titul "Draculove nevesty", ktorý v roku 1960 natočil skúsený režisér Terence Fisher, hneď som si ho pustil. No a moje očkávania boli splnené. Zhliadol som starý dobrý upírsky snímok. Klasický námet, štýlové prostredia, stupňujúce sa napätie, príjemne strašidelná atmosféra. Film "Brides of Dracula" je výborný gothický vamp horror. **** ()

sud

Studio Hammer a jeho strašidelné inscenace (v dnešní době vlastně už vlastně nelze napsat, že se jedná o horory) měly hodně do sebe. "Draculovy nevěsty" se sice neobjevují v seznamech Zlatého fondu žánru, ovšem nepostrádají napětí, strašidelno a pěknou výpravu. Tentokrát navíc se supercharismatickým Peterem Cushingem v roli dr. Van Helsinga. 70%. ()

JohnnyD

Odrb ako fras. Kto si myslí, že Van Helsing príde do Transylvánie vyzabíjať to, čo po Draculovi ostalo v jeho hrade, je na veľkom omyle. "Nevesty" sú len pohryzené študentky z miestnej školy a žiaden "Dracula" sa tu nenachádza, len upír, ktorý má oveľa bližšie k čajíčkovému dandymu ako k hrôzostrašnému prízraku. Zmiešané pocity na plnej čiare zachraňuje famózny Peter Cushing a skvelý make up strašidelných upírok. ()

• Anachronismus: Přestože se film odehrává na konci 19. století, ve scéně, kdy je Marianne v pokoji Barona Meinstera, můžeme spatřit elektrickou lampu. (liquido26)
  • Christopher Lee neodmítl hrát ve filmu. Studio ho ani nepožádalo ze strachu, že si řekne o příliš velký honorář. (liquido26)
  • V původně plánovaném závěru měli být upíři zničeni hejnem netopýrů, ale ukázalo se, že natočit tuto scénu by bylo příliš nákladné. Tento nápad byl později využit ve vyvrcholení filmu studia Hammer The Kiss of the Vampire. (liquido26)