Draculovy nevěsty

• Austrálie

• Irsko

Horor

Velká Británie, 1960, 85 min

Já mám tyhle slaboduché béčkové gotické horory z 60. let docela rád. Divadelní kulisy mi vůbec nevadí, spíše naopak, hodí se k tomuto žánru víc než hyperrealistické scenérie. Ovšem nedostatky ve scénáři se dají těžko odpustit. Zde je to opravdu za vlasy přitažený závěr, kdy se kousnutý Helsing sám zachrání ze spárů tří upírů. Lepší než Bakerovy horory to o něco je. Slabší 4.(12.2.2009)

Klasický hammerovský horor má vše, pro co ho fanoušci gotických příběhů milují. Tajemnou atmosféru, záhadné sídlo z dávných časů, báječné studiové interiéry dýchající středověkem, krásné ženy a ....tak Ch.Lee to sice není, ale upír ano! Záhadný vězeň se ukáže býti zkázonosnou bestií...naštěstí je zde hororová ikona P.Cushing a ten si už bude vědět rady. Skvělé barvy, lehce mrazivá hudba. Noci jsou temné (i když točené ve dne přes filtry) a na krev samozřejmě dojde! Snad jen nápaditější závěr...svěcená voda a lopatky mlýna...Pro tyhle filmy mám ale slabost a těší mě, že se mi líbí opakovaně. Viděno třikrát a doufám, že ne naposledy.(21.11.2017)

Přestože se hammerovským hororům nedá upřít určitá atmosféra dob dávno minulých, v dnešní době rozhodně nevyděsí - a ani to erotické dusno se nekoná (ať žije první ze série o Carmille). Scéna, ve které si Van Helsing vypaluje upíří kousnutí značkovačem na dobytek a pak si to zalévá svěcenou vodou, ovšem stojí za to:)(30.7.2009)

Když oni se v tom zámku zhlížející z výšin tolik nudí.Nejvíc baronka zaslepená láskou ke svému synovi baronu Meinsterovi s jeho andělským výrazem ve tváři,za kterým vždy nebývá to co očekáváš,šílená služebná Greta, věrná svým pánům až za hrob,okouzlující učitelka Marianne,ta dobrá duše a sympaťák Van Helsing,který si dokáže poradit v každé situaci. Možná pravdivý příběh v přímo pohádkovém prostředí Transylvánských hor.(17.2.2009)

Slabé, velmi slabé. Snímek prakticky jen parazituje na úspěchu předešlého filmu draculovské série. David Peel sice otěže záporáka zvládá a je dobrým protivníkem pro Van Helsinga v podání Petera Cushinga, nicméně jejich finální střet skončí dříve než začne a vyšumí tak nějak do prázdna. Škoda.(31.5.2018)

• - Anachronismus: Přestože se film odehrává na konci 19. století, ve scéně, kdy je Marianne v pokoji Barona Meinstera, můžeme spatřit elektrickou lampu. (liquido26)

• - Christopher Lee neodmítl hrát ve filmu. Studio ho ani nepožádalo ze strachu, že si řekne o příliš velký honorář. (liquido26)

• - Rekvizitáři vložili hodně snahy do vytvoření realistického modelu netopýra, ale ten se ztratil, a tak musel být narychlo zhotoven nový. To vysvětluje, proč netopýr ve filmu vypadá tak nepřesvědčivě. (liquido26)