Reklama

Reklama

Ivan Groznyj

(seriál)
  • Rusko Ivan Groznyy (více)
všechny plakáty
Drama / Historický
Rusko, 2009, 16x44 min

Režie:

Andrej Ešpaj

Scénář:

Anastasija Istomina

Hudba:

Andrej Ešpaj

Hrají:

Sergej Drejden, Jevgenij Cyganov, Igor Sergejev, Andrej Sokolov, Vladislav Větrov, Zoja Kajdanovskaja, Vjačeslav Baranov, (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Seriál vypráví o jednom z nejznámějších a nejkrutějších ruských carů. Zachycuje i téměř neprozkoumané období jeho dětství, kdy byl v mladém věku ustanoven carem.
Seriál začíná za vlády cara Vasilije III, otce Ivana Grozného. Právě se zbavil své první ženy Solomonije, protože zůstala bezdětná. Solomonija na cestě do kláštera prokleje Vasilije i jeho budoucí potomky. Car se záhy znovu ožení s mladičkou Jelenou Glinskou, která se ukáže být dobrou ženou a v krátké době porodí několik dětí. Nicméně věštci přinesou strašlivou zvěst – narodí se sice zdravý a schopný následník, ale car sám brzy opustí tento svět. Tak se i stalo. Jeho otec Vasilij III skonal v době, kdy Ivanovi byly 3 roky. Mladý carevič se ocitá ve středu intrik a bojů o moc, a to jak mezi jeho opatrovníky, tak mezi bojary. Jeho matka se jej snažila chránit jak mohla, ale byla úkladně zavražděna v době, kdy Ivanovi bylo 11 let. Ivan nastupuje na trůn…čeká ho nelehká cesta, plná domnělé i skutečné zrady nejbližších, zákulisních bojů, komplotů a intrik. Ale je těžké zničit někoho, kdo je předurčen k vládnutí… (Johgas)

(více)

Hrají

Reklama

Reklama